Burnley – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Manchester City – Bournemouth 2:1 (kon.) | Newcastle – Tottenham 1:3 (kon.)
Arsenal – Liverpool 2:1 (kon.)
Newcastle United
1:3 (0:1)
Tottenham Hotspur
Streda 15.07.2020, 19:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 36. kolo

Aj druhé dejstvo na St James' Park bolo ešte zaujímavé. V 56. minúte sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Ritchieho, ale krátko na to hostia išli opäť do vedenia po góle Kanea. Hra aj v druhom polčase bola vyrovnaná, ale ďalší presný zásah padol až v 90. minúte, keď sa opäť presadil Kane a spečatil tak stav zápasu na 1:3! Newcastle tak prišiel o svoju dlhú domácu neporaziteľnosť, Tottenham získava veľmi dôležité tri body do boja o Európsku ligu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:56:40)

90+5

90+4
    Posledný útok domácich nebol nijak nebezpečný, loptu má vo svojich rukaviciach brankár Lloris.

90+3
    Dlhší nadstavený čas už pomaly bude končiť, zápas sa prakticky len dohráva.

90+2
    S najväčšou pravdepodobnosťou to vyzerá, že Newcastle stratí svoju domácu neporaziteľnosť, ktorý si držal od prvého januára!

90+1
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Harry Kane, prichádza Jan Vertonghen.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!
    90. Harry Kane (TOT) - 1:3

90
    Tottenham dal gól!
    Je zrejme definitívne rozhodnuté o osude tohto stretnutia! Hostia vpadli do otvorenej obrany domácich, ktorí už museli smerom dopredu riskovať. V pokutovom území sa do zakončenia dostal Lamela, jeho pokus ešte Dúbravka pokryl, ale k odrazenej lopte sa dostal HARRY KANE a aj po druhýkrát v tomto zápase sa presadil hlavou – 1:3!

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu a tak aj tohto zápasu sa už čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Dlhú prihrávku do pokutového územia nikto z domácich nestihol dobehnúť, Lloris bude rozohrávať od svojej brány.

87
    Sme už v samotnom závere riadneho hracieho času. Newcastle sa snaží o prienik na útočnú polovicu, bude musieť začať riskovať.

86
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Nabíll bin Tálib, prichádza Matthew Longstaff.

85
    Žltú kartu dostáva Ben Davies (Tottenham Hotspur).

84
    Newcastle dlhšiu dobu kombinoval na útočnej polovici, ale to neviedlo k ničomu zaujímavému. Uvidíme, čo teraz vymyslia hostia.

83
    Stále však neprichádza väčší nápor zo strany domácich. Tottenhamu stačí len pozorne strážiť svoje územie.

82
    Hostia vyhnali súpera preč zo svojej polovice ihriska. Newcastle sa už snaží založiť ďalší útočný výpad.

81
    Futbalisti domáceho celku presúvajú kombináciu pred pokutové územie súpera. Uvidíme, či z toho bude aspoň zakončenie na bránu.

80
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu, niečo málo sa šte určite bude aj nadstavovať. Bližšie k trom bodom je stále Tottenham, ale musí ešte zvládnuť záver zápasu.