Jablonec – FK Dinamo Moskva 2:0 (kon.) | Plzeň – Arsenal Tula 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – Újpest FC sk 2:1 (kon.)
Paksi – Slovácko 1:2 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
2:1 (0:0)
Újpest FC
Štvrtok 15.07.2021, 17:00 • MOL Aréna • Prípravný zápas

Dunajská Streda víťazí v prípravnom zápase nad budapeštianskym Újpestom 2:1 po góloch Taiwa a Baliča z penalty. Hostia vyrovnávali na 1:1 krásnou strelou Antonova z priameho kopu.

DAC zvládlo generálku na Konferenčnú ligu na jednotku, tak uvidíme, ako sa bude vicemajstrovi Slovenska o týždeň dariť na európskej scéne. (19:03:03)

90+3

90+3
    Schäfer po rozohrávke nakrátko trafil húštinu tiel pred Banaiom, bude sa vhadzovať.

90+2
    Dva fauly po sebe od hostí na vlastnom území. Šikovný Vera má už toho plné zuby, získal však pre svoj celok azda záverečnú štandardku duelu.

90+1
    Striedajúci Fernando Viana zakončoval z prvej po polovysokej prihrávke sprava. Vantruba sa len prizeral, ako lopta letí na tribúnu.

90
    Podvihnutý center Antonova má na starosti obranca Dunajskej Stredy. V samom závere ešte menší tlak Újpestu.

88
    Vantruba musel vysoko z brány, sklzom odkopol do hľadiska nebezpečnú kolmicu.

88
    A aj to tak je, jeho miesto zaujal pravdepodobne Sharani.

87
    Bol to Divkovič, ktorý sa po viac ako dvoch minútach odráža zo zeme s obviazanou hlavou. Vyzerá to tak, že na dnes dohral.

85
    Momentálne prebieha ďalšie ošetrenie jedného z domácich borcov. Päť minút do konca riadneho hracieho času, môžeme však očakávať aspoň trojminútové nadstavenie.

84
    Nicolaescu šiel sám na bránu po kolmici Divkoviča. Bol mierne z uhla, napriek tomu mal s možnosťou naložiť lepšie. Krížne zakončenie minulo pravú tyč.

83
    Domáci si prihrávajú loptu na vlastnej polovici, neboja sa ale zrýchliť dianie na trávniku. Dočkáme sa ešte jedného gólu?
    81. Andrija BALIČ - 2:1

Zdroj: youtube.com – DAC 1904

81
    Dunajská Streda dala gól!
    ANDRIJA BALIČ chladnokrvne poslal svoju koncovku doprostred brány, Banai skákal doprava, čo sa nemohlo skončiť inak ako gólom! Desať minút pred koncom DAC znovu vedie.

80
    Schäfer faulovaný v pokutovom území súpera, je z toho penalta! Loptu si okamžite berie Balič.

78
    Trojnásobné striedanie aj od maďarského mančaftu. Zmeny boli natiahnuté na zhruba 35 sekúnd.

77
    Tallo si to tentoraz namieril na ľavé krídlo. Obišiel prvého hráča, po kontakte s druhým spadol, ale faul si nevypýtal.

76
    Lopta trochu zaplávala, ale Vantruba si s pokusom Talla hravo poradil.

75
    Moumou zostáva na trávniku, rýchlo sa presúva za postrannú čiaru, aby hra nestála. Vyzerá to tak, že ho o malú chvíľu vystrieda Rymarenko.

73
    Do konca dvadsať minút, razom môže vyhrať aj Újpest. Výsledok by však vôbec nezodpovedal realite.

72
    Rozhodca po góle prerušil na dve minúty zápas, tímy dostali možnosť sa občerstviť.
    70. Nemanja ANTONOV - 1:1

70
    Tím Újpest FC práve strelil gól! Domáci sa gól nadreli, hosťom stačila prvá možnosť po zmene strán. NEMANJA ANTONOV precíznou strelou z priameho kopu prekonal múr aj brankára Vantrubu, ktorý si na loptu predtým prakticky nesiahol.

