B. Bystrica – Poprad 3:2 (kon.) | Nitra – Detva 8:2 (kon.) | Žilina – Zvolen 0:5 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Budapešť – Miškovec 0:2 (kon.)
HK Nitra
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
HK DOXXbet Detva
Nedeľa 27.01.2019, 16:05 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 44. kola hokejovej Tipsport Ligy. Smolnú sériu ťahá Nitra, na ktorej ľad príde Detva povzbudená triumfom nad Košicami.

Stretnutie sa začne o 16:00.

HC 07 Detva

Detvania bojujú o postup aspoň do osemfinále play-off. Patrí im deviata priečka so ziskom 57 bodov a negatívnym skóre 129:158. Vyššie sa už tím spod Poľany asi neposunie, na Miškovec stráca sedemnásť bodov. Desiata Budapešť má na HC 07 manko dvoch bodov, jedenásty Liptovský Mikuláš už päť.

Hostia tohto duelu ukončili v piatok nepriaznivú formu, keď prehrali päťkrát za sebou. Doma prekvapili favorita z Košíc, nad ktorým vyhrali 4:2. Nutno však povedať, že východniari Detvanom na góly prakticky prihrávali.

HK Nitra

Corgoni taktiež neprežívajú ideálne obdobie. Päť prehier po sebe, pád až na piatu priečku. Na čelo tabuľky tak stráca Nitra desať bodov, na druhú i tretiu pozíciu deväť. Celkovo HK získalo 86 bodov s aktívnym skóre 175:120.

Zatiaľ čo Detva ukončila trápenie v piatok, Nitra vtedy cestovala do Nových Zámkov. Takmer 51 minút čakali diváci na gól, ten prišiel až od domácich. Mikron skóroval dvakrát, za hostí reagoval len Buček, čo pochopiteľne nestačilo. Nitrania šli späť pod Zobor po prehre 1:2.

Vzájomné zápasy

Tri súboje medzi týmito mančaftmi, všetky skončili o gól, vždy v prospech Nitry. Najprv pod Poľanou vyhrali hostia 6:5 po nájazdoch, potom doma rozhodol o triumfe 3:2 po predĺžení Slovák, aby tri dni pred Štedrým dňom znovu v Detve vyhrali Nitrania zásahom Blackwatera 55 sekúnd pred koncom 4:3.

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda, Pätoprstý – Scheidl, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Blackwater – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominykh

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Gašpar, Mat. Chovan, Tibenský – Hodgon, Valent, Pulščák

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Orolin, Soltész – Konc. st..

Pred úvodom nastali mierne komplikácie, nevieme však povedať, o čo sa jedná.

00:01

00:11
    Už po jedenástich sekundách tu bola strela Lantošiho z pravého krídla, Zalivin si pripisuje úvodný zákrok.

00:33
    Opäť Lantoši, tentoraz mieril medzi betóny. Gólman Detvy pozorný.

01:10
    Žilka sa predral okolo Koríma a zdalo sa, že sa bude vylučovať. Podrazenie ani sekanie to nebolo, pokračujeme v hre piatich na piatich.

01:45
    Nitrania aktívnejší a sú znovu v pásme Detvy.

02:07
    Hostia striedali počas hry, čo využila Nitra na rýchly prienik po ľavej strane. Zalivin vykopol puk betónom.

02:55
    Krošček a dve minúty pre Bena Betkera za faul na Čaládiho za vlastnou bránou.

03:19
    Presilovku začínajú domáci nepodarene, dostali sa do ofsajdu.

03:38
    Zalivin nemal problém so strelou od modrej, tretina presilovky za nami.

04:00
    Šimboch pristavil puk za vlastnou bránou, Nitra to skúša od vlastného brankára.

04:37
    McCormack ani na dvakrát neprekonal Zalivina, z prvej to skúšal z ľavého kruhu aj Lantoši.

04:55
    Hostia v plnom počte.

04:57
    Nitra dala gól!
    Hostia zaspali v strednom pásme, nedali si pozor na Nitru, ktorá sa dostala až pred Zalivina. Prienik po ľavej strane, Rapáč bekhendom prihrával na v tandeme voľného JURAJA MAJDANA. Ten nemal problém doraziť puk do poloprázdnej brány.

Asistencie: Branislav Rapáč, Mitch Versteeg.
    04:57 Juraj MAJDAN - 1:0

06:00
    Postavenie mimo hru od Slováka, Lantoši si s ním úplne neporozumel.

