Buffalo – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Anaheim 3:2 (po pr.) | Tampa Bay – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Florida – Vegas 2:7 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 0:5 (kon.) | NY Islanders – LA Kings 5:3 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary – Nashville 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:6 (kon.)
St. Louis Blues
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Winnipeg Jets
cz Piatok 07.02.2020, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté St. Louis Blues dnes přivítají Winnipeg Jets. Zápas odstartuje krátce po druhé hodině ranní. Příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

WINNIPEG JETS

Winnipeg zatím nenaplňuje předsezonní prognózy a figuruje mimo pozice pro play off. Tryskáči ale stále zůstávají nadostřel osmému Calgary. Doposud odehráli 54 zápasů, ve kterých vybojovali 57 bodů. Na pozice, které zaručují boj o Stanley Cup, ztrácí 3 body. Winnipegu se v poslední době vůbec nedaří, neboť tento celek prohrál hned 6 z uplynulých sedmi zápasů. Naposledy nestačil na Nashville, kterému podlehl 1:2 po prodloužení.

Produktivita:

1. Mark Scheifele, 54 zápasů, 23+33 (56)
    2. Kyle Connor, 54 zápasů, 25+26 (51)
    3. Patrik Laine, 52 zápasů, 19+28 (47)
    4. Blake Wheeler, 54 zápasů, 16+29 (45)
    5. Nikolaj Ehlers, 54 zápasů, 18+23 (41).

ST. LOUIS BLUES

Bluesmani vedou v Západní konferenci. Jako jediný tým v konferenci se dostali přes hranici sedmdesáti bodů, konkrétně jich mají na kontě 72 po 54 odehraných duelech. Náskok na druhý Dallas činí 7 bodů. Úřadující vítěz NHL ale v posledních týdnech nezažívá nejlepší období. Celek Craiga Berubeho totiž prohrál pět z posledních sedmi zápasů. Blues se ale vrátili do domácího prostředí ve velkém stylu, protože ve středu si hravě poradili s Carolinou poměrem 6:3. Předtím St. Louis odehrálo dlouhou sérii na venkovních kluzištích, ve které se přednímu celku celé NHL příliš nevedlo.

1. David Perron, 54 zápasů, 23+30 (53)
    2. Ryan O´Reilly, 54 zápasů, 10+38 (48)
    3. Brayden Schenn, 54 zápasů, 20+26 (46)
    4. Jaden Schwartz, 54 zápasů, 17+27 (44)
    5. Alex Pietrangelo, 54 zápasů, 13+30 (43).

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Thomas, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Brouwer, Blais, Barbašev.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Morrissey (A), Niku, D. Kulikov, Sbisa, Beaulieu – Laine, Scheifele (A), Connor – Appleton, Wheeler (C), Ehlers – Roslovic, Copp, Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.

Rozhodčí: Lambert, O´Rourke – Cormier, Gawryletz.

Před zápasem ještě uslyšíme hymny Kanady a Spojených států amerických.

Čeká nás ještě jedna slavnostní událost. Útočník St. Louis Alexander Steen nedávno odehrál tisící zápas v nejslavnější a nejlepší hokejové soutěži světa. Už deset let v kuse nastupuje tento švédský hokejista v barvách Blues.

Alexander Steen obdržel stříbrnou hokejku a na světelné kostce momentálně probíhá doprovodný program k poctě vítěze Stanley Cupu 2019 a stříbrného medailisty z OH 2014.

00:01

00:12
    Parayko se snažil přebruslit Pionka, ovšem obránce Jets byl o chlup rychlejší.

00:49
    Kulikov napřáhl od modré čáry. Jeho pokus byl zablokován. Ani napodruhé se ruský zadák neprosadil.

01:22
    Justin Faulk nerozehrál dobře, ale nakonec u mantinelu svou chybu napravil, protože zastavil Andrewa Coppa.

01:45
    Nathan Beaulieu nahodil kotouč od modré čáry. Puk byl jemně tečován, ale nakonec skončil těsně vedle přední tyče.

02:18
    Sammy Blais se dostal do zajímavé pozice. Po přihrávce Barbaševa ale brankový prostor minul.

02:58
    Kyle Connor čekal před bránou na přihrávku spoluhráče. Nakonec mu ale černá guma proskočila pod hokejkou.

03:23
    Connor Hellebuyck si musel připsat dva těžké zákroky. St. Louis, jakmile se dostane do útočného pásma, tak je velmi nebezpečné.

03:58
    Schwartz za bránou hledal Thomase. Obrana Winnipegu ale zakročila rychle.

04:44
    Kyrou nemohl přejít přes útočnou modrou čáru, neboť jeho spoluhráči stáli v ofsajdu.

05:15
    Pietrangelo poslal puk za bránu Jets. Následně však puk vyvezl z pásma mladý obránce Sami Niku.

05:38
    Úvod zápasu je celkem opatrný. Žádnou vážnější šanci jsme zatím neviděli.

06:03
    Mark Scheifele šikovně vybídl Patrika Laineho, který se zjevil volný mezi kruhy. Finský hokejista ale Binningtona propálit nedokázal.

06:48
    Za obranu si šikovně najížděl Appleton, jenže Jay Bouwmeester zapracoval výborně a puk svému soupeři na poslední chvíli vypíchl.

07:20
    Kotouč skončil v ochranné síti. Po přerušení a komerční pauze se bude vhazovat před bránou Connora Hellebuycka.

07:41
    Andrew Copp z vrcholu pravého kruhu pálil zápěstím. Binnington ránu vyrazil.

07:55
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg se ujímá vedení. Copp ve své akci pokračoval, posunul puk po mantinelu na Roslovice, který vybídl na levém kruhu JANSENA HARKINSE. Harkins dokázal dostat puk za Binningtona a připsal si svůj premiérový gól v NHL. 0:1. Asistence: Jack Roslovic a Andrew Copp.
    07:55 Jansen HARKINS - 0:1

09:24
    Obrovská šance Winnipegu! Obrana Blues úplně propadla a nechala ujet hned dva hostující hráče na Binningtona. Zakončení vzal na sebe Blake Wheeler, jenž byl vychytán skvěle se přesunujícím Binningtonem.

10:16
    Hosté pokračují v aktivitě a i nadále operují v útočném pásmu.

10:46
    Rozehrávka Alexe Pietrangela nebyla přesná. Niku dokázal kotouč ve středním pásmu zastavit.

11:28
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., držení).

11:38
    Puk se dokutálel k Scheifelemu, který pálil z ideální pozice na levém kruhu. Lapačka domácího brankáře ale zapracovala.

12:08
    Wheeler uvolnil Connora, jenž se těsně před brankovištěm neprosadil.

12:16
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

12:35
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., podrážení).

12:39
    Přesilovka 4 na 3 nezačala pro domácí zrovna nejlépe. Přihrávka Pietrangela byla sražená do hlediště.

13:02
    O'Reilly nabil Perronovi, jehož pokus z první jen těsně minul přední tyč. Hellebuyck si s následnou dorážkou poradil.

13:32
    Domácí už hrají dvojnásobnou početní výhodu. Hellebuyck přikryl puk pod svou lapačkou.

13:53
    Perron připravil kotouč pro Pietrangela. Kapitán domácích vypálil, jenže Hellebuyck byl připraven.

14:21
    Robert Thomas si nabruslil mezi kruhy, odkud vystřelil z velmi dobré pozice. Hellebuyck ale vytasil vyrážečku a vyrovnání nepovolil.

14:35

15:09
    Pionkův průnik zastavil svou holí Tyler Bozak. Útočník Blues poté založil protiútok, který skončil nepřesnou kličkou Sanforda.

15:46
    Přečíslení dva na jednoho druhým gólem hostů neskončilo. Laine na opačné straně hledal Connora, který se však k zakončení nedostal.

16:30
    Dunnova pobídka, která mířila před bránu, byla zastavena. Hosté se opětovně ubránili.

16:58
    Prostor na levém křídle dostal Copp. Útočník Jets ale zařízení netrefil.

17:31
    Alex Pietrangelo drží puk ve vlastním pásmu. Momentálně čeká na to, až jeho spoluhráči dostřídají.

17:57
    Rána Parayka od modré čáry byla zastavena Hellebuyckem. Hostující gólman chytá velice jistě.

18:42
    Hosté se pomocí nahození dostali do útočné třetiny. Nyní zde kombinují.

19:06
    Ehlers musel s přechodem do pásma počkat. Nakonec si vypomohl s obráncem.

19:18
    Rozehrávka se ale Winnipegu nevyvedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou Winnipegu.

19:39
    Harkins mohl přidat svou druhou branku. V bezprostřední blízkosti ale touš za záda Binningtona nedostal.

20:00

Střely na bránu: 13 – 8.

