Vyšehrad – Chrudim 2:3 (kon.) | Ostrava B – Třinec 2:0 (kon.) | Podbrezová – Pohronie 4:1 (kon.)
Ružomberok – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Trebišov – Košice 3:2 (kon.) | Senica – Líšeň 2:1 (kon.)
Wisla Kraków – Žilina sk 2:2 (kon.) | Kraków – Termalica 2:0 (kon.) | Wisła Pł. – Wigry 2:0 (kon.)
Nitra – Púchov 2:1 (kon.) | Raków – Mariupol 2:2 (kon.)
Raków Częstochowa
2:2 (1:1)
Mariupol
pl Sobota 16.01.2021, 14:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Drugim przeciwnikiem Rakowa Częstochowa w okresie przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie będzie ukraiński Mariupol. Początek sparingu wicelidera w sobotę o godzinie 15.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.

25
    Bezbramkowo po 25 minutach konfrontacji. Świetną szansę na zdobycia prowadzenia mieli piłkarze Mariupola, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Rakowa Częstochowa i nie dał się pokonać strzałem Bondarenki.

36
    Zespół Mariupol właśnie zdobył gola! Bramkę z rzutu karnego zdobywa OŁEKSIJ KASZCZUK.

Mariupol wywalczył rzut karny w kwadransie poprzedzającym przerwę i doczekała się ona skutecznego wykonania.

42
    Gol dla Rakowa!
    Piłka zagrana z rzutu rożnego została wpakowana do bramki przeciwnika przez OSKARA KRZYŻAKA. Raków Częstochowa doprowadził do remisu na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy sparingu.

45
    Pierwsza połowa skończona.

Po pierwszej połowie sparingu Raków Częstochowa remisuje 1:1 z Mariupolem. Na pierwsze trafienie w rywalizacji wicelidera PKO Ekstraklasy trzeba było poczekać. Ukraińska drużyna objęła prowadzenie dzięki strzałowi z rzutu karnego. Raków zareagował i odrobił stratę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

46
    Druga połowa rozpoczęta.

48
    Możliwość zdobycia prowadzenia dla Rakowa Częstochowa miał Ivi Lopez. Piłka kopnięta przez dobrze wyszkolonego technicznie pomocnika odbiła się od słupka w bramce Mariupolu.

75
    Pozostał kwadrans do końca podstawowego czasu w sparingu Rakowa Częstochowa. Przed przerwą najwięcej interesującego działo się właśnie na finiszu i także tym razem piłkarze postarają się o dobre podsumowanie.

88
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PETR SCHWARZ.

Rzut karny przyznany podopiecznym Marka Papszuna. Egzekutorem jedenastki był Petr Schwarz i na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu dał prowadzenie Rakowowi Częstochowa.

90
    Doliczony czas.

90+2
    Zespół Mariupol właśnie zdobył gola!
    Ponownie rzut karny odgwizdany przez sędziego. Nie ma pomyłek i Mariupol w doliczonym czasie odebrał Rakowowi Częstochowa prowadzenie. WIACZESŁAW TANKOWSKYJ powiedział ostatnie słowo w sprawie wyniku sparingu.

90+2

Raków Częstochowa zremisował 2:2 w drugim sparingu na zgrupowaniu w Turcji. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, szczególnie w fragmentach kończących obie połowy. Obu drużynom nie udało się utrzymać prowadzenia i muszą pogodzić się z kompromisowym rezultatem. Gole dla wicelidera PKO Ekstraklasy strzelili Oskar Krzyżak oraz Petr Schwarz. (16:28:45)

Sebastian

Góly: 42. Krzyżak, 88. Schwarz (pen.) – 36. Kaszczuk (pen.), 90+2. Tankowskyj (pen.)

Raków Częstochowa: Pindroch (46. Holec) – Schwarz, Mikołajewski (46. Niewulis), Krzyżak (46. Piątkowski), Kun (46. Bartl), Ivi (68. Owczarek), Poletanović (46. Jach), Sapała (80. Poletanović), Malinowski (46. Tudor), Zawada (76. Litwa), Szelągowski (46. Gutkovskis).

Náhradníci: Holec – Bartl, Jach, Niewulis, Piątkowski, Tudor, Owczarek, Gutkovskis, Litwa.