Getafe – Elche 1:1 (kon.) | Valencia – Granada 2:1 (kon.) | Villarreal – Cadiz 2:1 (kon.)
Atlético Madrid – Alavés 1:0 (kon.) | Sociedad – Barcelona 1:6 (kon.)
Atlético Madrid
1:0 (0:0)
Deportivo Alavés
Nedeľa 21.03.2021, 18:30 • Madrid - Wanda Metropolitano • Španielska LaLiga • 28. kolo

Máme za sebou súboj medzi Atléticom Madrid a Deportivom Alavés. Z troch bodov sa nakoniec tešili domáci futbalisti. V prvom polčase gól nepadol, najbližšie k nemu mali paradoxne hostia v závere polčasu, ktorí sa väčšinu prvého dejstva bránili. Po zmene strán otvoril skóre zápasu v 54.minúte Suárez, ktorý si nabehol na ukážkový center Trippiera a loptu poslal do siete hlavou. Hostia mohli vyrovnať v závere zápasu, Joselu ale nepremenil nariadenú penaltu, ktorú zlikvidoval Oblak. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:30:01)

90+4
    Pri rohovom kope hostí v šestnástke aj brankár Pacecho, Alavés ale fauluje, nasledovať bude odkop od domácej brány.

90+3
    Alavés v záverečnej snahe zatlačil domácich, Navarrova strela tečovaná na rohový kop.

90+2
    Žltú kartu dostáva Saúl (Atlético Madrid).

90+1
    Pellistri teraz prenikal do šestnástky domácich, cez brániaceho Giméneza ale neprešiel a tak nasleduje odkop od brány Oblaka.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.

89
    Pri lopte teraz domáci futbalisti, Atlético sa snaží nazbierať cenné sekundy na polovici hostí.

88
    Žltú kartu dostáva Rodrigo Battaglia (Deportivo Alavés).

87
    Atlético sa ubránilo aj po rohovom kope, nasleduje odkop od brány Oblaka.

86
    Loptu si na biely bod postavil Joselu, loptu poslal po svojej ľavej ruke, Oblak ale jeho penaltu vyrazil na roh – veľmi dôležitý zákrok domáceho brankára.

85
    Žltú kartu dostáva Stefan Savić (Atlético Madrid).

84
    Tvrdý zákrok Savića nakoniec skúma systém VAR. Nakoniec je z toho penalta pre hosťujúci tím.

83
    Hra je prerušená, na hracej ploche ostáva ležať Rioja, Savić ho totiž zasiahol nepríjemné do tváre.

82
    Suárez si teraz robil priestor v šestnástke, loptu si posunul na pravačku a prudko vystrelil, Pacecho musel jeho pokus vyraziť.

81
    Sainz teraz pozorne bránený Savićom, hostia sú v závere zápasu aktívnejší a snažia sa o vyrovnanie.

80
    Suárez hľadal prihrávkou do vnútri šestnástky nabiehajúceho Carrasca, ten sa ale k lopte nedostal.

79
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Pere Pons, prichádza Borja Sainz.

78
    Dlhý nákop domácich, nasledovať bude autové vhadzovanie na polovici Alavésu.

77
    Pellistri to skúša po pravom krídle, cez brániaceho Hermosa síce neodcentroval, vybojoval však rohový kop.

76
    Žltú kartu dostáva Yannick Carrasco (Atlético Madrid).

75
    Faulovaný Pons, nedovolene si počínal striedajúci Herrera.

74
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Thomas Lemar, prichádza Héctor Herrera.

74
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Ángel Correa, prichádza Saúl.

73
    Domáca snaha v ofenzíve, nasledovať bude rohový kop Atlética.

72
    Suárez si teraz nevypýtal faul pri rohovej zastávke, hostia sa dostávajú k lopte.

71
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, počet striel na bránu lepší v prospech domácich: 3-2.

70
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Jota, prichádza Abdallah Mahmoud.

70
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Víctor Laguardia, prichádza Tachi.

68
    Llorente s centrom do šestnástky z pravej strany, hosťujúci brankár Pacecho bez väčších problémov.

67
    Trippier teraz pri útočnej snahe fauluje, lopta pre Alavés na jeho vlastnej polovici.

66
    Suárez sa teraz snažil zakončiť akciu domácich, obrana hostí jeho pokus zblokovala.

65
    Joselu teraz so strelou po odrazenej lopte, ani tentokrát netrafil domácu bránu.

64
    Giménez teraz fauluje Battagliu, voľny priamy kop hostí na polovici Atlética.

63
    K strele spoza šestnástky sa teraz dostal Koke, pokus domáceho kapitána nenarobil väčšie problémy brankárovi Pacechovi.

62
    Pellistri zakončil po rohovom kope rozohranom na krátko, Oblak chytá.

61
    Jota našiel centrom v šestnástke Joseluho, strela hosťujúceho hráča bola tečovaná – roh pre Alavés.

60
    Faul na Duaretho v strede ihriska, lopta teraz pre hosťujúci tím.

59
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Edgar Méndez, prichádza Luis Rioja.

