Vítkovice – HC Slovan sk 3:1 (kon.) | Martin – Žilina 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.)
Chomutov – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:3 (kon.)
Opava – Nový Jičín 6:4 (kon.) | Košice – Miškovec sk 7:1 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Přerov – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.) | Havířov – Nové Zámky sk 5:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 3:4 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Zubr Přerov
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
cz Utorok 07.08.2018, 18:00 • MEO Aréna Přerov • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer u dalšího přípravného utkání. Dnes poměří své síly dva týmy z naší první ligy. Zubři z Přerova a Horácká Slavia Třebíč.

HC ZUBR Přerov

Ačkoliv jde pouze o přípravu, domácí tým si ji rozhodně takto nepředstavoval. Dvakrát padl s o ligu níže hrající Opavou a jednou byl přejet extraligovým Hradcem.

Pokud budeme počítat i poslední utkání ve WSM lize, Zubři mají z posledních deseti zápasů pouze jedinou výhru. Dnes tak budou chtít tuto sérii utnout a nabrat trochu sebevědomí před startem nového ročníku ligy.

S Třebíčí měl Přerov opravdu špatnou bilanci, což se mu podařilo v minulé sezóně alespoň trochu přerušit poté, co jedno utkání vyhrál. Uvidíme, jak to bude dnes. V minulé přípravě vyhrál právě Přerov doma 3:0.

Třebíč je teprve na začátku přípravy, ve které stihla zatím jediné utkání. Stejně jako Přerov i ona dostala naloženo od extraligového celku. Brno Horáckou Slavii přehrálo 8:1.

Třebíč musela v minulé sezóně spolknout hořkou pilulku v posledním kole, kdy prohrála se Vsetínem 1:5 a doma tak přišla o play-off. Nakonec skončila totiž dva body právě za Valachy. Letos tedy bude cíl jasný, play-off vybojovat.

Uvidíme, jak to hostům půjde a jak se budou prezentovat dnes na ledě Zubrů. Jsou teprve na začátku přípravy a my se tak rozhodně můžeme těšit na hodně nových jmen.

Vzájemná utkání

Mezi Třebíčí a Přerovem je to většinou spíše nakloněné pro Horáckou Slavii. Pokud bychom počítali pouze ligové zápasy, tak z posledních deseti jich devět vyhrála právě Třebíč. To svědčí o obrovské dominanci, kterou Zubři minulý rok dokázali v jednom zápase utnou a doufají tedy, že od teď už to bude vyrovnanější. Tak uvidíme dnes.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimonů) – Novotný, Zbořil, Černý, Pala, Malina, Šefl, Valášek, Pohl – Rachůnek, Sýkora ("C"), Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Gago, Moučka, Navrátil – Kratochvíl, Šimeček, Dvořák

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Svoboda "A") – Čejka ("C"), Kabelka, Bilčík, Hort, Čermák, Furch, Trnka, Kučera – Kusko, Nedvídek, Novák – Svoboda, Raška ("A"), Havlát – Ferda, Král, Paták – Čejka, Střondala, Matula

Rozhodčí: Kašík – Obadal, Bubela.

00:01

00:04
    Hned po buly dali o sobě vědět hostující hráči, Klimeš sice puk pouze vyrazil, ovšem rychle jej zalehl a přerušil hru.

00:27
    Rachůnek vybojoval pásmo, ale následně se k touši dostal soupeř a míří na druhou stranu ledové plochy.

00:48
    Zakázané uvolnění Zubrů.

01:19
    Zubři se málem dostali k prvnímu zakončení, ale mířilo nepřesně. Jekel tedy nadále bez zákroku.

01:55
    Zubři jsou o něco aktivnější, avšak nedaří se jim to zužitkovat. Alespoň tedy prozatím. Třebíč se dobře brání.

02:29
    Střela z vrcholu kruhů byla sražena do sítě. Pokus Krále tak Klimeše neohrozil a bude se vhazovat pouze po jeho levici.

02:58
    Rychlá akce, po které šel puk před Jekela gólem nekončí. Třebíčský gólman vyřešil situaci bravurně a má kotouč pod sebou.

03:27
    Zatím se hraje velmi vyrovnaně a bojuje se hlavně ve středu hřiště.

04:14
    Kotouč se po ztrátě došoural před Klimeše, který poslal puk do rohu.

04:31
    Gago se hnal před branku, ale jeho zakončení nemělo hodnotu. Již před tím se totiž pískalo postavení útočícího hráče v brankovišti.

