Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 4:2 (kon.)
Košice – Miškovec 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HK Poprad
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HK Nitra
Nedeľa 21.10.2018, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Tretia tretina napokon rozhodla o víťazovi. Kľúčovým momentom bol gól Marcela Petrana, ktorý padol v 45. minúte. Kamzíci doma nad Nitrou zvíťazili takmer po dvoch rokoch. Nitra odchádza z toho zápasu naprázdno, Poprad sa teda v tabuľke posunie.

Ďakujeme za pozornosť. (18:30:52)

59:54
    Hra bola prerušená, Zagrapanov vyhodený puk ešte tečoval nitriansky hráč. Rozhodcovia po porade dospeli k tomu, že vylučovať sa nebude.

59:23
    Šimboch až teraz odchádza na hráčsku lavicu, hostia to idú risknúť.

59:02
    Mezei v strednom pásme hitom zastavil Belluša. Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:25
    Pupák o mantinel prihral Morrisonovi a ten nekompromisne vyhodil puk cez všetky čiary.

57:53
    Riskantná prihrávka Mlynaroviča len tak tak došla k Salijovi. Mohlo z toho rezultovať prečíslenie hostí, ale nestalo sa.

57:14
    Svitana si nerozumel s Václavom, puk sa dostal k Bortňákovi, ktorý ho okamžite odstrelil preč.

56:56
    Teraz budú hrať presilovú hru domáci. Nitranom sa to komplikuje. Samuel Buček dostáva dve minúty za seknutie.

56:07
    Petran o mantinel vyhodil puk na striedačku, hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

55:36
    Takáč vytiahol puk von z pásma, od modrej čiary ho zase vrátil späť Ťavodovi a domáci tak nazbierali niekoľko cenných sekúnd.

54:52
    Blackwaterova krížna prihrávka došla na ľavý kruh k Marekovi Slovákovi. Jeho tvrdá strela Vošvrdovi vypadla, Mezei dorážal na dvakrát zblízka, no puk do brány nepretlačil.

54:31
    Oddychový čas si vzal hosťujúci kouč Antonín Stavjaňa.

54:31
    Možno kritický moment pre domácich. Za podrazenie si odsedí dve minúty Lukáš Paukovček.

53:38
    Rastislav Václav to teraz tiež vymyslel celkom dobre. Strieľal spomedzi kruhov cez protihráčov, Šimboch nemal stopercentný výhľad, ale dokázal zakončenie vyraziť.

53:26
    Lane Scheidl to teraz vymyslel naozaj veľmi šikovne. Prekorčuľoval po pravom krídle, zbavil sa obrancu a natlačil sa až pred bránku. Vošvrda bol v strehu a dokázal šancu zlikvidovať.

52:46
    Salija sa vybral na menší výlet, napokon však puk vrátil po mantineli. Zagrapan oň prišiel a už ho majú v moci Nitrania.

52:01
    Popradčania vyhrali vhadzovanie, ihneď sa dostali dopredu, Takáč z pravého kruhu dával Heizerovi medzi kruhy. Jeho strela bola blokovaná.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 26. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 31. Macík (Paukovček, Brejčák), 45. Petran (Brejčák) – 18. Rapáč (Morrison, Richard), 37. Richard (Morrison, Buček)

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian (C) – Svitana (A), Mlynarovič, Václav – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Belluš, Heizer, Macík
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei (C), McCormack, Rais, Morrison, A. Sloboda, Pupák (A), Rácz, Šiška – Blackwater, Slovák (A), Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Korba, Nikolić – Jobbágy, Stanzel

Diváci: 1 023