CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta Praha – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
cz Utorok 07.08.2018, 08:30 • Malá WERK Aréna, Třinec • President Cup

Z tohoto online přenosu je to vše a zhruba za půl hodiny se znovu přihlásím z malé WERK Arény. Odehraje se tady souboj o první místo mezi Rigou a Vítkovicemi. (10:47:05)

Pražané ve třetí třetině nepustili svého soupeře byť jen ke kontaktnímu gólu, zaslouženě zvítězili 3:0 a zajistili si třetí místo ve skupině. O soupeřích obou týmů v boji o páté až osmé místo se rozhodně v právě hraném duelu mezi Karlovými Vary a Trenčínem.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni brankář Slovanu Dominik Bovan a obránce Sparty Andrej Adamec.

Ještě se nám strhla menší strkanice, kterou rozhodčí rázně ukončili.

59:50
    Pražané pomalu slaví první vítězství na turnaji.

59:17
    Ještě jedno vyloučení v závěru utkání. Na trestnou lavici se vrací Martin Morong a opět to je za sekání.

58:30
    Slovan už je také kompletní, ale na svém kontě má tříbrankovou ztrátu.

57:58
    Sparta je v plném počtu, Slovan ve čtyřech.

57:26
    Sparťané ve třech, protože na ledě zůstal ležet Theimer. Rozhodčí přerušili hru.

56:27
    Sparta bude hrát přesilovku čtyři na tři. Na dvě minuty je vyloučen Martin Morong za sekání.

55:47
    Ondriš atakoval za sparťanskou svatyní gólmana Sluku. Oba zůstali po střetu ležet na ledě. Broš neudržel nervy a krosčekoval Ondriše. Oba si jdou sednout na trestnou lavici.

55:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Střelu Theimera od modré vyrazil gólman Bovan vedle sebe, kam si dojel pro puk MICHAL VITOUCH a dorážkou do odkryté brány zvýšil vedení Sparty na 3:0.

54:36
    Prudká střela Davida z levého kruhu končí u Bovana.

53:41
    Slováci se špatnou přihrávkou vytěsnili z útočného pásma a Sparta i toto oslabení ustojí bez inkasovaného gólu.

52:39
    Pražané i v oslabení zaútočili Kalný se prokličkoval před bránu, jenže bekhendovou střelou do středu brány nemohl překvapit Bovana v bráně Slovanu.

51:41
    Trestná lavice Pražanů dlouho nezůstala prázdná. Za hákování byl vyloučen na dvě minuty Patrik Brůna.

51:18
    Sparťané zmáčkli svého soupeře a celou akci zakončil střelou z mezikruží Höll. Trochu přesnosti a mohli se rudí radovat z třetího gólu, tak si úspěšný zákrok připsal Bovan.

50:45
    Sparta je kompletní.

50:12
    Po chybě Patzelta se řítil na bránu Slovanu Theimer, ale bekhnedovou kličkou na Bovana nevyzrál. Puk zamířil pouze do těla bratislavského gólmana!

49:28
    Molnár vyzkoušel brankáře Sluku střelou z levého kruhu, sparťanský gólman vytáhl puk ramenem nad bránu.

48:27
    Sparta bude hrát ve čtyřech. Na dvě minuty za držení si půjde sednout Ondřej Mašek.

48:15
    Patzeltovu střelu od modré se snažil dorazit Ožvald, ale puk přes Slukovy betony neprotlačil.

47:52
    Patzelt se dral před sparťanskou bránu, ale v pravém kruhu byl zbaven puku.

47:02
    Slovan je v plném počtu.

45:54
    Po křížné přihrávce Davida pálil z pravého kruhu Straka, ale Bovan se stačil přesunout a puk vyrazit.

44:40
    Sparta bude hrát přesilovku. Na dvě minuty za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici Filip Rajzík.

44:40
    Strakovu střelu od modré tečoval před Bovanem Němec, ale gólman Slovanu si s pukem poradil.

43:37
    Němec se při průniku útočným pásmem nedohodl s Barešem a dopustili se porušení pravidla o ofsajdu.

42:20
    Bratislava v plném počtu, Pastucha zkoušel štěstí střelou od modré čáry, ale netrefil bránu.

