B. Bystrica – Poprad 3:2 (kon.) | Nitra – Detva 8:2 (kon.) | Žilina – Zvolen 0:5 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Budapešť – Miškovec 0:2 (kon.)
HK Nitra
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
HK DOXXbet Detva
Nedeľa 27.01.2019, 16:05 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo
    58:44 Lukáš Hrušík (NIT)

58:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lukáš Hrušík – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie). Trest odpyká Denis Pätoprstý.

55:51
    Nešťastné vylúčenie pre Judda Blackwatera. Zapletené hokejky dvojice protihráčov, tá domáca končí v tvári Murčeka. Sú z toho dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

50:51
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Matúš Chovan – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

44:49
    Karol Korím oslabuje svoje mužstvo na dve minúty, domácim to ale nejako extra vadiť nemusí.

41:10
    Majdan si šiel po štvrtý gól, odohral Sládoka, prebíjal sa aj cez Viktora Fekiača, ktorý ho však hákoval a aj preto Majdan triafa po kľučke do forhendu iba tyčku! Vylúčenie detvianskeho centra realitou.

36:03
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ben Betker – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

35:16
    Tréner hostí si zobral challenge na posúdenie správnosti gólu, za čo sa podľa nových pravidiel vylučuje na dve minúty, ak daná strana, ktorá si challenge pýtala, nemá pravdu. Trest si za hráčsku lavicu ide odpykať František Pulščák.

29:55
    Autor hattricku si vyskúša pozíciu na trestnej lavici. Juraj Majdan si ide oddýchnuť na dve minúty za sekanie.

25:30
    Netrvalo to však dlho. Ďalšia presilovka pre domácich. Frederik Fekiač stiahol k zemi Scheidla, dve minúty za držanie.

21:52
    Hayden Hodgson podrazil protihráča a smeruje už na bez tak zaplnenú trestnú lavicu. Dlhá presilovka o dvoch hráčov pre domácu Nitru.

20:53
    Jozef Sládok sa drží za hlavu, lebo dobre vie, že vyhodil puk mimo ľadovú plochu z vlastnej tretiny. Sú z toho dve minúty, keďže gumové čudo skončilo až v hľadisku.

20:29
    Nádherná prihrávka z vlastného pásma na Lantošiho, ktorý boj v nájazde na Zalivina faulovaný Dominikom Jendroľom. Verdikt rozhodcu je držanie.

19:58
    Početná výhoda Detvy trvala len osemnásť sekúnd. Ben Betker s druhým trestom dňa, tentokrát za podrazenie.

19:40
    Nedovolené bránenie v hre od autora oboch gólov, Juraj Majdan už mieri na trestnú lavicu.

15:52
    Presilová hra pre hostí, za hákovanie ide na lavicu hanby Graeme McCormack.

02:55
    Krošček a dve minúty pre Bena Betkera za faul na Čaládiho za vlastnou bránou.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák, Rapáč) – 31. Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson)

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda, Pätoprstý – Scheidl, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh
    HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Gašpar, Mat. Chovan, Tibenský – Hodgson, Valent, Pulščák

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Orolin, Soltész – Konc. st.

Diváci: 1 727