Litva – Faerské ostrovy 3:0 (kon.) | Estónsko – Sev. Írsko 1:2 (kon.) | Rakúsko – Gibraltar 3:0 (kon.)
Rakúsko
3:0 (1:0)
Gibraltar
cz Štvrtok 08.06.2017, 20:30 • Sonnensee Stadion, Ritzing • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 7

Rakušané vstoupili do kvalifikace o příští ME do 21 let výhrou nad úplným nováčkem v této věkové kategorii, Gibraltarem, 3:0. Hosté se po celý zápas jen bránili a za 90 minut hry se nedostali k jedinému střeleckému pokusu. Rakušany poslal do vedení již v 6. minutě Marco Friedl, ale na uklidňující zásah domácí čekali až do 60. minuty, kdy se prosadil Sasha Horvath. V úplném závěru duelu pak zpečetil skóre duelu střídající Dominik Prokop. (22:31:23)

90+5

90+5
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    V úplném závěru zápasu se prosazuje DOMINIK PROKOP! Hannes Wolf mu poslal přihrávku za obranu a Prokop se tváří v tvář Bandovi nemýlil.

90+4
    Na zadní tyči hlavičkoval volný Jakupovic. Zamířil ale přímo do brankáře Bandy.

90+2
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Petar Gluhakovic, přichází Sandro Ingolitsch.

90+1
    Rozhodčí Kruašvili nastaví ještě pět minut!

90
    V pokutovém území se dostal k míči Arnel Jakupovic, který ho přes obránce poslal směrem na vzdálenější tyč. Bradley Banda se složil k zemi včas a vyrazil střelu rakouského hráče.

89
    Philipp Lienhart vystřelil z velké dálky. Střela fotbalisty, který patří Bayernu Mnichov, prosvištěla nad břevnem.

87
    Sascha Horvath byl možná 30 centimetrů od vstřelení svého druhého gólu v utkání! Jeho křížná střela zhruba o tolik minula vzdálenější tyč. Banda by na míč asi nedosáhl.

85
    Právě Gluhakovic teď poslal z pravé strany před bránu hodně nebezpečný míč. Nechybělo mnoho, aby se k jeho nabídce dostal Rami Tekir.

84
    Petar Gluhakovic se prezentoval útočným faulem a míč tak dostávají fotbalisté z Gibraltaru.

83
    A Jaime Serra se už dál na hřišti trápit nebude. Nahradil ho Cecil Prescott.

82
    Hostující obránce Jaime Serra opět zápasí s křečemi. Na trávník už míří fyzioterapeut.

80
    Prokop nahrával Jakupovicovi do ofsajdu. Praporek pomezního okamžitě vylétl vzhůru.

78
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Dominik Prokop.

77
    Serra ale bude moci pokračovat. Standardní situaci Rakouska hosté opět přestáli.

76
    Wolf byl faulován Ballantinem. Hostům začínají docházet síly, Jaimeho Serru teď postihla křeč.

76
    Rakušané si v poklidu nahrávají. Nyní se hraje v hodně nízkém tempu.

74
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Liam Crisp, přichází Jesse Victory.

Martin Augustin

Góly: 6. Friedl, 60. Horvath, 90+5. Prokop

Karty:   51. Baumgartner (AUT)

Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 11:0. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 14:10.
    Rakúsko: Hadžikić – Gluhakovic (90+2. Ingolitsch), Posch, Baumgartner, Friedl – Wolf, Lienhart (C), Tekir, Horvath – Grbic (78. Prokop), Kvasina (46. Jakupovic).
    Náhradníci: Schlager – Maresic, Karic, Jakupovic, Lercher, Prokop, Ingolitsch.

Gibraltar: Banda – Serra (83. Prescott), Jolley, Annesley, Crisp (74. Victory) – Torilla (C) – Ballantine, Hernandez, Vinet, Clinton – De Barr (71. De Los Santos).
    Náhradníci: Rae – De Los Santos, Negrette, Sanchez, Thorne, Victory, Prescott.

Rozhodca: G. Kruašvili – L. Varamišvili, Z. Pipia (GEO),