Faerské ostrovy – Fínsko 1:3 (kon.)
Faerské ostrovy
1:3 (1:0)
Fínsko
cz Piatok 08.06.2018, 18:00 • Svangaskard stadion, Toftir • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dalším zápase kvalifikace na Mistrovství Evropy se proti sobě utkají výběry Faerských ostrovů a Finska. Jejich poslední vzájemný zápas se odehrál na půdě Finů před devíti měsíci. V 56. minutě šlo Finsko do vedení po brance Kairinena, ale o tři minuty později srovnal Olsen. Poté už branka nepadla a Faerské ostrovy tak získaly velmi nečekaný a cenný bod. Nyní se bude hrát na stadionu Svangaskard v Toftiru. Výkop je naplánován na 18:00. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Tim Marshall a jeho asistenti Richard Storey a David Anderson (vš. NIR).

Faerské ostrovy:

Faerské ostrovy se momentálně nachází na pátém místě s pěti body a skóre 6:11 a nemají už skoro žádnou šanci na postup. V posledním zápase zavítaly na půdu Gruzie. Ta šla do vedení ve 47. minutě po brance Zarandii. Následně už 1 700 diváků žádný gól nevidělo a Faerské ostrovy tak prohrály těsně 0:1. Nejlepším střelcem je se třemi góly Olsen.

Finsko:

Finové jsou aktuálně na čtvrtém místě se šesti body a skóre 8:11. Jako jediný tým má před sebou ještě pět utkání a můžou tak zabojovat o postup. V posledním zápase zavítal finský výběr na půdu Litvy. 1 023 diváků se první branky dočkalo až v 61. minutě, kterou vstřelil hostující Kairinen. O jedenáct minut později poslal Finsko do dvoubrankového vedení Nissila. Poté už branka nepadla a Finové tak zvítězili 2:0. Nejlepším střelcem je se třemi góly Kairinen.

Faerské ostrovy: Hansen K. – Olsen A., Wardum, Niclasen, Danielsen – Hansen B. (C) – Heinesen, Bjartalid, Andreasen, Justinussen – Thomsen
    Náhradníci: Rasmussen – Bech, Egilsson, Knudsen, Nielsen, Olsen S., Soylu

Finsko: Keto – Savolainen, Vaisanen, Jensen (C), Jarvenpaa – Dahlstrom, Hostikka, Kairinen – Soisalo, Kallman, Lappalainen
    Náhradníci: Nordqvist – Ala-Myllymaki, Jarvinen, Maenpaa, Niskanen, Nissila, Pirttijoki

Rozhodčí: Tim Marshall – Richard Storey, David Anderson (vš. NIR).

1

1
    Domácí se dostali dopředu středem hrací plochy a následně získali autové vhazování.

3
    Od začátku utkání jsou Faerské ostrovy aktivnějším týmem, ale následná střela brankáře Ketu nepřekonala.

4
    Poté se domácí hráč ovšem při útočné snaze dopustil faulu a Finové získali volný kop na své polovině.

6
    Domácí se sice dostali ke hranici vápna, ale následně Finové odkopli míč do zámezí a Faerské ostrovy tak získali autové vhazování.

7
    Hosté vybojovali autové vhazování, ale následně jsou to opět domácí, kdo se žene dopředu.

8
    Posléze následuje další autové vhazování pro Faerské ostrovy.

10
    Hostující tým se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Faerské ostrovy tak budou mít míč opět na svých nohách.

11
    Nyní je hra přerušena, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření.

13
    Nyní hra pokračuje dál a u míče jsou hosté z Finska.

15
    Hosté mají míč ve své moci, ale po přiblížení se k šestnáctce domácích jim byl balón odebrán.

16
    Faerské ostrovy se následně dostaly do rychlého protiútoku, ovšem ten nic většího nepřinesl a Finové drží míč ve středu hrací plochy krátkými přihrávkami.

18
    Nyní míč skončil z kopačky domácího hráče jen vedle brány Keta a ten se tak postará o odkop od své svatyně.

20
    Domácí získali autové vhazování na své polovině. Následně se snažili hru přenést na levou stranu, ovšem k míči se dostalo Finsko.

22
    Opět byla hra krátce přerušená, jelikož domácí hráč potřeboval ošetření, ale nakonec to nic vážného nebylo a může se pokračovat.

23
    Finové opět drží míč ve středu hrací plochy, následně získali autové vhazování.

25
    Balón mají v držení domácí hráči, následně se pokoušeli projít středem hrací plochy, ale Finsko získalo autové vhazování.

27
    Hosté získali rohový kop z pravé strany.

29
    Domácí získali autové vhazování, následně si zahrál i brankář K. Hansen, ovšem po chvíli se hosté dopustili faulu.

30
    Půl hodina hry je za námi a zatím jsme se branky nedočkali. Na začátku utkání měl domácí tým ze hry víc, ovšem nyní dominuje hře Finsko.

31
    Hosté taky získali rohový kop, ale po jeho kopnutí budou mít i další.

33
    Rohové kopy hostů nic nepřinesli a K. Hansen se postará o odkop od své svatyně.

35
    I tentokrát míč skončil jen vedle domácí brány a Karstin Hansen tak má další odkop od své svatyně.

36
    Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Faerské ostrovy tak mají volný kop.

