Vzduchová puška - kvalifikácia (ženy) Vítězka: J. H. Duestadová (NOR) (kon.) | Vzduchová puška - finále (ženy) Vítězka: Č. Jang (CHN) (kon.)
Vzduchová pištoľ - kvalifikácia (muži) sk Vítěz: Ch. Saurabh (IND) (kon.) | Vzduchová pištoľ - finále (muži) sk Víťaz: Javad Foroughi (IRI) (kon.)
koniec udalosti
Vzduchová puška - kvalifikácia (ženy)

Vítězka: J. H. Duestadová (NOR)

cz Sobota 24.07.2021, 01:30Olympijské hry - streľba
   
  Střelkyně si dlouho neodpočinou, protože finále je čeká ve 3:45 SEČ. I z něj vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste srdečně zváni. (02:54:55)
   
  Kvalifikaci střelkyň ze vzduchové pušky opanovala Norka Jeanette Hegg Duestadová, která střílela od začátku skvěle a až poslední výstřel rozhodl o tom, že neudržela průměr nad 10,5 body.

  Norku ve finále doplní Jihokorejky Park Hui-mun a Kwon Un-hje, Američanka Mary Carolynn Tuckerová, Francouzka Oceanne Mullerová, Číňanka Jang Čchien, Švýcarka Nina Christenová a Ruska Anastasija Galašinová.

  Do kvalifikace se zapojila i česká reprezentantka Nikola Šarounová, které se ale nedařilo a v celkovém součtu obsadila až 41. příčku.
   
  Výsledky kvalifikace

  1. Jeanette Hegg Duestadová (NOR) 632,9 bodu
  2. Park Hui-mun (KOR) 631,7
  3. Mary Carolynn Tuckerová (USA) 631,4
  4. Kwon Un-hje (KOR) 630,9
  5. Oceanne Mullerová (FRA) 630,7
  6. Jang Čchien (CHN) 628,7
  7. Nina Christenová (SUI) 628,5
  8. Anastasija Galašinová (ROV) 628,5
  ...
  41. Nikola Šarounová (CZE) 618,4
   
  Kvalifikace skončila.
   
  Sofia Ceccarelová poslední střelu nezvládla a z šestého místa spadla až na desáté! Sportovní tragédie pro Italku, jež se tak se soutěží loučí už v kvalifikaci a na její úkor postupuje Ruska Anastasija Galašinová.
   
  Na hraně postupu se nachází sedmá Sofia Ceccarelová. Před sebou má poslední ránu. Drží se na šesté pozici, ale na devátou Anastasiji Galašinovou nemá moc velký náskok.
   
  Na druhou příčku se vyšvihla Park z Jižní Koreji, třetí je její krajanka Kwon Un-hje, ta má před sebou ještě devět výstřelů. Hotovo už má i aktuálně pátí Francouzka Ocenanne Mullerová, ta musí čekat na výsledky ostatních konkurentek.
   
  Nikole Šarounové se čtvrté série nevydařila a v páté se příliš nelepší. Ze 41. místa spadla o tři pozice dozadu.
   
  Kvalifikace ještě nekončí, byť o její vítězce už není pochyb. Druhý Mary Carolynn Tuckerová má před sebou ještě deset výstřelů, její průměr má hodnotu rovných 10,520 bodu.
   
  Jeanette Hegg Duestadová má olympijskou kvalifikaci za sebou. Předvedla parádní výkon, když po šedesát výstřelů udržela výborný průměr těsně pod 10,5 body. Celkovým součtem 632,9 bodu stanovila nový olympijský rekord, za světovým rekordem Číňanky Čao Žuo-ču zaostala o jediný bod a jednu desetinu.
   
  Pokračuje také vzestup Mary Carolynn Tuckerové. Americká střelkyně po třetí sérii vystřílela i v té čtvrté nad 105 bodů, díky čemuž se vyšvihla už na třetí místo.
   
  V páté desítce se stále udržuje Nikola Šarounová. Na postup pochopitelně může zapomenout, avšak mohla by zaútočit na čtvrtou desítku, aktuálně je totiž na 41. příčce. Za sebou má pětatřicet výstřelů.
   
