USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:2 (po pr.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:2 (po pr.)
Fínsko – J. Kórea 5:2 (kon.)
USA
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Slovensko
Utorok 20.02.2018, 04:10Olympijské Hry - muži

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný štart do pracovného dňa. (06:26:16)

Slovenskí hokejisti končia svoju púť na ZOH 2018. Proti USA sme nedokázali vyhrať ani na druhý pokus. Všetko podstatné sa stalo v druhej tretine, tá posledná priniesla ďalšie dva góly v podaní Roea a druhýkrát sa trafil Ryan Donato, celkovo nám na turnaji dal štyri presné zásahy. Naša cesta tak končí veľmi skoro napriek tomu, že sme proti Olympijským športovcom z Ruska prežili fantastický začiatok. Konečné umiestnenie Slovenska v Pjongčangu budeme vedieť až po tom, keď skončia zvyšné tri osemfinálové zápasy. USA sa vo štvrťfinále stretne s Českom.

59:20
    Ešte jeden dôležitý zákrok Jána Laca, ten totiž po prihrávke Bluma na Stoa zastavil teč, ktorý smeroval do siete.

58:49
    Stoa poslal prudkú prihrávku na teč pred našu bránu pre Bourqueho, ktorý však nedokázal poslať puk do siete.

58:12
    Laco vyrazil nepríjemnú strelu pred seba, ale Little sa k dorážke vďaka dobrej práci našej defenzívy nedostal.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:25
    Stoa strieľal z dobrej pozície, podarilo sa mu nájsť iba pripraveného Jána Laca.
    56:46 Ryan Donato (USA) - 5:1

56:46
    USA dalo gól!
    RYAN DONATO bude aj v druhom zápase proti Slovensku minimálne dvojgólový, pretože strelou z mierneho uhlu cez obrancu zaskočil Laca zakončením k žrdi.

56:24
    Michal Krištof v oslabená dostal puk do útočného pásma, okamžite bol vytlačený do rohu ihriska.

55:58
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., sekanie).

55:45
    Roe potiahol akciu a prenechal puk na Butlera, ktorý prudkým pokusom poriadne preveril vyrážačku Jána Laca.

55:09
    Butler sa po buly ocitol v dobrej pozícii tesne vedľa brány, jeho strela bola zablokovaná a letela mimo brány Jána Laca.

55:02
    Ján Laco chytá tečovanú strelu od modrej čiary do lapačky, nasleduje reklamná prestávka.

54:48
    Greenway mal dosť času aj priestoru aby z osi ihriska vystrelil, Graňák zablokoval tento pokus mimo priestor brány.

54:21
    Oddychový čas USA.

54:21
    Zakázané uvoľnenie USA.

53:52
    Terry prišiel o puk, dopredu môžu ísť naši hráči. Olveckého zrazený pokus smeroval mimo priestor troch žrdí.

53:21
    Zakázané uvoľnenie Slovenska.

52:58
    USA v plnom počte.

52:53
    Haščák dostal puk pred bránu súpera, bol však zablokovaný a to isté platí aj o Bubelovi.

52:19
    Bubela získal puk v strednom pásme, Slováci sa ale smerom dopredu neženú.

51:56
    Slovensko v tejto presilovej hre nie je nejako nebezpečné. Defenzíva USA s nami nemá veľa problémov.

50:58
    Vylúčenie v tíme USA (Jordan Greenway – 2 min., podrazenie).
    49:52 Garrett Roe (USA) - 4:1

49:52
    Krásna rýchla akcia amerického tímu prináša štvrtý puk v našej sieti. GARRETT ROE bol na konci akcie, ktorú po krídle potiahol Brian O´Neill a spred brány ešte prihrával do lepšej pozície Broc Little.

49:37
    Ladislav Nagy to skúsil švihom takmer do modrej čiary, cez cloniaceho Surového išiel pokus Košičana mimo.

49:08
    Michal Krištof v dobrej pozícii nezakončil, Američania mu niečo spravili s hokejkou, aby sa tak nestalo.

48:47
    Po slovenskej strate puku prišla rýchla strela, Laco zasahovať proti strele mimo bránu nemusel.

48:22
    Butler chcel využiť to, že Lacovi puk odskočil, a tak nahodil spoza bránkovej čiary. Náš brankár si dal pozor.

