Egypt – Argentína 0:1 (kon.) | Francúzsko – Južná Afrika 4:3 (kon.) | N. Zéland – Honduras 2:3 (kon.)
Brazília – Pobr. Slonoviny 0:0 (kon.) | Austrália – Španielsko 0:1 (kon.) | Japonsko – Mexiko 2:1 (kon.)
Rumunsko – J. Kórea 0:4 (kon.) | Saudská Arábia – Nemecko 2:3 (kon.)
Nový Zéland
2:3 (1:1)
Honduras
cz Nedeľa 25.07.2021, 10:00 • Kašima Stadium, Kašima • Olympijské hry - muži • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního olympijského fotbalu. V tomto zápasu skupiny B proti sobě nastoupí Nový Zéland a Hunduras.

Honduras odehrál úvodní zápas olympijského turnaje pro Rumunsku. Začátek her nebyl pro tým ze Střední Ameriky dobrý, prohrál 0:1. V samotném závěru prvního poločasu si nešťastný vlastní gól vstřelil Oliva. Rumunsko paradoxně vyhrálo úvodní mač byť nevystřelilo na branku. Honduras neproměnil ani jednu z pěti střel na branku soupeře.

Nový Zéland se svém prvním zápase pod pěti vzájemně propojenými kruhy postaral o překvapivý výsledek. Favorizovanou Jižní Koreu dokázal porazit 1:0. Rozhodující branku a také jedinou v zápase vstřelil Chris Wood. Stálice v sestavě Nového Zélandu se prosadila ve správný moment.

V historii proti sobě tyto týmy ještě nenastoupily, půjde o první vzájemné měření sil.

Nový Zéland: Woud – Stensness, Reid, Pijnaker – Ingham, Bell, Lewis, Cacace – Just, Wood, McCowatt.
    Náhradníci: Searle – Stamenic, Champness, Stanger, Elliot, Waine, Sutton.

Honduras: Güity – Cristopher Meléndez, Maldonado, José García, Decas – Palma, Rodríguez, J. Álvarez, Reyes – D. Martínez, Benguché.
    Náhradníci: Perreló – Núñez, Rivas, C. Pineda, Obregón, Oliva.

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Jorkoni.

1

1
    Utkání začalo, úvodní výkop mají fotbalisté v bílém. Tedy Nový Zéland.

2
    Honduras se nyní usadil na útočné polovině, ale dlouhý pas na nabíhajícího hráče nebyl přesný. Douglas Martínez se k míči nedostal.

2
    Balon tedy končí mimo hrací plochu, a tak bude rozehrávat brankář Michael Woud.

3
    Winston Reid zůstává ležet na hrací ploše, následně se otřesený zvedá, ale zdá se, že bude moci v zápase pokračovat.

4
    Je to tak, je v pořádku a v zápase pokračuje. Míč mají hráči Hondurasu.

4
    Tak po několika rychlých krocích to vypadá, že zranění je vážnější než se zdálo.

5
    Nový Zéland bude muset střídat, Winston Reid není schopný pokračovat ve hře.

5
    Kapitánské céčko si bere zkušený Chris Wood.

6
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Winston Reid, přichází George Stanger.

7
    Edwin Rodríguez se propracoval do střelecké pozice, rychle vypálil. Jeho pokus byl zblokovaný.

8
    Cristopher Meléndez zakončoval z ostré pozice, ale jeho pokus končí na boční síti. Brankář zasahovat nemusel, jen kontroloval hru.

9
    Na nějakou výraznější šanci čekáme, aktivněji hraje tým, který je veden jako domácí.

9
    Nový Zélend vybojoval rohový kop. Callum McCowatt bude rozehrávat.

10
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Rohový kop dokázala obrana odvrátit, následně se k odraženému míči dostal LIBERATO CACACE. Jeho rána ze zhruba pětadvaceti metrů zapadla přesně do horní části branky. Krásná rána a Nový Zéland vede 1:0.
    10. Liberato CACACE - 1:0

11
    Domácí pokračují v aktivní hře, nyní byl ovšem nachytaný Chris Wood v postavení mimo hru.

12
    Honduras nyní rozehrával rohový kop, ale nebyl tak úspěšný jako jeho soupeř před malou chvílí.

13
    Honduras se nyní prezentuje aktivní hrou, tlačí se do zakončení, ale nemůže si vypracovat nějakou výraznější příležitost.

14
    Cristopher Meléndez si počínal nedovoleně v souboji se soupeřem. Liberato Cacace byl tím, koho fauloval.

14
    Chris Wood vedl další zajímavou akci Nového Zélandu. Ale u míče byl první brankář, který mu pokus o zakončení překazil.

17
    V posledních minutách je aktivnější hostující celek, který se tlačí do zakončení, hraje aktivně a nedává prostor Novému Zélandu k nějaké konstruktivní hře.