  Jeanette Hegg Duestadová má před sebou posledních deset kvalifikačních výstřelů. Střílí rychleji než soupeřky za ní, ale pokud výrazně neselže, tak bude mít finále jisté bez ohledu na výsledky nejbližších konkurentek.
   
  Do finále by momentálně postupovala následující osmička: Jeanette Hegg Duestadová (NOR), Park Heemon (KOR), Kwon Un-hje (KOR), Anastasija Galašinovová (ROC), Sofia Ceccarellová (ITA), Mary Carolynn Tuckerová (USA), Julija Karimovová (ROC) a Aneta Stankiewiczová (POL).
   
  Do finále už by postupovala i Mary Carolynn Tucketová. Američanka ve třetí sérii zlepšila svůj výsledek a byla by za současné situace poslední postupující.
   
  Norská střelkyně Jeanette Hegg Duestadová se drží fantasticky. Po jednačtyřiceti výstřelech udržuje fantastický průměr 10,578, takovému výkonu zatím nikdo nedokáže konkurovat.
   
  Nikola Šarounová dnes do světa díru neudělá, to je jasné. Po dvou sériích je na průměru 10,255 a zůstává v poslední, tedy páté desítce průběžného pořadí.
   
  Ideální pohodu zatím stále nenašla Američanka Tuckerová. Horká favoritka na medaile uzavírá elitní desítku s průměrem 10,460.
   
  Bitva mezi Duestadovou a Kwon pokračuje. Jihokorejka má po dvou sériích průměr 10,555, zatímco Norka už má za sebou skoro tři série a disponuje průměrem 10,568.

  Milan Huppert

  Startovní listina

  1. Jeanette Hegg Duestadová (NOR)
  2. Aneta Stankiewiczová (POL)
  3. Tehani Egodawelaová (SRI)
  4. Jolyn Beerová (GER)
  5. Šiori Hirataová (JAP)
  6. Apurvi Chandelaová (IND)
  7. Elise Collierová (AUS)
  8. Kanykei Kubanychebekova (KYR)
  9. Oceanne Mullerová (FRA)
  10. Živa Dvoršaková (SLO)
  11. Nina Christenová (SUI)
  12. Maria Martynovová (BLR)
  13. Naruka Nakagučiová (JAP)
  14. Eszter Meszarosová (HUN)
  15. Jenny Steneová (NOR)
  16. Čchien Jang (CHN)
  17. Jessie Kapsová (BEL)
  18. Nikola Šarounová (CZE)
  19. Fernanda Russová (ARG)
  20. Elavenil Valarivanová (IND)
  21. Muchtasar Tochirovová (UZB)
  22. Yesugen Oyunbatová (MGL)
  23. Katarina Rose Kowplosová (AUS)
  24. Mary Carolynn Tuckerová (USA)
  25. Eglys Yahima de la Cruzová (CUB)
  26. Houda Chaabiová (ALG)
  27. Lenchu Kunzangová (BHU)
  28. Tatjana Djekanovićová (BIH)
  29. Rikke Maeng Ibsenová (DEN)
  30. Fatemeh Karamzadehová (IRI)
  31. Ying-Shin Lin (TPE)
  32. Sanja Vukašinovićová (SRB)
  33. Luna Solomonová (EOR)
  34. Alzahraa Shabanová (EGY)
  35. Alison Marie Weiszová (USA)
  36. Seonaid McIntoshová (GBR)
  37. Anastasija Galašinová (ROC)
  38. Anna Nielsenová (DEN)
  39. Armina Sadeghianová (IRI)
  40. Andrea Arsovićová (SRB)
  41. Lu-jao Wang (CHN)
  42. Kalpana Pariyarová (NEP)
  43. Julija Karimovová (ROC)
  44. Heemon Park (KOR)
  45. Snježana Pejčićová (CRO)
  46. Kwon Un-hje (KOR)
  47. Qian Xiu Adele Tan (SGP)
  48. Sofia Ceccarellová (ITA)
  49. Vidya Rafika Rahmatan Toyyibaová (INA)
  50. Laura-Georgeta Ilieová (ROU)