Uruguaj – Venezuela 1:1 (3:4 po pen.) | Taliansko – Anglicko 1:3 (kon.)
koniec po penal. (3:4)
Uruguaj
1:1 (0:0)
Venezuela
cz Štvrtok 08.06.2017, 10:00 • Daejeon World Cup Stadium • Majstrovstvá sveta U20 • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Dobré dopoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Jižní Korea hostí mistrovství světa hráčů do 20 let a na programu jsou už semifinálové zápasy, v jednom z nich se proti sobě postaví celky Uruguaye a Venezuely. Tento zápas se odehraje v jihokorejském městě Tedžon.

Uruguay se do vyřazovací části tohoto turnaje dostala z prvního místa skupiny "D". V základní skupině Uruguay porazila Itálii, Japonsko a remizovala s JAR. V osmifinále čekala na výběr Fabiana Coita Saudská Arábie, jihoamerický celek zvítězil tím nejtěsnějším možným rozdílem (1:0). Ve čtvrtfinále přišlo na řadu Portugalsko, se kterým si Uruguay poradila po penaltách. Portugalci nezvládli dobře rozehraný duel a s turnajem se museli rozloučit. Jihoameričané na turnaji nemají žádného hráče, který by vstřelil minimálně dva góly.

Na druhé straně Venezuela, tedy další celek z Jižní Ameriky. Stejně jako Uruguay, tak i Venezuela zatím čeká na první porážku. Výběr Rafaela Dudamela šel taktéž z prvního místa své skupiny, v "béčku" za sebou nechali například Mexiko nebo Německo. Ve vyřazovacích bojích museli Venezuelané pokaždé přes prodloužení! V osmifinále vyřadili Japonsko, poté USA. Nejlepším střelcem Venezuely je zatím se čtyřmi brankami Sergio Cordova.

Utkání bude jako hlavní řídit pan Szymon Marciniak. Na čarách mu budou pomáhat pánové Pawel Sokolnicki a Tomasz Listkiewicz.

Opravdu těžko hledat favorita, i kurzy sázkových kanceláří jsou nesmírně vyrovnané. Který z celků na turnaji poprvé padne a zůstane před branami finále? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Uruguay: Mele – J. L. Rodríguez, Rogel, Bueno, Olivera – Valverde – Canobbio, de la Cruz (C), Bentancur, Saracchi – Schiappacasse.
    Náhradníci: Tinaglini, Freitas – Gularte, Ardaiz, Benavídez, Amaral, Viera, Boselli, Viña.

Venezuela: Faríñez – R. Hernández, Ferraresi, Mejías, Quero – Lucena, Y. Herrera (C) – Córdova, Chacón, Peñaranda – Peña.
    Náhradníci: Graterol, R. Sánchez – Makoun, Soteldo, Hurtado, H. García, Sosa, Ruiz.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni POL).

Státní hymny obou zemí, utkání začne za malou chvíli.

1

1
    Hned v úvodu Lucena pořádně vystrašil brankáře Meleho střelou z pořádné vzdálenosti! Uruguayská brankář vyráží na roh!
    1.

2
    Fotbalisté Venezuely se opět dostali k míči a kombinovali na polovině svého soupeře. Sudí tam viděl útočný faul, rozehrávat bude Uruguay.

3
    Další útočný faul. Chacón nyní zahrál loktem do obličeje Valverdeho, což neuniklo pozornosti polského sudího.

4
    O další zakončení se nyní postaral Hernández. Jeho pokus ale hodně nepřesný, Venezuela má ale v úvodních minutách určitě navrch.

5
    Těžkou přihrávku dostal brankář Faríñez. Ten se dokázal k míči dostat včas a odkopnout ho do bezpečí.

7
    Schiappacasse byl teď adresátem dlouhého nákopu. Míč si zpracoval a poté vyslal střelecký pokus, který skončil vysoko nad!

8
    Dlouhý míč, Peña neměl nárok tohle doběhnout. Rozehrávat budou fotbalisté z Uruguaye.

9
    Spousta nepřesných přihrávek na obou stranách. Nervozita hraje jistě velkou roli. Navíc je jasné, že se oba týmy velmi dobře znají.

10
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště. Venezuela si znovu nerozuměla na útočné polovině, rozehrávat bude Mele.

11
    Dobrá narážečka, Rodríguez se dostával do zajímavé pozice, ze které by mohl odcentrovat. Míč však k jeho smůle nestihl na hrací ploše.