06:21
    Šimboch toho veľa nevidel a mohol byť prekonaný. Od modrej nahodil puk najskôr Pulščák, puk bol ešte tečovaný, aby napokon skončil na žŕdke.

07:03
    Detva ožila, v obrovskej šanci sa vyskytol Král, ktorý namiesto zakončenia ešte hľadal Ščurka. Úplne zbytočne, to mohol český hráč riešiť inak.

07:07
    Král aj Ščurko dostali možnosť ešte raz vystreliť, no Šimboch si dal pozor a úspešne zakročil.

07:22

07:32
    Sládok od modrej po zlom vyhodení puk domácich, Šimboch puk ukryl vo výstroji.

07:43
    Čaládiho koncovka z veľkého uhla, Zalivin si tyčku postrážil.

08:15
    Striedame počas hry, pri puku HC 07.

08:33
    Zakázané uvoľnenie klubu spod Poľany.

08:39
    JURAJ MAJDAN a druhý gól pre tohto hráča. Vyhraté buly, strela od modrej, čierna robota toho istého hráča, ale aj Kerbashiana. Puk sa odrazil na čepeľ Majdana, ktorý ho pohotovo zasunul za dezorientovaného Zalivina.

Asistencie: Kale Kerbashian, Karol Korím.
    08:39 Juraj MAJDAN - 2:0

09:54
    Hrušík mohol navýšiť na rozdiel triedy, no v poslednom momente netrafil puk.

10:36
    Slovák výbornou víziou hry volil namiesto koncovky prihrávku na Scheidla, ten spomedzi kruhov len do betónov Zalivina. Detva pod tlakom.

11:24
    Blackwater a Kerbashian, spolupráca legionárov zostala nepochopená. Puk sa zamiešal niekde medzi korčule hráčov.

12:00
    Corgoni sa upokojili, strelili druhý gól a nechýbalo veľa, aby domáci pridali ďalší.

12:13
    Zalivin na istotu prikrýva puk do lapačky.

12:33
    Aktivita štvrtej formácie Nitry, hosťujúci brankár vytiahol ďalší zákrok.

13:10
    Detva vo dvojici v útoku pohorela, domáce publikum maximálne spokojné.

13:46
    Viktor Fekiač vzal odrazený puk od korčule domáceho borca a švihom to napálil len do vykorčuľovaného Šimbocha.

13:53
    Hra sa nám začala trochu viac kúskovať, puk na nitrianskej hráčskej lavici.

14:18
    Majdan mohol uzavrieť bejzbalovým spôsobom svoj hattrick, no Blackwaterovu prihrávku nedokázal zasiahnuť.

15:05
    Prakticky každú minútu ukážu domáci nejakú šancu, teraz sa však piaty celok tabuľky musí brániť.

15:27
    Šimboch musí čeliť tečovaným strelám, sledujeme aktivitu Krála a Hodgsona.

15:52
    Presilová hra pre hostí, za hákovanie ide na lavicu hanby Graeme McCormack.

16:01
    Sládok už hral s pukom v strednom pásme. Situácia posúdená ako úmyselný ofsajd, vhadzuje sa pred Zalivinom.

16:24
    Dalibor Bortňák získal puk z ničoho nič a forhendom pálil spomedzi kruhov len mimo bránu.

16:55
    Nitrania si pýtajú vylúčenie Ščurka, ktorý tam šermoval hokejkou, no rozhodcovia mlčia.

17:26
    Ofsajd Krála, Detva predvádza zlú presilovku.

17:52
    Domáci v plnom počte.

18:40
    Nepresnosti na oboch stranách, posledné sekundy tretiny veľa vzruchu nepriniesli.

19:11
    Hodgson vyskúšal šťastenu z ľavého krídla, no míňa priestor brány.

19:40
    Nedovolené bránenie v hre od autora oboch gólov, Juraj Majdan už mieri na trestnú lavicu.

19:58
    Početná výhoda Detvy trvala len osemnásť sekúnd. Ben Betker s druhým trestom dňa, tentokrát za podrazenie.

20:00

Nitra aktívnejšia, no najmä gólová. HK vedie gólmi Majdana z prvej desaťminútovky, Detvania mali dve príležitosti za stavu 0:1, no nedokázali ich využiť.

Druhá tretina sa začne približne o 16:56.

20:01

20:29
    Nádherná prihrávka z vlastného pásma na Lantošiho, ktorý boj v nájazde na Zalivina faulovaný Dominikom Jendroľom. Verdikt rozhodcu je držanie.

