Burnley – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Manchester City – Bournemouth 2:1 (kon.) | Newcastle – Tottenham 1:3 (kon.)
Arsenal – Liverpool 2:1 (kon.)
Newcastle United
1:3 (0:1)
Tottenham Hotspur
Streda 15.07.2020, 19:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 36. kolo

Aj druhé dejstvo na St James' Park bolo ešte zaujímavé. V 56. minúte sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Ritchieho, ale krátko na to hostia išli opäť do vedenia po góle Kanea. Hra aj v druhom polčase bola vyrovnaná, ale ďalší presný zásah padol až v 90. minúte, keď sa opäť presadil Kane a spečatil tak stav zápasu na 1:3! Newcastle tak prišiel o svoju dlhú domácu neporaziteľnosť, Tottenham získava veľmi dôležité tri body do boja o Európsku ligu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:56:40)

90+5

90+4
    Posledný útok domácich nebol nijak nebezpečný, loptu má vo svojich rukaviciach brankár Lloris.

90+3
    Dlhší nadstavený čas už pomaly bude končiť, zápas sa prakticky len dohráva.

90+2
    S najväčšou pravdepodobnosťou to vyzerá, že Newcastle stratí svoju domácu neporaziteľnosť, ktorý si držal od prvého januára!

90+1
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Harry Kane, prichádza Jan Vertonghen.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!
    90. Harry Kane (TOT) - 1:3

90
    Tottenham dal gól!
    Je zrejme definitívne rozhodnuté o osude tohto stretnutia! Hostia vpadli do otvorenej obrany domácich, ktorí už museli smerom dopredu riskovať. V pokutovom území sa do zakončenia dostal Lamela, jeho pokus ešte Dúbravka pokryl, ale k odrazenej lopte sa dostal HARRY KANE a aj po druhýkrát v tomto zápase sa presadil hlavou – 1:3!

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu a tak aj tohto zápasu sa už čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Dlhú prihrávku do pokutového územia nikto z domácich nestihol dobehnúť, Lloris bude rozohrávať od svojej brány.

87
    Sme už v samotnom závere riadneho hracieho času. Newcastle sa snaží o prienik na útočnú polovicu, bude musieť začať riskovať.

86
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Nabíll bin Tálib, prichádza Matthew Longstaff.

85
    Žltú kartu dostáva Ben Davies (Tottenham Hotspur).

84
    Newcastle dlhšiu dobu kombinoval na útočnej polovici, ale to neviedlo k ničomu zaujímavému. Uvidíme, čo teraz vymyslia hostia.

83
    Stále však neprichádza väčší nápor zo strany domácich. Tottenhamu stačí len pozorne strážiť svoje územie.

82
    Hostia vyhnali súpera preč zo svojej polovice ihriska. Newcastle sa už snaží založiť ďalší útočný výpad.

81
    Futbalisti domáceho celku presúvajú kombináciu pred pokutové územie súpera. Uvidíme, či z toho bude aspoň zakončenie na bránu.

80
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu, niečo málo sa šte určite bude aj nadstavovať. Bližšie k trom bodom je stále Tottenham, ale musí ešte zvládnuť záver zápasu.

79
    Tottenham sa snaží vysoko napádať rozohrávku súpera, ale domáci výrazné chyby nerobí. Všetko sa to však odvíja v strede ihriska.

78
    Newcastle zvládol ubrániť rýchly útočný výpad svojho súpera a už sa domáci snažia preniknúť smerom dopredu.

77
    Domáci Schär je otrasený po strete s Kaneom. Zatiaľ s lekárom odkráčal za postranú čiaru a uvidíme, či sa vráti späť do hry.

76
    Aktivita domácich neprináša želané ovcie. Tottenham si tak drží svoje tesné vedenie o jeden gól a nádej na zisk troch bodov.

75
    Zo strany hosťujúceho celku teraz pribúda počet nedovolených zákrokov. Hra sa tak kuskuje, čo domácim vôbec nevyhovuje. Newcastle je stále v ohrození svojej domácej neporaziteľnosti.

74
    Žltú kartu dostáva Harry Kane (Tottenham Hotspur).