První třetina je za námi. Viděli jsme vyrovnaný hokej, ve kterém jsou zatím o chlup lepší hosté. Dokázali využít nabídnuté možnosti a zásluhou Harkinse se dostali do vedení. St. Louis mělo k dispozici poměrně dlouhou přesilovku 4 na 3 a vzápětí také 5 na 3, kterou ale nevyužilo.

20:01

20:13
    Laine před bránou jemně tečoval pobídku Scheifeleho, ale Jordan Binnington se včas přesunul.

20:33
    Ehlers dostal pobídku od Nikua. Dánský hokejista poté pálil z vrcholu kruhu, ale domácí gólman opět zakročil.

21:07
    Schwartz se dostal před bránou k zakončení. Bránu ale nedokázal trefit.

21:37
    Blais byl tvrdým hitem sestřelen při pokusu přejít před bránu. Obrana Winnipegu zatím v dnešním zápase odvádí svou práci na jedničku.

22:27
    Andrew Copp se z ničeho nic objevil ve velmi dobré pozici a získal odražený kotouč na svou hůl. Zadní tyč jen těsně minul a tento moment si hned hlasitě vyčítal.

22:48
    Colton Parayko využil své rychlosti a natlačil se před svatyni hostů. Kotouč ale k tyči neprotlačil.

23:41
    Barbašev nevyvezl kotouč z vlastního pásma ideálně. Ihned byl zastaven Pionkem.

24:18
    Brayden Schenn za bránou hostů vybízel Schwartze, ovšem u kotouče byl dříve důsledný zadák Nathan Beaulieu.

24:53
    Po icingu domácího celku se bude vhazovat před Jordanem Binningtonem.

25:18
    Dunnova střela byla dokonale zacloněna. Hellebuyck i přesto dokázal vytrčit svou vyrážečku a puk za svá záda nepustil.

25:40
    Bluesmani mají v posledních minutách velký problém s rozehrávkou. Již poněkolikáté poslali puk pouze na zakázané uvolnění.

25:58
    Winnipeg znovu využil zaváhání domácích a podruhé v zápase trestá. Kyle Connor v útočném pásmu lehce postrčil puk na Scheifeleho, který křížným pasem uvolnil PATRIKA LAINEHO. Fin pálil bez přípravy z levého kruhu a kotouč za Binningtona procedit dokázal. 0:2. Asistence: Mark Scheifele a Kyle Connor.
    25:58 Patrik LAINE - 0:2

26:26
    Perron se pokoušel vystřelit z otočky, ale jeho pokus bránu minul o hodně čísel.

27:03
    Pietrangelo mohl střílet od modré čáry, jenže puk mu přeskočil hůl a následně musel hrát už ve střední třetině.

27:48
    Jaden Schwartz lehce postrčil puk Thomasovi, který ale vystřelit nedokázal. Obránci Jets se dostali na své pozice na poslední možný okamžik.

28:46
    Domácí se udrželi na delší dobu v útočné třetině. Winnipeg ale veškerý volný prostor vykrývá.

29:23
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Sami Niku – 2 min., držení).

29:44
    David Perron našel v mezikruží O'Reillyho, který pálil bez přípravy. Hellebuyck byl ale betony na ledě včas a dokázal zastavit nebezpečí.

29:55
    Connor Hellebuyck se tentokrát vytáhl proti ráně od modré čáry.

30:12
    Na ledové ploše zůstal ležet Luca Sbisa. Byl totiž velmi nepříjemně trefen kotoučem a uvidíme, jestli bude v dnešním duelu pokračovat.

30:40
    St. Louis hraje tuto přesilovku velmi dobře. Hellebuyck musel znovu čarovat, neboť na brankovišti stojící Ryan O'Reilly byl velmi dotěrný.

31:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tento tlak už musel skončit brankou. Robert Thomas vystřelil z pravého kruhu a orazítkoval pouze tyč. Puk se však od ní odrazil tak šikovně, že našel COLTONA PARAYKA úplně volného. Obránce Blues se už pohotovým pokusem prosadit dokázal. 1:2. Asistence: Robert Thomas a Vince Dunn.
    31:16 Colton PARAYKO - 1:2

32:28
    Domácí opět zatlačili. Poslední minuty jednoznačně patří St. Louis. Jaden Schwartz se v útočném pásmu zbavil bránícího hráče a ze stojaté pozice pálil zápěstím. Hellebuyck byl opět připraven.

