Vyšehrad – Chrudim 2:3 (kon.) | Ostrava B – Třinec 2:0 (kon.) | Podbrezová – Pohronie 4:1 (kon.)
Ružomberok – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Trebišov – Košice 3:2 (kon.) | Senica – Líšeň 2:1 (kon.)
Wisla Kraków – Žilina sk 2:2 (kon.) | Kraków – Termalica 2:0 (kon.) | Wisła Pł. – Wigry 2:0 (kon.)
Nitra – Púchov 2:1 (kon.) | Raków – Mariupol 2:2 (kon.)
Wisła Płock
2:0 (2:0)
Wigry Suwałki
pl Sobota 16.01.2021, 13:30 • Siedlce • Prípravný zápas

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:48:18)

Wisła Płock zwyciężyła w pierwszym sparingu w okresie przygotowań. Drużyna prowadzona przez trenera Radosława Sobolewskiego doprowadziła do rezultatu 2:0 w pierwszej tercji. W niej Dawid Kocyła podsumował strzałem z dogodnej pozycji do bramki akcję kombinacyjną, a Mateusz Szwoch wykorzystał wywalczoną przez siebie jedenastkę. Możliwość poprawienia wyniku z rzutu karnego miał również drugoligowiec, ale uderzenie zostało zatrzymane przez Bartłomieja Gradeckiego.

90+15

90+14
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

90+12
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

90+10
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Rozjemca pozwala ostro rywalizować aktorom widowiska.

90+8
    Nie ma gola z rzutu karnego! Uderzenie z kierunku prawego narożnika bramki, a intencję strzelca przeczytał znakomicie Bartłomiej Gradecki. Ogromne rozczarowanie egzekutora jedenastki.

90+7
    Szansa na zdobycie gola kontaktowego i tym samym podniesienie temperatury rywalizacji w ostatnich minutach. Rzut karny przyznany Wigrom Suwałki.

90+3
    Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców przeciwnika.

90
    Zaledwie kwadrans rywalizacji pozostał obu drużynom i bezsprzecznie najbardziej interesująca była pierwsza tercja. W niej było najwięcej interesujących ataków i co za tym idzie sytuacji podbramkowych.

88
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

86
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

84
    Długo wyczekiwana bardzo dobra sytuacja podbramkowa Wisły Płock. Piłka opanowana w pobliżu bramki Wigier Suwałki, które zostały uratowane odważnym wyjściem na przedpole przez golkipera. Uderzenie poskromione!

82
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

80
    Mobilizują się piłkarze Wisły Płock do wysokiego pressingu. Nie panikują pod ich naporem formalni goście, przez co futbolówka pozostaje w ich posiadaniu.

78
    Piłka krążyła między zawodnikami z Płocka. Brakowało elementu przyspieszenia w ostatnim rozegraniu będącego na prowadzeniu zespołu, dlatego musi on szukać innego sposobu na powiększenie zaliczki.