Setúbal – Feirense 2:1 (kon.) | Aves – Rio Ave 2:1 (kon.) | Belenenses – Boavista 0:0 (kon.)
Nacional – Marítimo 1:0 (kon.) | Porto – Braga 1:0 (kon.)
CD Nacional
1:0 (0:0)
CS Marítimo
cz Sobota 10.11.2018, 19:00 • Estádio da Madeira, Funchal (kapacita: 8.589 diváků) • Primeira Liga • 10. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na viděnou. (21:28:04)

Nacional se v příštím kole představí na půdě Avesu, Marítimo bude doma hostit Setubal.

Nacional nakonec poráží Marítimo nejtěsnějším rozdílem 1:0 a slaví teprve druhé vítězství v sezóně. Domácí se díky třem bodům posunuli z poslední pozice na předposlední sedmnáctou, Marítimo je třinácté. Duel, který nabídl zajímavé možnosti na obou stranách, rozhodl v 66. minutě přesnou hlavičkou k tyči Camacho.

90+5

90+5
    Ta ale domácím problémy nenadělala, posléze rozhodčí zápas ukončuje!

90+4
    Již běží poslední minuta nastaveného času. Marítimo má k dispozici standardku.

90+3
    Valente si při souboji ve vápně ublížil a leží na zemi, což domácím v těchto chvílích rozhodně nevadí...

90+2
    Domácí se dostali ke střele z levé strany hrací plochy, balon byl ale jak vysoký, tak široký.

90+1
    Žlutou kartu dostává Witiness Quembo (CD Nacional).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje utkání o čtyři minuty.

90
    Vypadalo to, že si Nacional kopne roh, hosté ale nakonec šikovně ustřežili balon před brankovou čárou.

89
    Nacional potřetí střídá. Hřiště opouští Gonçalves, kterého nahrazuje na posledních pár minut Alhassan Abdullahi.

89
    Z velké dálky zkusil ohrozit domácí bránu Zainadine, jeho přízemní dělovka ale minula o metr levou tyč.

87
    Teď se nějakou dobu nehrálo. Gonçalves si po vzdušném souboji ublížil, navíc to vypadá, že jej berou i křeče.

85
    Gonçalves upadl po souboji ve vápně, penalta se ale nepíská!

83
    Paločevič ihned po svém příchodu na hřiště zatahal jednoho z hostí za dres a vidí za své počínání žlutou kartu.

82
    Domácí kouskují hru druhým střídáním. Místo Joty dohraje zápas Paločevič.

80
    Marítimo čím dál častěji vystrkuje růžky. Domácí zřejmě ještě v závěru čekají perné chvilky.

78
    Guimarães teď vyběhl na hranici vápna a na poslední chvíli odehrál před dobíhajícím Pinhem balon do zámezí.

Filip Lefenda

Góly: 66. Camacho

Karty:   76. Júlio César (NAC), 83. Paločević (NAC), 90+1. Quembo (NAC) – 52. Z. Júnior (MAO), 61. Vuković (MAO)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 11:6. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:22.
    CD Nacional: Guimarães – Kalindi, F. Lopes, Júlio César, N. Campos – Camacho, Marakis, Jota (82. Paločević), Quembo – Gonçalves (89. Abdullahi Alhassan), Hamzauí (77. Rochez).
    Náhradníci: Framelin – Abdullahi Alhassan, Cerqueira, Gorré, Paločević, D. Coelho, Rochez.

CS Marítimo: Abadzáde – Bebeto, Z. Júnior, Lucas Áfrico, China – F. Baiano (56. J. Correa), Vuković – E. Costa (74. R. Pinho), Cleber, Barrera (56. R. Valente) – Joel.
    Náhradníci: Charles – J. Correa, Nanu, Ibson, R. Pinho, Marcão, R. Valente.