Neapol – Bergamo 0:2 (kon.) | Juventus – Empoli 2:0 (kon.)
SSC Neapol
0:2 (0:1)
Atalanta Bergamo
Sobota 25.02.2017, 18:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Talianska Seria A • 26. kolo

Neapol stratil tri body a dovolil Atalante priblížiť sa už iba na rozdiel troch bodov. Hostia hrali od 64. minúte bez vylúčeného Kessiého, no aj napriek tomu dokázali ísť v 67. minúte do dvojgólového vedenia. Hrdinom duelu sa stal dvojgólový stopér Caldara.

Ďakujem vám za pozornosť. (19:58:11)

90+5

90+4
    Domáci si prihrávali loptu v strede ihriska a prišla ešte jedna strela, ktorá Berishu neprekvapila.

90+3
    Atalanta sa bráni všetkými zvyšnými silami a nepúšťa do šestnástky ani jeden center.

90+2
    Domácim sa vôbec nedarí a proti hrajú už aj emócie, ktoré sú dve minúty pred koncom úplne zbytočné.

90+1
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Andrea Petagna, prichádza Ervin Zukanović.

90+1
    Milik sa k hlavičke neprepracoval, no Masiello svojím tečom zariadil súperovi roh.

90+1
    Začalo sa štvorminútové nadstavenie!

90
    Práve ubieha posledná minúta riadnej hracej doby a je takmer isté, že dnes odídu hostia z Neapola veľmi spokojní.
    89. Raúl Albiol (NEA)

89
    Ďalší z rohových kopov domácich sa úspechom neskončil. Po Ghoulamovom centri vystrelil bez nejakej väčšej razancie Albiol a Berisha v pohode chytil.

87
    Domáci majú na lopte počas celého zápasu miernejšiu prevahu, no okrem pár šancí a dvom poriadnym strelám do priestoru brány nevyťažil prakticky nič.

85
    Hostia zvládajú koncovku výborne, keď držia loptu ďaleko od vlastnej brány.

84
    Neapol zahrával rohový kop. Po Callejónovom centri vznikol pred Berishom menší závar, no napokon sa lopta odrazila od jedného z domácich von z ihriska.

82
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Alejandro Gómez, prichádza Alberto Grassi.

81
    Zápas sa dostal do záverečnej desaťminútovky, v ktorej by hostia mali dvojgólový náskok udržať.

80
    Na Ghoulamov center na prednú žrď si dobre nabehol Pavoletti, ale jeho hlavička bola ešte tečovaná.

79
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Elseid Hysaj, prichádza Christian Maggio.

79
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Lorenzo Insigne, prichádza Leonardo Pavoletti.

78
    Partenopei sa čas neúprosne kráti a na tri body to už pre nich nevyzerá.

77
    Etrit Berisha vyfasoval žltú kartu za naťahovanie hry.

77
    Hysaj na pravej strane súperovho hráča nevycvičil a navyše mu lopta utiekla do zázemia.

76
    Po Ghoulamovom centri hlavičkoval Callejón pár centimetrov vedľa vzdialenejšej žrde!

75
    Atalanta sa chvíľkovo oslobodila formou dlhého odkopu, no Neapol zakladá akciu z vlastnej polovice.

74
    Domáci sa tlačia dopredu a aktuálne sa im darí prechod zvládať pomerne ľahko, no stále to je suché.

72
    Piotr Zieliński si odtiahol loptu a spoza šestnástky poriadne natiahol Berishu, no ten napokon nemusel zasahovať, pretože Poliak minul o pár centimetrov!