13
    Zajímavý centr se nyní snášel do vápna Uruguaye! K hlavičce se dostal Ferraresi, který v obtížné pozici nedokázal zamířit přesně! Jeho pokus končí vedle levé tyče Meleho!
    13.

14
    Peñaranda si teď dvakrát zkoušel vymodlit faul. Sudí však zůstává klidný, pády byly velmi teatrální.

15
    Těžký pas pro Saracchiho, tohle nemohl stihnout. Uruguay je zatím na útočné polovině velmi bezzubá.

16
    Nejprve skvělá práce Peñarandy s balónem. Poté místo přihrávky zvolil venezuelský fotbalista do dobře postavené obrany soupeře, což úspěch nepřineslo.

17
    Canobbio se rozhodl vystřelit z pořádné vzdálenosti. Střela mu příliš nesedla, brankář Faríñez byl pozorný.

18
    Žlutou kartou potrestán hostují kapitán Herrera, který teď loktem zasáhl ve středu hřiště Canobbia.

19
    Uruguayský fotbalista už se zvedá a vypadá to, že bude v pořádku, hra může pokračovat.

21
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka hry, na vážnější příležitost stále čekáme. Mírně navrch mají i nadále fotbalisté Venezuely.

22
    Lucena po srážce s protihráčem velmi ošklivě dopadl na hrací plochu. Venezuelan už je na nohou, byl na něj navíc odpískán faul.

23
    Peñaranda nezpracoval přihrávku podle svých představ, míč se opět dostal až k Melemu, který s rozehrávkou příliš nepospíchá.

24
    Hodně zbytečný zákrok. Schiappacase faulován Herrerou, bude z toho zajímavá standardní situace pro Uruguay!

25
    Prudká rána Valverdeho z pořádné vzdálenosti nyní pořádně vystrašila brankáře Faríñeze, který balón pouze vyráží!

26
    Peña teď možná trochu zbytečně zasekl balón a vracel ho zpět na spoluhráče v obraně. Poté přišel nepřesný nákop, pro který si bez problémů došel Mele.

27
    Mele se překvapivě zastavil a málem to byl Peña, který se dostal do samostatného úniku. Uruguayský gólman měl však slušný náskok a byl u míče včas!

28
    První vážnější šance pro Uruguay! Nečekaně hodně místa nyní dostal Saracchi, jehož nebezpečný pokus na zadní tyč vyráží Faríñez pouze na rohový kop!
    28.

29
    Centr de la Cruze, míč nakonec ukryl do náručí brankář Faríñez, který už hledá, komu by rozehrál.

30
    V pokutovém území upadl Schiappacasse! Sudí ale zůstává klidný, opakované záběry ukazují, že tomu uruguayský útočník hodně přidal!

31
    Hodně nepovedený rohový kop Valverdeho, tohle si za rámeček určitě nedá! Odkop pro Faríñeze.

32
    De la Cruz to přehnal, teď může být rád, že jeho zákrok neodměnil hlavní sudí žlutou kartou.

33
    Uruguay se dostávala do zajímavého brejku! Poté přišel centr pod sebe, obrana soupeře odvrací jen za velké vápno, tam přišel faul, standardní situace!

34
    Bentancur svůj pokus poslal pouze do dobře stojící zdi soupeře!

36
    Lucenovi odmáván a následně také odpískán ofsajd. Rozehrávat z vlastní poloviny budou opět uruguayští fotbalisté.

37
    Další střelecký pokus Bentancura! Venezuelan ani v tomto případě nedokázal vystrašit brankáře Faríñeze.

38
    Velmi nezáživný fotbal pokračuje. Uruguay získala míč a mohla postupovat do zajímavého přečíslení. Poté přišla nepřesná přihrávka, opět z toho nic nebude.

39
    Schiappacasse si teď pomáhal v souboji rukama, což rozhodčím neuniklo, odpískán útočný faul.

40
    V hlavní roli opět Schiappacasse. Jeho levé koleno teď při dopadu dostalo pořádně naloženo, s uruguayským útočníkem to nevypadá vůbec dobře.

42
    Dvě minuty se nehrálo. Schiappacasse za postranní lajnou zvažuje, zda ještě zasáhne do hry.

43
    Uruguayský útočník zpět ve hře. Ten pohyb ale není ideální. Uvidíme, zda tento hráč zůstane na hrací ploše i ve druhém poločase.