18
    Brankář Michael Woud má míč ve své náruči, následně rozehrál na své obránce, kteří pomalu otáčejí směr hry.

20
    Tým vedený jako domácí vybojoval rohový kop, Clayton Lewis centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

20
    Dvacet minut hry je pryč, domácí fotbalisté si vypracovali zatím nejvýraznější šanci, kterou dokázali proměnit.

22
    Sledujeme klidnější pasáž hry, obrázek hry je dost podobný v posledních minutách. Honduras je aktivnější, kombinuje na polovině soupeře a pokouší se vyrovnat.

24
    Honduras vybojoval volný kop z nějakých devatenácti metrů. Luis Palma vypálil, jeho ránu vyboxoval brankář, následně hlavičkoval zcela volný Jorge Benguché, ale míč poslal mimo branku. Obrovská šance zůstala neproměněná.

25
    Edwin Rodríguez kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet, ale zatím marně. Obrana Nového Zélandu hraje zodpovědně.

26
    Jorge Álvarez neměl komu by přihrál, a tak musel hru vrátit na polovinu hrací plochy.

26
    Míč rychle vybojovali hráči Nového Zélandu, kteří rychle postupovali na branku. Elijah Just byl faulovaný soupeřem. Zajímavá pozice pro Nové Zéland.

28
    Nový Zéland měl velkou šanci, Callum McCowatt se dostal do zakončení, ale jeho ránu do středu branky výborně vytáhl brankář Alex Güity na rohový kop.

29
    Centr se snesl před branku, ale Nový Zéland se dopustil útočného faulu. Rozehrávat tedy bude Honduras na své polovině.

30
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme dramatický fotbal, který musí fanoušky bavit. Nový Zéland vede díky nádherné ráně Cacacea.

32
    Poslední minuty na nějakou výraznější šanci čekáme. Optickou převahu mají hráči v modrém, ale stále prohrávají o jednu branku.

33
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal hostující Douglas Martínez, ale jeho rána končí mimo branku.

34
    Zajímavá akce Hondurasu, ale na poslední chvíli ji dokázali tým Nového Zélandu zastavit.

36
    Žlutou kartu dostává Wesly Decas (Honduras). Decas dostává žlutou kartu za faul na Justa.

37
    Honduras stále kombinuje, hraje aktivně, hledá cestu, jak se dostat do zakončení, ale obrana Nového Zélandu hraje zodpovědně.

38
    José Reyes se dostal k zakončení, ale jeho rána končí výrazně mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

40
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Dostáváme se už do finální fáze prvního poločasu.

42
    José García hledal nabíhajícího spoluhráče, ale obrana Nového Zélandu si v pohodě dokázala poradit.

43
    Wesly Decas vybojoval autové vhazování na útočné části hrací plochy, následně se ke střele dostal jeho spoluhráč Luis Palma. Rána ale byla zblokovaná.

44
    Luis Palma (Honduras) se po pěkné akci spoluhráčů obtočil okolo obránce a uvolnil se pro zakončení. Jeho ránu tak tak vytáhl brankář Michael Woud na rohový kop.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+1
    Honduras právě vstřelil branku!
    Tentokrát to Hondurasu vyšlo a je vyrovnáno. Cristopher Meléndez centroval ke druhé tyči. Bránícá Dane Ingham podcenil situaci, a tak mohl míč do branky hlavou i s trochou štěstí poslat LUIS PALMA. Asistence: Cristopher Meléndez.
    45+1. Luis PALMA - 1:1

45+2
    Luis Palma autorem další střely, se kterou si tentokrát už brankář poradil.

45+2

Liberato Cacace otevřel skóre tohoto zápasu krásnou ránou. V samotném závěru poločasu po chybě novozélandské obrany srovnal hlavou Luis Palma. Po prvním poločase platí vyrovnaný stav 1:1.

46

46
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Jorge Benguché, přichází Carlos Pineda.

47
    Honduras rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, kam ho poslal Reyes, ale nikdo ze spoluhráčů se k zakončení nedostal.

49
    Po rychlé akci si bere Nový Zéland své vedení zpět, nyní se po rychlé akci a šikovné Justově přihrávce prosazuje CHRIS WOOD. Z bezprostřední blízkosti poslal míč do horní části branky. Asistence: Elijah Just.
    49. Chris WOOD - 2:1

50
    V úvodu druhého poločasu se dokázal prosadit Nový Zéland, která využil své první výraznější šance ve druhém poločase.

52
    Honduras mohl velmi rychle přispěchat s odpovědí, ale Denil Maldonado dokázal pohotovou střelou trefit jen brankovou konstrukci.

54
    Hodně důrazně si počínal Just v souboji se soupeřem. Wesly Decas odnesl jeho agresivní hru faulem.

55
    Honduras hraje velmi dobře, k odraženému míči před brankou se dostal Luis Palma, ale vyrovnat nedokázal. Hlavou poslal míč nad branku. Michael Woud by na přesnější zakončení nedosáhl.

56
    Novozélandská hra je nyní založená na dobré defenzivě, Honduras hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím na vyrovnání čeká.