20:53
    Jozef Sládok sa drží za hlavu, lebo dobre vie, že vyhodil puk mimo ľadovú plochu z vlastnej tretiny. Sú z toho dve minúty, keďže gumové čudo skončilo až v hľadisku.

21:25
    Ďalšie avizované vylúčenie hostí, no to sú mi veci.

21:40

21:52
    Hayden Hodgson podrazil protihráča a smeruje už na bez tak zaplnenú trestnú lavicu. Dlhá presilovka o dvoch hráčov pre domácu Nitru.

21:52
    Oddychový čas domácich.

22:02
    McCormackovu strelu z vrchu kruhu vyrazil Zalivin na ochrannú sieť. Na lavičku sa môže vrátiť Betker.

22:29
    Uplynul ďalší trest Detvy, no presilovka piatich na troch pokračuje.

22:51
    Nepresné zakončenie domácich, puk smeruje až ku Šimbochovi.

23:16
    Gól, gól, gól! JURAJ MAJDAN kompletizuje svoj hattrick v presilovke o dvoch hráčov. Finálna prihrávka od Kerbashiana mierne poskakovala, no Majdan ju dokázal parádne trafiť. Zatavení Detvania nemali šancu prestriedať.

Asistencie: Kale Kerbashian, Lane Scheidl.
    23:16 Juraj MAJDAN - 3:0

23:17
    Pokračujeme presilovkou piatich na štyroch.

24:05
    Pri nej to tak ľahko už nejde, Detva riadne dehonestovaná aj bez toho.

24:35
    Hostia už konečne v plnom počte.

25:30
    Netrvalo to však dlho. Ďalšia presilovka pre domácich. Frederik Fekiač stiahol k zemi Scheidla, dve minúty za držanie.

26:34
    Zalivin by si mal pýtať bonusy za dnešok. Chytil dve koncovky Blackwatera a rozhodne tomu nie je koniec.

27:00
    Nahodenie McCormacka od modrej, puk končí mimo ľadu.

27:22
    Opäť McCormack, no nitriansky bek z lepšej pozície mieri iba do lapačky ruského brankára.

27:30

28:05
    Nátlak Nitry pokračuje aj za vyrovnaného stavu hráčov na ľade.

28:45
    Po dlhom čase tu bol náznak prechodu pred Šimbocha, trvalo to veľmi krátko.

28:58
    Mezei trafil Fominykha, od ktorého sa puk odráža mimo bránu hostí.

29:44
    Ostreľovaný Zalivin udržal puk v moci, bude sa vhadzovať po jeho ľavici. Pred ním ešte reklamná prestávka.

29:55
    Autor hattricku si vyskúša pozíciu na trestnej lavici. Juraj Majdan si ide oddýchnuť na dve minúty za sekanie.

30:28
    Detva dala gól!
    Je znížené. MARTIN CHOVAN si vymenil puk s Králom a od modrej náprahom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencie: Zdeněk Král, Michal Murček.
    30:28 Martin CHOVAN - 3:1

30:57
    Hraškova rana zo stredného pásma, Šimboch pri zákroku nepôsobil vôbec isto.

31:34
    Lantoši sa krásne zbavil súpera na modrej čiare, neskoro si však všimol Blackwatera, čo znamenalo nepresnú prihrávku.

32:00
    Detvania po góle ožili a sú nakrátko lepším mužstvom.

32:20
    Gašpar sa nachádzal v útočnej tretine ešte pred dotykom s pukom, ofsajd.

32:46
    Nitrania to neurobili vôbec dobre. Nervozita na hokejkách hokejistov spod Zobora, zakázané uvoľnenie.

32:54
    Domáci rýchlo vyviezli puk z vlastnej tretiny po ľavom krídle. Bol to Buček, ktorý zo vzal na seba, zastal na ľavom kruhu v útočnej tretine a naservíroval puk spoluhráčovi. BRANISLAV RAPÁČ si musel puk spracovať, no presnou strelou prekonáva Zalivina.

Asistencia: Samuel Buček.
    32:54 Branislav RAPÁČ - 4:1

33:59
    Črtala sa ďalšia akcia vyššie postaveného tímu v tabuľke, no puk sa zamotal niekde medzi trojicu domácich hráčov v strednom pásme.

34:21
    Scheidl tam spôsobil chaos pred Zalivinom. Hosťujúci brankár sa stihol prevaliť na zemi a zabránil tak puku, aby prešiel do brány.

