Omsk – Ufa 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
cz Pondelok 12.03.2018, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL

Česká stopa v zápase
    Jan Kovář (MET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:19
    Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:49 (17:18:06)

Metallurg se pomohl spolehnout na svého brankáře, Vasilij Košečkin podal dobrý výkon a spoluhráči v něm měli oporu.

Střelecky aktivnější domácí celek vyhrává tento zápas 3:1 a celkově sérii 4:2. Metallurg Magnitogorsk postupuje dál, naopak pro jeho soupeře, Avtomobilist Jekatěrinburg, končí sezóna. Magnitka se svými fanoušky slaví postup, Jekatěrinburg děkuje svým fanouškům za podporu v tomto zápase i celém play-off.

59:25 Oskar OSALA - 3:1

59:25
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí celek dnes se svými fanoušky oslaví postup do další fáze play-off. Pojistku domácí výhry dává do prázdné branky OSKAR OSALA, který se zmocnil kotouče na modré čáře.

59:07
    Hostující brankář míří na střídačku. Hosté to zkusí v šesti. Opravdu nemají co ztratit.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat před brankou hostů.

58:30
    Wojtek Wolski vedl akci domácích, Sergej Mozjakin pálil mimo.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, hostující brankář se hlásí o cestu na střídačku.

57:31
    Jevgenij Česalin dostává kotouč do útočného pásma, tam se hosté nemohou usadit.

57:03
    Denis Platonov dobře našetřil několik málo vteřin za brankou soupeře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:20
    Sledujeme rychlý hokej, další zakázané uvolnění domácího celku. Hosté stáhli sestavu, což znamená, že hráči jsou v tempu, naopak domácím síly ubývají.

55:50
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, píská se icing.

55:30
    Francis Paré rychle vybojoval kotouč za svou brankou, odkud zakládá útočnou akci.

55:20
    Domácí celek má velké problémy se zakončením.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:55

54:30
    Michal Čajkovský měl na hokejce vyrovnání, branku však minul. Následně znovu pálil nepřesně.

54:10
    Magnitogorsk má velkou podporu z hlediště, nyní hosté vypálili od modré čáry a rána byla zblokovaná.

54:00
    Při vlastním oslabení se do šance dostal domácí Andrej Čibisov, který podklouzl a skončil v brance místo kotouče. Hra je přerušena.

53:42
    Minuta přesilové hry je pryč.

53:14
    Arťom Garejev byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nešikovně odrazil, a tak nemohl pálit z první.

52:55
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., hákování).

52:06
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:47
    Metallurg hraje takticky velmi dobře, snaží se hrát daleko od své branky.

51:02
    Denis Platonov posílal kotouč, před branku, tam byl Matt Ellison. Jeho ránu kryje hostující gólman.

50:50
    Alexandr Torčeňuk ani Arťom Garejev nedokázali prostřelit brankáře. Vasilij Košečkin podržel své spoluhráče.

49:44
    Stanislav Jegoršev pálil od modré čáry, jeho projektil poměrně snadno zastavil domácí brankář. Vasilij Košečkin byl pozorný.

48:55
    Více ze hry má hostující celek, který stále prohrává o jednu branku.

48:48
    Vladimir Sochatskij přerušuje hru, střelu jednoho z domácích hráčů dokázal zastavit.

48:27
    Hraje se momentálně ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není. Sledujeme takticky vedenou pasáž hry.

Dnešní utkání sleduje 6 974 diváků.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí celek zvládl početní nevýhodu.

47:38

47:24
    Anatolij Golyšev dostal puk do útočného pásma, Stanislav Jegoršev pokračoval v kombinaci. Následně Anatolij Golyšev vypálil mimo branku.

47:03
    Magnitogorsk hraje oslabení velmi dobře, nedává soupeři možnost výrazněji se zabydlel před jeho brankou.

46:37
    Pierre-Alexandre Parenteau pálil z dobré pozice, jeho pokus velmi dobře vytáhl domácí brankář.

45:55
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který má tak příležitost vyrovnat stav zápasu.

45:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kokarev – 2 min., držení hole).

45:04
    Domácí celek bude vyloučen, hosté mají výhodu.

43:40
    Alexandr Torčeňuk kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, do zakončení se nikdo z hráčů Avtomobilistu nedostal.

43:10
    Francis Paré vedl protiakci svého týmu, do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

42:45
    Vhazovalo se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není. Aktivně se pokouší hrát domácí celek.

41:06
    Pierre-Alexandre Parenteau vypálil z předbrankového prostoru, jeho ránu velmi dobře chytil brankář Vasilij Košečkin.

40:30
    V poklidném tempu třetí třetina začíná.

40:05
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o gól.

40:01

Tři góly jsme viděli ve druhé třetině. Domácí celek se dostal do dvoubrankového vedení, a pak dokázal snížit hostující Jegor Milovzorov, který se dostal k odraženému kotouči.