47:49
    Svižný úsek hry prináša hru z jednej strany na druhú, avšak zakončenia v tejto chvíli nevidíme.

47:20
    Ján Laco dokázal rozohrať spoza vlastnej brány aj napriek tomu, že bol dobre atakovaný hráčmi súpera.

46:38
    Krištof na zadnom mantineli neuspel v súboji s Welchom, ten ho po ďalšom kontakte poslal tvrdo na ľad.

45:59
    Terry hľadal spoluhráča pred našou bránou. Laco si musel dať pozor na nepríjemné nahodenie.

45:25
    Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

45:15
    Američania hrajú síce krátku presilovku celkom dobre, neprichádza žiadne zakončenie, ktoré by Laca poriadne preverilo.

44:34
    USA hrá s piatimi hráčmi.

44:18
    Peter Čerešňák poslal poriadne tvrdý pokus, ale Zapolski na všetko videl a dokázal zasiahnuť.

43:59
    Marek Ďaloga prešiel poza bránu pred ňu, kde hľadal Petra Olveckého, ten mal k puku o niečo ďalej, ako by si predstavoval.

43:25
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Starosta – 2 min., sekanie).

43:25
    O´Neill išiel do samostatného nájazdu, blafák krásne vychytal Laco a stačil aj na dorážku, no Starosta fauloval.

43:05
    Usadili sme sa síce v útočnom pásme, avšak nepodarilo sa nám zakončiť na bránu. Hovorkovi ušiel puk a Američania vyhodili.

42:34
    Vylúčenie v tíme USA (Bobby Sanguinetti – 2 min., podrazenie).

41:53
    Ďaloga spoza brány prihrával pred ňu, Peter Olvecký nasmeroval puk tesne vedľa z dobrej pozície.

41:46
    Marek Ďaloga sa síce trafil medzi tri žrde, jeho pokus Zapolski videl a bez problémov zasiahol lapačkou.

41:31
    Od modrej čiary poslal poriadnu bombu po nepresnej prihrávke Ryan Donato, Ján Laco vyrazil puk na ochrannú sieť.

41:03
    Prihrávka rukou prerušuje hru v pásme USA, previnili sa však hokejisti Slovenska.

40:38
    Získali sme puk v strednom pásme, ale dopredu to nešlo. Striedame, preto Hovorka čaká za svojou bránou.

40:14
    O´Neill sa dostal cez útočnú modrú v rozpore s pravidlami, tretiu tretinu, podobne ako prvé dve, otvára ofsajd USA.

40:01

USA zachytilo úvod druhej tretiny lepšie, pretože Ryan Donato nám dal tretí gól na turnaji a James Wisniewski bombou využil presilovú hru. Navyše, Mark Arcobello zvýšil už na 3:0. Troy Terry si pripísal tri asistencie. Aspoň iskierku nádeje pre slovenský tím vykresal počas presilovky Peter Čerešňák. Tretia tretina začne približne o 5:50.

40:00

39:45
    Greenway našiel v ideálnej streleckej pozícii Bourqueho, toto zakončenie do rohu brány vyráža Ján Laco.

39:16
    Gionta sa takmer dostal do veľkej šanci, puk mu vysoko z brány v poslednej chvíli vypichol Ján Laco.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:36
    Welch získal puk za vlastnou bránou, nedokázal ho dostať zo svojej tretiny. Perfektne zapracoval Krištof.

37:58
    Bubela púšťal prihrávku za seba na rýchleho Ďalogu, tomu tentoraz puk ušiel a a do zakončenia sa nedostal.

37:29
    USA sa po našom góle snažilo odpovedať v slovenskej tretine, puk sa držal hlavne pri mantineli.
    36:54 Peter Čerešňák (SVK) - 3:1

36:54
    Slovensko dalo gól!
    PETER ČEREŠŇÁK bombou z prvej do rohu brány znižuje a využíva presilovku. USA inkasuje v oslabení prvýkrát na turnaji. Strieľame teda zaslúžený gól, nakoľko túto početnú prevahu sme hrali veľmi dobre. Náš obranca je teda prvým slovenským hráčom, ktorý dal dva góly.

