Setúbal – Feirense 2:1 (kon.) | Aves – Rio Ave 2:1 (kon.) | Belenenses – Boavista 0:0 (kon.)
Nacional – Marítimo 1:0 (kon.) | Porto – Braga 1:0 (kon.)
CD Aves
2:1 (2:0)
Rio Ave FC
cz Sobota 10.11.2018, 16:30 • Estádio Clube Desportivo das Aves, Aves • Primeira Liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky fotbalu! Vítám vás u sledování desátého kola portugalské Primeiry Ligy mezi Aves a Rio Ave.

CD Aves

Aves se v letošní sezóně příliš nedaří. Svěřenci trenéra Moty okupují šestnácté místo, čili první sestupové. Z dosavadních devíti zápasů dokázalo Aves zvítězit jen dvakrát, avšak druhou výru si připsalo minulý týden proti tabulkovému sousedovi z Cháves. Nejlepším střelcem je Gomes, jenž se prozatím dokázal prosadit třikrát.

Rio Ave FC

Rio Ave bude v souboji proti Aves jasným favoritem. Napovídá tomu i tabulky, ve které se nachází na pěkném čtvrtém místě. Svěřenci trenéra Gomese se navíc mohou pochlubit skvělou formou z posledních pěti zápasů, ve kterých si připsali tři výhry a dvě remízy. Hořkost porážky poznalo Rio Ave pouze jednou a to hned v úvodním kole na hřišti Feirense. Jasný favorit sobotního utkání se může spolehnout i na Carlose Vinicuse, který se s pěti góly nachází na druhém místě tabulky střelců.

CD Aves: A. Ferreira – Rodrigo, Galo, Ponck, Lenho – Petrolina, El Adoua, Falcao, Fariña – Derley, Amilton.

Rio Ave FC: Jardim – Nadjack, Borevković, Buatu Mananga, Reis – Tarantini, Schmidt, Coentrão, D. Lopes – Galeno, Vinícius.

1

2
    Do prvního útoku se ženou domácí, vybojovali rohový kop.

3
    Asi tři centry nyní poslali domácí hráči do vápna, všechny byly odvráceny.

4
    Faul Petrolina, Rio Ave bude rozehrávat přímý kop.

5
    V úvodu utkání jsou překvapivě aktivnější domácí fotbalisté.

6
    U balónu už hráči hostí, od kterých se očekává, že budou po většinu času diktovat tempo hry.

7
    Centr Adouy zblokován na rohový kop.

8
    Tutovka domácích! Na centrovaný balón si naskočil útočící hráč a trefil tyčku, dorážku zase lapil pozorný Jardim!
    8.

9
    Zahrozilo i Rio Ave, Vinicius ale zamířil vedle.

10
    Galeno se snažil prohodit si balón kolem bránícího hráče, to se mu ale nepovedlo a tak jsou u míče opět domácí.

11
    Faul Farini na polovině hřiště, přímý kop pro hosty.

12
    Přímý kop byl rozehrán nakrátko, ke střele se následně dostal Galeno, jehož slabou střelu pokryl Ferreira.

13
    Slibně vypadající protiútok skončil u Amiltona, ten vybojoval aspoň aut.

14
    Nadjack fauloval ve vápně a od rozhodčího vidí rovnou červenou kartu! Penalta pro Aves!
    14. Červená karta

15
    Hostující hráči se ještě snaží přesvědčit sudího o omylu, ale marně.

16
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    K exekuci penalty se postavil RODRIGO a střelou k pravé tyči byl úspěšný! Gólman sie vystihl směr střely, avšak tato "desítka" byla opravdu nechytatelná.
    16. RODRIGO - 1:0

18
    Vývoj utkání se nám tak pořádně zamotává. Favorit prohrává a navíc bude zbytek utkání dohrávat o deseti.

19
    Cizí vinou se na zemi ocitl Derley, přímý kop.

20
    Nařízený přímý kop pouze proletěl vápnem, ani jeden z hráčů na centr nedosáhl.

21
    Coentrao motal tři hráče, nakonec se ale zamotal sám a ztratil balón.

22
    Coentrao je ošetřován za hřišti, zřejmě si při kličkách přivodil nějaké zranění.

23
    Střela z dálky nadělala Ferreirovi velké problémy, balón pouze vyrazil před sebe. Dorážející Vinicus se nacházel v ofsajdu.

24
    Na druhé straně mohl skórovat Fariňa, jeho dělovka vyprášila Jardimovi pouze vyprášila rukavice.

25
    Nebezpečný Amiltonův centr odvrátila hostující obrana do bezpečí.

26
    Ofsajd, ve kterém se ocitl domácí Lenho.

27
    Hosté to mají s útočením opravdu těžké. Je znát, že jich je na hřišti o jednoho méně.

28
    Krásné přenesení hry na Galena, ten ale v souboji jeden na jednoho ztrácí balón.

29
    Derley se krásně uvolnil mezi dvěma hráči, jeho křižnou střelu ale skvěle vyrazil Jardim!
    29.

30
    Schmidt se dopustil faulu těsně za hranicí vápna, nebezpečně vypadající přímý kop pro domácí.

31
    Centr Petroliny však bez problémů odklidila obrana.

32
    Jardimův odkop směřující na Galena končí v zámezí.

33
    Po pěkné kombinaci se ke střele dostal Galeno. Mířil na přední tyč, gólman Ferreira se však vyšponoval do vzduchu a balón vytěsnil nad břevno!
    33.