34:43
    Kontroverzný zákrok Scheidla na Ščurka po odohraní puku. Legionár v drese Nitry mieril niekde do oblasti krku a hlavy, faul sa však nepíska.

35:16
    Chyby v rozohrávke Detvy potrestané. Blackwater prihral puk pomedzi nohy na Majdana, ten už totálne vyšachoval Zalivina a nahral na tretieho útočníka. Ním bol KALE KERBASHIAN, ktorý z uhla vymietol pavučinu v bráne Detvy.

Asistencie: Juraj Majdan, Judd Blackwater.
    35:16 Kale KERBASHIAN - 5:1

35:16
    Tréner hostí si zobral challenge na posúdenie správnosti gólu, za čo sa podľa nových pravidiel vylučuje na dve minúty, ak daná strana, ktorá si challenge pýtala, nemá pravdu. Trest si za hráčsku lavicu ide odpykať František Pulščák.

36:03
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Branislav Mezei – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ben Betker – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

37:07
    Domáci sa nikam neponáhľajú. Nitra vedie o štyri góly, čo je jasným znamením, že ak by favorit tento náskok stratil, jednalo by sa o katastrofu.

37:13
    Strela spomedzi kruhov od Nitranov, Zalivin sa neúspešne presúval, nakoľko puk skončil na jednom z jeho spoluhráčov.

37:16

37:58
    Po Šimbochovom zákroku pokračujeme reklamnou prestávkou.

38:23
    Detviansky obranca len so šťastím doniesol puk preč z vlastnej tretiny, v útoku však už hostia klasicky horia.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:11
    Prečíslenie traja na jedného. Scheidl nedostal puk cez Hraška, ponúkali sa mu tam už aj Lantoši a Slovák.

39:37
    Nitra dohráva toto dejstvo v útočnom pásme.

39:51
    Frederik Fekiač krásne obohral súpera, no podpory od spoluhráčov sa nedočkal.

40:00

Štyri vylúčenia Detvy v rade prakticky rozhodli o triumfe Nitry. Hostia síce reagovali na gól z presilovky vlastným zásahom z početnej výhody, no góly Rapáča a Kerbashiana upravili výsledok duelu na 5:1.

Tretia tretina sa začne približne o 17:56.

40:01

40:01
    Striedanie v tíme HC 07 Detva: z ihriska odchádza Alexander Zalivin, prichádza Roman Petrík.

40:43
    Nový muž v bráne Detvy musel byť v pohotovosti pri rane Lantošiho, puk ale minul bránu.

41:10
    Majdan si šiel po štvrtý gól, odohral Sládoka, prebíjal sa aj cez Viktora Fekiača, ktorý ho však hákoval a aj preto Majdan triafa po kľučke do forhendu iba tyčku! Vylúčenie detvianskeho centra realitou.

41:55
    Nitra s pukom pred vlastnou modrou, keď sa im vydarila iba jedna strela.

42:27
    Morrisonova strela od modrej, chaos pred bránou, na dorážku to nebolo.

42:47
    Znovu Morrison, tečovaná strela odpálená až ku Šimbochovi.

43:03
    Slovák vzal puk vo vlastnom pásme, prešiel cez všetkých hráčov, aby strelou na Petríka vybojoval vhadzovanie.

43:10

43:18
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

43:40
    SAMUEL BUČEK získal puk v rohu ihriska, dostal sa cez troch hráčov a popod betóny Petríka zakončuje azda najkrajšiu individuálnu akciu dňa.
    43:40 Samuel BUČEK - 6:1

44:49
    Karol Korím oslabuje svoje mužstvo na dve minúty, domácim to ale nejako extra vadiť nemusí.

45:49
    Detvania nezvládli prvú polovicu presilovky, ktorá symbolicky odzrkadľuje ich ofenzívne schopnosti v tomto meraní síl.

46:06
    Čistý hit Tibenského v obrannom pásme Nitry, hrá sa ďalej.

46:49

47:07
    Samuel Buček mohol pridať svoj druhý gól, no v polosamostatnom nájazde míňa z pravej strany svätyňu Petríka.

47:34
    McCormack z pokľaku a z náprahu tesne netriafa bránku. Zápas si užívajú aj obrancovia Nitry.

47:58
    Mezei nečakal prihrávku od Hrušíka do už prázdnej brány. Petrík nič nevidel a nestihol by sa presunúť, hostia mali šťastie.