36:30
    Graňák využil clonenie Surového, nepodarilo sa mu taktiež ohroziť priestor Zapolskeho brány.

36:13
    Ladislav Nagy teraz už pálil lepšie, z dobrej pozícii na osi ihriska puk nenasmeroval medzi tri žrde.

35:33
    Nagy to skúsil z prvej z kruhu na vhadzovanie, strela mu nesadla a Zapolskeho teda neohrozil.

35:13
    Vylúčenie v tíme USA (Jordan Greenway – 2 min., sekanie).

35:09
    Greenway našiel pred našou bránou Giontu, ten vo veľmi dobrej pozícii trafil Laca. Voľný puk Američania nedokázali doraziť do siete.

34:58

34:49
    Bakoš vystrelil do dobre postaveného súpera pred sebou, náš súper znova dostal hru do stredného pásma.

34:27
    Stoa zablokoval pokus od modrej čiary, USA dostalo puk von zo svojho pásma.

33:58
    Dostali sme sa do poriadne náročnej pozície. Po góle sa snažíme byť aktívni, ale USA dobre bráni svoju tretinu.
    33:30 Marc Arcobello (USA) - 3:0

33:30
    Troy Terry si pripisuje tretiu asistenciu v stretnutí. Spoza brány našiel medzi kruhmi MARKA ARCOBELLA, ktorého sme nedokázali pokryť a útočník USA strieľa z prvej za Laca do siete.

33:02
    Donato strieľal ešte raz, z podobnej pozície, ako pri góle. Tentoraz sa do brány netrafil.

32:33
    Donato to skúsil z poriadneho uhlu, Ján Laco bol prilepený k bližšej tyči.

32:08
    Takmer chyba v našej rozohrávke, po ktorej by mohli ísť Američania do šance. Puk sa našťastie odrazil von z našej tretiny.

31:37
    USA sa pri puku v našej tretine dlho nezdržalo, Slováci však majú problém založiť útok.

31:01
    Bubela vyhral buly na modrú. Marek Ďaloga vystrelil z prvej tesne vedľa priestoru troch žrdí.

30:58
    Michal Bakoš sa natlačil k bráne súpera z uhlu, zakončenie k bližšej žrdi brankár Ryan Zapolski bez väčších problémov prečítal.

30:47
    Na chvíľu sme síce ostali v útočnom pásme, ale USA vyhadzuje až do našej tretiny.

30:27
    Ladislav Nagy potiahol puk do útočnej tretiny, prenechal ho na Hovorku, jeho zakončenie vyrazil betónom Zapolski.

29:58
    McCarthy držal puk v našej tretine len chvíľu, Bourque následne prišiel o hokejku, a tak USA išlo striedať.

29:15
    Michal Krištof zakončil cez McCarthyho, Zapolski zasiahol a pripisuje si ďalší dobrý zákrok.

29:03
    Zapolski pod paľbou striel, dobré striedanie našich hráčov prinieslo zakončenia Bubelu, Haščáka či Čajkovského, ale puk stále nekončí v americkej sieti.

28:29
    Bubela robí veľké problémy Greenwayovi, ten ho odtláča telom. Náš hráč to aj tak robí dobre.

27:48
    Tomáš Surový strieľal na bránu, trafil dobre postaveného Welcha. Ostali sme v útočnom pásme.

27:31
    Tomáš Surový síce nezískal puk v strednom pásme, ale prihrávka do toho útočného na McCarthyho išla do postavenia mimo hry.

27:02

26:37
    Marcinko dostal puk na modrú čiaru, poslal do uličky Ďalogu, lenže ďalšia šanca nášho obrancu skončila na pozornom Zapolskom.

26:25
    Ďalšia snaha amerických hráčov prejsť do našej tretiny už úspešná nebola, píska sa ofsajdové postavenie.

25:57
    Ryan Donato sa aj so šťastím dostal cez našu modrú a usadil USA v pásme. Arcobello pálil nad.

25:30
    Olvecký potiahol puk s Krištofom do útočného pásma. Strela útočníka Trenčína bola zrazená na ochrannú sieť.

25:15
    Wisniewski vyslal od modrej čiary poriadne tvrdú ranu, Ján Laco musel znova predviesť dôležitý zákrok.