05:00
    Prvních pět minut jez a námi, o něco aktivnější jsou zatím Zubři, ovšem obrana soupeře se zatím brání výborně.

05:19
    Nyní však pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:55
    Už se zdálo, že se Paták mezi obránci proháčkuje do zakončení, ale na konci akce mu chyběla rychlost.

06:35
    Přerov právě vstřelil branku!
    Nádherná akce domácího celku. Novotný si sjel do mezikruží, zadovkou našel na levém kruhu Tomáše Sýkoru a ten ještě našel před brankou volného TOMÁŠE DOLEŽALA, jenž z blízkosti překonal Jekela. Asistence: Tomáš Sýkora a Martin Novotný

07:26
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šefl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Raška – 2 min., sekání).

07:59
    Ve čtyřech se hraje zatím na polovině Přerova, který má ale puk ve své moci a nikam se nežene.

08:28
    Až nyní to změnil Rachůnek, na brankáře soupeře si však nepřišel.

08:56
    Zubři stále u kotouče, leč ke střele se jim nedaří dostat.

09:22
    Klimeš zasahoval proti nahození Kabelky, moc práce ale neměl.

10:00
    Již v pěti proti pěti se do střely položil Pohl, ta byla sražena a po následné akci se bude vhazovat před brankářem Třebíče.

10:29
    Třebíč se po delší době usadila v útoku, ale střela z toho nebyla.

10:58
    Znova se hosté ženou do útoku. Bekhend ale Klimeš dokázal udržet. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

11:36
    Jde vidět, že hosté přidali, zatím to ale nepřináší ovoce, Zubři se dobře brání.

12:08
    Brána se nadále odstřeluje, ale všechno jde mimo. Zubři tak vyráží do protiútoku.

12:22
    Ofsajd Přerova.

12:58
    Horácká Slavia v posledních minutách Zubry moc ke hře nepustila, dočkáme se vyrovnání?

13:12
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Logické vyústění tlaku je tady. Zubři si nepohlídali před brankou úplně volného JAKUBA MATULU a ten bez obtíží z metru prostřelil Klimeše. Gólman domácích byl bez šance. Asistence: Vojtěch Střondala.

13:42
    Přerov se snaží rychle odpovědět, Jekel ale kryje.

14:23
    Na druhé straně zahrozili i hosté, Klimeš zaúřadoval svou lapačkou.

15:04
    Rachůnek vybojoval puk za brankou soupeře a následně i vhazování poblíž jejich svatyně. Hra je znova přerušena.

15:34
    I nadále se hraje velmi vyrovnaně, těžko říct, kdo má nyní více ze hry.

16:05
    O něco častěji jsou na kotouči sice domácí, ale nedaří se jim přejít přes obranný val soupeře.

16:28
    U mantinelu hráči bojovali o puk, pak přišla chyba hostů, ale domácí toho nezužitkovali, vyrovnaný stav trvá.

17:09
    Zubři za brankou, k puku soupeře moc nepouštějí.

17:36
    Svoboda málem našel před bránou sjíždějícího spoluhráče, místo jeho hokejky ale trefil jen brusle vracejícího se brankáře.

17:55
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (trest pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ferda.

18:46
    Zubři se usadili v pásmu a snaží se vymyslet něco, čím by zaskočili soupeře.

19:04
    Puk se ovšem zastavil v klubku hráčů u mantinelu a rozhodčí je vykazuje do středního pásma.

19:27
    I ve čtyřech hosté zahrozili, na lepší zakončení jim už ovšem chybělo více sil.

19:55

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi vyrovnaný hokej. O něco lépe na tom byli domácí, avšak soupeř dokázal do konce první části srovnat a stále je tedy o co hrát.

20:01

20:15
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Paták – 2 min., podražení).

20:42
    Zubři si připisují štiplavou střelu, která končí na brankáři soupeře, bude se vhazovat po jeho pravici.

21:14
    Ofsajd Zubrů, kterým se příliš nepovedla rozehrávka.

21:34
    I ve čtyřech se hosté dostali k zakončení a poté dokonce i vyhazují.

22:01
    Navrátil dostal přihrávku k otevřené polovině branky, ale puk trefil špatně a gól z toho tak není.

22:33
    Již se hraje ve vyrovnaném počtu, Gago měl obrovskou šanci, ale Jekel zazářil!

23:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Novotný – 2 min., držení).

24:02
    Třebíč si vytvořila velký tlak, zatím ale její střely míjí cíl.

24:30
    Tlak už pominul, špatná rozehrávka totiž vyhnala hosty zpět za jejich branku.