70
    Domáce tribúny a aj hráči sú po druhom góle zaskočení, no do konca je dvadsať minút a navyše hrajú presilovku.
    69. Mattia Caldara (ABC) - 0:2

69
    Atalanta dala gól!
    Hostia idú do dvojgólového vedenia aj napriek hry bez jedného hráča! MATTIA CALDARA sa ako stopér vybral na útočné ťaženie, dostal sa k centru z ľavej strany a volejom prekonal Reinu po druhý raz v dnešnom zápase – 0:2!
    67. Franck Kessié (ABC)

67
    Kapitán Atalanty Franck Kessié skomplikoval spoluhráčov situáciu, keď zbadal po druhej žltej automatickú červenú kartu! Vyslúžil si ju za taktický faul na hranici súperovej šestnástky, ktorým zabrzdil protiútok domáceho celku.

66
    Ghoulam zablokoval Freulerov center na ďalší roh pre Atalantu.

65
    Dries Mertens dostal loptu pred nohu, urobil dva kroky a vypálil pravačkou, no Berisha dokázal chytiť!

64
    Franck Kessié zbadal žltú kartu za faul v strede trávnika.

63
    Neapolčania sa vôbec nevedia dostať na koňa, nieto ešte zavrieť súpera v jeho šestnástke.

62
    Atalanta sa snaží hrať aktívne a tým spôsobom držať Neapol na dištanc od brány. To sa jej aj darí, a tak bude musieť Sarri vymyslieť čosi, čo na súpera zaberie.

60
    Marek Hamšík ukončil svoje pôsobenie na trávniku po hodine hry. Do hry prišiel Milik, poľský kanonier, ktorý by mal oprášiť formu spred zranenia.

59
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza Arkadiusz Milik.

58
    Ďalšia akcia hostí, zablokovaný center a ďalší roh... Ten však zase nič nepriniesol a stav je stále veľmi tesný, no lepšie vyznievajúci pre hostí.

56
    Ten nadvihol jeden z domácich za vápno a lopta skončila v aute.

56
    Avšak hostia ostávajú v tesnej blízkosti brány, pretože Gómez si hotuje loptu na ďalší roh.

55
    Vysoký center z ľavej strany priniesol zlú hlavičku a ľahký zákrok pre Pepeho Reinu.

53
    Reina prvý center z kopačky Gómeza vytlačil nad bránu, a tak mali hostia ďalší pokus. Ani ten sa im nevydaril, a tak idú dopredu domáci.

52
    Spinazzolov center bol zablokovaný na roh.

50
    Jedna akcia strieda druhú a hra sa prelieva zo strany na stranu. To je obraz posledných minút, v ktorých sledujeme najvyššie tempo zápasu vôbec.

49
    Partenopei to skúšajú po oboch stranách, stredom, vzduchom a aj po zemi, no na Atalantu zatiaľ nič neplatí.

48
    Prvé dve akcie Neapolu nenasvedčujú, žeby malo dôjsť k jeho zlepšeniu, pretože sme videli nepresný center a stratu lopty.
    46. Andrea Petagna (ABC)

46
    Maksimović urobil obrovskú chybu a Petagna pálil priamo spred šestnástky, ale trestuhodne len do stredu!

46

Rozhodca ukončil prvú polovicu ešte o nejakú sekundičku skorej, a tak Neapol prehráva po 45 minútach s Atalantou 0:1. Po dlhom oťukávaní sa prišiel roh hostí, po ktorom sa hlavou presadil Caldara. Do zmeny strán sa Partenopei odpoveď nájsť nepodarilo. Najbližšie bol Mertens, ale jeho strelu z priameho kopu kryl Berisha.

Druhý polčas začne o 19:05.

45+1

45+1
    Callejón sa ešte dostal k strele zvnútra šestnástky, no nemieril vôbec dobre.