48:37
    Detva až teraz môže upokojiť hru, toto bola vyše minútu a pol trvajúca snaha Nitry o siedmu trefu do čierneho.

49:32
    Gól padá o minútu neskôr. JUDD BLACKWATER sa krásne uvoľnil v strednom pásme, bol síce dostihnutý pred Petríkom, no jeho koncovka prepadla striedajúcemu gólmanovi Detvy pomedzi telo.

Asistencia: Kale Kerbashian.
    49:32 Judd BLACKWATER - 7:1

50:08
    Lantoši z ťažkej pozície už nedokázal prekonať Petríka, nasleduje reklamná prestávka.

50:51
    Gólový festival pokračuje! SAMUEL BUČEK sa výborne zorientoval pred Petríkom, vybojoval puk spod gólmana Detvy, ktorý ho nemal úplne pod kontrolou a navyšuje už na 8:1.

Asistencie: Dalibor Bortňák, Branislav Rapáč.
    50:51 Samuel BUČEK - 8:1

50:51
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Matúš Chovan – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

52:36
    Z ničoho nič mohli znížiť Surový, respektíve Fekiač, no Šimboch je pozorný a drží si na konte len jeden inkasovaný gól.

52:46
    Róbert Lantoši nepretrhol bodovú smolu. Krídelník Nitry len tak preletel po pravej strane ihriska, no míňa vzdialenejší roh brány. No míňa, Petrík ten puk ešte dokázal vytesniť na ochrannú sieť.

53:05
    Ofsajd Detvy. Hostia by už boli najradšej v šatni.

53:38
    Mohlo to byť už 9:1, Bučekovu strelu však vytiahol v poslednej chvíli z brány Jozef Sládok.

54:00
    Po zakázanom uvoľnení Nitry tu bolo nahodenie od Viktora Fekiača. Puk skončil v lapačke Šimbocha.

Pred nami záverečná reklamná prestávka.

54:35
    Stretnutie sa bude ešte dohrávať, stále však ešte nejaké góly padnúť môžu. Domáci si pýtajú desiatku.

55:21
    Golianova strela z ľavého kruhu minula ľavú žŕdku.

55:41
    Kontra domácich taktiež nebola úspešná.

55:51
    Nešťastné vylúčenie pre Judda Blackwatera. Zapletené hokejky dvojice protihráčov, tá domáca končí v tvári Murčeka. Sú z toho dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

56:30
    Náznaky brejkov na oboch stranách, no ofenzívy teraz zaváhali.

56:54
    Domáci aj v oslabení útočia, gól nie je dopriaty Lantošimu.

57:30
    Mančaft spod Poľany sa usadil v pásme vyhrávajúceho tímu.

57:43
    Marek Slovák mohol taktiež skórovať, no jeho strela švihom skončila len v náručí Petríka.

57:51

57:56
    Vhadzuje sa po pravici Šimbocha.

58:01
    Dve minúty do konca tretej tretiny i duelu.

58:44
    Zbytočné naťahovanie zápasu, no čo je horšie, tak aj zranenie. Lukáš Hrušík pri korčuľovaní späť do vlastného pásma zostrelil Gachulinca, ktorý zostáva ležať na ľade a sú nutné aj nosidlá.

58:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lukáš Hrušík – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie). Trest odpyká Denis Pätoprstý.
    58:44 Lukáš Hrušík (NIT)

59:40
    Tak ešte kozmetická úprava výsledku. Početnú výhodu využíva RASTISLAV GAŠPAR, presilovka však ešte bude pokračovať, nakoľko Hrušík dostal 5 minút.

Asistencie: Zdeněk Král, Hayden Hodgson.
    59:40 Rastislav GAŠPAR - 8:2

Desať gólov priniesol štvrtý súboj sezóny medzi Nitrou a Detvou. Po tesných triumfoch o gól tu tak máme prvý väčší rozdiel a hneď šesťgólový. Hráčom zápasu vyhlásený Majdan, ktorý si čistým hattrickom napokon pripísal aj víťazný gól.

Nitra ukončila 5-zápasovú sériu bez výhry a znížila stratu na tretie Košice. Naopak, Detva si situáciu ohľadom postupu do osemfinále play-off nevylepšila.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (18:49:59)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák, Rapáč) – 31. Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson)

HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Gašpar, Mat. Chovan, Tibenský – Hodgson, Valent, Pulščák

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Orolin, Soltész – Konc. st.

Diváci: 1 727