34
    Derleyho přízemní centr skončil pouze u obránců.

35
    Rio Ave se i navzdory oslabení sympaticky snaží držet míč kombinační hrou, která by mohla vést k vyrovnání.

36
    Amilton dotíral na Reise a úspěšně, vybojoval autové vhazování.

37
    Rodrigův přetažený centr prolétl vysoko nad hlavami hráčů obou týmů.

38
    Galeno nevypustil zdánlivě ztracený souboj a vybojoval roh.

39
    Reisův centr do šestnáctky končí pouze v rukavicích Ferreiry.

40
    Galeno si pohrál s pěti protihráči, akci ale poté zbrzdil Coentrao.

41
    Do brejku se hnal rychlonohý Amilton, svým centrem však trefil prvního bránícího hráče.

42
    Roh domácích odvrátila obrana do bezpečí.

43
    Další centr domácích, avšak i tentokráte si s ním stopeři Rio Ave poradili.

44
    Do kombinace domácích se zapojil i brankář, cílem čevenobílých je dohrát poločas s vedením.

45
    Na levé straně se zjevil úplně volný Petrolina, než však stihl vystřelit, postavil se mu do cesty obránce, výsledkem je rohový kop.

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45+1
    Na krásný centr z levé strany si naskočil Fariňa, Jardim balón na poslední chvíli vytěsnil na břevno!
    45+1.

45+2
    Na tohle už však byl i Jardim krátký! Rohový kop byl v souboji prodloužen na DIEGA GALA, jenž kolenem dopravil balón do odkryté brány!
    45+2. Diego GALO - 2:0

45+3

Skončil první poločas utkání mezi Aves a Rio Ave. Úvodní půli zvládli lépe domácí, kteří jdou do kabiny s dvoubrankovým vedením v zádech. průběh zápasu výrazně ovlivnila čtrnáctá minuta, kdy Nadjack dostal za faul ve vápně rovnou červenou kartu, z penalty navíc poslal Aves do vedení Rodrigo. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, tak v druhé nastavené minutě se prodloužený balón z rohového kopu dostal k Galovi, jenž vstřelil uklidňující druhý gól. Rio Ave to nyní bude mít hodně těžké, prohrává o dva góly, navíc hraje v deseti lidech.

Druhý poločas začně přibližně v 17:37.

46

47
    Derley přihrávkou hledal Petrolinu, ten se s balónem zahnal do rohu hřiště.

48
    Amiltonův centr zblokován na roh.

49
    Velmi nepovedený rohový kop končí v boční síti.

50
    Domácí dnes hrozí hlavně z centrů, další takový odvrátil Coentrao.

51
    Útočného faulu se dopustil Vinicius. Pro něj toto utkání musí být velmi těžké, jako útočník se do hry moc často nedostává, na to není druhý nejlepší střelec ligy příliš zvyklý.

52
    Do útoku se opět hrnou hráči Aves, kteří dnes hrají s opravdu velkou chutí.

53
    Žlutou kartu dostává Matheus Reis (Rio Ave FC).

54
    Jeden centr za druhým se valí na hostující obranu, ta zatím odolává.

55
    Žlutou kartu dostává Diego Lopes (Rio Ave FC).

56
    O střelu z nějakých dvaceti metrů se pokusil Rodrigo, avšak mířil příliš doleva.

57
    Aves kombinuje na středu hřiště, Rio Ave jen těžko dokáže získat balón.

58
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Vinícius, přichází Gelson.

59
    Další z mnoha centrů končí rohovým kopem domácích.

60
    Z jubilejního desátého rohu nic nebude, útočným faulem se provinil Ponck.

61
    Hra se přiostřuje, do konfliktu se nyní dostali Coentrao s Fariňou.

62
    Žlutou kartu dostává Galeno (Rio Ave FC).

63
    Reis se po kontaktu s protihráčem dožadoval odpískání penalty, rozhodčí však zůstal v klidu.

64
    Centr z přímého kopu doplachtil až do rukavic Jardima.

65
    Galenova střela ze záklonu letěla až někam mezi diváky.

66
    Žlutou kartu dostává André Ferreira (CD Aves).

67
    Borevkovič zazmatkoval a místo aby si balón zpracoval pro sebe, tak zbytečně odhlavičkoval na roh.

68
    Do nebezpečné šance se hnal dnes zřejmě nejaktivnější hráč domácích Galeno, jeho střela byla zblokována.

69
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Luis Fariña, přichází Hamdou Elhouni.

