Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 4:2 (kon.)
Košice – Miškovec 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 21.10.2018, 15:00 • ZŠ Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Liptáci naďalej nehrajú na domácom štadióne, ktorý sa stále prerába, a tak Trenčín privítajú v Spišskej Novej Vsi. Zverenci Antona Tomka sa navyše nachádzajú vo veľmi zlej situácií, keďže ťahajú šnúru až siedmich prehier v rade a nachádzajú sa na desiatom mieste so ziskom štrnástich bodov. Rovnaký počet majú aj dva posledné maďarské tímy. Liptovský Mikuláš sa naposledy tešil ešte 30. septembra po výhre 4:0 v Nitre. V piatok mužstvo opustil Peter Lichanec, výmenou za Alexa Tamášiho. Najproduktívnejším hráčom mužstva je desaťbodový Róbert Huna (5+5).

Dukla Trenčín

Trenčín v piatok doma porazil vo veľmi dobrom zápase Banskú Bystricu a z malej časti jej tak vrátil prehru z finálovej série. Zároveň sa v tabuľke posunul na šieste miesto so ziskom 25 bodov a po nie ideálnom štarte sa derie v postavení nahor. Aj proti Liptákom bude favoritom stretnutia. Dukla teda ťahá sériu troch výhier v rade, porazila aj Poprad a Orange 20. Najproduktívnejším hráčom mužstva je šestnásťbodový Branko Radivojevič (6+10).

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, P. Horváth, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, J. Nemec, M. Bača – Rób. Huna, Rich. Huna, Lištiak – J. Sukeľ, Oško, Uram – Vybiral, Piatka, Heikkilä – Žiak, Uhrík, Nechaj

Dukla Trenčín: Valent – Luža, Kovář, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, J. Pardavý, D. Hudec – Špankovič

Rozhodca: Orolin, Haszonits – Gajan, Muszik – Martinko.

00:01

00:31
    Richard Huna backhandom zakončoval z kruhu na vhadzovanie, Michal Valent mal dobrý výhľad a zakročil.

00:57
    Milan Bartovič strieľal z miesta medzi kruhmi a modrou do brankára domácich, následne nebezpečne nahadzovať Bohunický.

01:19
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Vybiral.

01:46
    Od modrej to skúsil Frühauf a aj keď bránu minul, tak Trenčín ostal v ofenzíve. Strela Mikulu išla iba do Kislicyna.

02:30
    Milan Bartovič vystrelil z pravého kruhu, trafil hráčov súpera. Puk sa potom pohyboval pred bránou Mikuláša, odkiaľ ho domáci poslali preč.

03:19
    MHK 32 Liptovský Mikuláš v plnom počte.

04:00
    Zakázané uvoľnenie hráčov MHK 32 Liptovský Mikuláš.

04:29
    Lukáš Bohunický švihom vystrelil od modrej čiary, Bartovič tečovať nedokázal, a tak zakročil Kislicyn.

04:59
    Domáci sa s problémami dostali do útočného pásma, odtiaľ puk na svoju striedačku vystrelil Lukáš Kovář.

05:36
    Liptovský Mikuláš síce dlho držal puk na svojich hokejkách, nedokázal sa však dostať do útočnej tretiny, kde by mohol kombinovať.

06:08
    Holenda vystrelil od modrej čiary, Uram dostúpil neskoro, a tak musel zasahovať brankár Kislicyn.

06:38
    Zakázané uvoľnenie MHK 32 Liptovský Mikuláš.

07:06

07:16
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Maroš Piatka – 2 min., podrazenie).

07:46
    Mikuláš začal druhé oslabenie dobre. Puk držal pri mantineloch a potom ho poslali domáci za bránu Valenta.

08:23
    Trenčín dal gól!
    Ondrej Mikula dostal puk pred bránu súpera, kde ešte prihral pod seba a bol to PETER ÖLVECKÝ, kto dostal puk do siete spred bránkoviska.

09:18
    Miika Heikkilä vystrelil z diaľky cez obrancu, jeho zrazený pokus smeroval až na ochrannú sieť.

09:46
    Lukáš Bohunický to veľmi dobre skúsil od modrej. Strieľaná prihrávka mala nájsť Mikulu, pred ním zasiahol Anton Kislicyn.

10:37
    Zľava to skúsil Marek Uram, jeho nahodenie išlo do Michala Valenta, ktorý so zákrokom problém nemohol mať.

11:01
    Marek Uram sa ocitol úplne sám s pukom na hokejke vedľa bránkoviska, z bezprostrednej blízkosti chcel skórovať pomedzi betóny Valenta, ktorý si miesto zastal.