45+1
    Následný roh nepriniesol nič, a tak jediná pridaná minúta začne odkopom v podaní hosťujúceho brankára.
    45. Dries Mertens (NEA)

45
    Mertens zatočil loptu priamo do horného rohu, ale Berisha podržal Atalantu nad vodou aj s prispením žrde!

44
    Vzápätí bol tesne za pokutovým územím faulovaný belgický kanonier Dries Mertens. Dobrá príležitosť na vyrovnanie.

43
    Na druhej strane nestihol dlhú prihrávku Insigne, ktorý sa chytá za hlavu, no viac urobiť nemohol.

43
    Hostia napokon kopali dohromady štyri rohy, no ten posledný skončil v Reinovom náručí, a tak je po nádeji o zvýšenie náskoku.

42
    Hostia si vypracovali rohový kop, ktorého exekútorom bol Alejandro Gómez. Po tom, čo jeden z domácich vyhlavičkoval nad bránu sa bude opakovať.

40
    Elseid Hysaj videl žltú kartu za ostré dohranie Gómeza.
    39. Dries Mertens (NEA)

39
    A mohlo byť vyrovnané! Hysaj prihral Mertensovi, ktorý si pripravil streleckú pozíciu, no tesne minul!

38
    Berisha musel po dlhšej dobe zasahovať, no prudkú strelu Mertensa dokázal schovať do svojho náručia.

36
    Sarriho zverenci si pohadzujú loptu po celej šírke ihriska a hľadajú spôsob na obranu svojho súpera.

35
    Priamo z neho nič nevzniklo, no Neapolčania zaznamenali strelecký pokus zásluhou Zielińskeho, ktoré rana skončila vysoko nad.

34
    Opäť mal prsty v domácej akcii Hamšík, ktorý prenechal loptu Ghoulamovi, ktorého center bol zablokovaný na roh.

33
    Hamšík a Callejón. To je hlavná spolupráca dnešného zápasu na strane Neapola, no tentoraz to nevyšlo podľa predstáv, pretože druhý menovaný vyčaroval slabý center.

31
    Callejón stratil loptu a pri svojej snahe sa postaral o zbytočný útočný faul.

30
    Polhodina hry je za nami a Neapol musí začať tvoriť, pretože doma prehráva o jeden gól.
    28. Mattia Caldara (ABC) - 0:1

28
    A hostia z Bergama sa práve po rohovom kope ujímajú vedenia! Center prepadol pred MATTIU CALDARA, ktorý hlavou našiel voľný priestor medzi Reinom a žrďou – 0:1!

28
    Contiho center zablokoval v sklze na roh Ghoulam

27
    O tempo zápasu sa stále starajú domáci hráči, ktorí musia tvoriť, pretože súper prišiel brániť aspoň remízu a pokúsiť sa zahroziť z kontry.

26
    Spinazzola sa v strede trávnika previnil faulom na Josého Callejóna.

25
    Brazílsky stopér v službách Atalanty je späť v hre, no uvidíme, či bude môcť po takom otrasení pokračovať v hre.

24
    Tolói pri výskoku neukontroloval svoj pád a dopadol na hlavu. Na chvíľu stratil vedomie, no jeho spoluhráč bol hneď pri ňom.

22
    V Neapole sa poriadne rozpršalo a od týchto chvíľ to budú mať hráči omnoho ťažšie.

20
    Maurizio Sarri je aj napriek dažďu pred svojou striedačkou a snaží sa dirigovať svojich zverencov.

19
    La Dea sa dnes na moc nezmohla, no postupom času by jej mohla hrať do karát zmočená hracia plocha, na ktorej bude ich domáci súper ťažšie kombinovať.

17
    Reina vybehol z brány, pretože dlhá prihrávka na Petagnu by asi neskončila za čiarou a spomínaný hosťujúci útočník bol príliš blízko.

16
    Neapolčania sa dobre bránia a základ ich prevahy na lopte je založený na rýchlom prístupe po strate.

15
    Hostia sa vôbec po druhý raz dostali k súperovej šestnástke, no Contiho center našiel pripraveného Maksimovića, ktorý ho odvrátil do bezpečia.