70
    Gelson teď možná zbytečně přihrával, Galeno s jeho nahrávkou nepočítal a tak se za ní ani nerozběhl.

71
    Probíhá závěrečná dvacetiminutovka. Nechci příliš předbíhat, ale vypadá to, že o vítězi dnešního zápasu je již rozhodnuto.

72
    A další roh domácích, tentokráte ho vyboxoval brankář Jardim.

73
    Na trávník se svalil Petrolina, nicméně to vypadá, že bude v pořádku.

74
    Přílišná snaha Derleyho vyprodukovala útočný faul.

75
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Tarantini, přichází Gabrielzinho.

76
    Rio Ave se snaží, ale skutečnost, že jich je o jednoho méně, je zkrátka znát.

77
    Útočného faulu se dopustil hostující Schmidt.

78
    El Adoua vedl balón tak dlouho, až o něj přišel.

79
    Pokus překvapit gólmana střelou z přímého kopu nevyšel, střelu zblokovala dobře postavená zeď.

80
    Ferreira se na centr z rohového kopu musel pořádně natáhnout, zřejmě si přitom i mírně ublížil.

81
    Do protiútoku se hnala hned čtveřeice domácích, brejk ale zastavila příliš dlouhá nahrávka na jednoho z domácích.

82
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Nildo Petrolina, přichází Braga.

83
    Z první se opřel do balónu Schmidt, jeho technická střela na zadní tyč proletěla těsně nad břevnem.

84
    Matheus Reis faulován těsně za šestnáctkou. Rio Ave má k dispozici nebezpečně vypadající přímý kop.

85
    Exekuce se ujal Schmidt, avšak trefil jen zeď.

86
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Matheus Reis, přichází Bruno Moreira.

87
    Centr na Gelsona byl příliš vysoký, míč sbírá Ferreira.

88
    Nově příchozí Moreira se pokusil o střelu, která ale neměla šanci na úspěch. Byla příliš pomalá, brankář Ferreira ji uschoval v náručí a zase našetřil cenné vteřinky.

89
    Z úhlu se sám na gólmana řítil Amilton, trefil však pouze boční síť!

89
    Žlutou kartu dostává Braga (CD Aves).

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90+1
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Pozor, přichází dramatizace utkání! na centr z pravé strany si naskočil BRUNO MOREIRA a střelou k pravé tyči překonal doposud bezchybného Ferreiru. Máme zaděláno na pořádné drama!
    90+1. Bruno MOREIRA - 2:1

90+2
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Derley, přichází Michel Douglas.

90+3
    Žlutou kartu dostává Amilton (CD Aves).

90+4
    Obrovský zmatek v pokutovém území domácích! Balón se odrazil k Jonathanu Buatu Manangovi, jemuž však v rozhodující chvíli vypíchl balón jeden z obránců!

90+5
    Amilton se dnes již podruhé řítil z úhlu sám na brankáře, ani v tomto případě však neuspěl, Jardim ho vychytal.

90+6

Skončilo utkání portugalské Primeiry Ligy, ve kterém Aves porazilo favorita z Ria Ave 2:1. Rozhodující moment celého utkání přišel ve 14. minutě, kdy byl po faulu ve vápně vyloučen Nadjack, nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Rodrigo. Do dvoubrankového vedení se Aves dostali ve druhé nastavené minutě první půle, kdy prodloužený centr z rohového kopu klidil do sítě Galo. Druhý poločas se domácí převážně soustředili na bránění vítězství, což hostům příliš nevyhovovalo, jelikož měli o hráče méně a navíc museli napadat rozehrávku domácích. Snížení sice přišlo, ale až příliš pozdě. V první nastavené minutě druhé půle se hlavičkou prosadil střídající Moreira. Aves se díky výhře vyhouplo ze sestupového pásma až na dvanácté místo, Rio Ave prozatím zůstává na místě čtvrtém.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (18:37:26)

Milan Huppert

Góly: 16. Rodrigo, 45+2. Galo – 90+1. B. Moreira

Karty:   66. A. Ferreira (CDA), 89. Braga (CDA), 90+3. Amilton (CDA) – 53. Reis (AVE), 55. D. Lopes (AVE), 62. Galeno (AVE)   14. Nadjack (AVE)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 22:11.
    CD Aves: A. Ferreira – Rodrigo, Galo, Ponck, Lenho (C) – Petrolina (82. Braga), El Adoua, Falcao, Fariña (69. Elhouni) – Derley (90+2. Douglas), Amilton.
    Náhradníci: Beunardeau – M. Baldé, Costa, Braga, Douglas, Elhouni, Rodrigo Defendi.

Rio Ave FC: Jardim – Nadjack, Borevković, Buatu Mananga, Reis (86. B. Moreira) – Tarantini (C) (75. Gabrielzinho), Schmidt, Coentrão, D. Lopes – Galeno, Vinícius (58. Gelson).
    Náhradníci: Paulo Vítor – Gabrielzinho, Gelson, Leandrinho, B. Moreira, M. Rodrigues, Rocha.

Rozhodca: Godinho L. (Por.)