11:58
    Trenčín sa usadil v útočnom pásme, dlho to bolo bez strely, až sa do zakončenia z vrchu kruhu dostal Marek Hudec, našiel Kislicyna.

12:10
    Róbert Huna si parádne zo vzduchu prebral puk, z ľavého kruhu potom do Valenta zakončil jeho brat Richard.

12:49
    Richard Huna sa dostal individuálne od vlastnej brány za tú súperovu, prihrávka pred bránkovisko nikoho nenašla.

13:09
    Po rýchlej prihrávke Mateja Baču zakončil švihom Nechaj, Michal Valent opäť nemal vážnejší problém.

13:26
    Branko Radivojevič nahodil puk do bránkoviska, ten bez ďalšieho dotyku prešiel tesne vedľa brány domáceho celku.

13:59
    Holenda tvrdo vypálil od modrej, jeho zrazená strela išla do rohu hracej plochy.

14:17

14:29
    Marek Uram prihrával do bránkoviska, kde sa k puku nedostal Oško, Valent čiernu gumu vyrazil pred seba, no Sukeľ to mal na korčule.

15:25
    Liptovský Mikuláš sa nejaký čas držal v útočnom pásme, nebezpečná bola iba strela od mantinelu, ktorá skončila na ochrannej sieti.

15:59
    Peter Ölvecký vystrelil do Kislicyna, následne svoj pokus aj dorazil, ale opäť iba do ruského gólmana.

16:29
    Milan Bartovič stál pred bránkoviskom súpera, k dorážke sa dostal, no Mezovský jeho pokus pod brvno tečoval nad.

17:23
    Trenčín si ako keby v posledných desiatkach sekúnd vybral menší timeout, pretože domáci mali viac z hry. Teraz sa zverenci Petra Oremusa vracajú k aktivite.

17:49
    Zo stredného pásma prišla strela priamo na bránu Trenčína, Michal Valent puk radšej podržal.

18:17
    Tibor Varga zakončoval spomedzi kruhov, zrazený pokus chytil brankár Anton Kislicyn.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:35
    Dukla sa ešte snaží v závere niečo vymyslieť v útočnej tretine, ale čas sa kráti a do zakončení sa hostia nedostali.

20:00

Dukla Trenčín bola v prvej tretine lepším tímom a zaslúžene vedie po góle Petra Ölveckého počas presilovky. Druhé dejstvo sa v Spišskej Novej Vsi začne o 15:50.

20:01

20:39
    Trenčín sa na začiatku usadil v pásme súpera, následne hostia o puk prišli a Mikuláš prešiel vpred. Bezúspešne.

21:09
    Na začiatku tejto tretiny vidíme dosť veľa nepresností. Trenčín je však aktívnejším mužstvom.

21:38
    Oško našiel pred bránou Urama, ten vo veľmi dobrej pozícii mieril pod brvno, Michal Valent sa vyznamenal.

22:11
    Domáci získali puk v útočnej tretine, po nepresnej prihrávke ho dostal bližšie k bráne Kislicyna Pardavý.

22:50
    Spomedzi kruhov to zaujímavo skúsil Pardavý, no Kislicyn včas vystrčil pravý betón a spoľahlivo zasiahol.

23:16
    Kovář dostal puk k bráne, z uhlu neprekonal Kislicyna, ktorý si pokryl bližšiu žrď.

23:55
    Na zadnom mantineli bojuje Richard Huna, Liptovský Mikuláš útočné pásmo neudržal.

24:19
    Peter Ölvecký využil prácu svojich spoluhráčov za bránou, spred bránkoviska z prvej vystrelil, ale vedľa.

24:32
    Až teraz sa prvýkrát v druhej tretine prerušuje hra. Nahodenie Hudeca skončilo zákrokom Antona Kislicyna.

25:03
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ondrej Mikula – 2 min., podrazenie).

25:39
    Liptovský Mikuláš sa síce rozostavil v útočnej tretine, dlho to netrvalo a Švec vyhodil cez všetky čiary.

25:52
    Nádašdi dvakrát vystrelil od modrej čiary, ani raz sa puk nedostal za dobre stojacich obrancov Trenčína.

26:17
    Pardavý zlomil hokejku, Trenčín bol oslabený ešte viac. Domáci v tomto čase nevystrelili a sami stratili pásmo.

26:47
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Milan Bartovič.

27:03
    Liptovský Mikuláš síce dostal krátku presilovku o dvoch mužov, ale Trenčín okamžite puk vyhodil a bez problémov toto oslabenie ubránil.

27:38
    Ďalšie vyhodenie Trenčína, hostia bránia veľmi dobre a nepúšťajú Mikuláš do zakončení.