70
    Beskorovainyi s faulom pred vlastným pokutovým územím. Priamy kop pre hostí z približne 22 metrov.

69
    Presúvame sa do záverečnej štvrtiny ihriska. Ak by dnes Dunajská Streda nevyhrala, bolo by to kruté. Na druhej strane domáci zahodili aspoň tri šance, ktoré sa mali skončiť gólom.

67
    Divkovičovi sa center vôbec nevydaril. Lopta preletela cez celú šírku ihriska, až skončila v aute.

66
    Tretí roh v krátkom časovom slede, Nicolaescu mieril spoza veľkého vápna, jeho pokus bol zrazený za bránu.

65
    Pred nami je však ďalší po bravúrnej akcii Luciana Veru z pravej strany. Už-už sa zdalo, že rozhodca zapíska faul, no Vera dostal výhodu. Napriek všetkému v šestnástke nemal kto zakončiť, hostia len odvrátili na roh.

64
    Rohový kop prerušilo striedanie, možno aj preto hostia s prehľadom ubránili domácich.

63
    Tri zmeny na domácej strane, odišiel Fábry s Taiwom, ale aj gólman Jedlička, ktorého nahradil Vantruba. Do poľa mali prísť Andzouana a Nicolaescu.

62
    Divkovič sa uvoľnil, odcentroval... A získal aspoň roh.

61
    DAC neprestáva s aktivitou ani po góle. Fábrymu chýbal možno ani nie krok na to, aby mohol zakončovať po vysokom centri spoluhráča.

59
    Taiwo mohol vzápätí znovu skórovať, lenže namiesto koncovky robil ešte jednu kľučku, pri ktorej mu obranca loptu zobral.
    57. Abdulrahman TAIWO - 1:0

57
    Teraz už ABDULRAHMAN TAIWO bol na správnom mieste. Väčšinu roboty zaňho spravil Moumou, ktorý vnikol do šestnástky zľava, vymiešal hráčov a trafil brankára. Banai loptu vyrazil iba do miest, kde sa nachádzal Taiwo, ktorý v sklze otvoril skóre.

56
    Diaby sa dostal do hlavičky tesne za malým vápnom, vyhral súboj, ale trestuhodne míňa bránu o dobrý meter.

56
    Výsledkom je center, ktorý Luciano Vera zrazil na roh.

55
    Prvý raz po zmene strán sa tím z Budapešti usadil na útočnej polovici.

53
    Po minútovej odmlke môžeme pokračovať ďalej. Lopta na kopačkách obrancov Dunajskej Stredy.

52
    Opäť viacero zákrokov na hrane, Beskorovainyi zostáva na zemi a dokonca potrebuje aj ošetrenie.

51
    Píska sa útočný faul domácich, hostia ale veľmi rýchlo loptu strácajú.

50
    Maďarský mančaft hlboko na svojej polovici. Dunajská Streda naberá druhý dych na útočenie.

48
    Následný roh už taký nebezpečný nebol, DAC ale ukázalo svoju silu. Ak by sa duel skončil bezgólovou remízou, mohol by za to jeden jediný muž.
    47. Divkovič (DUN), Banai (UTE)

47
    Divkovič o minútu neskôr vyhral osobný súboj s obrancom, dostal sa do pokutového územia, no tam zas a znova parádny zákrok gólmana hostí, ktorý vytesnil loptu na roh.
    46. Taiwo (DUN), Banai (UTE)

46
    Po 32 sekundách bol Taiwo vyslaný kolmicou proti Banaiovi, ale opäť parádne čítanie hry od gólmana Újpestu! Zákrok rukou na zemi, Banai je jednoznačne hráčom stretnutia.

46
    Prestávka v MOL Aréne trvala netradične dlho, približne dvadsať minút. Teraz je už ale všetko pripravené na druhé dejstvo.

46

Dunajská Streda lepším tímom, najmä so záverom polčasu mala množstvo šancí, ale buď netrafila bránu, alebo sa zaskvel Banai. Újpest hrozil len po centroch, najbližšie ku gólu mal za hostí Tallo.