25:05
    Sanguinetti napriahol z prvej od modrej čiary, Ján Laco videl a bez väčších problémov zasiahol.

24:44
    Troy Terry s veľmi peknou strelou, Ján Laco predviedol ešte krajší zákrok lapačkou.

24:24
    Bourque pálil z prvej od modrej čiary, priestor brány Laca minul. Puk zastavil zadný mantinel.

23:43
    Marek Ďaloga sa dostal v oslabení do nájazdu. Pri zakončení ho sekol alebo hákoval Arcobello, vylučovať sa nebude a náš obranca ani nezakončil.

23:09
    Starosta pred vlastnou bránou zamedzil v strele od súpera a sám chcel ísť do kontry, čo mu ale nevyšlo.

22:41
    Bourque vyslal zaujímavý pokus, ktorý bol navyše tečovaný a narobil problémy našej defenzíve. Baranka následne puk dostal preč.
    22:20 James Wisniewski (USA) - 2:0

22:20
    Troy Terry pekne posunul puk na bod na vhadzovanie pre JAMESA WISNIEWSKIHO, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Ján Laco sa nestihol presunúť.

22:02
    Stále je hra prerušená. Rozcvičuje sa Maxwell ako náhradný brankár, avšak Zapolski môže pokračovať v hre.

22:02
    Aby toho nebolo málo, máme dvoch vylúčených hráčov, budeme hrať oslabenie 3 proti 5 možno až rovné dve minúty.

22:02
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Čajkovský – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, napadnutie oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Andrej Kudrna.

22:02
    Ryan Zapolski musí byť ošetrovaný, pretože po tom kontakte s Nagyom, ktorý nebol nijak nebezpečný, má nejaké problémy.

22:02
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Nagy – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

21:58
    Hovorka našiel na modrej čiare Čajkovského, jeho prudkú strelu vyriešil s námahou Zapolski.

21:42
    21:36 Ryan Donato (USA) - 1:0

21:36
    Terry v samostatnom nájazde proti Lacovi síce neuspel, Laco ho parádne vychytal, ale RYAN DONATO nám strieľa tretí gól na turnaji, pretože využil fakt, že náš gólman nemal hokejku.

21:16
    Chris Bourque chcel ísť do šance od mantinelu, mieril to k žrdi, ale Ján Laco si tento priestor perfektne pokryl.

20:57
    Slovensko prišlo o pásmo, rýchly pred hráčov USA v trojici ukončila nepresná prihrávka na krídlo.

20:25
    O´Neill hľadal spoluhráčov pred bránou súpera, Little ani Roe sa nedostali do zakončenia.

20:06
    Znova rýchle prerušenie hry, ako v prvej tretine a opäť to bolo kvôli tomu, že hráči USA sa ocitli v ofsajde.

20:01

Po prvej tretine je to teda bez gólov, ale na strely vyhráme 9:7. Sledujeme pomerne vyrovnaný zápas, ktorý nám dáva veľkú šancu na úspech, pretože s miernym favoritom dokážeme držať krok, tak uvidíme, ako sa bude hrať vyvíjať v ďalšom priebehu stretnutia. Druhá tretina sa začne zhruba o 4:56.

20:00

19:42
    Slováci sa ešte snažili niečo vymyslieť, avšak po nastrelení Haščáka za bránu odišli striedať.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:58
    Graňák mal problémy za bránou s Greenwayom, ktorý prihral pred Lacovu bránu na Bourqueho. Po tomto zakončení zvonila žrď.

18:29
    Lamper nahodil puk do útočného pásma, Cingel mal od neho ďaleko. Všetko zvládol Roe.

17:56
    Pokus Olveckého poslal Zapolski len pred seba, dorážka nášho tímu sa nezrodila.

17:36
    Michal Krištof sa dostal cez modrú čiaru, z osi ihriska cez obrancu nevystrelil, puk mu ušiel.

16:56
    Marek Hovorka vyslal tvrdú strelu, tá bola tečovaná. Puk išiel tesne vedľa americkej brány, Zapolski už bol prekonaný.

16:52

16:27
    Marek Hovorka nastrelil puk za bránu, odkiaľ ho Američania poslali preč. Starosta udržal útočné pásmo.

