B. Bystrica – Poprad 3:2 (kon.) | Nitra – Detva 8:2 (kon.) | Žilina – Zvolen 0:5 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Budapešť – Miškovec 0:2 (kon.)
HK Nitra
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
HK DOXXbet Detva
Nedeľa 27.01.2019, 16:05 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (18:49:59)

Nitra ukončila 5-zápasovú sériu bez výhry a znížila stratu na tretie Košice. Naopak, Detva si situáciu ohľadom postupu do osemfinále play-off nevylepšila.

Desať gólov priniesol štvrtý súboj sezóny medzi Nitrou a Detvou. Po tesných triumfoch o gól tu tak máme prvý väčší rozdiel a hneď šesťgólový. Hráčom zápasu vyhlásený Majdan, ktorý si čistým hattrickom napokon pripísal aj víťazný gól.

59:40 Rastislav GAŠPAR - 8:2

59:40
    Detva dala gól!
    Tak ešte kozmetická úprava výsledku. Početnú výhodu využíva RASTISLAV GAŠPAR, presilovka však ešte bude pokračovať, nakoľko Hrušík dostal 5 minút.

Asistencie: Zdeněk Král, Hayden Hodgson.
    58:44 Lukáš Hrušík (NIT)

58:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lukáš Hrušík – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie). Trest odpyká Denis Pätoprstý.

58:44
    Zbytočné naťahovanie zápasu, no čo je horšie, tak aj zranenie. Lukáš Hrušík pri korčuľovaní späť do vlastného pásma zostrelil Gachulinca, ktorý zostáva ležať na ľade a sú nutné aj nosidlá.

58:01
    Dve minúty do konca tretej tretiny i duelu.

57:56
    Vhadzuje sa po pravici Šimbocha.

57:51
    Domáci v plnom počte.

57:43
    Marek Slovák mohol taktiež skórovať, no jeho strela švihom skončila len v náručí Petríka.

57:30
    Mančaft spod Poľany sa usadil v pásme vyhrávajúceho tímu.

56:54
    Domáci aj v oslabení útočia, gól nie je dopriaty Lantošimu.

56:30
    Náznaky brejkov na oboch stranách, no ofenzívy teraz zaváhali.

55:51
    Nešťastné vylúčenie pre Judda Blackwatera. Zapletené hokejky dvojice protihráčov, tá domáca končí v tvári Murčeka. Sú z toho dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

55:41
    Kontra domácich taktiež nebola úspešná.

55:21
    Golianova strela z ľavého kruhu minula ľavú žŕdku.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák, Rapáč) – 31. Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson)

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda, Pätoprstý – Scheidl, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh
    HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Gašpar, Mat. Chovan, Tibenský – Hodgson, Valent, Pulščák

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Orolin, Soltész – Konc. st.

Diváci: 1 727