Bologna – Inter 0:1 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 1:1 (kon.) | Pescara – CFC Janov 5:0 (kon.)
Chievo – Neapol 1:3 (kon.) | Udinese – Sassuolo 1:2 (kon.) | AS Rím – Turín 4:1 (kon.)
AC Miláno – Fiorentina 2:1 (kon.)
AC Miláno
2:1 (2:1)
ACF Fiorentina
Nedeľa 19.02.2017, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 25. kolo

V druhom polčase sme gól nevideli a aj futbal slabší ako v prvej časti hry. Hostia mali obrovskú prevahu v držaní lopty, ale nedokázali ju pretaviť ani vo väčšiu gólovú šancu. Domáci na čele s brankárom Donnarummom dotiahli zápas do víťazného konca a zapísali si dôležité tri body v boji o pohárovú Európu. Aktuálne je AC na 7. priečke a so 44 bodmi stráca na 4. Inter 4 body.

S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem dobrú noc. (22:45:00)

90+5

90+5
    Donnarumma mal so slabou Vecinovou strelou ľahkú prácu. Hosťujúci záložník si spytuje sebavedomie, pretože to bol naozaj žalostný pokus.

90+4
    Tello to totálne pokazil, center preletel krížom cez šestnástku a skončil za postrannou čiarou.

90+3
    Vangioni zahral vo výskoku rukou a hostia majú poslednú príležitosť na vyrovnanie a to z priameho kopu.

90+3
    Valero si vypýtal faul, no rozhodol sa rozohrať ihneď, a tak sa priamy voľný kop nekonal.

90+2
    Fiorentina vyrazila do ďalšieho útoku, ktorý skončil Salcedovým centrom, no AC sa zatiaľ darí brániť.

90+1
    Tellov center zobral zo vzduchu Donnarumma, ktorý natiahol sekundy, zahral súperovi na nervy a až tak odkopol.

90
    Riadna hracia doba sa naplnila, no zápas sa predĺži ešte o päť nadstavených minút!

89
    Rossoneri si pravdepodobne celý polčas šetrili držanie lopty na úplný záver zápasu, pretože aktuálne hrajú veľmi rozumne a čo najďalej od svojej svätyne.

88
    Astori dohral súboj so Susom za hranicou únosnosti a môže byť rád, že za svoj šľapák nezbadal žltú kartu.

86
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza José Ernesto Sosa, prichádza Andrea Poli.

86
    Abate si opäť zbehol za obranu súpera, dostal prihrávku a vypálil, no vylámal si zuby na Tătăruşanovi.
    85.

85
    Salcedo sa dopustil zbytočného útočného faulu, Donnarumma sa s rozohrávkou pochopiteľne neponáhľa.

84
    Hosťujúci tréner využil všetky tri striedania, zatiaľ čo Vincenzo Montella má k dispozícii ešte jednu výmenu.

83
    Zápas sa dostal do úplného záveru, v ktorom už Fiorentina musí hrať vabank, pretože aj s nadstaveným časom jej ostáva približne desať minút.

81
    Striedanie v tíme ACF Fiorentina: z ihriska odchádza Josip Iličić, prichádza Riccardo Saponara.