Celodenný liveblog (kon.)
koniec udalosti
Celodenný liveblog

cz Sobota 24.07.2021, 03:15 • Aomi Urban Sports Park, Tokio • OH - 3×3 Basketbal

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na početnou příště a pokud jdete spát stejně jako já, tak dobrou noc! (16:03:25)

Ženské i mužské turnaje budou pokračovat zase zítra, startovat se bude znovu ve 3:15 ráno.

Famózní obrat domácí reprezentace uzavírá historicky první hrací den 3x3 basketbalu v dějinách Olympijských her! Lepší finiš by člověk napsal jen těžko.

16:00
    Konec hracího dne.

16:00
    Konečný výsledek: Belgie – Japonsko 16:18!

15:51
    Za stavu 16:16 jdeme do prodloužení, Japonsko vstalo z mrtvých!

15:41
    Pořadatelská země v poslední bitvě dnešního dne zatím prohrává 7:13, do konce zbývají tři minuty.

15:31
    Belgie se v úvodu ujala těsného vedení 3:2. Udrží si náskok až do konce základní hrací doby?

15:23
    První den uzavře bitva mužských celků Japonska a Belgie, která co nevidět vypukne.

15:22
    Konečný výsledek: Nizozemí – ROV 18:15!

15:14
    Zbývají dvě minuty a sedm sekund do konce, stav je vyrovnaný – 12:12!

15:01
    První bod si v již zahájeném souboji připsali na konto ruští sportovci, soupeři ale záhy srovnali.

14:57
    Za čtyři minuty bude startovat duel mužů mezi týmem ROV a Nizozemskem. Kdo uspěje?

14:47
    Konečný výsledek: Francie – Itálie 19:16!

14:38
    Nakonec je z toho vyrovnaná bitva, stav je 14:14! Do konce zbývá asi sto padesát sekund.

14:28
    Italky do souboje vlétly po hlavě, po prvních dvou minutách vedou nad svými soupeřkami už 7:1!

14:15
    Poslední dnešní bitvu ženského turnaje obstarají hráčky Francie a Itálie, start ve 14:25.

14:14
    Konečný výsledek: Mongolsko – USA 9:21!

14:03
    Američanky po necelých dvou minutách hry vedou 5:1, bitva s Mongolskem zřejmě nebude příliš dlouhá.

13:57
    Předposlední ženský duel dnešního dne, Mongolsko – USA, začíná za pár desítek sekund.

12:40
    Míříme do finiše, blok posledních čtyř zápasů bude zahájen zhruba ve 14:00 našeho času.

12:33
    Konečný výsledek: Japonsko – Polsko 19:20!

12:30
    Duel po základní hrací době skončil nerozhodně, 18:18, a na řadu tak přichází prodloužení!

12:09
    Utkání je v plném proudu, jako první se prosadili hosté. Ti tak po půlminutě hry vedou 2:0.

12:01
    Třetí ze čtyř pasáží dnešního programu uzavře bitva mužů mezi Polskem a Japonskem.

12:00
    Nejnovější konečné výsledky:
    Ženy: USA – Francie 17:10
    Muži: Lotyšsko – Belgie 20:21

10:58
    Již za pár okamžiků bude program v Aomi Urban Sports Parku pokračovat soubojem Američanek a Francouzek.

10:50
    Konečný výsledek: Itálie – Mongolsko 15:14!

10:37
    Dění se v Tokiu znovu rozběhlo, probíhá duel mezi ženskými reprezentacemi Itálie a Mongolska. První zmíněný tým zatím vede 5:3.

08:53
    Znovu se na pár desítek minut odmlčíme, další čtveřice duelů je na programu od 10:30.

08:51
    Konečný výsledek: Srbsko – Nizozemí 16:15!

08:49
    Poslední bitva druhé části programu nabízí velké drama, Srbsko vede dvacet sekund před koncem nad Nizozemím 16:15!