16:00
    Ladislav Nagy vyslal dobrý pokus z kruhu na vhadzovanie, Zapolski len vyrazil, avšak Hovorka nedokázal doraziť.

15:21
    Rozostavili sme sa v pásme, ale strela dlho neprichádzala. Bubela sa teda natlačil do bránkoviska, Zapolski puk dostal preč.

14:52
    Vylúčenie v tíme USA (Brian Gionta – 2 min., sekanie).

14:23
    Patrik Lamper poslal dobrú strelu, ktorú Zapolski vyrazil mimo brány. Puk sa vzápätí ocitol za mantinelom.

14:09
    USA vyhodilo, icing z toho nebude. Od Dominika Graňáka začne ďalšia akcia nášho tímu.

13:33
    Po strele Olveckého od mantinelu, ktorá bola nepresná, sme ostali v útočnom pásme. Všetko je to pri mantineloch.

13:05
    Marek Ďaloga sa krásne predral popri mantineli až pred bránkovisko, kde aj zakončil, no iba do betónov Zapolskeho.

12:48
    Ladislav Nagy mieril spomedzi kruhov švihom do rohu brány, Zapolski zakončenie vytesnil hornou časťou hokejky nad vyrážačkou.

12:28
    Starosta zastavený v strednom pásme, dopredu sa však nedostal ani Terry.

12:09
    Miloš Bubela a Ďaloga na našej modrej dobre bránili, vystavilo to Američanov do postavenia mimo hry.

11:55
    Čerešňák síce trochu podcenil situáciu po tom, čo sa nepískal icing USA, avšak všetko napravil Mikuš.

11:25
    Slovensko malo problém založiť akciu, v strednom pásme Američania perfektne vykrývali priestor.

10:35
    Brian Gionta dostal puk ideálne medzi kruhy, z prvej vystrelil po prihrávke spoza brány, avšak Ján Laco sa perfektne premiestnil.

10:16
    Ladislav Nagy sa takmer dostal okolo súpera na útočnej modrej, útočník Košíc nakoniec o puk prišiel.

09:47
    Prechod amerických hráčov cez útočnú modrú síce priniesol nepresnú strelu, tá pre ofsajd neplatí.

09:35
    Ryan Donato sa takmer rútil do samostatného nájazdu, no na puk nedočiahol. Bránil ho Graňák, Laco navyše dobre zakročil.

08:46
    Lamper dokorčuľoval puk v rohu ihriska, kde Slováci zvádzajú tvrdé súboje.

08:12
    Ďaloga sa pokúsil o svoju typickú akciu, pred bránou mu puk ušiel od hokejky a Krištof ho už nezachytil v dobrej pozícii.

07:51
    Nagy pozorný aj v defenzíve, USA aj tak držia puk v našom útočnom pásme. Teraz je to bez strely.

07:15
    Po strele Nagya do Gundersona sa ešte snažil Surový, k puku sa nedostal, aspoň tvrdo dohral súpera.

06:42
    Graňák dobra zablokoval strelu, čo znamenalo ale dorážku O´Neilla z dobrej pozície. Tento pokus cez Čerešňáka neprešiel.

06:19
    Rýchly prechod USA do nášho pásma bol zabrzdený, Američania aj tak ostávajú v našom pásme.

05:36

05:14
    Ryan Donato v dobrej pozícii na hranici kruhu, strelu švihom naši hráči znova zablokovali. Konkrétne Marek Ďaloga.

04:52
    Kombinácia Američanov priniesla strelu Littlea z kruhu na vhadzovanie, zrazený puk mieri na ochrannú sieť nad bránu Laca.

04:19
    Garett Roe pálil z prvej v našej tretine, jeho pokus zastavil zadný mantinel za bránou Laca.

04:06
    Ján Laco strelu od modrej vyrazil pred seba, následne puk zachytil a nedovolil dorážky.

03:55
    Patrik Lamper neušiel v oslabení do nájazdu, avšak backhandom z mierneho uhlu dokázal vystreliť. Tesne vedľa.

03:36
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., hákovanie).

03:15

03:03
    Lukáš Cingel dostal krásnu prihrávku za obranu. Bol tam aj teč, takže puk spomalil, čiže Cingel sa ocitol mimo hru.

