CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta Praha – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Sparta Praha
cz Utorok 07.08.2018, 15:30 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup • O umiestnenie

Já se přihlásím znovu zhruba za tři čtvrtě hodiny, kdy začne druhé dnešní odpolední utkání v malé aréně mezi Energií Karlovy Vary a Slovanem Bratislava. (17:35:29)

Je tedy jisté, že Sparta se v zítřejším programu v Mini WERK ARENĚ představí proti vítězi zápasu Karlovy Vary – Slovan Bratislava v zápase o páté místo. Poražená Dukla Trenčín sehraje s neúspěšným týmem z výše zmíněného střetnutí, které v malé hale začne za pár desítek minut, zápas o sedmé místo.

Utkání mezi pražskou Spartou a Duklou z Trenčína skončilo vítězstvím Pražanů 2:1. Zápas nenabídl mnoho ofenzivní podívané, sparťanští hokejisté byli po celých šedesát minut aktivnější, mnoho vyložených šancí si ale nevytvořili. Zato Dukla využila jednu ze svých šancí na začátku zápasu a až do poloviny třetí hrací doby držela vedení.

Skóre otevřel ve čtvrté minutě Svitač, který využil přihrávku Danielčáka z rohu. Danielčák tam dobruslil puk, který získal na obranné modré dobrým obranným zákrokem. V první třetině mohli sparťané vyrovnat z trestného střílení. To ve 13. minutě nevyužil Broš, když zkoušel brankáře Vereše natáhnout na blafák do bekhendu, gólman Dukly si situaci pohlídal. Prakticky celý další průběh zápasu byl ve znamení aktivity Sparty. Pokud se zrodila šance, bylo to před Verešem, který si po právu odnesl cenu za nejlepšího vojáka zápasu. Vyrovnání několikrát viselo na vlásku, Sparta se ale dočkala až v přesilovce ve 48. minutě. Skóroval Vitouch a tentýž hráč o 109 sekund později gólem v oslabení otočil skóre na stranu Sparty. Dukla se do konce zápasu už k pořádné šanci a natož k vyrovnání nedostala.

Po skončení zápasu byli vyhlášení nejlepší hráči obou týmů. Za Duklu Trenčín je to Matej Vereš a za pražskou Spartu také brankář Jan Dlouhý.

59:36
    Dukla má problém se dostat z obranného pásma, Sparta trpělivě vrací hru zpět.

59:12
    Sparta rozehrává od vlastní branky, Vereš zůstává v brankovišti.

58:38
    Boční síť Verešovy branky. Čas se Dukle povážlivě krátí a nedostala se ještě ani k vážnější šanci, ani k odvolání brankáře.

57:55
    Theimer na hraně faulu atakoval v útočném pásmu protihráče, už byl smířen dle gestikulace s trestem, hlavní sudí ale zůstává v klidu.

57:37
    Bareš si dobře vybruslil na střelu od modré, trefil ale jen před Verešem clonícího Menzela.

57:00
    Bečár vyzkoušel pozornost Dlouhého, pokus to byl ale spíše propagační.

56:16
    Dlouhá Tomovova přihrávka tentokrát způsobila icing na straně Sparty.

55:41
    Icing Dukly. Hraje se bez šancí a pokud se střelecké pokusy rodí, tak na straně pražského týmu. To nehraje do karet Dukle, která potřebuje vsítit ještě jednu branku.

55:30
    Svižná Theimerova střela protáhla Vereše.

55:00
    Barešova krasojízda přes celé hřiště skončila ztrátou puku. Nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl v dobré pozici, ani sám nebyl na dostřel branky.

53:56
    Danielčák nezpracoval puk, ale vytečoval jej na sparťanskou střídačku. Vhazování ve středním pásmu.

53:01
    Lehocký se snažil založit útočnou akci, jeho aktivita ale ztroskotala ve středním pásmu.

