USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 1:2 (po pr.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:2 (po pr.)
Fínsko – J. Kórea 5:2 (kon.)
Slovinsko
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Nórsko
Utorok 20.02.2018, 08:40Olympijské Hry - muži

Ja sa s vami lúčim, ale už o 13:10 sa stretneme pri stretnutí Fínsko – Južná Kórea. Zatiaľ dovidenia. (10:57:25)

Slovinsko malo veľmi dobrý štart a mohlo odskočiť do vyššieho vedenia, ako jednogólovému, ktoré sa mu nakoniec stalo osudným. Kristiansen totiž vyrovnal a dostal duel do predĺženia. Nórsko ustálo oslabenie 3 proti 4 a Bonsaksen rozhodol o tom, že tento severský tím sa stretne vo štvrťfinále s Olympijskými športovcami z Ruska. Zaujímavé je, že Nóri v troch zápasoch základnej skupiny dali dokopy dva góly. Presne toľko, ako dnes.

63:06 Alexander Bonsaksen (NOR) - 1:2

63:06
    Nórsko dalo gól!
    Patrick Thoresen dostal puk po krásnej akcii do bránkoviska, kde sa rozvalil Krošelj. Čelil niekoľkým dorážkam. Tie zastavil, avšak pokus spomedzi kruhov vyslal ALEXANDER BONSAKSEN a trafil milimetrovo presne. Gól sa ešte skúmal s videorozhodcom, no platí.

62:49
    Nórsko sa dostalo do štyroch hráčov a snažilo sa niečo zaujímavé vymyslieť, avšak Slovinsko všetko zvládlo.

61:59
    Nórsko v plnom počte.

61:02
    Sabolič prihral na hranicu kruhu pre Muršaka, jeho strela švihom skončila na konštrukcii brány.

60:25
    Jan Muršak nahadzoval puk pred bránkovisko, Urbas sa k puku nedostal a Nórsko vyhadzuje.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Nórsko dokázalo v tretej tretine vyrovnať zásluhou Kristiansena, a tak sa rozhodne buď v predĺžení, alebo v nájazdoch. Predĺženie sa bude hrať vo formáte 3 na 3, ale Slovinsko má k dispozícii takmer celú presilovku štyroch proti trom. Kto sa teda postaví vo štvrťfinále Olympijským športovcom z Ruska ešte jasné nie je.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:49
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., nedovolené bránenie).

59:36
    Sabolič strieľal od mantinelu veľmi presne do rohu brány, Haugen v stoji dokázal zasiahnuť.

59:20
    Mušič vystrelil cez obrancu stojaceho pred ním, puk je zrazený do ochrannej sieti.

58:56
    Jan Muršak mohol ísť do samostatného nájazdu, na modrej čiary bol rýchlejší ako puk, preto sa píska ofsajd.

58:46
    Ken André Olimb sa po odpykaní trestu dostal až k strele v útočnom pásme, Krošelj si dal veľký pozor.

58:33

58:18
    Sabolič prihral pred bránu na Panceho. Jeho prvá strela bola zablokovaná, druhá išla do siete, Haugen predviedol rýchly betón.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak (C), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Hebar.
    Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Espeland, Ödegaard, Johannesen – K. A. Olimb, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest.