Bielorusko – Ruský olympijský tím sk 0:1 (kon.)
koniec
Bielorusko
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Ruský olympijský tím
Piatok 07.02.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Slovensko • Kaufland Cup
Predzápasové kurzy
   
  Posledná dvadsaťminútovka napokon rozhodla o celkovom víťazovi druhého stretnutia na Kaufland Cup-e. V 51. minúte sa presadil Miromanov a zariadil futbalové víťazstvo pre Rusko. Zajtra teda budeme sledovať duel o prvé miesto medzi Slovenskom a Ruským olympijským tímom. (20:00:28)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:34
  V týchto chvíľach odchádza na striedačku brankár Šostak.
   
  59:27
  Bieloruskí hokejisti si nepomáhajú, previnili sa zakázaným uvoľnením a vhadzuje sa pred Šostakom.
   
  58:38
  Bieloruským hokejistom ostávajú posledné desiatky sekúnd na vyrovnanie. Po vyhodenom puku do hľadiska sa vhadzuje v stredovom kruhu.
   
  57:33
  Medzi kruhmi bol s pukom na hokejke Iľja Talalujev. Jeho zakončenie z otočky však nebolo vôbec presné.
   
  56:33
  Hra sa presunula na opačnú stranu a od modrej čiary pálil Sergej Bogolejša. Jeho tvrdý príklep Konovalov bezpečne vyrazil betónom.
   
  55:58
  Dobrú prihrávku z ľavej strany od Ivanova dostal medzi kruhy Andrej Obidin. Okamžite z prvej pálil, ale bránku minul.
   
  55:23
  Po pravom krídle dopredu smeroval Grošev, ktorý sa snažil strelecky presadiť spoza pravého kruhu. Jeho pokus však bol zblokovaný na ochrannú sieť.
   
  54:31
  Bieloruské založenie nového útoku sa neskončilo úspešne. Na dlhú prihrávku už Kodola nesiahol a bolo odpískané zakázané uvoľnenie.
   
  54:11
  Puk dostal medzi kruhy Maxim Sorkin, ktorý využil dostatok voľného priestoru pred sebou a spomedzi kruhov zakončoval. Gólman Šostak dokázal strelu bezpečne pokryť.
   
  52:12
  Strelecké zakončenie od modrej čiary z hokejky Dmitrija Znacharenka smerovalo iba na zadný mantinel a Bielorusi dlho útočné pásmo neudržali.
   
  51:42
  Kudako vyhadzoval puk bekhendom cez celé klzisko. Čiaroví rozhodcovia však nechávajú hru plynúť a nepískajú icing.
   
  50:51
  Kadola nabíjal spomedzi kruhov za ľavý kruh Stefanovičovi, ktorý sa prezentoval tvrdou delovkou. Jeho strela však mierila iba na plexisklo.
   
  50:25
  Ruský olympijský tím dal gól!
  Favorit daného duelu sa dostáva do vedenia v stretnutí! Nahodený puk dokázal ešte Šostak zlikvidovať. V skrumáži sa najlepšie zorientoval DANIIL MIROMANOV a zblízka dorážkou zakončil do bránky.
  Bez asistencie.
   
  50:06
  K strele z pravého kruhu sa dostal Andrej Obidin. jeho strelecký pokus letel priamo na betón gólmana Šostaka. Rusi sa držia pri puku v útočnom pásme.
   
  49:08
  Oba tímy v predchádzajúcej minúte nič zaujímavé nepodnikli. Bielorusi ani Rusi nechcú už riskovať inkasovanie gólu, a tak oba tímy vychádzajú z pozornej zabezpečenej defenzívy.
   
  47:46
  Šaripzianov vybojoval puk v rohu klziska a zamieril s ním za vlastnú bránku. Následne sa snaží rozohrať nový útok.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 380 divákov.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 51. Miromanov


  Bielorusko: Šostak (Kulbakov) – Znacharenko (A), Bogolejša, Ščiočin, Antonov (A), Nogačov, Gotovec, Tarleckij – Bujnickij, Kodola (C), Stefanovič – Martynov, Kovyršin, Demkov – S. Maliavko, Drozd, A. Maliavko – Pavlovič, Kitarov, Kogalev
  Ruský olympijský tím: Konovalov (Melničuk) – Demidov (A), Miromanov, Šaripzianov (C), Pylenkov, Kudako, Chabarov, Jakovenko, Trišin – Slepec, Ivanov, Obidin – Talalujev, Kukštel, Morozov (A) – Rtiščev, Sorkin, Dorofejev – Činakov, Šaškov, Grošev

  Rozhodca: Snášel, Stano – Jobbágy, Rojík

  Diváci: 380