59
    Ďalší dobrý center od Trippiera z pravej strany, Llorente si nabehol z druhej vlny a lopta skončila na brvne hosťujúcej brány.

58
    Opäť držanie lopty v podaní domácich futbalistov, Alavés bráni bez lopty.

57
    Držanie lopty po zmene strán ešte výraznešie v prospech domáceho mužstva: 66% – 34%.

56
    Atlético pokračuje v aktivite aj po úvodnom góle, sledujeme vysoké napádanie domácich futbalistov.

54
    Atlético dalo gól!
    Domáci sa po zmene strán dočkali, Trippier poslal do šestnástky z pravej strany dobrý center, ktorý zakončil presnou hlavičkou LUIS SUÁREZ, lopta sa odrazila od žrde do brány – 1:0. Asistencia: Kieran Trippier.

53
    Domáci teraz so snahou o strelenie prvého gólu v zápase.

51
    Lemar naváža loptu do stredu ihriska, Pellistri ale dobre zasiahol a prerušil jeho útočnú snahu.

50
    Po zmene strán zatiaľ aktívni iba domáci futbalisti, hostia zatiaľ bránia na vlastnej polovici.

49
    Llorente teraz zasiahol do tváre Duaretho, ktorý zostáva ležať na zemi.

48
    Sledujeme center Lemara do šestnástky, Laguardia na svojom mieste, loptu posiela hlavou do bezpečia.

47
    Koke sa snažil o center z pravej strany, hostia jeho zámer prečítali a loptu odkopli.

46

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Atléticom Madrid a Deportivom Alavés. Gól sme zatiaľ nevideli, domáci sú aktívnejší, zatiaľ ale nevedia nájsť recept na zhustenú obranu hostí. Paradoxne to mohli byť hosťujúci futbalisti, ktorí by sa ujali vedenia v zápase, v samom závere prvého polčasu si domáca obrana takmer strelila vlastný gól. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

45+2
    Veľká šanca hostí v závere polčasu, po štandardke si takmer zrazil prudký center do vlastnej siete Llorente.

45+1
    Navarro nedovolene zastavený Carrascom, priamy voľný kop v závere polčasu pre hostí.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44
    Carrasco s ďalším centrom hľadajúcim Savića, domáci obranca sa k zakončeniu hlavou nedostal.

43
    Lemar centruje vysoko do šestnástky, Alavés sa ubránil.

42
    Pred koncom polčasu ďalšia ofenzívna snaha domácich, Carrasco vybojoval rohový kop.

41
    Suárez takmer otvoril skóre zápasu, po prihrávke od Lemara zobral celú akciu na seba, po rýchlom vedení lopty vystrelil tesne vedľa pravej žrde Pacecha.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva 5 minút, v štatistike striel na bránu vedú hostia: 0-1.

38
    Suárez teraz neprihral presne na Lemara, autové vhadzovanie pre Atlético.

37
    K strele sa dostal Correa, ktorý sa v šestnástke hostí šikovne uvoľnil po prihrávke od Carrasca, strela domáceho futbalistu netrafila bránu Pacheca.

36
    K strele spoza šestnástky sa teraz dostal Pons, evidujeme prvú strelu na bránu v podaní hostí.

35
    Joselu teraz vybojoval autové vhadzovanie pri rohovej zástavke, hostia na polovici domácich.

34
    Hostia teraz so snahou pred šestnástkou domácich, všetko ale vyriešil Hermoso, ktorý navyše vybojoval autové vhadzovanie pre svoje mužstvo.

33
    Žltú kartu dostáva Jota (Deportivo Alavés).

31
    Carrasco síce okamžite zakončil spoza šestnástky, pri svojom pokuse bol faulovaný, nasleduje priamy voľný kop pre Atlético z nebezpečnej pozície.

30
    Savić vyslal na Pacheca nepríjemný center, hosťujúci brankár musel vyraziť loptu na rohový kop.

29
    Joselu teraz loptu podržal pre svoje mužstvo, hosťujúci hráč bol navyše faulovaný, výhoda priameho voľného kopu pre Alavés.

28
    Carrasco márne hľadal Suáreza po autovom vhadzovaní, hosťujúca obrana si poradila.

27
    Ani tentokrát sa Atletico nedokázalo presadiť cez zhustenú obranu hostí, celú akciu navyše ukončil odmávaný ofsajd domáceho tímu.

26
    Koke teraz nedovolene zastavený na vlastnej polovici, pri lopte ostane domáci tím.

25
    Battaglia s centrom do šestnástky domácich, nabiehajúci Pellistri sa ale k lopte nedostal.

24
    V jasnej šanci sa teraz ocitol Joselu, po prihrávke od Ponsa zakončoval prakticky sám, na poslednú chvíľu zblokoval jeho strelu na roh Savić.

