Uruguaj – Venezuela 1:1 (3:4 po pen.) | Taliansko – Anglicko 1:3 (kon.)
Taliansko
1:3 (1:0)
Anglicko
cz Štvrtok 08.06.2017, 13:00 • Jeonju World Cup Stadium (Jeonju) • Majstrovstvá sveta U20 • Semifinále

Krátká reportáž z utkání

Někteří fanoušci se ještě ani nestačili usadit na svá místa a už mohli vidět gól, který ve druhé minutě vsítil Orsolini. Angličané se s nepříznivým vývojem snažili něco udělat, ale do zakončení se dostávali horko těžko. Až v závěru poločasu dvakrát zahrozil Solanke, vyrovnat se mu však nepovedlo.

Po změně stran si Anglie vytvořila drtivý tlak, který po několika zahozených šancích korunovala vyrovnávacím gólem Solankeho. Přibližně patnáct minut před koncem poslal Albion do vedení Lookman a pojistku postup Anglie do finále přidal svým druhým gólem v utkání Solanke. (15:28:15)

Statistiky zápasu

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:5. Fauly: 14:15.

Anglie ve druhém poločase otočila nepříznivý vývoj zápasu a vítězstvím 3:1 si zařídila postup do finále světového šampionátu fotbalistů do dvaceti let, kde se utká s Venezuelou. Na poraženou Itálii zbyla pouze bitva o bronz.

90+3

90+3
    Taktické střídání v týmu Anglie: Ademolu Lookmana nahradil Konsa.

90
    Španělský sudí Antonio Lahoz nastavil nad rámec řádné hrací doby tři minuty.
    88. Dominic SOLANKE - 1:3

88
    Anglie právě vstřelila branku!
    Definitivní pojistku na postup anglické reprezentace do finále připnul DOMINIC SOLANKE, jehož dělová rána ze střední distance proletěla Zaccagnovi mezi prsty a skončila v jeho síti.

87
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Scalera, přichází Bifulco.

84
    Za následné protesty inkasoval Mandragora (Itálie) žlutou kartu.

83
    Luca Vido (Itálie) v souboji o balon podrazil Clarke-Saltera. Ptáte se na jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.

81
    Ojo (Anglie) se dopustil útočného faulu.

78
    Střídání v týmu Itálie: svůj pobyt na hrací ploše ukončil Mattia Vitale, opačným směrem míří Luca Vido.
    77. Ademola LOOKMAN - 1:2

77
    Albion otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! Po centru zprava došlo na zadní tyči k hlavičkovému souboji. Míč vypadl přímo před ADEMOLU LOOKMANA a ten ve stoprocentní šanci neselhal.

74
    Ze svého dalšího tažení Anglie získala roh. Z něj však nic nevymyslela, protože bezprostředně po uvedení míče do hry se Lookman ocitl v ofsajdu.

72
    Díky tomu zůstali angličtí hráči v blízkosti pokutového území, které chvíli obléhali. To ukončil až Walker-Peters a jeho střela letící mimo pravou tyč.

71
    Po sražené ráně Walker-Peterse kopali Angličané roh. Lookman se rozhodl ho rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky.

Lukáš Jasoněk

Góly: 2. Orsolini (Favilli) – 66. Solanke, 77. Lookman (Ojo), 88. Solanke (L. Cook)

Karty:   28. Orsolini (ITA), 37. Favilli (ITA), 83. Vido (ITA), 84. Mandragora (ITA) – 63. Kenny (ENG)

Taliansko: Zaccagno – Scalera (87. Bifulco), Romagna, Coppolaro, Dimarco – Pessina – Orsolini, Vitale (78. Vido), Mandragora (C), Panico (69. Ghiglione) – Favilli.
    Náhradníci: Perisan, Plizzari – Bifulco, Cassata, Ghiglione, Marchizza, Sernicola, Vido.

Anglicko: Woodman – Kenny, Clarke-Salter, Tomori, Walker-Peters – L. Cook (C), Maitland-Niles – Dowell (54. Ojo), Solanke, Lookman (90+3. Konsa) – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Southwood, Henderson – Armstrong, Connolly, Fry, Ejaria, Chapman, Konsa, Ojo.

Rozhodca: Lahoz – Devis, Pérez (všichni Španělsko)