Zmiešané družstvá - osemifinále (kon.) | Zmiešané družstvá - ČF, SF a F Vítěz: Jižní Korea (kon.)
koniec udalosti
Zmiešané družstvá - osemifinále

cz Sobota 24.07.2021, 02:30Olympijské hry - Lukostreľba
   
  Pro tuto chvíli je to ode mě z lukostřelby vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (05:05:26)
   
  Osmifinálové zápasy smíšených družstev v lukostřelbě nabídly hned několik velmi překvapivých výsledků. V prvním zápase Indie zvládla vyrovnaný duel a soupeře z Tchaj-pej porazila 5:3. Následovalo první překvapení, když Britové Bettlesová s Hustonem porazili 5:3 Číňany Wu a Wang. To Mexičané naopak roli favorita potvrdili a Němce přehráli 6:2.

  Největší senzace přišla ve čtvrtém utkání. Američané Brownová s Elissonem sice dotáhli ztrátu z 0:4 na 4:4, ale rozstřel nezvládli a dál tak postoupil indonéský pár Choirunisaová/Salsabilla. V pátém utkání Turecko porazilo výběr Ruska, načež Nizozemci přejeli 6:0 Italy.

  Sedmý zápas a další velké překvapení, to když domácí reprezentanti Jamaučiová s Mutem podlehli 3:5 Francouzům Barbelinové s Valladontem. Osmifinále uzavřel souboj Jižní Koreji s Bangladéšem, favorizovaní An a Kim vyhráli s přehledem 6:0.
   
  Výsledky osmifinále smíšených družstev

  Kumariová/Jadhav (IND) – Lin/Tang (TPE) 5:3
  Wu/Wang (CHN) – Bettlesová/Huston (GBR) 3:5
  Kroppenová/Unruh (GER) – Valenciaová/Alvarez (MEX) 2:6
  Choirunisaová/Salsabilla (INA) – Brownová/Ellison (USA) 5:4
  Anagozová/Gazoz (TUR) – Perovová/Bazaržapov (ROC) 6:2
  Rebagliatiová/Nespoli (ITA) – Schloesserová/Wijler (NED) 0:6
  Jamaučiová/Muto (JPN) – Barbelinová/Valladont (FRA) 3:5
  An/Kim (KOR) – Siddiqueová/Shana (BAN) 6:0
   
  Osmifinálový program smíšených družstev je u konce.
   
  Parádní výkon Jižní Koreji na závěr osmifinálového programu. Bangladéš zabral a vystřelil parádních 38 bodů, avšak An a Kim měli celkový součet ještě o jeden bod lepší. Vítězí tak 6:0.
   
  Jihokorejci ve druhém setu ubrali, ale i tak jim 35 bodů stačilo k navýšení vedení na 4:0. Soupeři měli skóre ještě o dva body horší.
   
  Jižní Korea směřuje za postupem. Získali 38 bodů z maximálních 40, zatímco dvojice z Bangladéše jen 30. Favorit se ujímá vedení 2:0.
   
  Za malý okamžik odstartuje poslední osmifinále. K vidění bylo několik překvapivých výsledků. Pokud by však Bangladéš porazil Jižní Koreu, byla by to absolutní senzace.
   
  Tentokráte stačilo Francii nastřílet třetím a čtvrtým šípem alespoň šestnáct bodů. A protože Barbelinová i Valladont trefili devítku, tak Francie postupuje do čtvrtfinále v poměru 5:3 na sety.
   
  Japonci do třetí série opět začínali a Francouzi moc dobře věděli, že k zisku dalších dvou bodů jim stačí posledními dvěma střelami zapsat alespoň patnáct bodů. Jenže se to nepodařilo, neboť po devítce Barbelinové trefil Valladonit jenom šestku, bod tak berou oba týmy.
   
  Francouzi vyrovnávají. Převedla parádní střelbu s výsledným součtem 39 bodů, které Jamaučiová s Mutem nemohli konkurovat. Skóre je tak 2:2.
   
  Předposlední finálo začalo lépe pro domácí pár Jamaučiová/Muto. Sérií prvních čtyř výstřelů zapsali dohromady 36 bodů, francouzský soupeř byl o jediný bod horší.
   
  Dvojice Schloesserová/Wijler postoupila mezi nejlepších osm párů s velkým přehledem. Italy porazila vysoko 6:0, nedala jim ani náznak na úspěch.
   
  Nizozemská dvojice je jediný set od postupu do čtvrtfinále. I další čtyři výstřely zvládla lépe než soupeř, a to v poměru 39:34.
   
  Šesté semifinále odstartoval lépe nizozemský pár Schloesserová/Wijler, která úvodními čtyřmi výstřely zapsala 37 bodů, Italové byli o bod horší.
   
  Turecko je ve čtvrtfinále. K postupu jim stačil součet 35 bodů, jejich soupeři totiž čtyřmi výstřely zapsali ještě o dva body horší skóre.
   
  Pořadí na čele se nemění. Vede Čchien, která disponuje vedením o šest desetin před Švýcarskou Christenovou a Galašinovou, ty mají stejný součet bodů. Vítězka kvalifikace Duestadová je až čtvrtá.
   
  Opět se potvrzuje, že souboj mezi Tureckem a Ruskem je vyrovnaný. Opět shodný součet a Turecko tak udržuje dvoubodové vedení 4:2. Jediný bod chybí k postupu do čtvrtfinále.

  Milan Huppert

  Výsledky osmifinále smíšených družstev

  Kumariová/Jadhav (IND) - Lin/Tang (TPE) 5:3
  Wu/Wang (CHN) - Bettlesová/Huston (GBR) 3:5
  Kroppenová/Unruh (GER) - Valenciaová/Alvarez (MEX) 2:6
  Choirunisaová/Salsabilla (INA) - Brownová/Ellison (USA) 5:4
  Anagozová/Gazoz (TUR) - Perovová/Bazaržapov (ROC) 6:2
  Rebagliatiová/Nespoli (ITA) - Schloesserová/Wijler (NED) 0:6
  Jamaučiová/Muto (JPN) - Barbelinová/Valladont (FRA) 3:5
  An/Kim (KOR) - Siddiqueová/Shana (BAN) 6:0