44
    Córdova teď zajímavou přihrávkou před bránu hledal Chacóna, který by uklízel do prázdné brány. Před venezuelským fotbalistou ale zasáhl brankář Mele!

45
    Na druhé straně přišel zajímavý centr de la Cruze. Saracchi míč ke své smůle z voleje netrefil!

45+1
    Sudí Marciniak přidal dvě minuty nad rámec první půle. V té první přišla největší šance dosavadního průběhu utkání! Výborně kombinovali Peñaranda s Chacónem. Druhý jmenovaný se dostal do zajímavé střelecké pozice. Jeho pokus levou nohou končí jen těsně vedle brány! Nakonec z toho bude rohový kop!
    45+1.

45+2
    Závar před bránou Meleho teď uruguayští zadáci vyřešili odkopem míče do bezpečí.

45+3

Úvodní pětačtyřicetiminutovka jihoamerického derby příliš zajímavého nepřinesla. Oba týmy vycházejí především z dobré obrany, mírně navrch měli možná fotbalisté Venezuely, kteří se v první nastavené minutě dostali do doposud největší příležitosti. Střelecký pokus Chacóna však za přispění uruguayské defenzívy skončil vedle! Uvidíme, s čím oba celky přijdou do druhého poločasu, který začne zhruba v 11:01.

46

46
    Zajímavá situace ve velkém vápně! Canobbio zastaven ve na hraně faulu, hlavní sudí byl blízko a posoudil, že se o faul nejednalo!

48
    Tak pozor! Sudí Marciniak si došel k videu, tam se podíval na celou situaci znovu a následně ukázal na značku pokutového kopu!
    48.

49
    Uruguay právě vstřelila branku!
    Míč si vzal na starost NICOLAS DE LA CRUZ, který brankáře poslal na druhou stranu a otevírá skóre tohoto semifinálového utkání!
    49. Nicolás de la Cruz - 1:0

50
    Fotbalisté Venezuely se ihned vydali na útočnou polovinu. O míč ale brzy přišli.

51
    Sotva se Venezuela vstřebala z první inkasované branky, mohla prohrávat o dva góly! Úplně volný zůstal na hranici malého vápna Schiappacasse, který také dostal přihrávku! Ze stoprocentní příležitosti ale pouze nastřelil brankáře Faríñeze, tohle snad ani nešlo nedat!
    51.

53
    Hra se nyní trošičku uklidnila, na míči zůstávají fotbalisté Uruguaye, kteří do druhého poločasu vstoupili daleko lépe.

54
    Schiappacasse si pomohl útočným faulem, což neuniklo pozornosti rozhodčího, který píská faul.

55
    Na zemi teď zůstával ležet jeden z venezuelských fotbalistů. Hra ovšem pokračuje, u míče hráči Uruguaye.

56
    Obrovské nedorozumění v rozehrávce Venezuely teď museli zadáci hasit úklidem míče do zámezí! Rohový kop pro Uruguay.

57
    Pořádně se přiostřuje. Několik tvrdých zákroků ve středu hřiště, sudí hru nechává pokračovat, vhazovat budou fotbalisté Venezuely.

58
    První střídání tohoto zápasu. Ze hřiště odchází Peña, kterého nahrazuje Soltedo.

59
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Chacón. Ten svůj pokus i v tomto případě poslal vysoko nad bránu Meleho!

60
    Hernández teď de la Cruze zasáhl loktem, po zásluze je tu žlutá karta. Standardka pro Uruguay!

61
    Hlavička Rodrígueze! Podle všeho byl míč tečován, bude z toho rohový kop pro Uruguay.

62
    Schiappacasse už po několikáté v tomto utkání na trávníku. Ani v tomto případě si uruguayský útočník nevymodlil faul a rychle se zvedá.

64
    Do dobré palebné pozice se dostal Chacón! Jeho slabou střelu ale nadvakrát pokryl brankář Mele.

65
    Schiappacasse si znovu lehl na trávník a drží se za koleno. Nejspíše jde o poranění z prvního poločasu.

66
    Uruguayský útočník bude odnesen na nosítkách, chystá se první střídání také na straně zatím vedoucího celku.

67
    Dohráno má právě zraněný Schiappacasse. Toho nahrazuje Ardaiz, který v tuto chvíli vbíhá na trávník.

68
    Míč se svezl Hernándezovi po kopačce, byl z toho nepřesný centr. Odkopávat od brány bude Mele.

69
    Do zajímavé příležitosti se prokličkoval kapitán a zatím střelec jediné branky de la Cruz. Jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.

