New York City – Seattle 3:0 (kon.) | Chicago Fire – Atlanta United 5:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:1 (kon.)
Orlando City – Philadelphia 1:3 (kon.) | Kansas City – Los Angeles FC 1:5 (kon.) | Houston – New York RB 4:0 (kon.)
Real Salt Lake – Columbus 1:0 (kon.)
Chicago Fire
5:1 (5:0)
Atlanta United FC
cz Štvrtok 04.07.2019, 02:10 • SeatGeek Stadium, Chicago, Illinois (USA) • MLS

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc, případně krásné ráno. (04:07:59)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:7.

Duel mezi Chicagem a Atlantou končí jednoznačným vítězstvím domácího celku, který se raduje po dlouhých šesti kolech. Chicago prožilo snový vstup do zápasu, když už ve třinácté minutě vedlo o tři branky a navíc dohrávalo zápas proti deseti. Úvodní poločas tak připomínal spíše exhibici, kdy se na branku Atlanty valil jeden útok za druhým. Hra kočky s myší nakonec přinesla poločasový výsledek 5:0. Ve druhém dějství poté domácí přeci jen polevili, čehož využila Atlanta k alespoň čestnému zásahu z pokutového kopu.

90+5
    90+4. Skvělé zákroky Guzana.

90+4
    Domácí měli v závěru obrovskou možnost, nadvakrát ale Guzana nepřekonali. Hostující brankář nejprve zlikvidoval po centru z pravé strany hlavičku a následně i dorážku!

90+2
    Naprosto zbytečný skluz zezadu předvedl Nikolics, který vidí "pouze" žlutou kartu.

90+1
    Hrát se bude pět minut nad rámec čisté hrací doby.
    90. Guzanův zákrok posoudil sudí jako čistý.

90
    Ten bleskově rozehrál a Chicago se dostalo do zajímavého brejku, ten ale utnul čistým skluzem mimo vápno brankář Guzan. I když domácí fandové byli soudě dle reakce jiného názoru.

89
    Po něm doskákal po hlavičce o zem míč přímo do rukavic připraveného Kronholma.

88
    Prudký centr byl sražen domácí obranou na rohový kop.

87
    Po nedovoleném zákroku na Escobara budou hosté rozehrávat standardní situaci z pravého kraje hrací plochy. Gutjahr navíc vyfasoval žlutou kartu.

86
    Shea zkoušel individuální průnik, ve středovém kruhu však byl zastaven faulem.

85
    Hra pokračuje. Balon se na kopačkách snaží držet Atlanta, která pokud správně počítám, hraje opravdu jen v osmi lidech.

82
    Hosté zkoušeli zaútočit v devíti lidech, Pereira ale proti přesile neuspěl. Navíc inkasoval úder do hlavy, a tak i on leží bezvládně na zemi. Kluboví lékaři Atlanty se skutečně v posledních minutách nenudí.

80
    Na konci dobré kombinace Chicaga byla zblokovaná střela z hranice šestnáctky. Atlanta se posléze dalekým odkopem na chvíli osvobozuje.

77
    Nehrálo se dobré dvě minuty. Hostující bek posléze opustil hrací plochu v doprovodu lékařů. Pro Atlantu jde o další nepříjemnost, neboť už má třikrát vystřídáno, a tak hraje v tuto chvíli jen v devíti.

75
    Parkhurst schytal nepříjemný nákop míčem do hlavy a je viditelně otřesený.

Filip Lefenda

Góly: 4. Calvo (Gaitan), 7. Sapong, 13. Gaitan (pen.), 37. Sapong (Gaitan), 44. Herbers (Calvo) – 58. Vazquez (pen.)

Karty:   57. Frankowski (CHI), 87. Gutjahr (CHI), 90+2. Nikolics (CHI) – 69. Robinson (ATA)   10. Gonzalez (ATA)

Chicago Fire: Kronholm – Bronico, Calvo, Schweinsteiger, Corrales (46. Gutjahr) – Gaitan, McCarty – Frankowski, Herbers (72. Moreno), Katai – Sapong (60. Nikolics)
    Náhradníci: Campos, Marcelo, Gutjahr, Lillard, Moreno, Nikolics, Sanchez Alcaraz

Atlanta United FC: Guzan – Escobar, Robinson, Gonzalez, Parkhurst – Larentowicz, Nagbe (63. Ambrose) – Gressel (63. Shea), Martinez (18. Pogba), Pereira – Vazquez
    Náhradníci: Kann, Ambrose, Carleton, Meram, Pogba, Remedi, Shea

Rozhodca: Petrescu S. (CAN)