Bayern – Hamburger 8:0 (kon.) | Leverkusen – Mainz 0:2 (kon.) | Darmstadt – Augsburg 1:2 (kon.)
Freiburg – Dortmund 0:3 (kon.) | Lipsko – Kolín nad Rýnom 3:1 (kon.) | Hertha – Frankfurt 2:0 (kon.)
Hertha BSC
2:0 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 25.02.2017, 18:30Nemecká Bundesliga • 22. kolo

Ani v druhom polčase nebolo pridané Saschom Stegemannom nič nazvyš, a tak zápas končí výsledkom 2:0 pre domácu Herthu, ktorá sa týmto výsledkom dostáva pred svojich súperov, keďže tento zápas bol priamym súbojom „kto z koho“. V 78. minúte bol vylúčený úplne zbytočne Haris Seferović, ktorý zaútočil na protihráča vo vápne úderom do tváre.

S týmto krátkym konštatovaním sa s Vami z komentátorskeho kresla lúči Adam Kadlec, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám ešte príjemne strávenú sobotu. Dočítania, priatelia! (20:21:19)

90

89
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Vladimír Darida, prichádza Ondrej Duda.

88
    Vidíme, že na trávnik by sa mal dostať aj Ondrej Duda, ktorý v decembri podstúpil operáciu kolena a v januári začal opäť trénovať. Ako slovenskí priaznivci veríme, že sa tento Slovák postupne prepracuje do základu a spoločne s krajanom Petrom Pekaríkom dokážu Herthe pomôcť naplno.

87
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Sebastian Langkamp, prichádza Fabian Lustenberger.

85
    Po oslavách sa opäť začína hrať a je na 99%, že Darida rozhodol, keďže v 10 sa dva góly za necelých desať minút strieľajú ťažko.
    83. Vladimír Darida (HER) - 2:0

83
    Hertha práve strelila gól!
    Po excelentnom krose od žolíka zo striedačky, Maximiliana Mittelstädta prišla na hlavu VLADIMÍRA DARIDU výborná lopta, ktorú tento český záložník iba s prehľadom hlavou prudko umiestnil do brány Lukasa Hradeckeho.

82
    Domáci sa snažia zaklincovať výhru druhým gólom, avšak príchodilec Maximilian Mittelstädt nemal dostatočnú rýchlosť a vybojoval iba roh.

81
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Salomon Kalou, prichádza Maximilian Mittelstädt.

80
    Eintrachtu sa v 78. minúte zruinovali všetky ciele vyrovnať, keďže Haris Seferović absolútne vybuchol, čo bolo totálne zbytočné.

79
    Už od začiatku presilovej hry je cítiť masívnu prevahu domácich, keď ihneď napádajú obranné múry hostí z Frankfurtu.
    78. Haris Seferović (FRN)

78
    Haris Seferović si za úder do tváre jedného z hráčov Herthy vyslúžil červenú kartu a domáci začínajú hrať v posledných približne 15 minútach presilovku!

77
    Ďalší rohový kop je nariadený pre hostí z Frankfurtu, nepriniesol žiadny úspech.

76
    Po tomto nepríjemnom zákroku na trávniku leží hráč, ktorého sa tento incident dotkol najviac, Sebastian Langkamp, avšak bude schopný pokračovať.

75
    Po zaznení píšťalky dostáva za svoj nešetrný zásah lakťom v šestnástke žltú kartu.

73
    43 323 priaznivcov si podľa neoficiálnych štatistík našlo cestu na Olympijský štadión v Berlíne, aby si pozrelo dnešný zápas.