Poprad – Žilina 6:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 6:5 (kon.)
Trenčín – Budapešť 4:3 (po pr.) | Miškovec – Zvolen 0:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (kon.)
DVTK Miškovec
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
HKM Zvolen
Piatok 21.09.2018, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Miškolc sa o prekvapenie v dnešnom zápase nepostaral. Na vlastnom ľade podľahol Zvolenu 0:5. Zvolenčania boli po celý zápas lepším tímom a zaslúžene víťazia. Základ úspechu položili v prostrednej tretine, keď sa im podarilo skórovať až trikrát.

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný piatkový večer. (20:55:22)

59:12
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, no musia sa rýchlo vrátiť späť a čeliť ďalšiemu útoku.

58:02
    Zmätok pred zvolenskou bránkou sa gólom neskončil, hosťom sa aj so šťastím podarilo ubrániť sa.

57:18
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Skapski – 2 min., podrazenie). Trest odsedí Halama.

56:59
    Spolupráca Panceho a Kulmalu, prvý menovaný prihrával, Kulmala už nedokázal usmerniť puk za Skapskiho.

55:45
    Zvolen dal gól!
    Hosťujúcim hokejistom sa aj po piatykrát podariko prekonať brankára Miškolca. Kus roboty urobil Obdržálek v blízkosti brány, obhodil brankára, no a MILAN KYTNÁR dokončil jeho robotu, keď sa mu podarilo dostať puk za bránkovú čiaru.

Asistencie: Petr Obdržálek, Michal Chovan.

55:40
    Chovan si obhodil obrancu a natlačil sa pred Adorjána, no nepodarilo sa mu ho prekonať.

54:47
    Zvolenská štvrtá formácia štartuje dopredu, pred bránou je Zuzin, ale k puku sa nedostal.

53:54
    Nesledujeme až tak pohľadný hokej, je to skôr o bojovnosti, Miškolc sa snaží aspoň o čestný gól, Zvolenčania sa zameriavajú na pozornú obranu.

51:48
    Magosi strieľal z ľavého kruhu, následne sa maďarský celok dostal k bezprostrednému ohrozeniu Skapskiho brány, ten vytiahol dôležitý zákrok!

50:00
    Máme pred sebou posledných 10 minút tretej tretiny. Uvidíme ešte nejaké góly?

49:21
    Druhú časť presilovky hrali Zvolenčania o poznanie lepšie, vyhadzovali puk a nepripustili tlak na svoju bránu.

48:31
    Milamn posielal prihrávku na pravú stranu, ale bola príliš prudká a spoluhráč ju nedokázal spracovať. Zvolenu sa nedarí oslobodiť.

47:55
    Miškolc hrá presilovku o dvoch hráčov a to je veľká šanca na strelenie gólu. Domáci hokejisti sú pri puku a majú aj útočné pásmo.

47:15
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ulrych – 2 min., podrazenie).

47:08
    Miškolc vyhral vhadzovanie a usadil sa v útočnom pásme.

46:57
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Halama – 2 min., hákovanie).

45:49
    Videli sme niekoľko striel z hokejok maďarského celku, Skapski si s ich pokusmi poradil a drží si čisté konto.

43:47
    Miškolc vyhral vhadzovanie v útočnej tretine, no z tejto situácie nedokázal nič vážnejšie vyťažiť, musí sa vrátiť späť pred vlastnú bránu a útok založiť nanovo.

42:33
    Zvolenčania vysoko napádajú, konkrétne Lušňák. Po zakázanom uvoľnení sa vhodí pred Adorjánom.

41:59
    Skapski bez problémov vyriešil strelu na neho smerujúcu strelu, mal odkrytý výhľad.

41:24
    Pri puku sú domáci hokejisti, získali útočné pásmo, Kiss prihrával nepresne a tak sa hra sťahuje na druhú stranu klziska.

40:01
    Tretia tretina sa začala o čosi neskôr, ako mala, jednalo sa o nepokoj na tribúnach. Už je ale všetko zrejme vyriešené, keďže sa hrá.

40:01

Úvod tretej tretiny sa o pár minút odkladá, zatiaľ nepoznáme presný dôvod.

Zvolenčania sa v prostrednej tretine gólovo presadili až trikrát, góly postupne strieľali Špirko, Vandas a Chovan. Hostia majú zápas vo sovjej réžii a zdá sa, že ho dovedú do víťazného konca.

Nechajme sa ale prekvapiť, čo nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 20:17.

40:00

39:58
    Po zakázanom uvoľnení sa ešte vhodí pred Skapskim.

39:33
    Handlovský dobre zapracoval na obrannej modrej, ale Zvolenčanov v následnej útočnej snahe zastavil ofsajd.

38:54
    Domáci majú puk v útočnom pásme, motajú sa s ním pri mantineloch.

38:01
    Vnadas nastreľoval puk na bránu, Špirko puk nezachytil a hra sa dostala do stredného pásma.

37:13
    Z medzikružia strieľal Kytnár, no bránu netrafil. Zvolenčania zavreli svojho súpera v jeho obrannej tretine.

36:09
    Magosi sa snažil o individuálny prienik, obišiel brániaceho hráča, dostal sa do zakončenia, no Skapski ho vychytal!

35:22
    Miškolcu sa nedarí zaútočiť a tak sa dostáva pod veľký tlak Zvolenčanov. Handlovský číhal na šancu pri tyčke.

