USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:2 (po pr.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:2 (po pr.)
Fínsko – J. Kórea 5:2 (kon.)
Švajčiarsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Nemecko
Utorok 20.02.2018, 13:10 • Kwandong Hockey Center • Olympijské Hry - muži

Aj keď Nemci boli pred zápasom považovaní za menšieho outsidera dokázali poraziť v osemfinále favorizované Švajčiarsko. Nemci sa vo štvrťfinále stretnú so Švédmi, s ktorými si zmerali aj v základnej skupine. Vtedy dokázali Švédi vsietiť Nemcom len jediný gól a severania zdolali Nemcov len 1:0. Preto môžeme predpokladať, že aj vo štvrťfinále Nemci určite potrápia favorita a možno vyrobiť aj nejaké prekvapenie. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a teším sa na váš pri ďalších zápasoch vyraďovacej fázy. Dovidenia. (15:35:05)

60:26 Yannic Seidenberg (GER) - 1:2

60:26
    Nemecko dalo gól! Tak predĺženie trvalo len 26 sekúnd. Švajčiari síce vyhrali buly, no puk získali v útočnej tretine ihneď Nemci. Najprv vystrelil na Hillera, Kahun a brankár Švajčiarska len vyrazil, k odrazenému puku sa dostal ale YANNIC SEIDENBERG, ktorý zasunul puk do Hillerovej bránky a posiela Nemcov do štvrťfinále.

60:05
    Švajčiari vyhrali úvodné buly, následne sa snažili dostať do útoku, no je odpískané zakázané uvoľnenie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie bude trvať 10 minút a ak sa ani v ňom nerozhodne o víťazovi, tak budú nasledovať samostatné nájazdy.

60 minút riadnej hracej doby víťaza neprinieslo a tak nás za stavu 1:1 čaká predĺženie. Musíme pripomenúť, že jeden osemfinálový duel už predĺženie priniesol. Nóri dnes vyrovnali zápas taktiež na 1:1 a poslali duel so Slovinskom do predĺženia. Aj napriek oslabeniu, v ktorom hrali viac než minútu Nóri, nakoniec severenia vyhrali a postúpili do štvrťfinále.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Oba tímy sa výraznejšie nesnažia dostať do útoku a tak zrejme uvidíme predĺženie.

58:13
    Moser operoval za bránou Nemecka, dobre odtiaľ hľadal Bodenmanna, na poslednú chvíľu však túto šancu hasí Boyle, ktorý posiela puk mimo bránkoviska.

58:00
    Hlásateľ oznámil posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22
    Nemci hrajú na istotu a aj pri náznaku šance vyhadzujú puk. Vďaka tomu tu máme opäť zakázané uvoľnenie.

56:48
    Oba tímy hrajú zodpovedne a schyľuje sa nám k predĺženiu.

56:08
    Dobrý strelecký pokus na strane Nemecka. Nahodený puk zachytil Noebels, ktorý triafa z miesta na vhadzovanie Hillerov ľavý betón.

55:33
    Z otočky teraz skúsil pozornosť Hillera Matias Plachta. Hiller len vyrazil.

54:43
    Macek bol teraz vo veľkej šanci, napriahol ku strele, no skvelý Furrer jeho strelu zblokoval.

54:10
    V strelách na bránu vedú Nemci 21:20.

54:03
    Po Hollensteinovej strele je hra prerušená. Nemci prídu na ďalšie buly už v plnom počte.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Švajčiarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer (A), E. Blum, Untersander, Geering, Schlumpf, Loeffel – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Scherwey, Corvi – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.
    Nemecko: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), M. Müller, Y. Seidenberg, J. Müller, Hördler, Krupp – Mauer, Ehliz, Fauser – Goc (C), Wolf, Noebels – Hager (A), Schütz, Pföderl – Macek, Kink, Plachta – Kahun.

Rozhodca: Hribik (CZE), Ohlund (SWE) – McIntyre (USA), Sormunen (FIN)