52:13
    Další šance agilního Vitoucha. Jeho bekhend z hranice brankoviště lapil Vereš.

51:51
    Ofsajd přerušil útočnou akci Sparty. Pražanům na udržení výsledku a Trenčínu aspoň na vyrovnání zbývá něco přes osm minut.

50:18
    Sparta je kompletní. Přesilovka Dukly skutečně sloužila k úpravě skóre, ale na jiné straně, než by si Trenčín přál.

49:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta se nespokojila pouze s vyhozením z vlastního pásma. Brankou ve vlastním oslabení otáčí skóre střelec prvního gólu MICHAL VITOUCH. Sparta vede 2:1!

49:13
    Svitač číhal mezi beky na dlouhý pas na modrou, nedokázal jej však zpracovat. Sparta může vyhodit.

48:36
    Přihrávka rukou vyhání mladíky Dukly z útočného pásma.

48:18
    Přesilovka pro Duklu a možnost vzít si vedení zpět. Za sekání je vyloučen Lukáš Kalný.

47:41
    Sparta se dočkala vyrovnání! Z předbrankového prostoru se dorážkou prosadil MICHAL VITOUCH. Přesilovka po technickém přestupku Dukly byla využita, máme zde vyrovnané skóre – 1:1!

47:23
    Sparťané jsou kompletní, zavezli puk do útočného pásma a snaží se kombinovat.

47:02
    Honzek se snažil ještě na obranné modré obhodit si Ludvíka, ten mu ale nasadil tvrdou stopku.

46:34
    Přesilovka Trenčína končí předčasně. Přesně 41 sekund před návratem Máchy na led Dukla špatně střídala a budeme hrát čtyři na čtyři, poté v přesilovce budou Pražané. Trest odpykává Jakub Kopecký.

46:14
    Šimík a poté Bečár pálili z první od modré, puk ale za Dlouhého nezaplul. Sparta se ubránila těmto střelám.

45:15
    Adam Mácha se natahoval po puku před brankářem Verešem. Nedosáhl na něj a srazil se s gólmanem Dukly. Rozhodčí situaci vyhodnotil tak, že se hráč Pražanů nedostatečně snažil vyhnout se střetu s Verešem a posílá jej na dvě minuty za katr. Přesilovka Dukly.

44:46
    Sparta je zatím bezzubá. Drží Trenčín i desítky sekund v pásmu, ale Dukla odolává. Nutno podotknout, že byť se tato situace trochu ve třetí části zlepšila, stále jde na Vereše málo nebezpečných střel.

43:26
    Šimík se snažil dostat do úniku až před Dlouhého, ale prohazovačka mezi nohama sparťanského obránce byla moc troufalá.

43:02
    Střela Alberta Bareše z levého křídla se od horní tyče odrazila do ochranné sítě. Vhazování před Verešem.

42:09
    Šikovně tečí mezi nohama se snažil prosadit Höll, brankář Vereš měl beton položený na zemi a puk vyrazil.

40:56
    Krásná akce Davida. Projel po levé straně jako vítra a z pravé strany z předbrankového prostoru to zkoušel bekhendem. Jeho střela však byla hodně nepřesná.

40:29
    Adamec se odražený puk z mezikruží snažil napálit na trenčínskou branku, ale také byl zblokován.

40:01

Poslední třetina začne zhruba v 16:59.

Druhá třetina skončila a i po ní jsme svědky stejného skóre jako po úvodním dějství. Sparta byla ve druhé hrací době jednoznačně aktivnější, ale paradoxně si moc brankových příležitostí nevypracovala. Vyrovnání ale viselo na vlásku po průniku Kalného až před Vereše, následně jeho spoluhráči nedošťouchli puk za čáru. Pražané mají ještě dvacet minut na to znivelizovat vedení Dukly.

40:00

39:26
    Vereš na brankovišti přikryl puk a domácí Trenčín stále vede.