73
    Bergwijn zastavil ďalší útok domácich nedovolene. Newcastle tak stále môže kombinovať na polovici svojho dnešného súpera.
    72. Valentino Lazaro (NEW)

72
    Prihrávka od Sainta-Maximina sa dostala na Lazara, ktorý zvolil zaujímavé zakončenie z dobrej pozície, ale to smerovalo len do bočnej siete! Lloris si mohol vydýchnuť.

71
    Newcastle získal rohový kop, po ktorom hlavičkoval Joelinton, ale nový muž na ihrisku nemieril presne.

70
    Dianie v druhom polčase už pokračuje ďalej. Uvidíme, čo nám ponúkne zvyšok tohto stretnutia, snáď ešte uvidíme veľa zaujímavých situácii.

69
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Dwight Gayle, prichádza Joelinton.

68
    Opäť zo strany oboch trénerov prichádzajú aj potrebné pokyny pre svojich zverencov. Tottenham by dnes potreboval získaž tri body, keďže je stále v hre o Európsku ligu.

67
    Tak ako v prvom polčase aj teraz dáva hlavný rozhodca Coote pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku. Oba celky si tak múžu vydýchnuť a nazbierať nové sily.

66
    Zrejme to ešte vyzerá na zaujímavý zvyšok tohto stretnutia. Domáci sa nechcú len tak vzdať, hostia si zas už nechcú pustiť svoje vedenie.

65
    Žltú kartu dostáva Jonjo Shelvey (Newcastle United).

64
    Tottenhamu sa oplatilo vysoké napádanie súperovej rozohrávky a už má on loptu na svojich kopačkách. Hostia sa teraz nemusia nikam ponáhľať.

63
    Domáci sa snažia opäť o vyrovnanie. Momentálne je pri lopte Newcastle, ktorý kombinuje na útočnej polovici.

62
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Giovani Lo Celso, prichádza Érik Lamela.

61
    Hodina zo stretnutia na St James' Park je už minulosťou. Newcastle sa dlho z vyrovnania neradoval, aj po 60 minútach Tottenham vyhráva o jeden presný zásah.
    60. Harry Kane (TOT) - 1:2

60
    Opäť sa mení skóre a znova je vo vedení hosťujúci celok! V pokutovom území domácich sa najlepšie zorientoval HARRY KANE a krásnou hlavičkou upratal loptu do siete – 1:2!

59
    Tottenham však s nerozodným výsledkom nie je spokojný a opäť sa snaží strhnúť vedenie na svoju stranu. Domáci sa snažia vysoko napádať súperovu rozohrávku.

58
    Na St James' Parku sa tak začína ozdnova. Medzičasom musel z hry odstúpiť zranený Moura. Uvidíme, ako sa toto stretnuie bude ďalej vyvíjať.

57
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Lucas Moura, prichádza Steven Bergwijn.
    56. Matt Ritchie (NEW) - 1:1

56
    Newcastle United dal gól!
    Je vyrovnané! Domácim vyšiel tento rýchly útočný výpad na výbornú, v pokutovom území sa napokon dostal k lopte MATT RITCHIE a aj z mierneho uhla presnou strelou do hornej časti brány prekonáva Llorisa – 1:1!

55
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza DeAndre Yedlin, prichádza Valentino Lazaro.

55
    Hra sa teraz musela prerušiť, na ihrisku zostal ležať Lucas Moura a vyžiadal si ošetrenie. Pri lavičke domácich sa pripravuje k prvému striedaniu.

54
    Zakrátko do pokutového územia súpera centroval aj Ritchie, ale ani tátlo lopta nič zaujímavého neponúkla.

53
    Shelvey centroval do pokutového územia hostí, ale defenzíva Tottenhamu odvrátila loptu do bezpečia. Domáci ešte môžu pokračovať vo svojej aktivite.

52
    Zo svojho malého náporu domáci nič nevyťažili a už sledujeme kombináciu hostí pred pokutovým územím súpera. Hra sa teraz skorej prelieva z jednej strany na druhú.

51
    Newcastle sa zakrátko dostáva opäť k lopte a kombinuje na polovici súpera. Karta sa tak teraz obrátila, brániť sa musia hostia.