32:50
    Po komerční přestávce hra pokračuje. Winnipeg se po delší době vymanil z obranné třetiny.

33:15
    Lapačka Connora Hellebuycka byla znovu na svém místě. Vince Dunn pomohl útočníkům a šikovně si nabruslil na tandem v podání Schwartze. Následná rána ale nebyla natolik přesná, aby byla gólová.

33:36
    Je vyrovnáno! Puk se z hole na hůl rychle dostal na modrou čáru, odkud své štěstí zkusil CARL GUNNARSSON. Obránce St. Louis s číslem 4 svůj projektil výborně umístil a před bránou došlo k výtečné cloně. Puk dost možná tečoval Zachary Sanford, tak uvidíme, komu bude tento gól nakonec připsán. 2:2. Asistence: Alex Pietrangelo a Ryan O'Reilly.
    33:36 Carl GUNNARSSON - 2:2

34:44
    Hra pokračuje v rychlém tempu. Domácí se momentálně ženou vpřed.

35:02
    Blais operoval na brankovišti velice důsledně. Hellebuyck si ale přední tyč pokryl.

35:45
    Domácí celek rázem mnohem lépe bruslí. Winnipeg se v posledních minutách musí jen bránit.

36:15
    Velmi rychle se ve svém brankovišti musel přesouvat Jordan Binnington. Fantom loňského play off ale odolal tlaku Jets.

36:57
    Ehlers se po levé straně dostal až za bránu. Akce pokračovala souhrou na modré čáře, ze které vznikla střela. Binnington ale zasáhl.

37:49
    Hosté se nyní provinili icingem. Ze druhé třetiny zbývá odehrát něco málo přes dvě minuty.

38:28
    Beaulieu si dobruslil odražený puk a momentálně s ním čeká za svou bránou. Oba celky střídají.

39:09
    Jack Roslovic si chtěl před bránou Blues zpracovat puk, ale ten mu na poslední moment utekl z čepele.

39:44
    Neal Pionk si musel přebrat puk na modré čáře, aby následně mohl vypálit. Trefil však hráče, který před jeho pokusem skočil do střely.

40:00

Střely na bránu: 27 – 19.

Druhá třetina je u konce. St. Louis po druhé inkasované brance zabralo a do hry se dostalo díky skvěle zahrané přesilovce. Druhá polovina druhé dvacetiminutovky už jednoznačně patřila Blues. Stav po druhé třetině je nerozhodný 2:2.

40:01

40:15
    Sanford nabral rychlost a objel bránu. Poté předkládal přihrávku před bránu, ale hostující beci se vrátili včas.

40:54
    Gunnarsson střílel z vrcholu levého kruhu velmi nepříjemně. Hellebuyck zasáhl svou maskou a poté byl chvíli dezorientován.

41:38
    Schenn nepřešel okolo Coppa, který si splnil své defenzivní povinnosti.

42:12
    Velká šance Blues gólem nekončí! Connor Hellebuyck fantastickým rozklekem zabránil dorážce Sammyho Blaise do poloodkryté brány.

43:02
    Na druhé straně zůstal úplně osamocen před bránou domácích Kyle Connor. Útočník Jets zkusil kličku do forehandu, ale taktéž Binnington se zaskvěl.

44:08
    Další velký zákrok Hellebuycka! Přečíslení domácích vyřešil kapitán Alex Pietrangelo střelou z mezikruží. Rameno hostujícího brankáře se ale na poslední okamžik vytrčilo.

44:45
    Schennova skákavá přihrávka nebyla zpracována Schwartzem. St. Louis se ale udrželo v pásmu soupeře.

45:36
    Parayko hru uklidnil. Oba celky v současné chvíli střídají.

46:06
    Nahození Pietrangela od modré čáry bylo sraženo mimo prostor tří tyčí.

46:34
    Na druhé straně pálil mezi kruhy Connor. Byl však rychle dostoupen a jeho pokus nakonec skončil v ochranné síti.

46:52
    Přečíslení hostů 3 na 2 bylo vykombinováno velice dobře. Mason Appleton se uvolnil na pravém kruhu a ve velké rychlosti zamířil jen těsně vedle zadní tyče.

48:00
    St. Louis se snažilo dostat do útočné třetiny. Tryskáči se ale navrátili na své pozice.

48:45
    Troy Brouwer se málem dostal k zakončení z dobré pozice. Blais jej našel šikovnou žabičkou, ovšem prvně jmenovaný hráč promáchl.