25:12
    Rachůnek se i v oslabení dostal do zakončení, ale z levé strany nedokázal Jekela prostřelit. Moc mu ovšem nechybělo.

25:35

26:00
    Třebíč je usazená u Zubrů, podaří se jí něco vymyslet?

26:23
    Ofsajd Přerova, který se hnal do protiútoku, ale přehnal to s rychlostí.

27:03
    Hra se poměrně vyrovnala, čekáme na větší šanci.

27:35
    Nyní jsou to Zubři, kdo se snaží přetlačit soupeře a dostat jej pod tlak. Odměnou jim za to je vhazování po levici Jekela.

27:40
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, hosté jsou vyslání zpět do středního pásma.

28:14
    Další ofsajd, tentokráte Přerova, hra je v posledních chvílích často přerušována.

28:48
    Opět přerušení. Tentokráte se v chumlu hráčů u mantinelu nehýbal puk a rozhodčí tedy píská.

29:34
    Nadále se spíše bojuje o puk, žádné větší akce k vidění nejsou.

30:18
    Třebíč pouze vyhodila, Zubři, zdá se, přebírají iniciativu.

30:58
    Nahození zpoza branky trefilo Klimeše, ale odrazilo se pouze do rohu.

31:28
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale bez úspěšných průniků do pásma soupeře.

31:54
    V této třetině již po několikáté rozhodčí přerušuje protože se puk zasekl u mantinelu.

32:20
    Náznak šance Zubrů, Pšurnému ale v mezikruží sjel kotouč z hokejky a zamířil jen mimo branku.

32:58
    Zubři jsou s pukem za brankou a čekají na prostřídání formací.

33:37
    Sýkora se dostal do skvělé šance na spodní části kruhů, ale z příklepu minul těsně branku!

34:19
    Zakázané uvolnění Přerova, kterému se nepodařilo poslat puk přesněji do protiútoku.

34:53
    Přerov je nastěhován v útoku, dočkáme se konečně gólu?

35:13
    Zatím ne, Třebíč vyhazuje na zakázané uvolnění.

35:42
    Rachůnek našel Doležala v mezikruží, který překonal brankáře soupeře, ale Zubrů se nepodařilo puk dorazit do branky, Jekel jej včas zalehl.

36:09
    Přihrávka před branku, kde stál nikým nehlídaný MAREK SIKORA a lehkým přiťuknutím posílá domácí do vedení. Ti byli v posledních minutách lepším celkem a zaslouženě jdou do vedení. Asistence: Radomír Pala

36:37
    Dobrý výkon Přerova pokračuje, dočkáme se i další branky?

37:04
    Jekel na poslední chvíli vyrazil střelu od modré ramenem a i s následnou akcí si poradil!

37:28
    Střela i na druhé straně, s ní ale Klimeš moc obtíží neměl.

37:58
    Horácká Slavia vyrovnala hru a nyní je to ona, kdo se žene za vyrovnáním.

38:22
    A málem se jej i dočkala! Přihrávka do mezikruží, kde ale zaúřadoval poslední obránce Přerova a nedovolil protihráči lepší zakončení. Klimeš srazil kotouč do bezpečí.

38:52
    I Zubři zahrozili, puk ale na branku nevyslali a zdá se, že v této třetině se již branky nedočkáme.

39:32
    Poslední šance na útok pro Třebíč, které se ale nedaří přejít modrou čáru.

40:00

Druhé třetiny je konec. Zubři v ní dokázali dát jednu branku a před poslední částí zápasu jsou v mírné výhodě. Hraje se velmi vyrovnaně, dočkáme se v poslední části více branek? To se dozvíme zhruba od 19:36.

40:01

40:32
    Zubři vstoupili do třetí části aktivně a tlačí na soupeře.

41:03
    I nadále Přerov tlačí, zatím ale bez zakončení.

41:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Pohl – 2 min., vysoká hůl).

42:28
    Rachůnek vyrazil do rychlého protiútoku, nabídl spoluhráči přihrávku, ale ten příklepem minul.

42:52
    Hosté jsou zpět v útoku. Po nepřesné střele nad břevno však o tuto pozici přišli.

43:29
    Zubři se skvěle brání a soupeře k ničemu nepouštějí.

43:47
    Naopak se krátce před koncem oslabení dostali do šance, z blízky po odraženém kotouči se ale neprosadili.

44:19
    Střelu od modré Jekel ukryl ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.

45:00
    opět sledujeme vyrovnanou pasáž hry, koncovka utkání bude ještě velmi zajímavá.

