Miškovec – Poprad 3:2 (po pr.) | Košice – Budapešť 4:8 (kon.) | Žilina – Nitra 2:4 (kon.)
Detva – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
HK Detva
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Piatok 02.11.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

V záverečnej tretine sme videli dva presné zásahy. Najskôr sa v 49. minúte presadili domáci vďaka Giľákovi. Hostia duel zdramatizovali v 57. minúte, keď sa presadil Higgs. To však bolo posledný presný zásah a domáci tak zvíťazili v pomere 2:1. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:40:16)

59:56
    V závere tohto stretnutia ešte mohol Puliš pridať tretí gól domácich, no vo výbornej pozícii nepochopiteľne minul opustenú bránu hostí.

58:49
    Nasledovať bude záverečná minúta tohto duelu a domáci sa teraz previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Petríkom.

57:41
    Hostia sa tak dostali späť do zápasu a my sa môžme tešiť na napínavé záverečné minúty tohto duelu.

56:40
    Banská Bystrica dala gól!

Hostia strieľajú kontaktný gól. Asselin to skúsil strelou švihom spomedzi kruhov a tú ešte pred Petríkom dokázal stečovať BROCK HIGGS.

Asistencia: Guillaume Asselin.

56:37
    Už nám plynú záverečné minúty tohto zápasu a domáci si aj naďalej držia dvojgólové vedenie.

55:15
    Gašpar v prečíslení 2 na 1 zobral zodpovednosť na seba, no jeho zakončenie zlikvidoval perfektným zákrokom Williams.

54:17
    Sýkora sa ocitol v ďalšej dobrej šanci, no jeho strela spoza kruhov si nenašla cestu za chrbát výborne chytajúceho Petríka.

53:28
    Asselin sa výborne uvoľnil pred bránkoviskom domácich, no z ťažkej pozície už nedokázal zamieriť lepšie. Domáci posielajú puk iba na zakázané uvoľnenie.

52:41
    Domáci sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde nazbierali veľmi cenné sekundy.

51:31
    Hostia v plnom počte.

51:26
    Nasleduje krátka presilovka domácich a Fekiač sa okamžite dostal k strele od modrej čiary, no Williams bol pozorný.

51:01
    Domáci v plnom počte.

50:31
    Hostia sa však zbytočne pripravujú o túto možnosť na vyrovnanie a momentálne sa hrá 4 na 4.

49:31
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

49:31
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

49:28
    Hostia však budú mať v početnej prevahe možnosť na strelenie kontaktného gólu a okamžite sa usadili v útočnom pásme.