Nemecko – Česko 4:5 (kon.) | Slovensko – Rakúsko sk 3:1 (2:0 po n.s.n.)
Slovensko
3:1 (0:0, 1:0, 2:1 - N 1:0)
Rakúsko
Sobota 01.05.2021, 20:15 • Easton Aréna, Piešťany • Reprezentácia

To je odo mňa z tohto prípravného zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:56:55)

Slováci doviedli v tretej tretine zápas do víťazného konca, chvíľu to ale vypadalo na drámu. Hneď na jej úvod vyrovnal Schneider a gól Rakúšanov poriadne povzbudil. Ich útočnej aktivite pomohli i dve vylúčenia slovenských hráčov, ani jednu presilovku ale Rakúšania využiť nedokázali a v druhej z nich prišiel rozhodujúci moment zápasu. Holešinský sa v nej dostal do samostatného nájazdu, ktorý mu faulom skazil Hackl a následné trestné strieľanie Holešinský premenil na víťazný gól zápasu. Zhruba o minútu neskôr pridal po výbornom napádaní Hrehorčáka tretí slovenský gól Roman a naši hokejisti už následne zápas bez vážnejších komplikácií víťazne dohrali. Slováci potom vyhrali i nadstavbové samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediní presadili Cehlárik a Fominykh.

Slovenská hokejová reprezentácia si tak na svoje konto pripísala druhú výhru po riadnej hracej dobe v príprave na MS v hokeji 2021. Príprava na šampionát bude pokračovať zajtra, kedy sa v rovnakom čase odohrá druhý prípravný zápas Slovenska proti Rakúsku.

Najlepší hráči zápasu:

Šimon Nemec (SVK)
    Peter Schneider (AUT)

Koniec nadstavbových samostatných nájazdov.

3. séria
    2:0
    Huber nič nevymýšľal a strelou z ľavého kruhu minul Konrádovu bránku. Slovensko vyhráva nadstavbové samostatné nájazdy 2:0.

3. séria
    2:0
    Fominykh si skvelým blafákom naviedol puk do ľavej strany na bekhend, ktorým ho poslal ponad pravý betón rakúskeho brankára Kickerta do siete.

2. séria
    1:0
    Schneider trafil strelou spomedzi kruhov pravú žŕďku slovenskej bránky.

2. séria
    1:0
    Cehlárik si pripravil puk na forhend a strelou pod vyrážačku prekonal rakúskeho gólmana Kickerta.

1. séria
    0:0
    Baumgartner skúsil blafák doľava, ktorý slovenský gólman Konrád vystihol.

1. séria
    0:0
    Hrivík strieľal k ľavej žŕďke, rakúsky brankár Kickert puk chytil.

Nadstavbové samostatné nájazdy začínajú.

Po dohode oboch tímov budú ešte nasledovať nadstavbové samostatné nájazdy.

59:52
    Rakúšania sa na záver dostali do útočnej tretiny, zápas sa však už len dohráva a Slováci ho vyhrajú.

59:22
    Regendova strela z ľavého kruhu skončila mimo Kickertovej bránky, puk ale Hrehorčák ešte podržal v rohu útočnej tretiny.

58:49
    Ďalšie dva pokusy Rakúšanov o prienik do útočnej tretiny zastavili Slováci už v strednom pásme.

58:15
    Schneider dokorčuľoval nahodenie za Konrádovu bránku, puk ale na spoluhráčov nepretlačil. Rakúšania sa potom nepresnou prihrávkou na modrú čiaru sami vyhnali z útočnej tretiny.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 27. Hrivík (Regenda, Nemec), 52. Holešinský (t.s.), 53. Roman – 41. Schneider (Richter)