USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:2 (po pr.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:2 (po pr.)
Fínsko – J. Kórea 5:2 (kon.)
Fínsko
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Južná Kórea
Utorok 20.02.2018, 13:10Olympijské Hry - muži

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:21:54)

Fínsko postupuje do štvrťfinále, ale v kabíne si hráči "Suomi" určite budú mať čo povedať, pretože Kórea ich hlavne v druhej tretine poriadne zaskočila, keď znížila na 3:2. Nakoniec v poslednej časti hry zvýšil opäť na dva góly Hietanen a Manninen všetko dovŕšil pokusom do prázdnej brány.

59:54 Sakari Manninen (FIN) - 5:2

59:54
    Fínsko dalo gól!
    SAKARI MANNINEN to nakoniec zvládol zblízka po tom, ako obranca domáceho celku zablokoval strelu Hietanena od modrej.

59:45
    Fínsko dlho drží puk v útočnej tretiny, má však poriadny problém trafiť prázdnu bránu.

59:24
    Kempainen sa k strele na prázdnu bránu z krídla nedostal, bol dobre zastavený dvojicou súperov.

58:57
    Kórea sa nevie dostať do tlaku, puk sa v pásme Fínska v podstate vôbec nepohybuje.

58:27
    Savinanien netrafil prázdnu bránu zo stredného pásma, Fínsko ostáva v útočnej tretine.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:49
    Matt Dalton na striedačke, Kórea hrá v šestici.

57:32
    Fínsko sa snaží držať puk v útočnej tretine a súperovi ani len nedovoliť dostať sa do jeho pásma.

56:59
    Osala dostal nezištnú prihrávke k žrdi súpera, nedokázal ale puk z prvej usmerniť do siete. Asi trafil betón Daltona.

56:19
    Koskinen nezareagoval najlepšie na prihrávku spoza brány pred ňu, pomohli mu ale dobre postavení obrancovia.

55:24
    Zakázané uvoľnenie Južnej Kórey.

54:58
    Lepistö vystrelil po prihrávke od Enlunda z prvej, Dalton na všetko videl a hru prerušil.

54:23
    Manninen si sám nahodil puk na zadný mantinel, pri ktorom bol prvý, ale okamžite ho dohrali traja hráči z Kórey.

53:47
    Hietanen si nakorčuľoval od mantinelu pred bránkovisko, strela k vzdialenejšej žrdi našla Matta Daltona.

53:05
    Tolvanen dostal prihrávku pred bránu súpera do dobrej pozície, nedokázal však puk spracovať na hokejke a zľuftoval.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 5. Kontiola (Tolvanen, Kemppainen), 24. Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 27. Heiskanen (Tolvanen), 48. Hietanen (Osala, Savinainen), 60. Manninen (Hietanen, Koskiranta) – 31. Radunske (Regan, Sang-uk Kim), 33. Jin-Hui Ahn (Sang-hun Šin)

Fínsko: Koskinen (Rämö) – Lepistö, Kivistö, Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola, Tolvanen – Manninen, Osala, Pyörälä – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila.
    Južná Kórea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon So – Radunske, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Swift, Min-Ho Čo, Testwuide – Jin-Hui Ahn, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Sang-u Šin, U-sang Paj, Won-čong Kim.