Ararat – Fehérvár 2:0 (kon.) | FC Struga – FK Liepāja 1:4 (kon.) | Kauno Žalgiris – Europa 2:0 (kon.)
Gagra – Sutjeska 1:1 (kon.) | KuPS – Noah 5:0 (kon.) | Urartu – Maribor 0:1 (kon.)
Valmiera – FK Sūduva 0:0 (kon.) | Dinamo Bt. – Tre Penne 3:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Mons Calpe 4:0 (kon.)
St Joseph's – Levadia Tallinn 1:1 (kon.) | Runavík – Honka Espoo 1:3 (kon.) | CS Petrocub – FK Sileks 1:0 (kon.)
Sligo – Hafnarfjördur 1:2 (kon.) | Dila Gori – Žilina sk 2:1 (kon.) | Sfîntul Gheorghe – Partizani Tirana 2:3 (kon.)
New Saints – Glentoran 2:0 (kon.) | Gżira – Sant Juliá 1:1 (5:3 po pen.) | Laçi – Podgorica 3:0 (po pr.)
Llapi – Shkupi 1:1 (kon.) | Swift Hesperange – Domžale 1:1 (kon.) | Puskás Akadémia – Inter Turku 2:0 (kon.)
Larne FC – Bala Town 1:0 (kon.) | Trnava – Mosta sk 2:0 (kon.) | Bohemians Dublin – Stjarnan 3:0 (kon.)
La Fiorita – Birkirkara 1:1 (kon.) | Dečić – KF Drita 0:1 (kon.) | KÍ Klaksvík – RFS Riga 2:4 (po pr.)
Breidablik – Racing FC 2:0 (kon.) | Vllaznia Skadar – Široki Brijeg 3:0 (kon.) | Śląsk – Paide 2:0 (kon.)
FK Sarajevo – Milsami 0:1 (kon.) | Coleraine – Velež Mostar 1:2 (kon.)
KÍ Klaksvík
2:4 (2:3)
RFS Riga
cz Štvrtok 15.07.2021, 21:00 • við Djúpumýru, Klaksvík, Faerské ostrovy • Európska konferenčná liga (predkolá) • 1. predkolo

S konstatováním, že RFS Riga jde po výhře 4:2 v Klaksvíku do dalšího kola Evropské konferenční ligy, kde vyzve maďarský celek Puskás Academy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (00:35:06)

Výhodu domácího stadionu Klaksvík nevyužil a v předkole Evropské konferenční ligy končí. Riga vedla od desáté minuty zásluhou Vitalijse Jagodinskise, který využil chybu gólmana Rosenøma na malém vápně, jenž těsně před tím vychytal Darka Lemajiče, ale hned při následném rohu zaváhal. V šestnácté minutě bylo srovnáno, když se hlavou prosadil Odmar Faerø a i zde gólman zaspal. Od pětadvacáté do sedmadvacáté minuty vstřelili hosté dvě branky. Nejprve se trefil Darko Lemajič, jenž už měl prsty v první brance a hlavou zamířil přesně. O dvě minuty později při nákopu zaváhali domácí stopeři, Emerson Deocleciano se dostal na vápně k míči jako slepý k houslím, ale trefil se přesně k levé tyči. Ve druhé minutě nastavení snížil na 2:3 Deni Pavlović, jenž se z malého vápna trefil do centru Fredriksberga naprosto přesně.

Ve druhém poločasu byl Klaksvík lepší, ale nedokázal své šance využít. Stejně tak jako na konci prvního nastavení, kdy Černiauskas dvakrát vychytal slušné střely domácích. A ti litovali. Ve 108. minutě totiž přišel faul Vatnsdala před vápnem. Šimkovič nacentroval míč do vápna, kde ho netrefil Lipušček, ale hned za ním byl Tomislav Šarić a ten již zamířil hlavou přesně – 2:4.

V posledních minutách domácí ještě zlobili a měli dvě velké šance. Zapomenutý Van Der Heyden z malého vápna ale mířil vedle a další rána z vápna šla nad branku. RFS Riga tak napravila zaváhání z domácího hřiště a po Runavíku dnes končí v pohárech i další faerský tým – Klaksvík – 2:4.

120+3

120+3
    Poslední domácí šance v podobě střely z levé strany vápna vychází do ztracena. Míč končí vysoko nad brankou.

120+3
    Ve vápně zůstal trestuhodně volný Jasper Van Der Heyden, ke kterému propadl volhý míč. Na belgického hráče přihlíželi tři plejeři soupeře, přesto ho nechali zakončit. Ale legionář ve službách Klaksvíku trefil míč špatně a tudíž i vedle.