40:52
    Brůna vjel do útočného pásma a střelou zápěstím z mezikruží orazítkoval břevno bratislavské branky!

40:01

Jste připraveni na třetí třetinu? Hráči už ano.

Máme za sebou čtyřicet minut souboje o třetí místo ve skupině B. Lépe jsou na tom hráči Sparty, kteří po gólech Červenky a Straky zaslouženě vedou 2:0.

40:00

39:48
    V závěru druhé třetiny si přesilovou hru zahraje Sparta. Róbert Bertok byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

38:48
    Brůna je na ledě a Sparta hraje znovu v plném počtu.

38:44
    Střelu Čechova od levého mantinelu vyrazil gólman Sluka vedle brány.

38:08
    Zástupcům českého týmů se daří bránit i tuto přesilovku Slovanu.

36:45
    Slovanisté z přečíslení vytěžili přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování odcestoval na trestnou lavici Patrik Brůna.

36:45
    Přečíslení tři na dva vyšperkoval Veber přihrávkou k levé tyči na Jendeka, ale útočník Slovanu v gólové pozici trefil gólmana Sluku!

36:11
    Po střele Boráka od modré končí puk v lapačce Sluky. Vyloučený Vitouch je zpět na ledě.

34:59
    Po přihrávce zpoza brány zůstal mezi kruhy sám Ožvald, ale rychlou střelou trefil jen brankáře Sluku.

34:26
    Pražané hned v úvodu oslabení vyhodili puk k brankáři Bovanovi.

34:09
    Molnár to vzal středem do útočného pásma, ale byl podražen Vitouchem. Toho čeká dvouminutový trest.

33:23
    Pastuchovo nahození od červené čáry pro jistotu schoval Sluka pod lapačku a nechal rozhodčí přerušit hru.

32:34
    Rajzíkovu střelu od modré vyrazil Sluka před sebe, ale dorážející Ondriš nedokázal protlačit puk za záda pražského brankáře.

31:01
    Adamec po pravém mantinelu zavezl puk do útočného pásma, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele DAVIDA STRAKU. Jeho první pokus Bovan vyrazil bez toho, aby věděl, kde kotouč je. Toho si všiml právě Straka a rychlou reakcí došťouchl puk za brankovou čáru – 2:0!

30:08
    Prudká, ale nepřesná střela v podání obránce Brůny proletěla vedle pravé tyče bratislavské brány.

29:01
    Únik Vitoucha zastavil fantastickým zákrokem bratislavský brankář.

28:08
    Theimer dostal trochu prostoru v pravém kruhu a zápěstím velmi dobře schoval nepříjemnou střelu do horní poloviny brány. Bovan puk se štěstím vyrazil vedle brány.

26:52
    Dvě nepříjemné střely Patzelta od modré, brankář Sluka měl co dělat, aby puky vyrazil vedle brány.

25:38
    Geciho střela z mezikruží proletěla kousek vedle pravé tyče.

25:13
    Zanedlouho zastavuje čárový rozhodčí útok Sparty, neboť jeden z hráčů v rudých dresech se nacházel v útočném pásmu v době, kdy neměl.

24:25
    Po přihrávce Máchy zakončoval od levé tyčky Broš, ale klečícího Bovana neobelstil.

21:40
    Pražané se přeci jen dostávají do vedení! JAKUB ČERVENKA ukázal svůj důraz na brankovišti a protlačil kotouč za brankovou čáru! Asistence: Michal Vitouch, Oto Theimer.

21:17
    Na druhé straně zakončoval Červenka z levého kruhu, ale pozorný byl i gólman Bovan.

20:38
    Nepříjemnou střelu Kukumberga z pravého kruhu Sluka vyrazil, poradil si i s dorážkou dalšího hráče.

20:08
    Druhá část začala špatnou přihrávkou hráčů v rudých dresech. Zakázané uvolnění – vhazování před Slukou.

20:01

Hráči se nám pomalu připravují na druhou třetinu, na ledě jsou i rozhodčí, takže v poklidu se usaďte, protože za pár sekund odstartuje prostřední část zápasu.

První třetina je minulostí. Sparta byla v úvodu lepším týmem, ale jedinou větší šanci si v závěru vypracovali hráči Slovanu. Vzhledem k tomu, že jí Patzelt neproměnil, svítí na ukazateli skóre dvě nuly.