28:18
    Richard Huna veľmi zle prihrával. Puk zachytil Ölvecký a poslal ho cez všetky čiary.

28:47
    Dukla Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

28:54
    Bližňák hľadal voľného Bartoviča pred bránou súpera, v poslednej chvíli tam vložil hokejku Horváth a všetko vyriešil.

29:14
    Tentoraz si hráči role vymenili. Bartovič prihrával a Mário Bližňák pálil spomedzi kruhov do pravého betónu Kislicyna.

29:38
    Liptáci momentálne zavreli súpera v jeho tretine. Najviac zaujala prihrávka Urama do bránkoviska, Oško puk v skvelej pozícii minul.

30:34
    Jozef Švec síce získal puk za bránou súpera, neprihral presne. Dopredu prešli domáci backhand Piatku pokryl Valent.

31:35
    Oba tímy stratili minútu mnohými nepresnosťami, po ktorých sa niečo snažá vymyslieť v ofenzívnej tretine Trenčín.

32:09
    Bartovič strieľal z krídla pod brvno, Kislicyn vyrazil pred seba, kde neuspel Hecl, avšak ešte prihral do dobrej pozície. Bartovič ani na druhýkrát neprekvapil ruského gólmana.

32:33
    Ján Pardavý získal puk za bránou, na kolenách dostal puk do bránkoviska. Kislicyn zareagoval prvý, Švec sa do zakončenia nedostal.

33:18
    Zakázané uvoľnenie Dukly Trenčín.

33:39
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Matúš Holenda – 2 min., podrazenie).

34:38
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Miika Heikkilä mal síce dosť priestoru na strelu na ľavom kruhu, ale ešte prihral nečakane pred bránu, kde bol MAREK URAM a ten úplne osamotený musel dať. Domáci využili presilovku.

34:53
    Peter Ölvecký vystrelil spomedzi kruhov napriek tomu, že mal na sebe dvoch hráčov súpera. Jeho pokus na Kislicyna neprešiel.

35:52
    Róbert Huna sa dostal do zakončenia z ľavého kruhu, brankár Valent puk udržal a Lištiak nemohol dorážať.

36:46
    Liptovský Mikuláš sa držal v tretine súpera, kde sa puk pohyboval pri mantineloch, a tak rozhodcovia hru prerušili.

37:39
    Trenčín sa nedokázal dostať do útočnej tretiny a následne striedal, takže domáci mali čas na strelu. Tú Valent pokryl.

38:20
    Frühauf zachytil vyhodenie puku na modrej, prudkou ranou trafil prvého hráča Liptákov.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:29
    Branko Radivojevič strieľal z bodu na vhadzovanie, v dobrej pozícii trafil iba miesta, kde bol Kislicyn.

40:00

MHK 32 Liptovský Mikuláš v druhej tretine dokázal vyrovnať, keď sa počas presilovky presadil Marek Uram, takže v Spišskej Novej Vsi je pred tretím dejstvom, ktoré začne zhruba o 16:41, všetko otvorené.

40:01

40:49
    Uramova zrazená prihrávka sa dostala k Mezovskému, jeho zakončenie z pravého kruhu vyrazil do bezpečia Michal Valent.

41:36
    Marek Hudec rozohrával nepresne, Liptovský Mikuláš sa dostal do útočného pásma, ale tam nevymyslel vôbec nič.

42:07
    Michal Valent chytil nahodenie zo stredného pásma, puk radšej podržal, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravici.

42:29
    Branko Radivojevič ostal ležať za bránou súpera po kontakte s Nemcom. Nevyzeralo to na nejaký tvrdý kontakt, no kapitán Dukly má zdravotné problémy.

42:53
    Róbert Huna hľadal svojho brata pred bránou, prihrávka nebola presná a dopredu tak išli aj hostia, no ani zakončenie Hecla nebolo ideálne.

43:05
    PETER ÖLVECKÝ prešiel popred Kislicyna a pravdepodobne tečoval puk po strele Mareka Hecla, takže skúsený útočník by mal byť dvojgólovým strelcom.

43:33
    Ďalšia práca pre Kislicyna, ktorý dokázal pokryť nahodenie od modrej. Keby puk pustil, tak doráža Bližňák.

43:55
    Jozef Švec tvrdo skončil na ľade po kontakte so súperom, píska sa ale ofsajd domáceho celku.

44:20
    Anton Kislicyn si musel dať pozor na strelu od mantinelu, ktorú sa snažil tečovať Mikula. Ruský brankár to zvládol.

45:12
    Fereta získal nahodený puk na zadnom mantinelu, na opačnej strane iba do hráčov súpera zakončoval Lištiak.