120+2
    Domácí začínají jeden z posledních útoků dnešního utkání.

120+2
    Hosté rozehrávají aut od rohového praporku, zatímco na hřišti se ještě nechal lehce zdravotně zkontrolovat jeden z hráčů Rigy.

120+1
    Roh Danielsena skončil v mlýmici těl na hlavě jednoho z hráčů domácích, ten ale míč jen lízl a nic z toho nebylo.

120+1
    Nyní už je to opravdu obléhání branky Fotbalové školy Riga. V první minutě nastavení ze dvou vybojovali domácí rohový kop, do vápna jde brankář Rosenom.

120
    Další centr domácích končí na hlavě hráče v bílém.

120
    Fredriksbergův centr do vápna odvrátili hosté, jejich obrana nyní působí hodně jistě.

117
    Hosté naposledn střídají, Tomase Šimkoviče nahrazuje Darko Micevski.

117
    Odražený míč z vápna zkusil napálit ze čtyřiceti metrů na branku Daniel Björkman, což chce přeci jen trošku toho umu. A při vší úctě, s takhle těžkou střelou si střídající domácí hráč neporadil.

116
    Rohový kop pro Klaksvík rozehrává Ární Fredriksberg. Dobrý míč do vápna odhlavičkovali hosté na další roh.

115
    Po zisku míče zakládá Klaksvík rychlý protiútok, ale úprk zpět do obrany by hostům mohl závidět i Usain Bolt.

113
    Černiauskas nechvátal s rozehrávkou odkopu od branky, navíc přichází střídání. Emerson Deocleciano jde ze hřiště místo Alaina Cedric Herve Kouadia.

113
    Snaha faerského týmu o vybojování si prodloužneí je zatím hodně platonická.

111
    Není se čemu divit, že následuje hned trojí střídání v domácím týmu. Klaksvík má posledních deset minut na srovnání a oživuje ofenzívu. Střídají obránci Claes Philip Kronberg a Deni Pavlović, místo nich budou hrát Jasper Van Der Heyden a Ivan Sollie Rønning. Z placu jde také forvard Páll Klettskard a nahradí jej Jonn Johannesen.

109
    Klaksvík ihned zahrozil kontrem po pravé straně, přízemní centr ale ve vápně netrefil Sumareh.

Tomáš Lysý

Góly: 16. Faerø (Frederiksberg), 45+2. Pavlovič (Frederiksberg) – 10. Jagodinskis (Savaļnieks), 25. Lemajič (Šimkovič), 27. Deocleciano (Lemajič), 108. Šarić (Šimkovič)

Karty:   35. Sumareh (KLK), 70. Frederiksberg (KLK), 75. Vatnsdal (KLK), 87. Andreasen (KLK) – 16. Lemajič (RFS), 28. Deocleciano (RFS), 37. Jagodinskis (RFS), 67. Savaļnieks (RFS)

Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 21:19.
    KÍ Klaksvík: Rosenøm – Kronberg (111. Van Der Heyden), Pavlović (111. Rønning), Brinck (91. Björkman), Andreasen (C) – Faerø – Danielsen, Frederiksberg, Vatnsdal, Sumareh – Klettskard (111. Johannesen). Trenér: Mikkjal Thomassen
    Náhradníci: Joensen – Johannesen, Rønning, Björkman, Heyden, Petersen, Došljak, Poulsen

RFS Riga: Černiauskas – Savaļnieks, Jagodinskis, Lipušček, Mareš (46. Sorokins) – Šarić, Strumia, Zjuzins (63. Friesenbichler) – Šimkovič (C) (117. Micevski), Lemajič (72. Stuglis), Deocleciano (113. Kouadio). Trenér: Viktors Morozs
    Náhradníci: Nerugals, Vilkovs – Sorokins, Jatta, Villela, Micevski, Varslavāns, Kouadio, Regza, Stuglis, Friesenbichler

Rozhodca: Keith Kennedy – Stephen Donaldson, Ryan Kelsey – Steven Gregg (vš. Severní Irsko)
    08.07.2021
    RFS Riga - KÍ Klaksvík 2:3

Góly: 50. Lipušček, 79. Zjuzins (Savalnieks) – 21. Sumareh (Danielsen), 33. Klettskard (Sumareh), 70. Vatnsdal

Karty:   2. Lemajič (RFS), 41. Šimkovič (RFS), 47. Mareš (RFS), 90+1. Lipušček (RFS) – 26. Sumareh (KLK), 49. Danielsen (KLK), 66. Faero (KLK), 90. Pavlovič (KLK)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:3. Fauly: 11:19.