Everton – Aston Villa 1:1 (kon.) | Leicester – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Manchester United 0:2 (kon.)
Southampton – Brighton 1:1 (kon.)
Crystal Palace FC
0:2 (0:1)
Manchester United
Štvrtok 16.07.2020, 21:15 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 36. kolo

Manchester United po tuhom boji víťazí nad Crystal Palace po výsledku 2:0. Domáci sa nemajú za čo hanbiť, vypracovali si možno aj viac príležitostí ako ich súper, avšak výborný de Gea dnes zatiahol roletu a gól vo svojej bráne nedopustil. O výhre hostí rozhodli Rashford s Martialom.

Čiernou škvrnou na zápase zostáva zranenie Patricka van Aanholta zo 78. minúty. Holanďan si zranil rameno po nešťastnom sklze Martiala, ktorý padol na zem po góle na 0:2 a zobral so sebou smolne aj obrancu The Eagles. (23:20:34)

90+12

90+10
    Wan-Bissaka si to ešte hodil cez Ayewa, na Mitchella to už nestačilo. Po faule na Pogbu ponechaná výhoda, Manchester to už dohrá v pokojnom tóne.

90+9
    Scott Dann odzbrojil Martiala od lopty v pokutovom území čistým spôsobom! Krásny obranný zákrok.

90+8
    Mamadou Sakho vykopáva loptu z bránkovej čiary po prieniku Martiala. Francúz zakončoval z uhla, jeho krajan mu nedoprial radosť z druhého zásahu.

90+8
    Opäť nedovolený zákrok od The Eagles, tentoraz bližšie k stredu poľa. Zdá sa, že je o víťazovi rozhodnuté.

90+7
    Bruno Fernandes videl medzeru v múre, z priameho kopu z ľavej strany však triafa iba bočnú sieť.

90+6
    Zaha si plnil defenzívne povinnosti, pridal k tomu aj zápasnícky chvat na Rashforda. Domácej hviezde sa nepáči rozhodnutie rozhodcu. Zaha by si mal dať pozor, inak ešte vyfasuje žltú kartu.

90+5
    Crystal Palace ešte neskladá zbrane. S pribúdajúcimi minútami je ale ťažšie a ťažšie útočiť cez tri štvrtiny ihriska.
    90+4. Marcus Rashford (MAN)

90+4
    Maguire sa dostal ku hlavičke aj s koncom zápasu, stopér United zase raz zakončil nad.

90+3
    Technická rana Rashforda pod brvno vyrazená za bránu od Guaitu. Domáci brankár bol na správnom mieste, vedel tak, čo má robiť.

90+3
    Luka Milivojević obdržal žltú kartu po zbytočnom faule v strede poľa.

90+2
    Rashford s Fernandesom neposunuli loptu na voľných spoluhráčov, pri pokuse o brejk Ayew neuspel proti Lindelofovi.

90+1
    Nadstavuje sa úctyhodných jedenásť minút. Dôvod je jasný – ošetrovanie van Aanholta a dvojminútová prestávka na občerstvenie.

90
    Rohový kop rozohraný nakrátko bez väčšieho úspechu, domáci rýchlo bez lopty.

90
    Deje sa tak až teraz po chybe obrancov United. Zaha prešprintoval Lindelofa, no bol to asi po štvrtý raz počas dnešného večera de Gea, ktorý podržal svojich nad vodou! Roh.

89
    Taktický faul Matića na deliacej čiare. The Eagles sa nevedia dostať na dostrel brány United.

88
    Hrá sa ďaleko od de Geu. Nesmieme ale zabúdať na nadstavený čas, pred nami ešte stále slušná porcia minút, počas ktorej sa môže stať čokoľvek.