57
    José Reyes motal hlavu obraně soupeře, ale k zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.

59
    Tým vedený jako hostující se snadněji dostává do zakončení, hraje aktivněji a tlačí se za vyrovnáním.

60
    Hodina hry je pryč a nyní se do střelecké pozice dostal Douglas Martínez. S jeho ránou si brankář poradil.

62
    Lewis fauloval soupeře, rozehrávat budou fotbalisté v modrém.

63
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Jorge Álvarez, přichází Rigoberto Rivas.
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Denil Maldonado, přichází Carlos Meléndez.
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Cristopher Meléndez, přichází Elvin Oliva.

64
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Callum McCowatt, přichází Ben Waine.

65
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Clayton Lewis, přichází Marko Stamenic.

65
    Viděli jsme nyní hned pět střídání, brzy se dozvíme, jak se to projeví na hře.

68
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře tak, aby mohl zakončovat.

69
    Chris Wood fauloval v souboji soupeře. Carlos Meléndez byl tím, koho fauloval. Rozehrávat tedy bude Honduras.

70
    Chris Wood mohl navýšit vedení Nového Zélandu, ale jeho projektil poměrně snadno kryje Alex Güity.

71
    Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Douglas Martínez, přichází Juan Obregón.

72
    Brankář Hondurasu rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

74
    Novozélandský Wood pálil, jeho rána byla zblokovaná. K ohrožení branky se nedostal.

74
    Žlutou kartu dostává Ben Waine (Nový Zéland).

76
    VAR řešil, zda ke zblokování střely nedošlo rukou, ale podle videa je vše v pořádku, pokutový kop se kopat nebude.

77
    Osobních důrazných soubojů přibývá, sledujeme dramatický fotbal v posledních minutách.

78
    Podobných branek se na takové úrovni mnoho nevidí. Obránce se nedomluvil s brankářem. Obránce nechal míč být, brankář jej netrefil, a tak mohl JUAN OBREGÓN zakončoval po kličce do odkryté branky.
    78. Juan OBREGÓN - 2:2

80
    Po faulu Hondurasu bude Nový Zéland rozehrávat deset minut před koncem volný kop. z dobré pozice. Chris Wood to vzal na sebe. Jeho tvrdou ránu tak tak brankář Alex Güity vytáhl na rohový kop.

81
    Rohový kop rozehrával Elijah Just, ale do výraznější šance se jeho spoluhráči nedostali.

83
    Rigoberto Rivas se propracoval v předbrankovém prostoru k zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Následně mohl Honduras do vedení poslat po bleskové akci Carlos Pineda. Jeho ránu výborně vyrazil vyběhnutý brankář.

85
    Žlutou kartu dostává Marko Stamenic (Nový Zéland). Novozélandský hráč dostává žlutou kartu za faul na Pinedu.

86
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Elijah Just, přichází Joe Champness.

86
    Honduras rozehrával volný kop, ale zakončení se bylo hodně nepovedené.

87
    To jsou věci. Honduras otáčí zápas a jde do vedení! Po rychlé akci Pienda přenechal míč spoluhráči, tím byl RIGOBERTO RIVAS. Mířil sám na branku a vypálil. Brankář jeho ránu sice ztlumil, ale balon zastavit nedokázal. Míč končí v brance a Honduras vede. Trpělivá hra se vyplatila. Asistence: Carlos Pineda.
    87. Rigoberto RIVAS - 2:3

90
    Dramatický zápas se dostává do svého závěru, Nový Zéland už mnoho času na pokusy o vyrovnání nemá.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

90+2
    Hondura se nyní musí bránit aktivně hře soupeře. K zakončení se dostal Chris Wood, ale jeho pokus kryje brankář.

90+3
    Další zajímavá akce Nového Zélandu. Míč se snesl před branku, ale hlavička Wooda končí vedle branky.

90+4
    Mnoho času už ani jeden z týmů na nějakou akci nemá.

90+4

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:12. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:10.

Liberato Cacace krásnou ránou poslal Nový Zéland do vedení. V samotném závěru první poločasu vyrovnal Luis Palma. Z kraje druhé půle poslal Zéland znovu do vedení Chris Wood. Honduras ale duel dokázal otočit. Nejprve vyrovnal Juan Obregón, a pak v 87. minutě rozhodl o výhře svého celku Rigoberto Rivas. (11:56:24)

Jan Prošek

Góly: 10. Cacace, 49. Wood (Just) – 45+1. Palma (Cristopher Meléndez), 78. Obregón, 87. Rivas (C. Pineda)

Karty:   74. Waine (NZL), 85. Stamenic (NZL) – 36. Decas (HON)

Nový Zéland: Woud – Stensness, Reid (6. Stanger), Pijnaker – Ingham, Bell, Lewis (65. Stamenic), Cacace – Just (86. Champness), Wood, McCowatt (64. Waine).

Honduras: Güity – Cristopher Meléndez (63. Oliva), Maldonado (63. Carlos Meléndez), José García, Decas – Palma, Rodríguez, J. Álvarez (63. Rivas), Reyes – D. Martínez (71. Obregón), Benguché (46. C. Pineda).
    Náhradníci: Perreló – Núñez, Rivas, C. Pineda, Obregón, Oliva, Carlos Meléndez.

Rozhodca: Grinfeeld – Hassan, Jorkoni