45:33
    Zubři vybojovali puk a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

46:05
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Raška – 2 min., nedovolené bránění).

46:36
    Tvrdá srážka jednoho z domácích s brankářem Jekelem přerušuje hru.

47:10
    Puk je za domácí brankou, Zubři vyráží do útoku.

47:40
    Bekhend Krále zastaven na betonu Klimeše. V oslabení se hosté neprosadili.

48:33
    Zubři si vytvořili velký tlak, podaří se jim jej využít?

48:54
    Nepodařilo. Střelu od modré Jekel pokryl. Hráči se nyní pošťuchují před brankou.

49:03
    Zakázané uvolnění Třebíče.

49:35
    Puk se ocitl na střídačce hostů. Hra je přesunuta do středního pásma.

50:00
    Do konce základní hrací doby chybí deset minut. Dočkáme se ještě nějaké branky?

50:17
    Další zakázané uvolnění hráčů z Třebíče.

50:42
    Neskutečný zákrok Jekela! Ten byl již překonaný, ale v otočce vyrážečkou poslal puk mířící do jeho branky do bezpečí!

50:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Valášek – 2 min., podražení).

51:24
    Zubři dnes hrají opravdu dobře na puku a i v oslabení se drží v útočném pásmu!

51:54
    A vyhození domácích, Třebíč ne a ne přijít s odpovědí.

52:18
    Havlát zavezl puk, ale soupeř jej vybojoval a vyhazuje do bezpečí.

52:37
    A opět, Přerov v oslabení hraje bravurně.

52:47
    Teď se ale hosté po rychlé akci prosadili a srovnali z ničeho nic stav utkání. A to i přes to, že po celou přesilovou hru se jim vlastně vůbec nedařilo. Střelcem je ROBERT HAVLÁT. Asistence: Václav Čejka

53:03
    Zubři vyhazují na zakázané uvolnění, soupeř ucítil šanci.

53:36
    Domácí se dostali k puku a následně i ke střele, ta šla ovšem mimo. A následná akce skončila nepřesnou přihrávkou.

54:06
    Třebíč očividně přidala ,její střela byla ale sražena jen na mantinel.

54:45
    Do konce třetí třetiny již moc času nezbývá, dočkáme se ještě změny skóre?

55:37
    Zubři tlačí, Pala ale minul bránu!

55:56
    A hosté vyhazují pod tlakem na zakázané uvolnění.

55:56
    Oddechový čas pro hosty.

56:34
    Horácká Slavia se dostala ke střele u mezikruží, Raškovi ale sjel puk z hole.

57:04
    Ani následný protiútok domácích nebyl úspěšný a pokračuje se tedy ve vyrovnané partii.

57:17
    Vhazování po pravici Klimeše.

57:47
    Další zakázané uvolnění Třebíče.

58:17
    Hraje se i nadále vyrovnaně, remíza tomuto utkání bude nejspíše slušet...

58:48
    Zubrům se nedaří dostat se do útoku, soupeř předvádí parádní pressing.

59:07
    Tak ještě jedno vhazování a vyloučení před koncem utkání.

59:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Moučka – 2 min., vysoká hůl).

59:25
    Zubři vyhodili, Třebíč má tedy o něco méně času na rozhodnutí.

59:41
    Svoboda se málem stal hrdinou, v pádu ale puk do prázdné branky nezasunul!

60:00

Máme za sebou třetí třetinu, ve které Třebíč srovnala a nás tak čeká prodloužení.

60:01

60:39
    Zubři znova vyhazují a zdá se, že Třebíč tuto přesilovku nevyužije.

61:06

61:37
    Rachůnek zavezl puk do pásma, ale poté se raději vrátil. Už se hraje čtyři na čtyři.

62:08
    Domácí s pukem, ale zatím bez šancí.

62:29
    Blíží se gól?

62:58
    Zatím se zdá, že ne. Zubři sice tlačí, ale nedaří se jim trefit branku.

63:24
    Přerov ztratil puk na modré, Třebíč šla do portiútoku, ale ten se zbrzdil a musí se uformovat v útoku.

63:52
    Blíží se poslední minuta, hra nadále nebyla přerušena a stále se hraje ve čtyřech.

64:18
    Klimeš pouze vyrazil puk a byl hodně rád, že se nakonec neodrazil k soupeři.

64:34
    Ofsajd Třebíče. Pouze 26 sekund se v prodloužení odehraje 3 na 3. Pokud tedy nedojde k vyloučení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo. Následují nájezdy.