08:48
    Konečný výsledek: ROV – Čína 21:13!

08:02
    Zatím to tak vypadá! Ruští hráči vedou v úvodních minutách bitvy nad Čínou 4:2.

07:55
    Na řadu opět přichází muži, v celou bude program pokračovat utkáním mezi Čínou a ROV. Naváží ruští sportovci na své kolegyně?

07:54
    Máme tu další konečný výsledek, Japonky si spravily chuť po těsné prohře proti ROV a zdemolovaly Rumunky 20:8!

07:26
    Konečný výsledek: ROV – Čína 19:9!

07:04
    V Aomi Urban Sports Parku se po krátké pauze znovu hraje, ROV vede v úvodu střetnutí nad Čínou 5:2.

06:52
    Opět se vám hlásíme, program 3x3 basketbalu bude brzy pokračovat. Čínské hráčky půjdou opět do akce, tentokrát vyzvou na souboj ROV. Rumunky zase čeká bitva s Japonskem.

05:26
    To je pro tuto chvíli vše, porce dalších čtyř zápasů bude k vidění od sedmé hodiny.

05:24
    Konečný výsledek: Čína – Srbsko 13:22!

05:16
    Srbové sahají po vítězství, aktuálně si drží pětibodový náskok – 16:11. Do konce zbývají dvě minuty.

05:03
    Poslední bitvou první části programu je utkání mužů mezi Čínou a Srbskem, po minutě a půl je stav vyrovnaný – 3:3.

04:54
    Konečný výsledek: Polsko – Lotyšsko 14:21!

04:42
    Lotyšsko po necelých čtyřech minutách hry vede nad Polskem 12:7, zřejmě by mohlo být rychle hotovo.

04:08
    Na řadu přichází první mužský souboj dne, v Aomi Urban Sports Parku za chvíli poměří síly Polsko a Lotyšsko. Začneme ve 4:35.

04:07
    Konečný výsledek: Čína – Rumunsko 21:10!

03:59
    Číňanky však svému soupeři unikly a necelé čtyři minuty před sirénou vedou 17:10! Výhru mají na dosah ruky.

03:47
    Zápas mezi Rumunskem a Čínou je o poznání vyrovnanější, hráčky první jmenované země zatím vedou jen těsně 6:4.

03:36
    Konečný výsledek: ROV – Japonsko 21:18. Domácí hráčky zabraly, k vítězství ale jejich výkon nestačil.

03:29
    Rusky si jdou za vítězstvím, nad domácí reprezentací vedou čtyři minuty před koncem 16:10.

03:19
    První den 3x3 basketbalu je tu! Tým ruského olympijského výboru po prvních pár minutách hry japonský výběr drtí 8:2.

02:28
    Start programu se pomalu ale jistě blíží, duel mezi ROV a Japonskem začíná za tři čtvrtě hodiny. Poté budou následovat bitvy ženských celků Číny a Rumunska a můžských týmů Lotyšska a Polska.

Příjemnou sobotu u sledování 3x3 basketbalu! Tento sport dnes čeká debut na olympijských hrách, přičemž první den programu nám nabídne hned šestnáct utkání. Do akce se zapojí mužské i ženské týmy.

Basketbal ve formátu tři na tři se od své matky liší v několika zásadních způsobech. Za zmínku stojí fakt, že se hraje pouze na jedné polovině hřiště s míčem, který je o něco menší než jeho původní verze (avšak stejně těžký) a úspěšné koše jsou hodnoceny jen jedním, či dvěma body. Jedno utkání trvá pouhých deset minut, přičemž pokud jeden tým ještě před koncem základní hrací doby dosáhne 21 bodů, stává se vítězem.

Kompletní harmonogram úvodního dne najdete na oficiálních stránkách tokijských Letních olympijských her, startujeme ve 3:15 soubojem mezi ženskými reprezentacemi ROV a Japonska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:15.