40:00

39:00
    Avtomobilist založil útočnou akci, Pierre-Alexandre Parenteau se ale do zakončení neprobojoval.

38:52
    Mnoho času už ze druhé třetiny nezbývá.

38:15
    Jevgenij Birjukov se dostal do problémů, ale za pomoci spoluhráčů situaci zvládl.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:36

37:12
    Jekatěrinburg vyhazuje přes všechny čáry.

37:00
    Wojtek Wolski byl volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.

36:35
    Chris Lee rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, domácí se bleskově dostali zpět do útočného pásma, kde kombinují.

35:42
    Početní výhodu hraje domácí celek, který se tak může propracovat do výraznější střelecké pozice. Jevgenij Timkin o puk ale přišel.

35:36
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Jegoršev – 2 min., hákování).

35:14
    Chris Lee zpracoval kotouč na modré čáře, v akci tak může pokračovat.

34:54
    Sergej Mozjakin mohlo zakončoval ale raději jen nahodil kotouč do pásma a střídat.

34:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější střelecké pozice.

34:11
    Wojtek Wolski měl vekou šanci před brankou hostů, kotouč ale poslal příliš vysoko.

33:52
    Nikita Trjamkin vypálil velmi dobře, jeho ránu kryje Vasilij Košečkin. Komerční přestávka.

33:44
    Fanoušci ženou domácí hokejisty za další vstřelenou brankou.

33:27
    Denis Děnisov měl velkou domácí šanci, ale z bezprostřední blízkosti brankáře neprostřelil.

31:51
    Jekatěrinburg zlepšil hru, snaží se hrát aktivně a co nejrychleji vyrovnat.
    30:49 Jegor MILOVZOROV - 2:1

30:49
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je zaděláno na drama. Puk po rychlé akci hostujícího celku dostal do sítě obranou domácích nepokrytý JEGOR MILOVZOROV, který se dostal k dorážce. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hostující celek prohrává o dva góly.

29:27
    Sergej Mozjakin rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

29:14
    Jan Kovář minul branku z dobré střelecké pozice. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

28:42
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet před brankou, soupeře. Vitalij Popov zblokoval ránu od modré čáry, a pak dostal puk do bezpečí.

27:56
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikolaj Timašov – 2 min., hákování).

27:31
    Anton Šenfeld pálil z mezikruží, jeho rána postrádala přesnost. Následně se do zakončení dostal jeho spoluhráč, minul.

27:04
    Oskar Osala se pokoušel s kotoučem na holi propracovat do střelecké pozice, což se mu vinou dobré obrany soupeře nepodařilo.

26:20
    Jan Kovář rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

25:56
    Metallurg vyhazuje jen přes všechny čáry. Vhazovat se bude před brankou domácích.

25:10
    Hostující celek hraje nyní aktivně, pokouší se vstřelit kontaktní branku, zatím ale marně.
    23:20 Sergej MOZJAKIN - 2:0

23:20
    Gól, domácí vedou o dvě branky. Nadvakrát se dokázal prosadil z předbrankového prostoru SERGEJ MOZJAKIN. První jeho střelu dokázal brankář vyrazit, na dořážku byl krátký. Asistence: Wojtek Wolski a Jan Kovář.

22:52
    Pierre-Alexandre Parenteau se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho projektil byl nepovedený.

22:00
    Sergej Těreščenko hraje za svou brankou, zakázané uvolnění se nepíská.
    21:22 Jevgenij TIMKIN - 1:0

21:22
    Krásná kombinace znamená, že se domácí celek dostává do vedení. Kokarev našel Děnisova, který viděl zcela volného JEVGENIJE TIMKINA, který přijal přihrávku a zakončoval do odkryté branky. Asistence: Denis Děnisov a Denis Kokarev.

20:53
    Denis Platonov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nepodařilo se mu to.

20:36
    Vasilij Košečkin vyjel za svou branku, odkud rozehrává.

20:01
    Zápas, ve kterém čekáme na úvodní branku, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině je střelecky aktivnější hostující celek, vede 11:7 na střely na branku. Gólmani jsou zatím pozorní, a tak platí nerozhodný bezbrankový stav.

20:00

19:56
    Chris Lee od modré čáry trefil tyč domácí branky.

19:40
    Chris Lee pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

19:20
    Alexej Michnov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný domácím obráncem.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině.

18:50

18:14
    Denis Platonov se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma a jeho pokus zastavil obránce.

18:00
    Dvě minuty hry zbývají z první třetiny.

17:44
    Michal Čajkovský pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

17:10
    Přesilovku hraje hostující celek, dostal se do útočného pásma.

16:50
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., nedovolené bránění).

16:40
    Matt Ellison se vydal do útočného pásma napadat rozehrávku soupeře, což se mu podařilo.

16:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce první třetiny, sledujeme rychlý hokej, Metallurg rozehrává od své branky, puk vede Denis Děnisov.