38
    Faerské ostrovy mají autové vhazování na polovině soupeře.

40
    Hosté získali volný kop ve středu hrací plochy, následně se po pár přihrávkách dostali jen blíž ke své bráně.

42
    Finové získali další autové vhazování na polovině soupeře, ale posléze se k míči dostali domácí, ovšem následně se dopustili faulu.

44
    Faerské ostrovy získaly autové vhazování na polovině soupeře, ale poté ztratili míč.

45
    Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
    Domácí jdou velmi nečekaně do vedení! Po aktivní hře ze strany hostů přichází těsně před poločasem studená sprcha z domácí strany! Autorem první branky dnešního utkání je BENJAMIN HEINESEN!

45+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

45+2
    Domácí brankář má odkop od své brány.

45+3
    Nyní drží míč ve své moci domácí tým a nespěchá s rozehrávkou.

45+3

První poločas je u konce a Faerské ostrovy ho nakonec vyhráli, když vsítili branku těsně před poločasem. Na začátku utkání byl právě domácí tým aktivnější, ale následně dominovali Finové, kteří i přes šance branku nevstřelili. Těsně před přestávkou se ovšem prosadil domácí Benjamin Heinesen a Faerské ostrovy tak vedou 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

47
    Domácí se dostali dopředu po pravé straně, ale následně ztratili míč.

48
    Finsko získalo rohový kop z pravé strany a bude se tak snažit vyrovnat.

50
    Finové ztratili míč ve středu hrací plochy, ale po chvíli jej opět získali.

51
    Domácí získali autové vhazování na polovině soupeře, následně si mezi sebou vyměnili pár přihrávek, načež se hostující hráč Kairinen dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.

52
    Poté ovšem domácí volného kopu nevyužili a hra je opět přerušena, jelikož domácí hráč má nějaký zdravotní problém.

54
    Faerské ostrovy získaly autové vhazování na polovině soupeře, ale následně balón ukořistili Finové.

56
    Hostující hráč se skvěle dostal středem hrací plochy až ke střele zpoza vápna, ovšem minul bránu K. Hansena.

57
    Nyní se domácí hráč ocitl v ofsajdovém postavení a akce Faerských ostrovů je u konce.

59
    Domácí se s míčem dostali až ke své bráně, ale následně nic velkého nevymysleli.

60
    Finsko získalo rohový kop z pravé strany, ovšem jeho zahrání se vůbec nepovedlo a domácí se dostali do rychlého protiútoku, ovšem ten skončil střelou vedle brány Keta!

61
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Hostikka, přichází Niskanen.

63
    Hosté se nemohou dostat ani po hodině hry do nějaké větší šance, ale ke konci utkání se očekává tlak z jejich strany favorita.

64
    Nyní hostující tým získal volný kop.

65
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Bjartalid, přichází Nielsen.

66
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jarvenpaa, přichází Pirttijoki.

68
    Finové získali další rohový kop, ovšem ten nic vážného nepřinesl.

70
    Dvacet minut před koncem utkání Faerské ostrovy stále vedou těsně 1:0, díky brance Heinesena.

71
    Hosté se dopustili faulu na polovině soupeře a Faerské ostrovy tak mají volný kop.

73
    Kairinen vypálil pouze vedle brány Hansena.

75
    Domácí drželi míč jen na chvíli, ale následně jej získali hosté.

77
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale zatím se jim to nedaří.

78
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom se Finové dočkali srovnávacího gólu dvanáct minut před koncem! Autorem branky je BENJAMIN KALLMAN. Asistence: Jensen.

79
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Heinesen, přichází Bech.

80
    Nyní hosté opět drží míč ve středu hrací plochy a snaží se dostat dopředu.

82
    Hostující výběr získal rohový kop z pravé strany.

83
    Obrana Faerských ostrovů konec utkání vůbec nezvládá a BENJAMIN KALLMAN se trefuje po rohovém kopu! Otáčí tak výsledek utkání a hosté vedou 2:1! Asistence: Pirttijoki.

85
    Domácí se navíc dopustili faulu ve středu hrací plochy a Finové získali volný kop.

85
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hansen B., přichází Egilsson.

87
    Střela domácího hráče skončila jen vedle finské svatyně a Keto má odkop od své brány.

87
    Žlutou kartu dostává Vaisanen (Finsko).

89
    Finové získali rohový kop ke konci zápasu.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Nyní hosté získali odkop od své brány.

90+2
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kallman, přichází Ala-Myllymaki.

90+3
    Je rozhodnuto! Finové dávají třetí branku a konec utkání se jim povedl naprosto skvěle! Autorem branky je LASSI LAPPALAINEN!

90+4
    Domácí se dopustili faulu ve středu hrací plochy.

90+5

Je konec a nakonec se z vítězství po skvělém obratu raduje Finsko. Těsně před přestávkou poslal domácí do vedení Heinesen. Ovšem konec utkání hosté zvládli skvěle, když se v 78. minutě prosadil Kallman, který o pět minut později přidal i druhou branku a otočil utkání. V nastaveném čase přidal pojistku Lappalainen a Finsko tak bere tři body po výhře 3:1.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:57:51)