FK Krasnodar – Bazilej 1:0 (kon.) | Trabzonspor – Getafe 0:1 (kon.) | Astana – Manchester United 2:1 (kon.)
Ferencvároš – Espanyol 2:2 (kon.) | Feyenoord – Rangers 2:2 (kon.) | Saint-Étienne – Gent 0:0 (kon.)
YB Bern – Porto 1:2 (kon.) | Wolfsberger – Mönchengladbach 0:1 (kon.) | Alkmaar – Partizan 2:2 (kon.)
Başakşehir – AS Rím 0:3 (kon.) | Besiktas – Slovan Bratislava sk 2:1 (kon.) | Braga – Wolverhampton 3:3 (kon.)
CSKA Moskva – Razgrad 1:1 (kon.) | Guimarães – Liége 1:1 (kon.) | Lazio – Kluž 1:0 (kon.)
Lugano – Kodaň 0:1 (kon.) | Malmö – D.Kyjev 4:3 (kon.) | Rosenborg – Linz 1:2 (kon.)
Sevilla – Karabach 2:0 (kon.) | Lisabon – Eindhoven 4:0 (kon.) | Arsenal – Frankfurt 1:2 (kon.)
Celtic – Rennes 3:1 (kon.) | Dudelange – APOEL 0:2 (kon.)
F91 Dudelange
0:2 (0:2)
APOEL Nikósia
cz Štvrtok 28.11.2019, 21:00 • Stade Josy Barthel, Lucemburk • Európska liga • Skupina A

S konstatováním, že APOEL FC Nikosie vyhrál na půdě v Lucemburku proti Dudelange 2:0 a zajistil si postup do jarní fáze Evropské ligy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:01:49)

Tabulka skupiny A po pěti zápasech:
    1. Sevilla FC – 15 bodů
    2. APOEL FC – 7 bodů
    3. Karabach FK – 4 body
    4. F91 Dudelange – 3 body.

APOEL by měl v případě bodové rovnosti na 2. místě lepší vzájemný zápas proti Karabachu (2:2 a 2:1).

Červené karty: 1-1.

Hosté dokráčeli k výhře 2:0 a k postupu do play-off Evropské ligy. Třem bodům položili základ již v prvním poločasu, kdy se ve dvanácté minutě trefil Uroš Matić proměněnou penaltou. APOEL měl poté další šanci, ale za Joubertem po jeho zákroku zazvonilo břevno. Když se domácí začali dostávat do zápasu, přišel ve 43. minutě druhý úder po tom, co centr Matiće usměrnil hlavou do sítě Giorgios Merkis.

Ve druhém poločasu se domácí snažili s výsledkem něco udělat a alespoň snížit, ale tím se otevírala jejich vrátka v obraně a dvacet minut před koncem pádil sám na kasu Suleiman, kterého vychytal Joubert. Dudelange ještě dalo naději vyloučení Vourose po dvou žlutých kartách, avšak následný přímý volný kop otřel Sinani o břevno. A právě týž hráč byl v devadesáté minutě během pár sekund vyloučen za faul, protesty a ještě větší protesty – 0:2.

Utkání je u konce, APOEL Nikosie vyhrál na hřišti Dudelange 2:0, vrací mu porážku z prvního zápasu 3:4 doma a postupuje do play-off Evropské ligy.

90+5

90+4
    Pokar vzápětí obdržel nějaký ten faulíček od De Vincentiho, který ho zezadu trošku podrazil. Nic velkého, ale faul jasný.

90+3
    Mario Pokar to neudělal vůbec špatně. Před vápnem přebral míč a viděl, že je Belec trošku vyběhnutý z brankové čáry. Zkusil chytrý lob, ale zamířil o něco výše, než by potřeboval.

90+1
    Ve druhém poločasu se bude nastavovat pět minut.
    90. Červená karta po 2. žluté

90
    Jenže Daniel Sinani s protesty neskončil, po udělení žluté karty zřejmě slovně poslal sudího Rocchiho do patřičných míst a vykoledoval si během dvaceti sekund druhou žlutou. To je také umění...

90
    Sinani fauloval na půlce hřiště Matiće, na což reagoval hodně nesmyslně, dostal za protesty žlutou kartu.

89
    A nyní už ze strany hostí přichází troška toho taktického zdržování. Není se čemu divit.

89
    Po rohovém kopu Sinaniho se míč dostal k Coolsovi, jenž vystřelil, ovšem Vid Belec naprosto v pohodě stáhl míč k sobě do náručí.

87
    Domácí ještě cítí šanci, jak proti deseti hráčům APOELu alespoň zdramatizovat zápas a snížit.

86
    Dílčí strkanici na půlce hřiště uklidňuje sudí, za okamžik se bude pokračovat dále.

85
    Poslední střídání hostí. Linus Hallenius, který se ve druhém poločasu trošku vytratil, jde z placu a nahrazuje ho Tomás De Vincenti.