02:34
    Dostali sme puk von z nášho pásma, Sanguinetti ho tam vrátil iba nahodením zo strednej tretiny.

01:58
    Teraz to už ale bolo lepšie, pretože po dobrom prechode dopredu pálil tvrdo Čajkovský. Zapolski nevedel, kde má puk. ale mal ho vo výstroji.

01:46
    Podarilo sa nám otupiť nápor USA, ale nedostali sme sa k zakončeniu, ktoré by Zapolskeho ohrozilo.

01:12

00:42
    Po ďalšej strele sa puk nebezpečne odrážal pred naším bránkoviskom, Lacovi pomohli odstrelením obrancovia.

00:25
    Od modrej strieľal Gunderson, z dobrej pozície sa mu nepodarilo trafiť bránu.

00:04
    USA sa okamžite po vhadzovaní chcelo dostať cez modrú čiaru, zastavil ic ofsajd.

00:01

Vítame vás pri prenose zo zatiaľ najdôležitejšieho stretnutia slovenského hokejového tímu na ZOH 2018 v Pjongčangu. Vo štvrťfinále nás čaká americký výber, s ktorým sme sa už stretli v základnej skupine.

Vzájomný zápas na ZOH 2018

USA – Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie:
    8. Donato (Terry, Ch. Bourque), 43. Donato (Arcobello, Ch. Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský)

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel

Rozhodca: Gouin (CAN), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Otmakov (RUS)

USA

Američania nevstúpili do turnaja ideálne, nakoľko podľahli Slovincom po predĺžení 2:3, čo bolo veľké prekvapenie, avšak chuť si napravili v spomínanom dueli proti nám. Po prehre 0:4 od Olympijských športovcov z Ruska nakoniec obsadili tretiu pozíciu v skupine so ziskom štyroch bodov pri skóre 4:8. Menej gólov dali len Nóri a Kórejčania. Najproduktívnejším hráčom tímu je Ryan Donato (2+1).

Predpokladaná zostava: Zapolski – Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski – Butler, Greenway, Bourque – Little, Roe, O'Neill – Donato, Arcobello, Terry – Gionta, McCarthy, Stoa – Kolarik

Slovensko

Náš výber po vedením Craiga Ramsayho odštartoval zápolenia v skupine C na výbornú a to aj napriek tomu, že s tímom Olympijských športovcov z Ruska rýchlo prehrával 0:2. Následne ale prišiel obrat v hre a dokonca aj v skóre, veľkého favorita sme porazili 3:2. S entuziazmom sme vstupovali do druhého stretnutia, avšak proti USA sme body nezískali. Na gól Donata síce o pár sekúnd odpovedal Kudrna, no rovnaký hráč súpera rozhodol počas presilovky v tretej tretine. V treťom meraní síl nám povinnosť kázala vyhrať, Slovinci ale ukázali sme silu. Prehrávali sme už 2:0, keď sa začalo rodiť niečo podobné, ako s Ruskom. Zápas však Bubela s Haščákom dostali len do predĺženia, respektíve nájazdov, kde rozhodol ex-Slovanista Žiga Jeglič. Slovensko preto obsadilo štvrtú priečku so ziskom štyroch bodov. Toľko malo aj Slovinsko a USA, v nás neprospech hrali vzájomné stretnutia. Slovenské skóre je veľmi tesné, 6:7. Najproduktívnejšími hráčmi Slovenska je paradoxne dvojica obrancov. Peter Čerešňák (1+2) a Dominik Graňák (0+3) získali po tri kanadské body.

Predpokladaná zostava: Laco – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Valach, Mikuš – Kudrna, Surový, Nagy – Lamper, Bubela, Haščák – Bakoš, Krištof, Ölvecký – Paulovič, Marcinko, Cingel

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O'Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, Nagy)

USA: Zapolski (Maxwell) – Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – Little, Roe, O'Neill – Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta – Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, B. Butler – Slater (A).
    Slovensko: J. Laco (Konrád) – Ďaloga, Baranka, Graňák (A), Čerešňák, Čajkovský, Starosta (A), Mikuš – Cingel, Marcinko, Lamper – Haščák, Bubela, Bakoš – Nagy, Surový (C), Hovorka – Ölvecký, Krištof, Sukel' – Kudrna.