West Ham – Manchester City 1:4 (kon.) | Manchester United – Arsenal 2:1 (kon.)
Manchester United
2:1 (1:0)
Arsenal FC
Nedeľa 29.04.2018, 17:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 36. kolo

Odo mňa je to na dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács. (19:31:47)

Posledná návšteva Arséna Wengera na Old Trafford v pozícii trénera Arsenalu je ukončená prehrou 1:2. O víťazný gól sa postaral v prvej nadstavenej minúte Marouane Fellaini, skóre otvoril v 16. minúte Paul Pogba. Hostia odpovedali šesť minút po zmene strán gólom bývalého hráča United Henricha Mchitarjana.

Červení diabli si týmto triumfom definitívne zaistili umiestnenie v TOP 4, čo zároveň znamená aj účasť v Lige majstrov. Arsenal, naopak, skončí najlepšie na šiestom mieste, keď na piatu Chelsea stráca bodov deväť. Zozadu môže The Gunners dobehnúť Burnley, ktoré má manko troch bodov a má o odohraný duel navyše.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:7.

90+5

90+5
    Napokon to mladík rozohral nakrátko spolu s Pogbom, no po piatich sekundách Manchester prichádza o loptu.

90+4
    Anthony Martial svojím driblingom získava pre svoj tím ďalší rohový kop. Marcus Rashford sa neponáhľa s jeho rozohrávkou.

90+3
    Arséne Wenger tomu nemôže uveriť. Jeho zverencom zostáva niečo málo pod sto sekúnd na odpoveď.
    90+1. Marouane Fellaini (MAN) - 2:1

90+1
    Manchester United dal gól!
    Rohový kop síce odvrátený, domáci ale zostali pri lopte. Ashley Young našiel zadnú časť hlavy spoluhráča. MAROUANE FELLAINI zúžitkoval svoju výškovú prevahu a cez Xhaku posiela loptu do siete!

90
    Nadstavujú sa štyri minúty.
    89. Marouane Fellaini (MAN)

89
    Defenzíva United to zvládla, bleskový prechod do protiútoku sa skončil gólom! Ten je však anulovaný z dôvodu ofsajdu Rashforda. Fellaini umiestnil Martialov center iba do žrde, lopta sa šťastne odrazila od Rashforda do brány. Gól však neplatí...

88
    Nasleduje štandardka v podaní Arsenalu, ideálna šanca pre hlavičkárov.

87
    Súboj rameno na rameno. Chris Smalling si ustrážil Dannyho Welbecka, hoci to bolo naozaj tesné.

86
    Alex Iwobi pri prerušenej hre mierne kríval, snáď hostia nebudú musieť dohrávať nútene v desiatich.

85
    Pogba v obkľúčení štyroch protihráčov stráca loptu na hranici šestnástky, Valencia si pomáha taktickým faulom.

84
    Kevin Friend výrazne dohovára Fellainimu po faule na Xhaku. Belgičan je známy svojou tvrdou hrou.

83
    Súhra dvoch krajných obrancov Manchestru prináša iba maximálne nepresnú koncovku Valenciu. Je dosť možné, že guľatý nezmysel skončil v najvyšších radoch sektora za bránou Ospinu.