23
    Joselu sa snažil spracovať prihrávku za obranu, hosťujúci útočník bol v postavení mimo hry.

22
    Opäť domáca aktivita, Alavés v posledných minútach zápasu iba s bránením bez lopty na kopačkách.

21
    Carrasco to teraz skúša navedením, pred šestnástkou hostí ale nie je žiadny voľný priestor navyše.

19
    Koke s nepresnou kolmou prihrávkou za obranu na Lemara.

18
    Navarro sa teraz snažil presadiť po krídle individuálne, domáca obrana musela loptu odkopnúť mimo ihriska.

17
    Atletico teraz kombinuje na polovici hostí, Alavés bráni v hĺbokom bloku a navyše bezchybne .

16
    Correa sa snažil zakončiť snahu domácich strelou z vnútra šestnástky, pri spracovaní lopty sa ale pošmykol, hostia sa tak ubránili.

15
    Úvodných 15 minút je za nami, držanie lopty hovorí v prospech domáceho mužstva: 54% – 46%.

14
    Pokračujeme ďalej, aktivitou teraz hýria hostia.

13
    Hlavný rozhodca využil systém VAR, celú situáciu si sám pozrel, penaltu ale nenariaďuje.

12
    Sledujeme útočnú snahu domáceho mužstva, Atletico reklamuje ruku v šestnástke hostí, hlavný rozhodca komunikuje so svojim asistento,m ktorý má na starosti systém VAR.

11
    Carrasco ostáva ležať na zemi po súboji s hosťujúcim futbalistom, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

10
    Suárez sa snažil z prvej hľadať svojho spoluhráča, domáci útočník ale neprihral presne.

9
    K strele sa teraz dostal aj Lemar, zakončenie futbalistu Atletica Madrid rovnako nepresné.

8
    Domáce mužstvo teraz bude zahrávať rohový kop.

7
    Carrasco s dobrým nábehom za hosťujúcu obranu, prihrávka na domáceho futbalistu bola ale pridlhá. Na druhej strane evidujeme prvé zakončenie, pokus Pellistriho letí nad bránu Oblaka.

6
    Nepresný center Jotu do šestnástky Atletica, nasledovať bude odkop od brány Oblaka.

5
    Pellistri sa teraz presadil na pravom krídle a odcentroval, domáca obrana musela loptu iba odkopávať.

4
    Suárez sa okamžite tlačil do šance po prihrávke z ľavej strany, hlavný rozhodca hru prerušuje a píska ofsajd.

3
    Hosťujúci Jota teraz nepretlačil loptu cez domácu zálohu, hostia naďalej na polovici domácich.

2
    Domáci začínajú aktívne, Correa sa snaží naraziť si loptu so Suárezom, Alavés zatiaľ s pozornou obranou.

1

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso – Koke (C) – Trippier, M. Llorente, Lemar, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.
    Náhradníci: Grbić – M. Dembélé, Felipe, H. Herrera, Kondogbia, Lodi, Vitolo, Saúl, Torreira, Vrsaljko.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Pellistri, Battaglia, Pons, Jota – Joselu, Méndez.
    Náhradníci: Sivera – Martín, Burgui, Deyverson, I. Córdoba, Rioja, Tachi, Mahmoud, Sainz, López.

Rozhodčí: Munuera.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 28.kola La ligy Atletico Madrid – Deportivo Alavés. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

ATLETICO: Futbalisti Atletica Madrid sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 1.mieste, v 27 zápasoch nazbierali 63 bodov. Na svojom konte majú 19 výhier, 6 remíz a 2 prehry. Svojim súperom nastrieľali v lige 50 gólov, inkasovali 18-krát. V posledných piatich ligových zápasoch dosiahli nasledovnú bilanciu – 2 výhry, 2 remízy a 1 prehra. V poslednom ligovom vystúpení uhrali zverenci Diega Simeoneho na štadióne Getafe bezgólovú remízu.

ALAVÉS: Futbalistom Alavésu patrí v tabuľke predposledné 19.miesto, v 27 zápasoch získali iba 23 bodov. Ich ligová bilancia v tejto sezóne je 5 výhier, 8 remíz a 14 prehier. Na svojom konte majú 23 strelených gólov, naopak inkasovali až 43-krát. Ich forma v posledných piatich zápasoch je veľmi slabá, 4-krát prehrali a jednom prípade remizovali. Bod za remízu získali v poslednom ligovom zápase, na domácom trávniku si body s Cadizom delili po remíze 1:1. Do streleckej listiny sa zapísal premenenou penaltou Joselu.

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne zvládli lepšie futbalisti Atletica Madrid, ktorí na ihrisku Alavésu zvíťazili 2:1. Na strane favorita skórovali Llorente a Suarez, vlastný gól si strelil Felipe.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.