B. Bystrica – Poprad 3:2 (kon.) | Nitra – Detva 8:2 (kon.) | Žilina – Zvolen 0:5 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Budapešť – Miškovec 0:2 (kon.)

Detva dala gól!
    Tak ešte kozmetická úprava výsledku. Početnú výhodu využíva RASTISLAV GAŠPAR, presilovka však ešte bude pokračovať, nakoľko Hrušík dostal 5 minút.

Asistencie: Zdeněk Král, Hayden Hodgson.
    50:51 Samuel BUČEK - 8:1

50:51
    Nitra dala gól!
    Gólový festival pokračuje! SAMUEL BUČEK sa výborne zorientoval pred Petríkom, vybojoval puk spod gólmana Detvy, ktorý ho nemal úplne pod kontrolou a navyšuje už na 8:1.

Asistencie: Dalibor Bortňák, Branislav Rapáč.
    49:32 Judd BLACKWATER - 7:1

49:32
    Gól padá o minútu neskôr. JUDD BLACKWATER sa krásne uvoľnil v strednom pásme, bol síce dostihnutý pred Petríkom, no jeho koncovka prepadla striedajúcemu gólmanovi Detvy pomedzi telo.

Asistencia: Kale Kerbashian.
    43:40 Samuel BUČEK - 6:1

43:40
    SAMUEL BUČEK získal puk v rohu ihriska, dostal sa cez troch hráčov a popod betóny Petríka zakončuje azda najkrajšiu individuálnu akciu dňa.
    35:16 Kale KERBASHIAN - 5:1

35:16
    Chyby v rozohrávke Detvy potrestané. Blackwater prihral puk pomedzi nohy na Majdana, ten už totálne vyšachoval Zalivina a nahral na tretieho útočníka. Ním bol KALE KERBASHIAN, ktorý z uhla vymietol pavučinu v bráne Detvy.

Asistencie: Juraj Majdan, Judd Blackwater.
    32:54 Branislav RAPÁČ - 4:1

32:54
    Domáci rýchlo vyviezli puk z vlastnej tretiny po ľavom krídle. Bol to Buček, ktorý zo vzal na seba, zastal na ľavom kruhu v útočnej tretine a naservíroval puk spoluhráčovi. BRANISLAV RAPÁČ si musel puk spracovať, no presnou strelou prekonáva Zalivina.

Asistencia: Samuel Buček.
    30:28 Martin CHOVAN - 3:1

30:28
    Je znížené. MARTIN CHOVAN si vymenil puk s Králom a od modrej náprahom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Zdeněk Král, Michal Murček.
    23:16 Juraj MAJDAN - 3:0

23:16
    Gól, gól, gól! JURAJ MAJDAN kompletizuje svoj hattrick v presilovke o dvoch hráčov. Finálna prihrávka od Kerbashiana mierne poskakovala, no Majdan ju dokázal parádne trafiť. Zatavení Detvania nemali šancu prestriedať.

Asistencie: Kale Kerbashian, Lane Scheidl.
    08:39 Juraj MAJDAN - 2:0

08:39
    JURAJ MAJDAN a druhý gól pre tohto hráča. Vyhraté buly, strela od modrej, čierna robota toho istého hráča, ale aj Kerbashiana. Puk sa odrazil na čepeľ Majdana, ktorý ho pohotovo zasunul za dezorientovaného Zalivina.

Asistencie: Kale Kerbashian, Karol Korím.
    04:57 Juraj MAJDAN - 1:0

04:57
    Hostia zaspali v strednom pásme, nedali si pozor na Nitru, ktorá sa dostala až pred Zalivina. Prienik po ľavej strane, Rapáč bekhendom prihrával na v tandeme voľného JURAJA MAJDANA. Ten nemal problém doraziť puk do poloprázdnej brány.

Asistencie: Branislav Rapáč, Mitch Versteeg.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák, Rapáč) – 31. Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson)

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda, Pätoprstý – Scheidl, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh
    HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Gašpar, Mat. Chovan, Tibenský – Hodgson, Valent, Pulščák

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Orolin, Soltész – Konc. st.

Diváci: 1 727