15:40
    Denis Kazionov se přes dobrou snahu obránce nedokázal dostat do střelecké pozice.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, více ze hry a optickou převahu má domácí celek. Hosté vyhazují jen na icing.

14:43
    Matt Ellison čekal před brankou na přihrávku, jeho projektil byl ale zblokovaný.

14:10
    Vladimir Sochatskij přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Více ze hry mají nyní domácí hokejisté. Ti se pokouší vstřelit první branku.

13:44
    Hostující brankář nemohl rozehrávat, a tak raději Vladimir Sochatskij kryje kotouč před dojíždějícím soupeřem.

13:19
    Hra je přerušena, hlavní sudí ztratil kotouč z dohledu. Vhazovat se tak bude před brankou Avtomobilistu.

13:00
    Andrej Obidin výborně vypálil přes obránce, jeho pokus kryje domácí brankář. Vasilij Košečkin rychle rozehrává.

12:22
    Postavení mimo hru a v něm hostující Arťom Garejev.

12:06
    Arťom Garejev se dostal do postavení mimo hru, a tak nemohl pokračovat v akci. Hrají tak domácí.

12:00
    Komerční přestávka.

11:40
    Denis Kokarev vedl útočnou akci, vypálil Wojtek Wolski a jeho projektil zblokoval brankář hostujícího celku.

11:01
    Magnitogorsk se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný. Následně Nikita Trjamkin prověřil pozornost brankáře Metallurgu.

09:46
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

09:10
    Jekatěrinburg rozehrává od své branky, oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

08:50
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Vhazování vyhrává domácí celek, který se rychle dostává do útočného pásma.

08:50
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka. Na výraznější šanci čekáme.

07:08
    Vitalij Popov byl před brankou domácích, čekal na přihrávku, ale spoluhráč stojící u mantinelu mu nedokázal přihrát.

06:03
    Sergej Mozjakin pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil byl zblokovaný. Následně puk končí mimo branku.

05:40
    Denis Kokarev založil útočnou akci, ale nikdo z jeho spoluhráčů nemohl zakončovat.

04:10
    Michal Čajkovský rozehrává od své branky, mnoho šancí k vidění není.

03:50
    Magnitogorsk se snaží hrát aktivně v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se zatím nemůže dostat.

03:03
    Jevgenij Timkin se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale do střelecké pozice se nepropracoval.

02:48
    Jegor Milovzorov vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje domácí gólman. Vasilij Košečkin poměrně snadno zastavil kotouč.

02:30
    Vladimir Sochatskij musí být pozorný, vhazuje se před jeho brankou. Hostující celek souboj o puk zvládl.

01:41
    Vasilij Košečkin kryje kotouč, který vyslal hostující hráč od modré čáry. Vhazovat se bude před jeho brankou.

01:10
    Anton Šenfeld vedl útočnou akci svého celku, do střelecké pozice se ale nepropracoval.

00:40
    Vhazovalo se před brankou domácích. Ti souboj o puk zvládli, a tak se směr hry otáčí.

00:06
    Zápas začíná.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Lee, J. Birjukov, Děnisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Timkin, Osala – Švyrjov, Kaletnik, Platonov – De. Kazionov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Jegoršev, Trjamkin, Ljamin, Timašov, Sevostjanov, Alexej Vasilevskij, Mišarin – Kučerjavenko, Milovzorov, Parenteau – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Sivov, Sadovnikov.

5. zápas série

Avtomobilist Jekatěrinburg – Metallurg Magnitogorsk 1:4

Branky a nahrávky: 10. A. Garejev (Čajkovský) – 11. Běreglazov (J. Birjukov), 19. Ellison (Mozjakin, Wolski), 55. Osala (S. Těreščenko), 60. Jan Kovář (Lee, Mozjakin)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Čajkovský, Ljamin, Trjamkin, Mišarin – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Torčeňuk, Simakov, Česalin – Golyšev, Paré, Parenteau – V. Popov, Obidin, A. Garejev – Rasseikin.

Série má za sebou pět zápasů. Parta okolo Mozjakina vstupovala do série v roli mírného outsidera, nicméně nyní vede 3:2 na zápasy a je blízko postupu. Avtomobilis visí nad propastí s názvem konec sezóny. Udělá maximum pro prodloužení série na sedm zápasů. Tento duel budou rozhodovat pravděpodobně přesilové hry.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 22. Timkin (Denisov, Kokarev), 24. Mozjakin (Wolski, Jan Kovář), 60. Osala – 31. Milovzorov (Parenteau)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Lee, J. Birjukov, Denisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Timkin, Osala – Švyrjov, Kaletnik, Platonov – De. Kazionov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Jegoršev, Trjamkin, Ľamin, Timašov, Alexej Vasilevskij, Mišarin, Čajkovský – Kučeriavenko, Milovzorov, Parenteau – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.

Rozhodca: Odins, Fraňo – Sivov, Sadovnikov

Diváci: 6 974