38:59
    Sparta je stále aktivnější, ale bez efektu. Ke střele z bekhendu se z předbrankového prostoru nedostal Vitouch, kterému do hole šťouchl jeden ze soupeřů.

37:49
    Akce Sparty dva na dva skončila na chráničích bránícího Hrušky.

36:32
    Krásná akce Kalného. Projel po pravém křídle jako nůž máslem, naservíroval puk do předbrankového prostoru a když už se zdálo, že ten proklouzne pod Verešem do branky, objevil se vedle levé tyče. Skóre se nemění.

35:54
    Broš se na levém křídle probíjel do šance, ale nedokázal v kritickém momentu zakončit.

33:53
    Sparta je ve druhé třetině ofenzivně aktivnější, ale přímo na trenčínskou branku jde minimum střel. Sparťané se nedostávají do vyložených příležitostí, ani k nebezpečným střelám. Dukla drží hubený náskok.

32:55
    Chudoba ukořistil dlouhou sparťanskou rozehrávku, ale před brankou operující Buchman Dlouhého nepřekonal.

32:19
    Sparťané jsou opět kompletní a za Verešovou brankou se snaží o útočné akce.

31:51
    Brankář Vereš přikryl puk. Následně po přerušení atakoval zezadu před Verešem Moška Vitouch, vše zůstalo bez trestu.

31:04
    Sparťané hrají oslabení daleko od své branky. Puk má sice na holi Dukla, ale ve vlastním obranném pásmu.

29:53
    Josef Broš v tomto střídání dal do hry příliš mnoho energie a agresivity. Aspoň tak to vyhodnotil sudí, neboť jej záhy po dřívějším tvrdém zákroku posílá za katr za hrubost.

29:45
    Broš zahodil u mantinelu Orgoníka, ale žádnou výhodu tím svému týmu nepřipravil.

28:57
    Další podobnou akci zastavil zákrokem Vereš. Broš se rozhodl tentokrát přímo střílet.

28:47
    Sparťanská akce dva na jednoho skončila na samotném brankovišti Trenčína po obranném zákroku Kopeckého.

27:47
    Do samostatného úniku se prodíral Danielčák. Vše ale ztroskotalo na nekvalitním zpracování přihrávky od kolegy.

27:27
    Do nahození od modré sáhl rukou David. Božská ruka gólem neskončila, brankář Vereš přerušuje.

27:03
    Hra přerušena poté, co před boxem trestoměřičů semleli hráči i čárového sudího.

26:11
    Pírs šikovně projel útočným pásmem Sparty, ale dostal se do pozice, kdy musel přihrávat z brankové čáry před brankoviště bekhendem a tento pas nenašel adresáta.

24:38
    Svou chybu při rozehrávce Adamec napravil tím, že sebral soupeři puk. Pak jej ale zase poslušně vrátil v útočném pásmu nepřesnou přihrávkou.

24:01
    Šestákovu střelu brankář Vereš viděl a schoval do chráničů.

23:41
    Moško zavezl puk do středního pásma, Vaňo ale slabou střelou z levého kruhu problémy sparťanskému brankáři nenadělal.

22:40
    Icing vrací vyloučené hráče zpět do sestav obou týmů.

22:00
    Do útočného pásma si najel Vitouch, zatáhl puk za branku, ale na brankovišti stojícímu Červenkovi jej nedopravil.

21:30
    Trenčín ale opustil útočné pásmo až po další minutě. Bohužel pro ně bez efektu.

20:30
    Ta právě vypršela, oba týmy hrají v plném počtu. Tresty Hrušky a Brůny z konce první třetiny se vykrátily.

20:01
    Hra pokračuje v poměru pěti hráčů Trenčína a čtyř spraťanů a to ještě půl minuty.

20:01

Druhá třetina zatím spíše bojovného utkání začne v 16:16.