34:04
    Krásny gól Zvolenčanov, Obdržálek zachytil puk na červenej čiare, puk posunul na voľného Kytnára, Zvolenčania sa dostali do prečíslenia 2 na1. Kytnár prihrával na druhú stranu MICHALOVI CHOVANOVI, ktorý sa zblízka nemýlil a trafil odkrytú bránu.

Asistencia: Milan Kytnár

33:48
    Štvrtý útok Zvolenčanov zamestnal obranu Miškolcu, tá sa ale ubránila.

32:16
    Séria chýb domácich vyústila už v tretí zvolenský gól, o ktorý sa postaral MICHAEL VANDAS. Prešiel cez dvoch hráčov, dosta priveľa priestoru, čo aj využil na skórovanie.

Asistenciu si pripisuje Lukáš Handlovský.

32:00
    Pekná prihrávka Slováka na útočnú modrú na Somogyiho, ktorý vyslal na Skapskiho tvrdý príklep, ten si s ním poradil.

31:44
    Miškolc predvádza mnoho nepresností a nevie sa dostať do útočného pásma, Zvolenčania majú momentálne navrch, aj keď sa akurát dopustili zakázaného uvoľnenia.

30:01
    Zápas sa nám preklopil už do druhej polovice a ak chcú domáci niečo so zápasom urobiť, musia pridať.

29:16
    Neprehľadná situácia pred Adorjánom. Vandane vystrelil, najlepšie sa zorientoval RASTISLAV ŠPIRKO a Vandanovu strelu dorazil za chrbát domáceho gólmana.

Asistencie: Davis Jake Joseph Vandane, Lukáš Handlovský.

28:59
    Závar pred Adorjánom, ktorý domáci brankár rieši úspešným zákrokom a následným prerušením hry.

28:31
    Strela na Adorjána, ten mal však odkrytý výhľad a bez problémov zasahuje.

27:48
    Zuzin nepresne prihrával v strednom pásme, čo sa domáci ihneď snažili využiť, ale napokon nahodili puk na zadný mantinel.

27:01
    Miškolcu sa nepodarilo v tejto presilovej hre nič nebezpečné vymyslieť, Zvolenčania sa ubránili.

26:37
    Zvolenu sa podarilo vyhrať buly, čo hosťujúci hráči využili na to, aby odpálili puk cez všetky čiary.

26:02
    Od modrej čiary to skúsil Szirányi, no nepálil presne.

25:13
    Domáci vyhrali buly, ale Zvolenu sa podarilo oslobodiť.

24:44
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., nedovolené bránenie).

24:38
    Ani Adorján sa nenudí, čelil strele Lušňáka, ktorú vyrazil pred seba, Holovičovu strelu už kryl.

24:21
    Kulmala to skúsil strelou a donútil Skapskiho k zákroku, ten hru radšej prerušuje.

23:55
    Domáci v útočnom pásme, ale o puk rýchlo prišli. Vandas mal na strane nakorčuľovaného Handlovského, no nedokázal mu adresovať presnú prihrávku.

21:08
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškolc (Magosi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:01

20:00

19:22
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Vandane – 2 min., sekanie).

14:58
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškolc (Harrison – 2 min., napadnutie).

14:36
    Gól strelil HANDLOVSKÝ. Asistencie Vandas, Špirko.

05:50
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., podrazenie).

00:01

Vážení diváci, z technických príčin Vám zo zápasu prinesieme iba informácie o zmenách stavu a vylúčeniach. Ospravedlňujeme sa za spôsobené problémy a ďakujeme za pochopenie.

DVTK Miškolc: Adorján – Szirányi, Slovák, Crawford, Kiss, Rusk, Milam, Láda – Miskolczi, Loiseau, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Harrison, Vas, Vincze – Ritó, Galanisz, Vojtkó

HKM Zvolen: Skapski – Drgoň, Ulrych, Vandane, Charnaok, Zeleňák, Poyhonen, Růžička, Andrisík – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, Holovič, Zuzin – Šišovský, Halama, Petráš

Rozhodca: Novák, Konc – Synek, Tvrdoň.

Dámy a páni, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 4. kola Tipsport Ligy medzi maďarským celkom DVTK Miškolc a HKM Zvolen.

MIŠKOLC trénuje Slovensku dobre známy Glen Hanlon a tento tím je zatiaľ príjemným prekvapením. V štyroch zápasoch dokázal dvakrát vyhrať, podarilo sa mu to proti Žiline, zdolal ju jednoznačne 6:2 a predvčerom zvíťazil aj nad slovenskou reprezentačnou dvadsiatkou pomerom 8:4. Miškolcu patrí priebežná 5. priečka v tabuľke s počtom bodov šesť a so skóre 18:18.

ZVOLEN stihol odohrať v aktuálnej sezóne len dva zápasy. S Košicami prehral 2:5 a Detvu zdolal 6:1. Na konte má 3 body a nachádza sa na deviatom mieste so skóre 8:6. Najlepším strelcom mužstva je štvorgólový Rastislav Špirko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 15. Handlovský (Vandas, Špirko), 30. Špirko (Vandane, Handlovský), 33. Vandas (Handlovský), 35. Chovan (Kytnár), 56. Kytnár (Obdržálek, Chovan)

DVTK Miškovec: Adorján – Szirányi, Slovák, Crawford, Kiss, Rusk, Milam, Láda – Miskolczi, Loiseau, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Harrison, Vas, Vincze – Ritó, Galanisz, Vojtkó

Rozhodca: Novák, Konc – Synek, Tvrdoň