20:00

19:21
    Obrovská šance Slovanu v závěru první třetiny! Ožvaldova střela od modré se odrazila od chumlu hráčů k pravé tyči, kde číhal Patzelt, ale proti jeho střele vytáhl brankář Sluka lapačku a lapil černou gumu!

17:09
    Slovanisté si zaútočili po pravé straně, ale Lachkovičova slabá střela neměla šanci na úspěch.

15:40
    Veber se zkoušel na modré protočit kolem Hölla, aby mohl jít sám na gólmana Sparty. Záměr útočníka Slovanu vystihl sparťanský hráč a puk mu vypíchl.

14:31
    Na druhé straně vypálil příklepem Ludvík, jeho pokus po ledě se odrazil od betonu brankáře Slovanu.

13:13
    Hosté vybojovali puk u mantinelu, puk doputoval k Čechovovi, který střelou zápěstím prověřil pozornost trochu chladného Sluky.

12:17
    Gólman Slovanu si na své konto připsal další zásah, když schoval pod lapačku pokus Bareše.

11:18
    Vytáhlý Theimer se po buly dostal ke střele z levého kruhu, jenže jeho pokus zápěstím gólman Bovan schoval do výstroje.

11:08
    Sparťané s přibývajícím časem přidávají na tlaku. Hosté se brání za cenu zakázaného uvolnění.

09:29
    Sparta na chvíli zamkla svého soupeře v obranné části, bohužel její tlak vyšel bez střeleckého efektu.

07:00
    Straka zavezl puk do útočného pásma, mezitím jeho soupeř naskočil z trestné lavice do hry a znovu se hraje v plném počtu na obou stranách.

05:38
    Střela Tomova od modré čáry, Bovan puk vyrazil do strany.

04:49
    Vylučuje se na druhé straně. Za nedovolené bránění nabídl Spartě dvouminutovou přesilovku Samuel Ružanský.

03:50
    Nepříjemná křížná přihrávka Ožvalda z pravé strany, ale Veber si s ní nedokázal poradit a na bránu Sluky nevystřelil.

02:25
    Pražané se zatím brání úspěšně a dvakrát vyhodili kotouč na soupeřovu polovinu.

01:40
    Géci byl při průniku po pravé straně faulován. Na dvě minuty za podražení odešel Oto Theimer.

00:53
    Jako první vypálil z levého kruhu Molnár, ale gólman Sparty si s jeho polovysokým pokusem poradil.

00:01

Po státních hymnách se vše připravuje ke startu prvního dnešního utkání v malé WERK Aréně.

HC Sparta Praha: Sluka (Dlouhý) – Adamec, Brůna, Ducháč, Ludvík, Mašek, Tomov, Šesták, Menzel – Broš, Bareš, Straka, Theimer, Vitouch, Červenka, David, Mácha, Höll, Pírs, Kalný, Němec.

HC Slovan Bratislava: Bovan (Rusnák) – Patzelt, Čechov, Benedikt, Bertok, Borák, Krakovský, Morong, Rajzík – Géci, Ožvald, Bubica, Molnár, Trubač, Ružanský, Zelenay, Kukumberg, Lachkovič, Veber, Jendek, Ondriš..

Oba soupeři mají na svém bodovém kontě velkou nulu. Lépe na tom je pražská Sparta, která prohrála s Vítkovicemi 1:6 a s Rigou 2:4. To Slovan v zápase se semifinalisty obdržel dvakrát po šesti gólech. Utkání s Rigou prohrál 1:6 a s Vítkovicemi dokonce 0:6.

Ze slezského města vám přeji příjemný úterní den. Dopolední program v malé WERK Aréně nabízí dvě utkání. V obou skupinách už je o semifinalistech rozhodnuto po prvním hracím dni. Ve skupině A to jsou CSKA Moskva a Oceláři Třinec, v B-skupině pak Vítkovice a Riga. První dnešní zápas nabídne souboj o třetí místo, které získá vítěz tohoto duelu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

Igor Mainka

Góly a asistencie: 22. Červenka (Vitouch, Theimer), 32. Straka (Adamec), 56. Vitouch (Theimer)