13
    Callejón nespracoval Hamšíkovu prihrávku vôbec dobre, pretože mu lopta ušla do autu.

12
    Zverenci Maurizia Sarriho to budú mať dnes veľmi ťažké, pretože hostia z Bergama prišli pod Vezuv veľmi dobre organizovaný najmä v obrane. V prebiehajúcej sezóne dostali iba 26 gólov, o jeden menej ako Neapol.

11
    Zatiaľ sledujeme stretnutie, ktoré neprinieslo niečo zaujímavé, no domáci sú zatiaľ aktívnejší a loptu majú po väčšinu času pod svojou kontrolou.

9
    Domáci si posúvajú loptu z kopačky na kopačku na vlastnej polovici a nikam sa neženú.

8
    Neapol napadol rozohrávajúceho súpera, ktorý sa rýchlosti nedokázal prispôsobiť a prišla ľahká strata lopty.
    6. Lorenzo Insigne (NEA)

6
    Partenopei to opäť skúsili po ľavej strane, kde operal Ghoulam. K odrazenej lopte sa dostal Insigne, no jeho pokus o technickú strelu skonči tesne nad!

5
    Prvá akcia hostí priniesla po Spinazzolovom centri skákavé zakončenie Kessiého, no Reina dokázal loptu skrotiť!

5
    Domáci kombinujú v strede ihriska a snažia rozhýbať obranu súpera, ktorá je zatiaľ pozorná.

3
    Hamšík dostal v súboji s Kessiém úder lakťom do tváre.

2
    Hysajov center prepustil Hamšík za seba, no radšej mal skúsiť zakončiť on, pretože lopta skončila na strane Atalanty.

1
    Domáci hráči sa ujali rozohrávky prvého dejstva veľmi zaujímavého zápasu, ktorý je nesmierne dôležitý pre oba celky.

1

Hráči sú už na trávniku a po pozdravení sa kapitánov s rozhodcami zápas začne.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Maksimović, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Koulibaly, Giaccherini, Jorginho, Chiricheş, Milik, Pavoletti, Ch. Maggio, Rog, Strinić.

Atalanta Bergamo: Berisha – Tolói, Caldara, A. Masiello – Conti, Kessié (C), Freuler, Spinazzola – Petagna, Kurtić, A. Gómez.
    Náhradníci: Gollini – Bastoni, Dramé, D'Alessandro, Cristante, Konko, Hateboer, Grassi, Mounier, Paloschi, Migliaccio, E. Zukanović..

Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu talianskej Serie A. Tá tento víkend pokračuje 26. kolom. O 18:00 privíta Neapol Atalantu Bergamo.

SSC Neapol

Neapol figuruje po 24 zápasoch na tretej priečke, keď dokázal nazbierať 54 bodov. Na prvý Juventus už stráca deväť bodov.
    V poslednom ligovom vystúpení sa zverenci Maurizia Sarriho predstavili na pôde Chieva, ktoré zdolali 3:1. Do polčasu dali góly Insigne s Hamšíkom a v 58. minúte dal na 3:0 Poliak Zieliński. Za domácich strelil čestný gól v 72. minúte Meggiorini.
    Najlepším kanonierom mužstva spod Vezuvu je v talianskej súťaži Dries Mertens, ktorý strelil šestnásť gólov. Marek Hamšík zažíva parádnu sezónu a sám pridal desať presných zásahov.

Atalanta je na výbornej piatej pozícii, keď v doterajšom priebehu sezóny nazbierala 48 bodov a bojuje o vrch tabuľky. Dnes by sa v prípade výhry dotiahla práve k svojmu súperovi, a tak je motivácia obrať mierneho favorita o body veľmi veľká.
    Naposledy zverenci Giana Piera Gasperiniho zvíťazili s predposledným Crotone síce tesne 1:0, no dôležité sú tri body. O jediný gól zápasu sa v 48. minúte postaral Andrea Conti.
    Najlepším strelcom tímu je s deviatimi gólmi Alejandro Gomez.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.