45+4

45+4
    Lenže priameho zakončenia po rohu sme sa nedočkali, navyše sa píska útočný faul.

45+3
    Maďari dostali šancu znovu zaútočiť, úvodné dejstvo zakončíme ich rohovým kopom.

45+2
    Po ďalších pokusoch sme videli aj roh Baliča, lenže zo štandardiek to dnes DAC-u príliš nejde.
    45+1. Fábry (DUN)

45+1
    Andrej Fábry necháva vyniknúť Banaia! Slučka okolo Újpestu sa zúžila, ale ani koncovka z deviatich metrov nekončí v bráne, hosťujúci gólman predviedol zákrok dňa!

45
    Nachádzame sa už v nadstavenom čase. Hlavný arbiter ešte čosi nadstaví vzhľadom na občerstvenie v polovici dejstva.
    44. Luciano Vera (DUN)

44
    Prv Taiwo nespracoval loptu v šestnástke a potom Luciano Vera z jej hranice prestreľuje bránu!

43
    Celok zo Žitného ostrova hrá v ofenzíve na hrane. Ďalší nábeh za obranu a píska sa ofsajd...
    42. Divkovič (DUN)

42
    Celý prvý polčas sme takmer nepočuli o Divkoviča, keď z ničoho nič dostal nabité z ľavej strany do šestnástky od Brunettiho, ale ani on z desiatich metrov neotvára skóre duelu!

41
    Agilný Taiwo si pokryl loptu telom a vypýtal si faul na stredovej čiare pri prechode svojho tímu dopredu.

40
    DAC má viac možností, viac hrá s loptou, ale výsledok to neovplyvnilo...
    38. Taiwo (DUN)

38
    Brunetti z 22 metrov preveril Banaia, ktorý sa natiahol a zakročil. Loptu však nezachytil, Taiwo sa tlačil do dorážky, no v tom sa mával ďalší ofsajd. Alebo nie? Každopádne Taiwo zo siedmich metrov vôbec netrafil priestor brány!

37
    Dva fauly domácich pri postrannej čiare, Újpest ale nemal chuť hrať rýchlo dopredu.

36
    Rozohrávka nakrátko úspech neslávila, hráči maďarského celku si s následným centrom hravo poradili.

35
    Máme tu rohový kop, vôbec prvý v stretnutí. Zahrá ho Balič.

34
    Dunajská Streda sa snaží upokojiť rozháranejšiu časť duelu a drží loptu dlho na svojich kopačkách.

32
    Ofsajd si pripísal i Újpest. Uplynulá desaťminútovka najzaujímavejšou v dueli, snáď sa s blížiacim sa polčasom nebudeme viac nudiť.

31
    Hostia znovu pri lopte, ale bez väčšej hrozby len obliehajú šestnástku slovenského vicemajstra.

29
    Tallo neuspel v súboji jeden na jedného proti Moumouvi, ktorý si z tribún MOL Arény vypýtal úspešným zákrokom potlesk.

28
    Na druhej strane jedna zrazená delovka zvnútra šestnástky a ďalší postupný útok od Maďarov, ktorý sa končí len odkopom od brány Jedličku.
    26. Luciano Vera (DUN)

26
    Veľká chyba Banaia pri spracovaní lopty, z nohy mu ju ukradol Luciano Vera. Mladý Argentínčan musel prekonať už iba obrancu, no z desiatich metrov od brány trafil práve posledného brániaceho hráča!

25
    Ďalší ofsajd DAC, ocitol sa v ňom aktívny Taiwo, ktorý sa nebojí z hrotu zbiehať aj do krídelných priestorov.

24
    Ani nie desať sekúnd po obnovení hry krížne strieľal Beridze. Jedličkovi lopta vypadla, no domáci gólman mal šťastie, že naokolo nebol nik z hráčov Újpestu.