Skončila první třetina utkání mezi Duklou Trenčín a Spartou Praha, která rozhodne o účastnících zítřejších zápasů o páté, respektive sedmé místo. V první hrací době jsme viděli jediný gól, o který se postaral ve čtvrté minutě Svitač. Kromě něj jsme byli svědky ještě trestného střílení Josefa Broše. Další gól ale nepadl.

20:00

20:00
    Spolu se závěrečnou sirénou bude ještě udělen trest pro dukelského obránce Michala Hrušku za hákování. Spolu s ním půjde na začátku druhé třetiny za katr i sparťanský bek Patrik Brůna.

19:34
    Naopak puk v útočném pásmu drží Pražané.

19:10
    Trenčín se nemůže udržet v útočném pásmu.

18:30
    Sparta Praha špatně střídala, a tak bude její hráčská lavice potrestána menším trestem. Trest odpyká Oto Theimer.

17:32
    Brůna zkoušel nahazovat do mely před brankou, puk se ale odrazil nepříznivě pro Pražany.

16:32
    Sparťané obrali o puk Trenčínské v jejich obranném pásmu, ale Höllova střela byla příliš slabá, aby mohlo být vyrovnáno.

15:16
    Ducháčovo nahození bylo pro brankáře Vereše mnohem nepříjemnější. Viděl jej patrně na poslední chvíli. Rozklekem ale vyrazil mimo.

14:15
    Bečárovo nahození od modré skončilo vedle pravé tyče Dlouhého brány. Sparťanský brankář i tak sledoval pohledem.

13:20
    František David se probíjel do útočného pásma Sparty po pravém křídle, dukelský obránce jej ale vytlačil do rohu.

12:21
    Josef Broš zkoušel blafák do forhendu, brankář Dukly Vereš je však dokázal ustát a puk vyrazil do ochranné sítě.

12:21
    Teď uvidíme šanci na vyrovnání. Trenčínský Hruška fauloval Josefa Broše. Sparta bude mít šanci vyrovnat skóre při trestném střílení.

11:55
    Ale ani Dukla drtivým útokem neoplývá. Miklovič se snažil importovat puk do útočného pásma, utopil se ale u útočné modré čáry.

11:05
    Theimer se snažil dostat do samostatného úniku, bránící hráči Trenčína jej však dojeli a odzbrojili. Sparta se nemůže probojovat do kloudné ofenzivní akce.

10:07
    Chlebana od modré nepříjemně napálil Pírse, Sparta tak chvíli hrála v oslabení. Sparta se však ubránila a nakonec dostala puk i do středního pásma.

09:07
    Puk teď zavezl z levého křídla až na brankoviště slovenského týmu Bareš, brankář Vereš přikryl a přerušil.

08:50
    Dukla se ubránila, Sparta si vylouženou příležitost nevytvořila.

08:23
    Puk drží Dukla, Bečár se dokonce snažil ohrozit Dlouhého branku, ale při poslední kličce skončil v obklíčení sparťanských protivníků.

07:48
    Sparťané moc nestřílejí, a tak začínají hru opět až zpoza vlastní brány.

07:18
    Ze zbytečně velkého úhlu to zkoušel Vitouch, puk se odrazil od mantinelu až do středního pásma.

06:50
    Za nedovolené bránění je vyloučen trenčínský Marián Moško.

06:20
    Aktivní Danielčák opět vybojoval na vlastní modré puk, tentokrát z toho ale rychlý kontr nebyl, byť se rýsoval. Sparta se ubránila.

05:39
    Buchman u vlastní modré při rozehrávce promáchl, sparťané se ale ke kotouči nedostali. Trenčín tak má další šanci vyvézt hru.

03:54
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Úvodní gól zápasu vybojoval Danielčák, který na obranné modré vypíchl puk. Dohnal ho sice až za brankou Sparty, ale následně našel úplně volného DANIELA SVITAČE a ten prostřelil Dlouhého. Trenčín vede 1:0.

02:45
    Sparta se usadila na čas v pásmu, ale Menzelova střela byla z velkého úhlu, neměla tak šanci na úspěch.

01:48
    Po Moškově nahození od modré se Trenčínští drželi v pásmu, pak se ale nepřesnou přihrávkou z něj sami vyhostili.

01:11
    Sparťané se snaží usadit v útočném pásmu, nedokáží ale podržet puk. Následně vysoká hůl a vhazování v neutrálním pásmu.

00:15
    První závar před sparťanským brankářem Dlouhým, Dukla puk do branky nedoklepla.

00:01

Hráči obou týmů absolvují rozbruslení, první utkání o páté až osmé místo bude zahájeno za pár minut.

HK Dukla Trenčín: Vereš, Gerhardt – Miklovič, Šándor, Lehocký, Chlebana, Hruška, Moško, Laktóczy, Bečár – Gajdošík, Orgoník, Svitač, Buchman, Benko, Chudoba, Honzek, Danielčák, Šimík, Kopecký, Šebáň, Vaňo

HC Sparta Praha: Sluka, Dlouhý – Adamec, Brůna, Ducháč, Ludvík, Mašek, Tomov, Šesták, Menzel – Broš, Bareš, Straka, Theimer, Vitouch, Červenka, David, Mácha, Höll, Pírs, Kalný, Němec.

HC Sparta Praha: Podobně jako ve skupině, která se hrála ve velké WERK ARENĚ, i skupina, kde nastoupila pražská Sparta, byla vyřešená po prvním dnu. Pražané v prvním utkání podlehli Vítkovicím 1:6. Zápas nakonec skončil rozdílem pěti gólů, ale ve 47. minutě, když snížil Ducháč, to bylo jen o dva góly – 1:3. Sparta prohrála i druhý zápas – s Rigou. Druhé utkání rozhodla první třetina, kterou sparťané prohráli o dva góly, v dalším průběhu už byl zápas vyrovnaný. Třetí utkání ve skupině dnes ráno proti Slovanu Bratislava Sparta zvládla, vyhrála 3:0 a odčinila tak dvě předchozí porážky. Pražané skončili na třetím místě, což znamená, že si pro boje o umístění pro první zápas vyslouží tým ze čtvrtého místa skupiny z velké haly.

HK Dukla Trenčín: Mladé hráče Dukly Trenčín čekal na přivítanou v Třinci vražedný los. Začínali totiž druhým dopoledním utkáním prvního dne proti jasnému favoritovi CSKA Moskva a utržili debakl 1:16. Fyzicky unavení a psychicky sražení hráči šli hned pouze zhruba s dvouhodinovým odpočinkem na domácí Třinec. Vstup do utkání měli navíc katastrofální – na konci druhé minuty to bylo 0:3 z pohledu vojáků! Ti se ale nevzdali, ukázali charakter a ve zbytku utkání s domácími remizovali 3:3. Přesto však již po druhém utkání byli odkázáni na boj o páté až osmé místo. Ve třetím zápase skupiny proti Karlovým Varům Trenčínští nulu na kontě získaných bodů nezměnili. Podlehli 4:6, byť v utkání dvakrát prohrávali dokonce o čtyři góly.

President Cup – zápasy o 5. až 8. místo: V Mini WERK ARENĚ jsou druhý den turnaje odpoledne na programu první zápasy o páté až osmé místo. Hraje se stejným systémem jako ve velké hale zápasy o medaile. V prvních zápasech se dnes odpoledne střetnou třetí a čtvrté týmy jednotlivých skupin na kříž, tzn. třetí ze skupiny z WERK ARENY se čtvrtým ze skupiny z Mini WERK ARENY a naopak. Boje o umístění vyvrcholí zítra dopoledne, kdy se poražení z prvních zápasů střetnou o sedmé místo a vítězové o příčku pátou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.