Třinec – Mannheim 3:0 (kon.) | HV71 – Esbjerg 3:0 (kon.) | Brynäs – Cracovia 8:0 (kon.)
Wolfsburg – Tappara 1:7 (kon.) | Jyväskylä – Vienna 4:1 (kon.) | Něman Grodno – Zug 2:3 (kon.)
Mníchov – IFK Helsinky 4:1 (kon.) | Salzburg – B. Bystrica sk 5:0 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Nedeľa 27.08.2017, 19:30 • Eisarena Salzburg, Salzburg • Liga majstrov • Skupina A

Ani tretia tretina hosťom nevyšla, naopak domáci opäť skórovali v presilovke a tieto situácie rozhodli jednoznačne tento zápas. Banská Bystrica tak prehráva na ľade Salzburgu vysoko 5:0 a domov tak z dvoch zápasov vonku v Lige majstrov neprinesie ani bod.

Ďakujem Vám za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (21:52:21)

59:57
    Ešte prišla strela od modrej v podaní Ďatelinku, ale brankára domácich ani tento pokus nepripravil o čisté konto. Ešte jedno buly v útočnom pásme hostí.

59:15
    Hostia sú v závere zápasu v útočnej tretine, ale domáci ich do zakončenia nepúšťajú. Zrejme sa tak slovenský celok nedočká ani čestného zásahu v tomto zápase.

58:01
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a určite aj tohto zápasu, ktorý domácim vyšiel výborne.

57:22
    Ani tento pokus Banskej Bystrice úspešný nebol a domáci prečkali aj toto oslabenie bez inkasovaného gólu. Domáci brankár Gracnar si tak zrejme v tomto zápase udrží čisté konto.

56:57
    Salzburg hrá so 4 hokejistami, hostia tak nevyužili ani presilovku 5 na 3, majú však k dispozícii ešte jednu presilovku 5 na 4.

56:00
    Ale aj v trojici to domáci zatiaľ zvládajú a dostávajú puk do bezpečia. Hostia však majú ešte presilovkové minúty.

55:40
    Hohmannova strela skončila iba na ochrannej sieti. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

55:35
    Banská Bystrica získava presilovku 5 na 3, je to tak šanca aspoň na čestný gól. Hostia sa už usadili v útočnom pásme.

55:22
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Welser – 2 min., nedovolené bránenie).

54:35
    Vo vlastnom pásme získavajú domáci puk a snažia sa aj zaútočiť. Hosťom dnes proste presilové hry vôbec ale vôbec nevychádzajú.

53:35
    Slovenskému celku však chýba väčší pokoj na hokejkách, ani táto presilovku mu nič výnimočného neprináša. Hostia však ešte majú nejaký ten čas to napraviť.

53:00
    Banská Bystrica opäť získava presilovku na 4 minúty, snáď konečne predvedú niečo v presilovke aj hostia.

52:57
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Raffl – 2 min. + 2 min., vrazenie na mantinel).

52:35
    Hostia sa snažia zápas dohrať už bez ujmy a vyskúšať si ešte nejaké situácie. Uvidíme, či záver tohto zápasu ešte niečo prinesie.

52:06
    Tím Salzburg práve strelil gól!
    Domácim dnes proste presilovky vychádzajú výborne! Hosťujúca obrana si nedala pozor na túto situáciu, nechala preniknúť na svoju bránu RYANA DUNCANA a domáci hokejista bezpečne zvyšuje nad Lassilovu lapačku na 5:0! Zápas je tak definitívne rozhodnutý, rozhodli o ňom presilové hry.
    Asistencia: Brant Harris, Matthias Trattnig.

51:15
    A domáci celok už hrá skrátenú presilovku 5 na 4. Hostia sa teraz budú musieť brániť.

50:50
    Sledujeme ta už hru 4 na 4, puk majú na svojich hokejkách domáci a pohodlne kontrolujú túto časť hry.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 19. Rauchenwald (Trattnig), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald (Raffl), 34. Cijan (Brouillette, Huber), 53. Duncan (Harris, Trattnig)

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Starkbaum) – Brouillette, Heinrich, Generous, Trattnig, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Duncan, Welser, Harris – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Hochkofler, Baltram – Wachter
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalik, Gründling – Gabor, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Brittain, Belluš, Faille – Češík, Tamáši, Andrisík – Róth

Rozhodca: Hallin (NOR), Smetana (AUT) – Paradatscher (ITA), Verworner (AUT)