70
    Velmi nepovedená střela Herrery. Hostující kapitán se vzápětí svým spoluhráčům omlouvá.

71
    Na útočné polovině si Venezuelané i nadále nevědí rady. Pro míč si bez větších problémů doběhl Mele, který s rozehrávkou příliš nepospíchá.

72
    Další pokus kapitána Herrery. I v tomto případě však Venezuelan nezamířil přesně a rozehrávat bude uruguayský gólman.

73
    Hodně zbytečný faul de la Cruze na Sotelda odměněn žlutou kartou. Tohle je dobrá pozice pro Venezuely na srovnání!

74
    Venezuelané to nezahráli vůbec špatně. Nakonec přišel centr do vápna soupeře, který zadáci Uruguaye odvrací na rohový kop!

75
    Vzápětí další roh, míč propadl na Córdovu, který s tím příliš nepočítal! Jeho hlavička neměla potřebné parametry, rozehrávat bude Mele!

76
    Oba celky budou střídat. Nejprve Uruguay. Místo Saracchiho se na trávník podívá Benavídez.

76
    Daleko rychlejší střídání na druhé straně. Córdovu nahrazuje Sosa.

78
    Peñaranda neudržel nervy na uzdě, snad všichni fotbalisté se teď seběhli ve středu hřiště.

79
    Asi nemůžeme počítat s tím, že se v tomto jihoamerickém derby závěr zápasu obejde bez emocí. Stále se ale nehraje. Uvidíme, jak celou situaci vyřeší rozhodčí Marciniak.

80
    Polský sudí vytahuje po žluté kartě na obou stranách. Za Venezuelu potrestán Peñaranda, za Uruguay Canobbio.

80
    Vzápětí další žlutý trest pro Sosu, který teď taktickým faulem zastavil rodící se brejk soupeře.

81
    Do ostrého úhlu byl vyhnán Ardaiz, kterému střela vůbec nesedla! Bude z toho autové vhazování pro Venezuelu.

82
    Výborný obranný zákrok Rodrígueze nyní zastavil zajímavou akci Venezuely, která i nadále zůstává u míče.

83
    Venezuela naposledy v tomto utkání střídá. Dohráno má Chacón, kterého nahrazuje Hurtado.

84
    Uruguay bude hrozit především z rychlých brejků, stejně jako nyní. Jeden takový teď nepřesnou střelou zakončil Bentancur.

86
    Venezuelané nedokáží poslat kvalitní centr do velkého vápna. Obrana Uruguaye se ubránila pouze za cenu rohového kopu!

87
    Přeci jen šance Venezuely na srovnání! Balón si našel Mejías, jehož hlavička končí těsně nad bránou Meleho! Venezuelský fotbalista se na sebe pořádně zlobí!

88
    Další centr do velkého vápna. Na ten si vyběhl Mele, který míč vyboxoval do bezpečí.

89
    Ardaizovi se nedaří udržet míč na útočné polovině. Má to proti několika obráncům soupeře velmi těžké.

89
    Těžko říci, zda ještě přijde lepší šance Venezuely na srovnání! Přímý kop jen kousek za velkým vápnem! Navíc přichází žlutá karta pro Bentancura.

90+1
    Venezuela právě vstřelila branku!
    Míč si vzal na starost SAMUEL SOSA, jehož krásná střela levou nohou na vzdálenější tyč končí až za zády brankáře Meleho! Venezuela v první nastavené minutě srovnává stav tohoto utkání!
    90+1. Samuel SOSA - 1:1

90+3
    Polský sudí přidal 5 minut nad rámec druhého poločasu! Fotbalisté Venezuely ve třetí nastavené minutě i nadále zůstávají u míče a kombinují na polovině svého soupeře.

90+4
    Další dlouhý nákop na Ardaize. Ten ani v tomto případě neudržel míč. Byl mu navíc odpískán útočný faul.

90+5
    Venezuelané opět na míči, kombinují ve středu hřiště. Sudí Marciniak nejspíše každou chvílí odpíská konec druhé půle a půjdeme do prodloužení!

90+6
    Druhý poločas skončil.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Lucena byl velmi tvrdě zasažen Bentancurem. Ten už na svém kontě jednu žlutou kartu má.