50
    Sledovali sme rýchly brejk domácich, ale jeho výsledkom je len nepresná prihrávka do pokutového územia Tottenhamu.

49
    Vstup do druhého polčasu zatiaľ vychádza hosťom, ktorí zakladajú jeden útočný výpad za druhým. Newcastle sa tak po výmene strán musí len brániť.

48
    Hostia však zostávajú operovať na útočnej polovici. Keď sa pozrieme do štatistík a histórie, Newcastle doma neprehral od 1. januára, zatiaľ to teda vyzerá, že bilancia domácich bude narušená.

47
    Po rýchlom útočnom výpade zahrával Tottenham rohový kop. Prudký Celsov center pred domácu bránu defenzíva Newcastle odvrátila do bezpečia.

46
    Druhý polčas na St James' Park je už v plnom prúde, výkop patril domácim futbalistom, ktorí muia doťahovať náskok súpera. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na St James' Park je už minulosťou. Napokon sme sledovali veľmi zaujímavý futbal, oba celky sa snažili hrať aktívne, miestami bola hra vyrovnaná, ale boli tu aj pasáže hry, keď dominovalo len jedno mužstvo. Skóre zápasu otvoril v 27. minúte hosťujúci Son, ktorý zakrátko mohol pridať aj druhý gól, ale skvelým zákrokom ho vychytal Dúbravka. Nejaké zaujímavé šance mal aj Newcastle, ale vyslovene gólové to neboli.

Uvidime, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:04.

45+3

45+2
    Hosťom jeho rozohrávka však nevyšla a potom nasledovala len veľmi nepresná Mourova strela. Zrejme je to už z prvého polčasu všetko.

45+1
    Lucas Moura bol nedovolene zastavený a tak Tottenham ešte získava priamy kop z celkom zaujímavej pozície.

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

43
    Zakrátko domáci zahrávali priamy kop na útočnej polovici, ale hostia ubránili aj túto situáciu. Newcastle sa pred koncom prvého polčasu prebral a začína byť znova nebezpečný.
    42. Dwight Gayle (NEW)

42
    Mohlo byť vyrovnané! Newcastle výborne presunul hru na druhú stranu ihriska, následne pred bránu súpera smeroval presný center na hlavu Gayleho, jeho zakončenie však opečiatkovalo tyčku!

41
    V krátkom slede domáci zahrávali ďalší rohový kop, hostia odvrátili loptu preč zo svojho pokutového územia. Newcastle však ešte pokračuje v útočnom ťažení.

40
    Newcastle už rohový kop rozohral a momentálne kombinuje v blízkosti pokutového územia hostí. Tottenham sa snaží vysoko atakovať súpera.

39
    Sledovali sme rýchly útočný výpad domácich, z vnútra pokutového územia zakončoval Ritchie, jeho pokus bol tečovaný od Auriera na rohový kop.

38
    Po dlhšej dobe sa k lopte dostáva domáci celok, ktorý sa snaží o prechod na polovicu súpera. Tottenham sa tak teraz musí stiahnúť naspäť.

37
    Tottenham terza kombinuje len na svojej polovici ihriska, domáci Newcastle výborne bráni stred poľa. Od streleného gólu sme tak nič zaujímavého nevideli.

36
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. Otázkou tak zostáva, či sa ešte dočkáme prípadného ďalšieho presného zásahu, hostia po strelenom góle výrazne ožili.

35
    Žltú kartu dostáva Federico Fernández (Newcastle United).

34
    V poslednej dobe sa na obraze hry nič nemení, pri lopte sú hostia a pokúšajú sa znova ohroziť bránu súpera. Newcastle sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

33
    Newcastle zakombinoval na útočnej polovici, ale žiadnej šance sa domáci futbalisti nedostali. Opäť tak sledujeme snahu Tottenhamu pridať svoj druhý gól v tomto zápase.

32
    Polhodina zo stretnutia na St James' Park je už minulosťou. Tottenham vyhráva od 27. minúty vďaka gólu Sona a momentálne hostia na ihrisku dominujú.

31
    Žltú kartu dostáva Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur).
    30. Son Hung-min (TOT)

30
    Fantastický zákrok od Martina Dúbravku! Son už pomaly dvíhal ruky nad hlavu, ale druhýkrát sa do streleckej listiny nezapísal, jeho výbornú strelu pod brvno zneškodil slovenský reprezentačný brankár!

29
    Momentálne sú však pri lopte hostia, ktorí po góle výraznejšie ožili. Newcastle sa tak musí brániť na svojej polovici ihriska.

28
    Na rade sú teraz domáci futbalisti, ktorí musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Uvidíme, ako tento gól hostí ovplyvní ďalší vývoj celého zápasu.
    27. Son Hung-min (TOT) - 0:1

27
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Hostia získali loptu na svojej polovici ihriska a založili rýchly protiútok. Následne pred pokutovym územím súpera predviedli úspešnú kombináciu, SON HUNG-MIN vystrelil spoza pokutového územia presne k tyčke a nedal tak Dúbravkovi žiadnu šancu – 0:1!

26
    Po krátkej pauze pokračuje dianie v prvom polčase. Pri lopte sú domáci futbalisti a snažia sa o postupný prechod na polovici svojho dnešného súpera.

25
    Zatiaľ môžme konštatovať, že v úvode zápasu boli aktívnejší domáci, ale postupne sa hra vyrovnáva. Podstatné však je, že zaujímavých momentov nepribúda.

24
    Hlavný rozhodca tohto zápasu Coote dáva pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku. Oba celky si tak vydýchnu a môžu si vypočuť aj pokyny od svojich trénerov.

23
    Na druhej strane už musel zasahovať Ritchie, ktorý v pokutovom území odstavil od lopty Mouru. Tottenham zahrával ešte rohový kop, ale do zakončenia sa už hostia nedostali.

22
    Saint-Maximin sa dostal k lopte a vystrelil z hranice pokutového územia. Jeho nepresná strela len preverila pozornosť brankára Llorisa, ktorý si pripisuje ľahký zákrok.

21
    Črtali sa zaujímavé momenty na oboch stranách, najprv sa hosťom nepodarilo zakončiť v pokutovom území, potom na druhej strane Gayle trafil len dobre postaveného súperovho obrancu.

20
    Tottenham zastavil útok súpera a presúva sa na útočnú polovicu. Momentálne hostia kombinujú v blízkosti pokutového územia Newcastlu.

19
    Hostia svoj krátky pobyt v útoku nezakončili ničím zaujímavý, opäť je pri lopte domáci celok a ten sa snaží o postuný prechod na polovicu súpera.

18
    Zlá rozohrávka domáci pri autovom vhadzovaní a zadarmo tak darovali súperovi loptu. Uvidíme, či teraz niečo dokáže vymyslieť aj Tottenham, ktorý sa doposiaľ takmer len bránil.

17
    Pekný center do pokutového územia hostí od Ritchieho, do zakonečenia hlavou sa potom dostal Shelvey, ale jeho pokus ide tesne nad Llorisovu bránu.
    16. Jonjo Shelvey (NEW)

16
    Zatiaľ však nepribúdajú žiadne zaujímavé momenty. Newcastle jednoznačne ovládla štatistiku držania lopty, ale do zakončenia sa domáci dostať nevedia.

15
    Postupune sa už domáci prebojovali na útočnú polovicu a Tottenham sa musí brániť. Zrejme nečakaný obraz hry, ale stále sme len niekde v úvode celého stretnutia.

14
    Newcastle sa pokúsil o prechod na útočnú polovicu, ale to sa mu nepodarilo. Aktuálne tak domáci celok kombinuje len v blízkosti svojho pokutového územia.

13
    Moussa Sissoko sa skúšal presadiť po ľavej strane, ale napokon cez obrancu súpera neprešiel a nezískal ani rohový kop. Od svojej brány rozohráva Martin Dúbravka.

12
    Individuálne sa snažil presadiť domáci Saint-Maximin, jeho strela spoza pokutového územia bola zrazená na rohový kop. Ten už domáci aj rozohrali, súper odvracia loptu do bezpečia.

11
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ aktívnejším dojmom pôsobia domáci futbalisti, ktorí sú aj častejšie pri lopte.