23
    Hlavný rozhodca v polovici prvého dejstva duel prerušuje a aktérom na trávniku dáva možnosť na občerstvenie.
    22. Taiwo (DUN)

22
    S možnosťami sa akoby roztrhlo vrece! Balič vypichol loptu súperovi pri rozohrávke, posunul ju na Taiwa, ktorý si guľaté teleso posúval do pravej strany, až napokon vypálil... Tesne vedľa ľavej žrde!
    20. Tallo (UTE)

20
    Na prelome devätnástej a dvadsiatej minúty prvá šanca! Junior Tallo sa hádzal "rybičkou" do centra po štandardke. Loptu sa mu podarilo trafiť, bránu však nie, avšak do poslednej chvíle nebolo jasné, či to gól bude, alebo nie. Jedlička svojich spoluhráčov za takéto bránenie rozhodne nepochváli!

18
    Rozhodca na čiare teraz mával proti domácim, avizovaný bol ofsajd.

17
    Fábry sa uvoľnil a konečne sme zažili trochu vzruchu. Jeho prízemná prihrávka na malé vápno ale bola odvrátená...

15
    Újpest sa v rozohrávke neponáhľa, DAC na druhej strane vysoko nenapáda. Chýba tomu potrebná futbalová iskra.

14
    Moumou sa takmer zaplietol do vlastných kľučiek, pomohol mu ale výrok postranného rozhodcu. Ten avizoval postrčenie od Pauljeviča.

12
    Koncovka hostí zvnútra šestnástky nemala potrebné parametre na to, aby Jedličku ohrozila. Zatiaľ nesledujeme extra zaujímavý futbal.

10
    Ako rýchlo Taiwo získal loptu na hranici šestnástky, tak rýchlo ju aj stratil. Újpest vedome hrá hlboko v defenzíve, bude sa pokúšať najmä o brejky.

9
    Ťažko povedať, či to bol pokus o prekvapenie Banaia, alebo sa iba center nechcene predĺžil až k zadnej žrdi.

8
    Antonov potiahol Veru za dres, schyľuje sa k ďalšej štandardke.

7
    Na začiatku zápasu vidíme mnoho nepresností. Až na prvé dve minúty je aktívnejšia Dunajská Streda.

6
    Balič si vypýtal dva fauly v krátkom časovom slede. Jeho nákopy do pokutového územia však neznamenali nebezpečenstvo.

4
    Pauljevič z pravej strany odcentroval do šestnástky, no tam bola dvojica stopérov DAC.

3
    Dunajská Streda sa snažila o oblúčik za obranu súpera, Banai si ale situáciu postrážil.

2
    Výkop patril domácim, no boli to hostia z Maďarska, ktorí opantali svojou aktivitou úvodných 90 sekúnd. Na ich konci však prišiel iba útočný faul.

1

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Beskorovainyi, Balič, Fábry, Brunetti, Moumou, Kružliak, Taiwo, Schäfer, Luciano Vera, Divkovič
    Náhradníci: Veszelinov, Vantruba – Sharani, Braun, Nebyla, Njie, Andzouana, Malý, Veselovský, Rymarenko, Nicolaescu

Újpest FC: Banai – Diaby, Tallo, Koutroumpis, Beridze, Antonov, Mitrovič, Croizet, Onovo, Pauljevič, Kastrati.

Dunajská Streda po dvoch prehrách so Salzburgom 1:3 a Ferencvárosom 0:1 nastúpila v júli na víťaznú vlnu. Postupne porazila Haladás 4:2 i Vasas 2:1. Pred buducotýždňovým prvým duelom v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy sa bude chcieť DAC naladiť opäť víťazne. Po stretnutí má navyše prísť k odhaleniu nového loga klubu zo Žitného ostrova, pre dunajskostredský futbal pôjde o veľký deň.

Újpest po viac ako mesiac a pol dlhej prestávke v príprave ešte neprehral. Zaujímavé je, že sa zrodili tri remízy s výsledkom 1:1 – proti Klužu, St. Polten a naposledy proti DVTK Miškovec. Celok z Budapešti pri svojej jedinej výhre dokázal poraziť FC Voluntari najtesnejším spôsobom 1:0.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi FC DAC Dunajská Streda a Vasas Budapešť.

Stretnutie sa začne o 17:00.