93
    Míč do vápna pro Hurtada. Ten při svém zakončení podklouzl a nedokázal vystřelit podle svých představ.

94
    Zajímavá situace! V pokutovém území upadl Soltedo, hlavní sudí Marciniak penaltu nepíská a nemíří ani k videu. Nejspíše si je stoprocentně jistý, že nešlo o faul!

95
    Pro míč si teď dobře vyběhl Faríñez, který už hledá, komu by rozehrál.

96
    Soteldo ve sprintérském souboji s Rogelem. Uruguayský obránce měl v tomto souboji navrch, celou situaci zvládl na jedničku. Poté několik ostrých zákroků ve středu hřiště, hra je na chvíli přerušena.

98
    Šance pro Uruguay! de la Cruz to udělal výborně, obešel dva protihráče a vybídl ke skórování Canobbia. Střela uruguayského fotbalisty ale postrádala razanci!
    98.

99
    Další ostrý zákrok ve středu hřiště. Na zemi teď zůstává ležet Quero.

100
    Hra zase pokračuje. Na míči byli hráči Uruguaye, kteří se s nim dostali do zámezí.

102
    v šanci také Venezuela! Soteldo si narazil s Hurtadem a vyslal nebezpečný pokus směrem na Meleho! Uruguayský brankář balón vyráží.
    102.

103
    Prodloužení se hraje v poměrně slušném tempu, rodící se brejk Venezuely nyní zastavila špatná přihrávka Sotelda.

105
    Žlutou kartou v samotném závěru prvního prodloužení potrestán uruguayský Benavidez.

105+1
    Sudí nad rámec prvního prodloužení přidal jednu minutu. Nic vážného se v ní ale nestalo, s míčem na útočné polovině kombinují Uruguayci.

105+2
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Na trávníku teď zůstal ležet venezuelský kapitán Herrera, který bude ošetřován.

108
    Herrera zpět ve hře! Na druhé straně straně se do zakončení probíjel Ardaiz, kterého obrana Venezuely zastavila jen za cenu rohového kopu.

109
    První centr hledal Benavídeze. Poté přišel další roh, který směřoval taktéž na bližší tyč. Brankář Faríñez měl obrovské problémy!

110
    Faulovaný Canobbio. Herrera teď může děkovat hlavnímu rozhodčímu, že nevidí kartu. Jinak by venezuelský kapitán musel předčasně pod sprchy.

111
    Obránci Uruguaye teď vybídli Meleho, které balón raději odkopává dlouhým nákopem do bezpečí.

112
    Střelecký pokus Sosy dokázal zpacifikovat brankář Mele, který do brejku ihned posílal Ardaize. Ten dokázal podržet balón a vybojoval autové vhazování.

113
    Hodně nepřesná střela Ardaize. Ten nedokázal trefit míč podle svých představ, balón končí vedel brány Faríñeze.

115
    Nepovedený nákop Valverdeho na polovinu soupeře, rozehrávat bude opět brankář Faríñez. Jakoby už oba celky čekaly na penaltový rozstřel.

116
    Peñaranda dokázal z minima vytěžit maximum. Sám teď u rohového praporku vybojoval roh pro svůj celek.

117
    Obránci Uruguaye míč odvrátili do bezpečí. Poté přišel úder loktem ze strany Mejíase, který trefil de la Cruze. Sudí Marciniak uděluje žlutou kartu.

118
    Faulovaný opět de la Cruz, bude z toho zajímavá standardní situace pro Uruguay!

119
    Míč si postavil Valverde, který místo centru volil překvapivou střelu na bližší tyč. Výborný reflex předvedl Faríñez, který drží i nadále vyrovnaný stav!

120
    Venezuela mohla v poslední minutě rozhodnout! Sosa ke skórování vybídl Hurtada, který svou střelu posílá pouze do tyče! Uruguay teď měla pořádnou dávku štěstí!
    120.

120+1
    Venezuelané střídají, Quera nahrazuje Makoun. Nejspíš taktický tah před penaltovým rozstřelem!

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

Rozhodčí po uplynutí jedné nastavené minuty ukončil tento duel, o prvním finalistovi tak rozhodnou penalty!

Střílení penalt začíná.

1. séria
    0:1
    Peñaranda se prosazuje! Poslal si brankáře na druhou stranu a posílá Venezuelu do vedení!