Veľká Británia – Dánsko 0:9 (kon.) | Taliansko – Lotyšsko 0:3 (kon.) | Nemecko – Francúzsko 4:1 (kon.)
Švajčiarsko – Rakúsko 4:0 (kon.)
Nemecko
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Francúzsko
Utorok 14.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice • Majstrovstvá sveta • Skupina A

55:30
    Francúzi prečkali totálne peklo pred svojou bránkou a môžu sa ešte vrátiť do zápasu. Korbinian Holzer odchádza na trestnú lavicu za držanie.

52:56
    Galskí kohúti si to poriadne komplikujú. Olivier Dame-Malka dostáva dve minúty za napadnutie a bude z toho nemecká presilovka o dvoch hráčov.

52:34
    Presilovku si teda zahrá nemecký tím. Dve minúty za seknutie dostáva Valentin Claireaux.

50:28
    Presilovkovú možnosť majú k dispozícii hokejisti Francúzska. Dve minúty za vyhodenie puku dostáva Markus Eisenschmid.

28:49
    Sledujeme obojstranné vylúčenie. Nicolas Ritz dostáva dve minúty za seknutie a nemecký hokejista Frederik Tiffels dve minúty za krosček.

17:46
    Prvú početnú výhodu v zápase budú mať Nemci, ktorí pred chvíľou strelili gól. Dve minúty dostáva Jordann Perret a je to za držanie.

14:49
    Presilovku budú hrať po druhýkrát v stretnutí Francúzi. Patrick Hager dostáva dve minúty za držanie.

07:32
    Francúzsky tím získava prvú presilovku. Hráčska lavica Nemecka dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer – 25. Fleury (Bozon, Manavian)

Nemecko: Grubauer (31. Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul – Ehliz, Hager, Pföderl – Kahun, Draisaitl, Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer.
    Francúzsko: Hardy (Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil – Perret, Ritz, Valier – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Berthon, Leclerc, Guttig – Bertrand.

Rozhodca: Romasko, Sidorenko – Lazarev, Šišlo