49:04
    Za úvodních deset minut třetí periody jsme viděli tolik šancí, že branka už na jedné straně padnout musela. Dočkali se hosté. Nepřehlednou situaci na brankovišti zakončil gólem ANDREW COPP. Puk zůstal v brankovišti, ale Binnington si jej nechtěně dorazil do brány. 2:3. Asistence: Jansen Harkins.
    49:04 Andrew COPP - 2:3

50:24
    Hosté jsou při chuti. Nyní kombinují v obranném pásmu Blues.

50:47
    Za svou bránou vyčkává Beaulieu. Winnipegu teď všechny věci hrají do karet.

51:06
    Alexander Steen se dostal k pohotové ráně z pravého kruhu. Horní tyč o pár centimetrů přestřelil.

51:45
    Wheeler získal kotouč ve středním pásmu a poté si přihrávkou dozadu pomohl se svými obránci.

52:17
    Po inkasované brance se domácí tým nemůže dostat do tempa. Nyní se provinil icingem.

52:29
    Morrisseyho přihrávka po modré čáře byla nepřesná. Pionk se musel vrátit, neboť už stál ve střední třetině.

53:09
    Po komerční přestávce se domácím nepovedl postup vpřed. Odpískán byl ofsajd.

53:15
    Už zhruba deset minut se ve hře neobjevil Patrik Laine. Finský útočník po jednom ze střetů odkulhal na střídačku. To je jednoznačně špatná zpráva pro fanoušky Winnipegu.

54:03
    Coppova bekhendová přihrávka před bránu byla zastavena Faulkem.

54:36
    Sami Niku udržel kotouč v útočné třetině. Jets ušetřili několik cenných sekund.

55:02
    Brayden Schenn měl na holi velkou šanci na vyrovnání. Dostal se k volnému puku mezi kruhy, ale bránu minul.

55:54
    Ryan O'Reilly se jako tank řítil vpřed. Přebruslil beka a těsně před bránou plácl do kotouče. Hellebuyck zasáhl.

56:18
    Parayko parádně pronikl po levém křídle. Následně se kotouč dostal mezi kruhy, odkud pálil Zachary Sanford. Hellebuyck zacvakl betony včas a vytáhl ze svého repertoáru další úžasný zásah.

56:49
    Barbašev se protáhl okolo Pionka a nabízel touš před bránu. O pár sekund později pálil Parayko od modré čáry těsně vedle.

57:29
    Nikolaj Ehlers dokázal nadzvednout střelu od modré čáry. Hra je přerušena.

57:57
    Domácí drží puk ve svém pásmu a za malou chvíli se pokusí o vytvoření další příležitosti.

58:27
    St. Louis v útočném pásmu moc dlouho nevydrželo. Winnipeg se dobře brání.

58:50
    Binnington je na střídačce. Domácí tým zkouší powerplay.

59:22
    Schennova střela z pravého kruhu skončila na bruslích hostujících zadáků.

59:49
    Je rozhodnuto! Jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou puk proskotačil až do obranné třetiny St. Louis, kde pobýval NIKOLAJ EHLERS. Dánský hokejista poté nikým neatakován dopravil touš do odkryté brány. 2:4. Asistence: Dmitrij Kulikov a Blake Wheeler.

Hity: 27-13.

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hvězdy zápasu:

1. Connor Hellebuyck (Winnipeg) 35 zákroků, 2 inkasované branky
    2. Andrew Copp (Winnipeg) 1+1
    3. Colton Parayko (St. Louis) 1+0.

Skončilo nám utkání mezi St. Louis a Winnipegem. Hosté získali cenné dva body za cestou do play off, když si poradili s lídrem Západní konference poměrem 4:2. St. Louis ale rozhodně nehrálo špatně a svého soupeře přestřílelo. Winnipeg vyhrál díky své efektivitě a také fantastickému brankáři Connoru Hellebuyckovi, jenž kryl 35 střel soupeře a zachránil svůj tým v několikati příležitostech Blues.

Z mé strany je to vše. Přeji příjemný zbytek dne! (05:00:25)

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 32. Parayko (Thomas, Dunn), 34. Gunnarsson (Pietrangelo, R. O'Reilly) – 8. Harkins (Roslovic, Copp), 26. Laine (Scheifele, Connor), 50. Copp (Harkins), 60. Ehlers (D. Kulikov, Wheeler)

Rozhodca: Lambert, O´Rourke – Cormier, Gawryletz

Diváci: 18 096