Mönchengladbach – Lipsko 1:2 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Schalke 1:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnom
1:1 (1:1)
FC Schalke 04
Nedeľa 19.02.2017, 17:30 • RheinEnergieStadion • Nemecká Bundesliga • 21. kolo

Futbalisti Kolína si udržali neporaziteľnosť na vlastnom ihrisku aj v desiatom zápase tejto sezóny. Cesta za remízou proti Schalke však nebola jednoduchá, pretože hostia sa ujali vedenia už v druhej minúte po zakončení Schöpfa. Kolín potom zareagoval zvýšenou aktivitou a v závere prvého dejstva vyrovnal Modeste. V druhom polčase mali výraznejšie šance hráči Schalke, no nevyužili ich a museli sa zmieriť s deľbou bodov. (19:23:54)

90+4
    90+3. Dominique Heintz (KLN)

90+3
    Hector si vypýtal faul v blízkosti pokutového územia a získal pre domácich štandardku. Konstantin Rausch nacentroval na zadnú žrď, kde si nabehol Dominique Heintz a tiesnený zamieril nad bránu.

90+2
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Nabil Bentaleb, prichádza Thilo Kehrer.

90+1
    Nad rámec riadnej hracej doby sa pridávajú tri minúty.

90
    Konstantin Rausch prudko odcentroval z ľavého krídla, pred bránu si nabiehal Modeste, ale pri lopte bol skôr Ralf Fährmann.

89
    Frederik Sørensen hodil poriadne dlhý aut až do pokutového územia Schalke, no tam boli len futbalisti v modrom.

88
    Alessandro Schöpf vnikol do šestnástky, ale potom poslal k zemi Heintza. Hlavný rozhodca ukázal, že loptu budú mať domáci.

87
    Naldo tentoraz prenechal exekúciu priameho kopu Bentalebovi, ktorého technická strela smerovala rovno do rukavíc Kesslera.

86
    Dominique Heintz fauloval Goretzku a doprial hosťom štandardku. Lopta bude položená takmer tridsať metrov od brány.

85
    Domáci futbalisti nevyužili rohový kop. Udržali sa na lopte, no tá je ďaleko od hosťujúcej brány.

84
    Nabil Bentaleb dobre odcentroval z ľavého krídla, ale jeho snahu nevyužili spoluhráči na zakončenie. Loptu odkopla defenzíva Kolína.

83
    Oba tímy hrajú na víťazstvo. V posledných minútach to vyzerá lepšie pre Schalke, ktoré využíva otvorenú obranu domácich.

81
    Alessandro Schöpf (Schalke) zbytočne dohrával súboj, kde nebola lopta. Po faule na Rauscha dostal žltú kartu.

81
    Hostia pokračujú v ofenzíve. Striedajúci Max Meyer predviedol technické zakončenie, ktoré Kessler prečítal a loptu vyrazil.
    80. Eric Choupo-Moting (SCH)

80
    Schalke nepremenilo ďalšiu šancu na gól. Sead Kolašinac si zbehol do pokutového územia, kde mohol zakončovať. Namiesto našiel Choupa-Motinga, ktorý tiesnený mieril tesne nad bránu.