Montreal – Winnipeg 5:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Vegas 3:0 (kon.)
Anaheim – LA Kings 1:2 (kon.) | Boston – Buffalo 6:2 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 1:0 (4:3 po s.n.)

3. Ben Chiarot (MTL) 0+1 (03:39:49)

Statistiky: Střely na bránu: 35-22; Zablokované střely: 11-17; Vhazování: 41%-59%; Hity: 27-27; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Hokejisté Montrealu zaznamenali důležité vítězství nad Winnipegem, přestože v průběhu zápasu dvakrát prohrávali rozdílem dvou branek. Canadiens ovšem vždy dokázali snížit a těsně před koncem druhé třetiny vyrovnali. V poslední části se čekalo na chybu a první ji udělali domácí, když špatně střídali a hráči v šesti, jenže Jets nabídnutou šanci nevyužili a krátce na to rozhodl Nick Suzuki. Útočník Montrealu vstřelil dva góly a k tomu přidal ještě jednu asistenci. Konečný výsledek zní. Montreal Canadiens 5 Winnipeg Jets 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:37 Tyler TOFFOLI - 5:3

58:37
    Montreal právě vstřelil branku!
    Josh Anderson nahodil puk z obraného pásma směrem na bránu Winnipegu a z blízkosti ho pro jistotu dopravil do sítě TYLER TOFFOLI! Habs vedou o dva góly. Asistence: Phillip Danault.

57:55
    Connor Hellebuyck naskočil na střídačku a hráči Winnipegu zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

56:48
    Hokejisté Montrealu se ocitli pod tlakem a raději vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po levici brankáře Jakea Allena. Stav 4:3.
    55:10 Nick SUZUKI - 4:3

55:10
    NICK SUZUKI nyní nádherně vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím vzápětí zaplula nad lapačkou Connora Hellebuycka do bližšího pravého horního rohu brány! Úžasný obrat Montrealu dovršen. Habs vedou 4:3. Asistence: Jeff Petry a Corey Perry.

54:36
    Corey Perry odseděl týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Habs.

54:18
    Josh Anderson měl po přihrávce zpoza brány velkou šanci rozhodnout, jenže z levého kruhu a blízkosti zamířil pouze do náruče klečícího Connora Hellebuycka! Komerční přestávka.

53:55
    Paul Stastny dostal dvě minuty za vysokou hůl a 42 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Stav stále 3:3.

52:36
    Montreal hrál v šesti a po špatném střídání dostal dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Odpyká Corey Perry.

52:07
    Proti Winnipegu bylo signalizováno postavení mimo hru, což si hokejisté hostujících Jets uvědomili a okamžitě vyklidili pásmo. Montreal mohl rozehrávat.

51:55
    Jake Allen málem musel zasahovat proti nebezpečně tečované střele Jets od modré čáry, jenže rozhodčí pískali hru vysokou holí. Následuje komerční přestávka.

50:31
    Winnipegu se podařilo nahodit puk za bránu Montrealu a navíc ho na pravé straně útočného pásma dojel, vzápětí se ale k ničemu nedostal. Skóre je tedy 3:3.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. Suzuki, 34. Lehkonen (Chiarot, Evans), 39. Armia (Suzuki, Toffoli), 56. Suzuki (Petry, Perry), 59. Toffoli (Danault) – 19. Stastny (DeMelo, Wheeler), 23. Lewis (Harkins), 32. Lewis

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – A. Romanov, Chiarot, Petry (A), Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – J. Anderson (A), Danault, Kotkaniemi – Armia, Suzuki, Toffoli – Caufield, Evans, Lehkonen – Perry (A), E. Staal, Frolík.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Jo. Benn – Wheeler (C), Stastny, Connor – Appleton, Scheifele (A), Copp – Perreault, Dubois, Vesalainen – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Rozhodca: Eric Furlatt, Michael Markovic. Čároví: Travis Toomey, Michel Cormier