45:54
    Uram uvoľnil na modrej Mateja Baču, nahodenie obranu Mikuláša išlo mimo priestor troch žrdí.

46:21
    Uram znova našiel Mateja Baču, jeho bomba trafil Pardavého a ten ostáva ležať na ľade. Domáci hrajú ďalšej, no zakončenie už neprišlo.

46:36
    Heikkilä sa ocitol úplne voľný pred bránkoviskom, puk ho neposlúchol a Fín trafil vedľa. Vzápätí Piatka zakončoval do Valenta.

46:49
    Milan Bartovič sa takmer dostal k odrazenému puku pred bránou súpera, v poslednej chvíli bol zablokovaný.

47:09
    Frühauf poslal puk od modrej do skrumáže tiel pred bránou, kde si dokázal poradiť brankár Kislicyn.

48:26
    Marek Uram hľadal Sukeľa medzi kruhmi, ten sa do strely nedostal. Od modrej ale prišla dobrá bomba, s ktorou mal Valent čo robiť.

48:53
    Kovář nahadzoval, vzápätí spomedzi kruhov udrel do puku Sojčík, mieril tesne vedľa troch žrdí.

49:35
    Liptáci sa veľmi pekne pohybovali v útočnej tretine, prihrávka do bránkoviska šancu nepriniesol vďaka zásahu obrany.

50:01
    Z hranice kruhu na vhadzovanie prišlo dobré zakončenie, Anton Kislicyn na všetko videl a bez problémov zasiahol.

50:43
    Jozef Švec to skúsil od modrej čiary, pri strele zlomil hokejku, a tak neohrozil bránu Kislicyna.

51:29
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Róbert Huna – 2 min., hákovanie).

52:14
    Liptovský Mikuláš sa bráni zatiaľ dobre, Trenčín sa ešte nerozostavil v útočnom pásme.

52:35
    Bartovičovi sa skĺzol puk po hokejke pred bránou, ešte sa tam snažili dorážať Trenčania, avšak zakončenia boli zablokované.

52:55
    Holenda vypálil od modrej, tečovaný pokus išiel tesne vedľa brány. Kislicyn bol úplne dezorientovaný.

53:29
    MHK 32 Liptovský Mikuláš hrá v plnom počte.

54:11

Dnešné stretnutie sleduje 365 divákov.

54:35
    Kurali poslal bombu do betónu Valenta, následne to obranca domácich skúsil znova a jeho nahodenie išlo len tesne vedľa.

54:52

54:52
    Oddychový čas hostí.

55:23
    Sojčík strieľal cez obrancu súpera z ľavého kruhu, mieril vedľa brány Antona Kislicyna.

56:07
    Kislicyn veľmi dobre rýchlo rozohral, jeho spoluhráči sa preto rýchlo usadili v útočnom pásme, no nezakončili.

56:57
    Domáci sa veľmi ťažko dostávajú z vlastnej tretiny, momentálne Liptáci nevedia nič vymyslieť.

57:40
    Až teraz sú hráči v červenom v útočnom pásme, všetko sa to ťahá pri mantineloch.

58:17

58:17
    Oddychový čas domácich.

58:17
    Anton Kislicyn na striedačke, domáci to skúšajú šiesti.

58:34
    Trenčín sa dostal k puku v útočnej tretine, dobre zapracovala obrana Mikuláša a zakončenie neprišlo.

59:01
    Liptovský Mikuláš sa stále nedokázal usadiť v útočnom pásme, Trenčín dobre bráni.

59:18
    Michal Valent skúsil strelu cez všetky čiary, brankár Trenčína mieril tesne vedľa priestoru troch žrdí.

59:34
    MÁRIO BLIŽŇÁK rozhoduje. Pred prázdnou bránou ho našiel Peter Sojčík a skúsený útočník už vedel čo s pukom.

Dukla Trenčín dnes síce nepredviedla dominantný výkon, ale získava tri body a tento týždeň tak získala plný počet deviatich bodov v troch odohraných stretnutiach. Liptovský Mikuláš sa znova presadil iba raz a prehral ôsmy duel v rade. Ja vám ďakujem za pozornosť, ale program Tipsport ligy pokračuje. (17:17:03)

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 35. Uram (Heikkilä) – 9. Ölvecký (Mikula, Radivojevič), 44. Ölvecký (Hecl, Bartovič), 60. Bližňák (Sojčík, Radivojevič)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Luža, Kovář, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, J. Pardavý, D. Hudec – Špankovič

Rozhodca: Orolin, Haszonits – Gajan, Muszik – Martinko