Omsk – Ufa 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 3:3
HC Salavat Julajev Ufa
cz Pondelok 12.03.2018, 14:00 • Omsk Arena, Omsk • Play-off KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek pondělí. Na počtenou! (16:38:02)

Čtvrtfinále východní konference mezi Omskem a Ufou bude muset rozhodnout až sedmý zápas! Domácí dnes podali výborný výkon a přetlačili svého soupeře 3:2, rozuzlení celé série tak uvidíme až ve středu pod Uralem.

59:41
    Paninovu ránu z první z pravého kruhu domácí gólman vyrazil před sebe, hokejisté Avangardu následně puk vyváží daleko od své branky.

59:34
    Před Furchovou brankou se servali Kirill Semjonov (OMS) a Teemu Hartikainen (UFA), oba aktéři šarvátky dostávají 2+2 minuty za hrubost.

59:05
    Ufa hraje bez brankáře a rozjíždí kombinaci v útočném pásmu! Uvidíme, co hostující ofenzíva v závěrečných sekundách základní hrací doby vymyslí.

58:06
    Scrivens už pokukuje po střídačce, jeho spoluhráči se snaží prorazit za modrou čáru. Omsk je ale drží venku a za žádnou cenu nechce pustit do pásma.

57:38
    Avangard se dvě a půl minuty před koncem dopouští zakázaného uvolnění, po krátké přestávce se tak bude vhazovat před Furchovou klecí.

57:02
    Pjotr Chochrjakov teď mohl pojistit vítězství svého celku, jeho rána z pravého kruhu ale přes Scrivense do sítě neprošla. Gólman Ufy teď udržel svůj tým ve hře.

56:33
    Omark si z mezikruží vyjel před brankoviště a zakončil, maskovaný muž v domácí kleci jeho zakončení schoval do lapačky. Hra je přerušena.

55:48
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes čtyři minuty, Omští se už neženou dopředu a soustředí se hlavně na ubránění svého těsného náskoku.

54:45
    Burdasov vybídl ke střele Majorova, který z mezikruží zasáhl pouze vyrážečku výborně chytajícího Dominika Furcha. Omsk tak stále vede.

53:47
    Nazarkin se pokusil rozehrát puk na modrou, tam jej však zachytil pohotový Hartikainen. Salavat je i nadále pevně usazený před domácí brankou.

52:49
    Hraje se hlavně v domácím pásmu, hostujícímu celku se ale nedaří nějak vážněji ohrozit Furchovu klec. Všechny pokusy Ufy český gólman kryje.

52:22
    Poměr sil na ledě se vyrovná, přesilovka Avangardu předčasně končí. Teddy Purcell (OMS) je vyloučen za stejný prohřešek jako Omark.

51:54
    Martynova u mantinelu sekl Linus Omark (UFA), čímž na dvě minuty oslabuje svůj tým. Domácí mají ideální příležitost si pojistit svůj těsný náskok.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 8. A. Petersson, 18. A. Galimov (Stas), 25. Semionov (Michejev, Kugryšev) – 20. Lisin (Zubov, I. Makarov), 45. Zubov (I. Makarov)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, Medvedev, Nazarkin, Čudinov, Berezin, Děrvuk, Minejev – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, A. Petersson, Sundström – Fisenko, Kugryšev, Chochriakov – Manukjan, Košelev, Michejev – Semionov.
    HC Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Panin, Loginov, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, Bartulis, Jelizarov, S. Garejev – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Zubov, I. Makarov – M. Majorov, Burdasov, Tkačov – Busarov, Soloduchin, Kuzmin.

Rozhodca: Ravodin, Jeřábek – Sazonov, Zacharenkov

Diváci: 7 370