10
    Pokus o rýchly útočný výpad hosťom nevyšiel, Dúbravka bude rozohrávať loptu od svojej brány. Newcastle tak zvláda aj prácu v defenzíve.

9
    V krátkom slede sme boli svedkami rohového kopu aj na druhej strane, Sonov center však žiadne ohrozenie súperovej brány nepriniesol. Opäť sa už k lopte dostáva domáci celok.

8
    Lucas Moura len za cenu faulu zastavil tento útok domáci a tak sme ešte sledovali priamy kop. Po ňom sa však lopta dostala len do rukavíc brankára Llorisa.

7
    Ritchie centroval do pokutového územia, kde mali hostia menšie problémy pri bránení, ale napokon to zvládli a súpera aspoň vytlačili ďalej od svojej brány. Sympatický začiatok v podaní Newcastlu.

6
    Newcastle založil rýchly útočný výpad, zrazený center sa dostal na hranicu pokutového územia a odtiaľ zakončoval Almirón, trafil však len hlavu Sáncheza! Domáci ešte získavajú rohový kop.

5
    Zatiaľ je to však bez strely či už na jednu alebo druhú bránu, hrá sa medziešestnástkový futbal. Oba tímy sa ale snažia hrať aktívne smerom dopredu.

4
    Toto je faul hosťujúceho celku, domáci sú tak aj naďalej pri lopte a kombinujú na útočnej polovici. Hostia sa snažia vysoko napádať túto rozohrávku.

3
    Kombinácia hostí pred pokutovým územím súpera nič zaujímavého neponúkla a k lopte sa už dostáva domáci tím. Newcastle sa takisto snaží hrať s loptou na polovici svojho dnešného súpera.

2
    Tottenham aj naďalej pri lopte a už kombinuje na útočnej polovici. Práve hostia dnes zrejme budú tým celkom, ktorý bude častšjeiš útočiť a pôjde za troma bodmi.

1
    Prvý polčas na St James' Park je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu celku, ktorý odohrá tento zápas v modrých dresoch, domáci hrajú vo svojej klasickej čierno-bielej kombinácii.

1

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes je na programe 36. kolo anglickej Premier League a St James' Park bude hostiť stretnutie Newcastlu a Tottenhamu. Väčšiu motiváciu v tomto zápasu majú hostia, ktorí ešte môžu zabojovať o Európsku ligu, domáci v bráne so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom si už môže len vylepšiť svoje konečné postavenie v tabuľke. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär, F. Fernández, Yedlin – Saint-Maximin, Shelvey (C), bin Tálib, Ritchie – Almirón – Gayle

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Alderweireld, B. Davies – Moussa Sissoko, Lo Celso, Winks, Lucas Moura – Kane, Son Hung-min

Rozhodca: Coote – Hussin, Hopton

Vítam všetkých fanúšikom futbalu pri online prenose z 36. kola anglickej Premier League. Od 19:00 je na programe stretnutie medzi Newcastle United a Tottenham Hotspur.

Anglická Premier League ponúkne ešte z tohtoročnej edície tri kolá, o titule je však už v predstihu rozhodnuté. Na všetky otázky ale stále nie je zodpovedané. St James' Park ponúkne súboj celkov z opačných častí tabuľky.

Newcastle United:
    Domáci celok s našim Martinom Dúbravkom má na svojom konte 43 bodov a to stačí na predbežné 13. miesto. Newcastle momentálne nie je v ideálnej fomre, posledné dve stretnutia prehral, naposledny nestačil na zachraňujúci sa Watford a podľahol mu 1:2. Newcastle je už zachránený, môže už len zabojovať o lepšie konečné umiestnenie v tabuľke.

Tottenham Hotspur:
    To naopak hostia ešte stále majú o motiváciu postarané, Tottenham je aj naďalej v hre o pohárovú Európu. Hostia majú na svojom konte 52 bodov a momentálne sa nachádzajú na 8. mieste. Naposledy Tottenham uspel doma v dery s Arsenalom 2:1 a tak uvidíme, či sa Tottenhamu podarí pohárovú Európu vybojovať.

Určite nás tak čaká zaujímavé stretnutie, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.