Japonsko - USA 4:25 (kon.) | Kanada - Austrália 5:8 (kon.)
Juhoafrická rep. - Španielsko 4:29 (kon.) | Čína - ROC 17:18 (kon.)
koniec udalosti
Japonsko - USA

4:25

(3:8, 0:6, 1:7, 0:4)

cz Sobota 24.07.2021, 07:05Olympijské hry - vodné pólo - ženy • Skupina B
Predzápasové kurzy
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (08:07:25)
   
  Americké vodní pólařky v prvním olympijském utkání potvrdily roli obrovských favoritek a domácí výběr Japonska přehrály vysoko 25:4. Outsider se držel jen v prvních minutách, kdy skóroval třikrát, ve zbývajícím průběhu už ale Johnsonová lovila balón ze své sítě jen jednou. Na druhé straně naopak skóre naskakovalo v rychlém tempu, až se zastavilo na čísle 25. O pozici nejlepší střelkyně zápasu se podělily kapitánka Margaret Steffensová a Stephanie Haralabidisová s pěti trefami.

  Na Američanky čeká další zápas 26. července proti Číně. I Japonky odehrají své druhé skupinové utkání proti Číně, ale až 28. července.
   
  Konec zápasu.
   
  00:16
  Branku nepřidaly ani Američanky. Z levé strany vyzkoušela pozornost Miuraové kapitánka Steffensová, gólmanka zvládla míč ztlumit nadvakrát.
   
  00:42
  Zřejmě poslední možnost na vstřelení japonského gólu zazdila Koideová. Ze střední vzdálenosti minula cílové zařízení.
   
  01:07
  Spojené státy právě vstřelily branku!

  Kaleigh Gilchristová sice nařízenou penaltu neproměnila, ale od brankářky se k ní míč odrazil zpět a napodruhé již Američanka nezaváhala.
   
  01:33
  Většina fanoušků si nejspíše bude všímat střeleckých statistik, avšak výborný výkon předvedla i brankářka Johnsonová. Druhý zákrok v krátkém časovém sledu, tentokráte proti Hašidaové.
   
  02:02
  Skvělá Johnsonová. Vyšponovala se hodně do vzduchu, aby dosáhla na projektil vypálený z pravačky Koideové. Zpacifikovala jej nadvakrát.
   
  02:44
  Spojené státy právě vstřelily branku!

  Zpět na vlastní polovinu spokojeně plave Stephanie Haralabidisová, která střelou do levé šibenice přidává svou pátou trefu. Navíc zatím disponuje stoprocentní úspěšností střelby.
   
  03:11
  Pólařkám vedoucího celku došel čas na útok. Japonsko rozjelo rychlou akci na druhu stranu, tu zpomalila nedovoleným zákrokem Jamamotová.
   
  03:39
  Teď Miuraová zaslouží velkou pochvalu. Tváří v tvář Steffensová byla tou úspěšnější, pravou rukou vytěsnila míč nad horní tyč.
   
  04:19
  Johnsonová měla situaci pevně pod kontrolou. Zmenšila střelecký úhel Kawagučiové a také moc dobře věděla, že její pokus míří mimo tři tyče.
   
  04:40
  Spojené státy právě vstřelily branku!

  Přesto přidávají další góly. Margaret Steffensová nezpracovala balón ideálně, přesto vystřelila a překvapená Miuraová reagovala pozdě.
   
  05:14
  Skoro to vypadá, jako by se hráčky v modrých čepičkách rozhodly konkurentky šetřit. Rozhodně nehrají tak aktivně jako v předešlých třech čtvrtinách.
   
  05:42
  Američanky mírně zvolnily a soupeřky toho málem okamžitě využily. Koideová viděla prostor u bližší tyče, leč trefila jen boční síť.
   
  06:21
  Řešení finální fáze v podání Japonek není vůbec dobrá. Dlouho očekávaní nahrávka na Koideovou skutečně přišla, vystihla ji Williamsová.
   
  06:54
  Spojené státy právě vstřelily branku!

  Zřejmě není překvapením, že úvodní gól čtvrté čtvrtiny vstřelily Američanky. Jmenovitě Makenzie Ficherová, pro ni jde o první úspěch v dnešním zápase.
   
  07:28
  Nakonec musela střílet z velké dálky Steffensová. Bránu trefila, ale zároveň i prostor, kde se nacházela Miuraová.

  Milan Huppert

  Sestavy

  Japonsko: Miuraová - Arimaová, Inabaová, Uraová, Iwanová, Koideová, Hašidaová, Niizawaová (C), Jamamotová, Kawagučiová, Tokumotová, Kudová. Trenér: Keiči Oi.

  USA: Johnsonová - Musselmanová, Seidemannová, Fattalová, Hauschildová, Steffensová (C), Haralabidisová, Neushulová, A. Fischerová, Gilchristová, M. Fischerová, Williamsová. Trenér: Adam Krikorian.

  Rozhodčí: Moller (ARG), Johnson (AUS).