Kayserispor – Yeni Malatyaspor 2:1 (kon.) | Trabzonspor – Başakşehir 1:1 (kon.) | Galatasaray – Besiktas 0:0 (kon.)
Kayserispor
2:1 (2:0)
Yeni Malatyaspor
cz Nedeľa 15.03.2020, 11:30 • Kadir Has Şehir Stadı, Kayseri • Turecká Superliga • 26. kolo

Druhý poločas patřil pro změnu Malatyasporu. Velmi prospěl hostům příchod Kjartanssona, který měl společně s Háfizem v 51. minutě dvě velké šance, ale vítězem byl v ten moment brankář Lung. V 70. minutě již spolupráce Háfiz – Kjartansson vyšla gólově a islandský střelec snížil skóre na rozdíl jediné branky. V 75 minutě tutovou šancí hostí po centrovaném míči z přímého kopu v pokutovém území zklikvidoval skvělý Lung. Kayserispor tedy připisuje veledůležité 3 body za výhru 2:1. Naopak Malatyaspor i nadále prodlužuje svou sérii zápasů bez výhry. Mějte hezký zbytek dne. (13:32:14)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 19:9.

90+7

90+7
    Domácí lavička má nervy, chtějí konec utkání, sudí je však jiného názoru.

90+6
    Rohový kop byl rozehrán pouze nakrátko.

90+5
    Mešanovič výborně po pravé straně individuálně povodil míč i několik obránců Malatyasporu, našel v pokutovém území Mensaha, jenže ten se ke střele nedostal a obránce hostí mu ukopl míč na rohový kop.

90+4
    Mensahovi byl odpískán útočný faul na polovině hřiště.

90+3
    Centrovaný míč z přímého kopu dokázal brankář Lung vyškrábnout rukavicí mimo své pokutové území.

90+2
    Žlutou kartu dostává Gustavo Campanharo (Kayserispor).

90+1
    Míč od koncové čáry před branku Malatyasporu byl velmi nepřesný a úspěch slaví obrana Malatyasporu.

90
    Na centrovaný míč se sice šplhal Kjartansson, ale při tom fauloval brankáře Lunga, který byl úspěšnější a balon získal do svých rukavic.

90
    Rozhodčí nastaví 5 minut!

89
    Rozhodčí odpískal sice faul na Acquaha, ale přitom posunul míč o pět metrů dozadu.

88
    Kayserispor v posledních minutách hry trochu ožil a vrátil se částečně do hry.

87
    Fofana se dle sudího provinil nedovolenou hrou rukou.

86
    Sprintující Moryke Fofana míč u pravé postranní čáry navzdory své snaze nezachytil.

85
    Rohový kop Kayseripsoru od levého praporku.

84
    Po delší době dal o sobě vědět svou přízemní střelou těsně vedle branky Muris Mešanović.

82
    Campanharo se tedy v osobním souboji s Morykem Fofanou vůbec nemazlil.

Rostislav Králik

Góly: 22. Mesanović (B. Mensah), 42. Henrique (B. Mensah) – 70. Kjartansson (Háfiz)

Karty:   50. Kvržić (KAY), 72. Henrique (KAY), 90+2. Campanharo (KAY) – 45+4. A. Mina (YMA)

Nepremenená penalta: 45+3. B. Mensah (KAY), brankár Farnolle zneškodnil

Kayserispor: Lung (C) – Kvržić, Săpunaru, Ângelo, Taşdemir (71. Subaşı) – Campanharo – B. Mensah, H. H. Acar, Dja Djedjé (78. B. Rienstra), Henrique (81. Šitum) – Mesanović.
    Náhradníci: Çipe – Çapar, Kula, Subaşı, Aktas, B. Rienstra, Şahin, Šitum, Demir, Kravec.

Yeni Malatyaspor: Farnolle – Aytaç (46. Háfiz), Akbaş, A. Mina, Chebake (66. Walter) – Acquah, Yalçın – Fofana, M. Yıldırım (C), Töre – Bulut (46. Kjartansson).
    Náhradníci: Ceylan – Güveli, Háfiz, Kaş, Ndayishimiye, Čaalalí, Walter, Kjartansson.

Rozhodca: Sansalan – Satman, Takpak